Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] FCSB


Bobby Robson

Recommended Posts

SEZON 1 FCSB

Nu a venit si nu a plecat niciun jucator, am ramas exact cu jucatorii pe care ii aveam la dispozitie, consider ca lotul arata ok pentru inceput.

Momentan sunt la jumatatea sezonului, iar calificarea in primavara europeana este deja rezolvata, victoria contra nemtilor de la Gladbach fiind rezultatul de referinta.

Si in campionat situatia este ok, in conditiile in care am jucat numai din 3 in 3 zile am reusit sa rotesc jucatorii astfel incat sa nu pierd din mana Liga 1.

Cei mai buni jucatori din echipa pana acum mi se par Salomao, Vina, Tanase, Coman, Soiledis, Planic si Adi Popa. Planic si Salomao sunt si jucatorii cam cu cele mai multe meciuri jucate in acest sezon, portughezul avand deja 9 goluri si 9 pase de gol. E o aripa ideala pentru nivelul ligii 1 si destul de bun si in meciuri europene.

Nici nu stiu ce transferuri as putea face, pentru ca absolut toti jucatorii din liga 1 mi se par praf. Cicaldau ar fi singura varianta in rest sunt foarte modesti. Nici nu prea as avea cu ce sa aduc pentru ca dupa aceasta performanta bugetul echipei e de doar 1 milion de euro, practic nu prea poti aduce nimic de calitate cu banii astia. Sper ca in sezonul al doilea sa primesc macar 3 milioane .

Untitled-1.jpg

Untitled-12.jpg

Untitled-13.jpg

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 2019-2020

Aventura europeana s-a incheiat din pacate in primavara europeana dupa ce castigasem 3-1 in tur la Getafe, a urmat un retur de cosmar in care am pierdut cu 5-3, dar este o performanta ok pentru primul sezon. Campionatul l-am castigat fara prea mari probleme. Am cerut ceva mai multi bani in ianuarie si surprinzator am primit 7 milioane. I-am semnat repede pe Andrei Ciobanu si Mihaila care vor veni din vara, l-am pastrat si pe Darius Olaru pe care nu l-am mai imprumutat si a fost chiar foarte util in play off unde a jucat in majoritatea meciurilor titular. Chiar daca a avut un sezon bun, Adi Popa nu va mai ramane la echipa, e prea batran... Practic locurile de U21 pentru sezonul viitor le am asigurate cu Mihaila si Darius Olaru. Mihaila a avut un sezon foarte bun cu 11 goluri marcate pentru Clubul Sportiv U Craiova, iar Andrei Ciobanu mi se pare inlocuitorul perfect pentru Adi Popa. Salomao va ramane aripa stanga pentru meciurile europene, iar Mihaila in campionat.

Am primit inca 10 milioane pentru transferuri la finalul sezonului, bani din care probabil voi mai aduce inca 1-2 jucatori. Louis Munteanu de la Viitorul m-ar interesa, dar vor cam multi bani pe el... Va trebui sa ne miscam repede pe piata transferurilor deoarece vom incepe foarte devreme tururile preliminare pentru Liga campionilor. Sper sa reusim calificarea in grupe, ar fi un adevarat boom financiar. Plecari nu vor fi foarte multe. Momcilovic care deja a semnat cu Vojvodina, Adi Popa si probabil inca 1 jucator maxim. Sper sa reusesc sa il cumpar sau sa-l mai imprumut un sezon pe Cristi Manea.

Gnohere cu 10 goluri in 16 meciuri in liga 1

Coman golgheterul campionatului cu 13 goluri

Dennis Man si el 11 goluri in liga 1 

Cam asa ar arata primul 11 in sezonul urmator, dar tinand cont ca am 10.000.000 la dispozitie e posibil sa mai apara surprize :

Vlad

Belu - Cristea - Planic - Soiledis

Ciobanu - Vina - Popescu - Mihaila/Salomao

Coman - Man

 

Untitled-1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Start de sezon 2020-2021

Nu aveam in plan sa fac foarte multe achizitii, dar am incercat sa fortez putin grupele ligii campionilor. I-am semnat pe Radu Boboc, Cristi Manea, Dima si datorita jocurilor olimpice unde au fost ambii mei atacanti Coman si Man, stiind ca ii voi avea indisponibili pentru inceputul de sezon si mai ales in tururile preliminare din Europa, a trebuit neaparat sa aduc 2 atacanti in loc si i-am semnat pe Louis Munteanu si George Ganea cu 2.5 milioane, respectiv 1 milion. Ambii sunt golgheterii campionatului dupa 7 etape, am ceva batai de cap in a titulariza atacantii . Au venit la echipa si achizitiile facute din iarna, Mihaila cu Andrei Ciobanu. 

Ca plecari, au parasit echipa Gnohere, Momviclovic, Moutinho si Adi Popa.

Inceputul de sezon e unul perfect, in campionat pare sa fie o simpla formalitate, dar in schimb am intalnit in play-off champions league pe Ajax si nu am avut absolut nicio sansa, astfel ca mergem din nou in grupele Europa League unde am prins o grupa la indemana cu PSV, Rapid Viena si Ural.

Am schimbat putin si sistemul, intr-unul ceva mai ofensiv. 4-3-1-2 cu fundasii inverted wing back care intra in centru si creeaza superioritate la mijlocul terenului.

Ganea si Munteanu sunt surprizele placute pana acum. Cred ca se poate obtine un sfert de finala in Europa.

Untitled-1.jpg

Untitled-12.jpg

Untitled-31.jpg

Link to comment
Share on other sites

Final de sezon 2020-2021

In Europa League am reusit sa bat Salzburg in saisprezecimi, iar in optimi am fost la 2 minute distanta sa elimin si Gladbach. Un gol primit in minutul 88 a fost fatal. Am luat campionatul dupa ce la un moment dat Craiova se distantase, am revenit senzational in ultimele meciuri reusind sa marcam 35 de goluri in cele 10 meciuri din play off. George Ganea golgheterul campionatului cu 22 de goluri si cel mai bun rating din liga 1, urmat de Man care a avut si el un sezon cu foarte multe goluri. In sezonul viitor deja multi din jucatori ar trebui sa creasca in atribute fiind foarte tineri si cred ca putem ataca o semifinala de Europa League sau cu putina sansa grupele Champions League. Am 12 milioane la dispozitie pentru transferuri, dar nu prea as avea ce sa mai aduc, lotul arata foarte bine. Sper sa reusesc sa il pastrez pe Dennis Man si ca achizitii m-ar interesa Matan si Roberto Malaele, ambii de la viitorul. Cam in jur de 5 milioane cred ca m-ar costa amandoi.

Untitled-1.jpg

Untitled-12.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Start sezon 3

Am facut o singura achizitie Bogdan Tiru de la Viitorul si e posibil sa il aduc si pe Roberto Malaele in rest lotul arata bine. Am facut si primul video, o sa incerc sa inregistrez fiecare meci de acum incolo, sper sa intelegeti ca este abia primul video, iar calitatea va fi din ce in ce mai buna cu timpul. Am castigat supercupa contra Craiovei .

https://www.youtube.com/watch?v=HGPBfI9Iw4U&feature=youtu.be

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kevinluci said:

cam scump Malaele..

In conditiile in care am avut 12 milioane la dispozitie buget, merge...

Spectacol total in etapa 2 cu Dinamo : Am ales un sistem 4-3-3 pentru acest meci foarte ofensiv cu 3 atacanti care se pare ca a fost perfect. Mergem in Bosnia la Sarajevo cu un moral excelent .

 

Link to comment
Share on other sites

Am trecut si de tururile preliminare ale ligii si am ajuns din nou in play off unde voi intalni pe Dinamo Zagreb. Aveti mai jos si tactica pe care o voi folosi in meciul decisiv pentru grupele ligii. Nu stiu daca sa joc inverted cu fundasii laterali pentru ca mi-e cam frica de Lovro Majer ...

https://www.youtube.com/watch?v=3JMA2kLpapc

      

Link to comment
Share on other sites

Cu cartonas rosu din minutul 15 si penalty-uri ratate de Soiledis in prima repriza, reusesc totusi sa castig 1-0 in deplasare. Ciudat meci ...

Gasiti pe canal absolut toate meciurile inregistrate, chiar si cele din campionat, acolo se afla toate meciurile.

Retur cu Zagreb https://www.youtube.com/watch?v=f9p7THaTDPA

In grupa am picat cu PSG, Standard, Salzburg. Locul 3 e floare la ureche.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy