Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO] [Dinamo București] - Dinamo revine


TheRobert

Recommended Posts

Am început cariera. Inițial am avut buget de 300k. Țin să menționez că am umblat puțin în editor ca să bag echipa a doua a lui Dinamo, nimic altceva.

Tactica pe care o folosesc este aceasta:

Tactic.png

În locul lui Ahmed Bani va veni Dan Nistor când își va reveni. 

Am terminat perioada de pregătire. 

RezultateDinamo.png

În ultimul meci am folosit altă tactică. 

Facilitățile echipei:

Faciliti.png

La Data Analysis Facilities am upgradat eu, deoarece era poor.

Am vândut 2 jucători, iar acum am buget de 407k, dar pot avea mai mult.

Plecri.png

Clubul crede că vom termina la mijlocul clasamentului, iar în cupă vom ajunge până în sferturi.

Ateptri.png

Însă eu am alte planuri. Sa termin pe loc de UEL în campionat.

Am adus și un om în staf.

Staff.png

PauloNoga.png

Atmosfera din vestiar este destul de proastă.

Dynamics.png

Media crede că vom termina pe 7.

Predicie.png

 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna august. 

RezultateDinamo.png

După ce am pierdut cu Chindia am schimbat tactica într-un 4-2-3-1 și de aceea am reușit să câștig cu FCSB, în Derby-ul României. Cu Sepsi am un dubiu dacă a fost cel mai corect meci, deoarece a arbitrat Istvan Kovacs.

Tactica pe care am folosit-o după meciul cu Chindia:
Tactic.png

Dar, cu toate astea suntem pe locul 2.

ClasamentDinamo.png

Am adus mulți oameni noi în staff.

Staff.png

Nu o să stau să vi-i arăt pe toți, decât dacă îmi veți cere să-l arăt pe unul dintre ei.

Înainte eram afiliați doar cu Metaloglobus, dar acum m-am afiliat și cu Rennes.

Afilieri.png

Acum staff-ul este finalizat.

Staff.png

Staff.png

Staff.png

 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna septembrie și luna octombrie.

RezultateDinamo.png

Niște rezultate foarte bune în aceste două luni, în care nu am pierdut deloc.

ClasamentDinamo.png

Suntem pe locul 2, la 10 puncte de primul loc, avem un meci în minus, deci putem fi la 7 puncte, dar putem cădea pe 3, deoarece suntem la 2 puncte de FCSB și FCSB are un meci în minus. Dar nu-i nici o problemă. Vine Derby-ul curând, și să nu uităm că în play-off punctele se vor înjumătpți, deci noi dacă avem 10 puncte distanță, vom avea 5 în play-off, asta înseamnă că trebuie să îi batem în toate meciurile, și mai avem meci direct cu ei și în sezonul regulat.

Atmosfera în vestiar a crescut, iar suportul meu ca manager, lafel a crescut, însă Team Cohesion nu.

Dynamics.png

Sau legat link-uri între jucători.

Tactic.png

Am reușit să-l fac pe domnul Negoiță să mă lase să mai iau un scouter nou și un Physio.

Ne-am mai afiliat cu încă un club, cu Ceahlăul Piatra-Neamț.

Afilieri.png

Clubul mi-a oferit și un contract nou, dar nu am poză să vă arăt.

 

Sunt live chiar acum:
https://www.youtube.com/watch?v=0gaRiAmNtpg

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul regulat. După primele 5 înfrângeri din 2020 am schimbat tactica.

RezultateDinamo.png

 

Începem play-off-ul de pe locul 5, cu jumătate de puncte, adică 21.

ClasamentDinamo.png

În perioada de transfer am cumpărat un moldovean de la Șerif Tiraspoll cu un potențial de 3 stele și jumătate.

MarianOnae.png

Între timp, m-am afiliat și la Ceahlăul Piatra Neamț, FC Nantes și Spartak 1918.

Afilieri.png

Link to comment
Share on other sites

În sezonul recent încheiat:

Naționala României:

RezultateRomania.png

ClasamentRomania.png

Cupa Mondială a Cluburilor:

CupaMondialaCluburilor.png

UCL:

ChampionsLeague.png

UEL:

EuropaLeague.png

Liga 1:

Play-off:

ClasamentDinamo.png

Play-out:

ClasamentDinamo.png

Ce fericit am fost când am văzut că Sepsi a retrogradat! Mi-a mai trecut puțin din supărarea după ce am pierdut finala Cupei României în minutul 119.

Voluntari urma să joace barajul cu Rapid, pe care l-a pierdut.

ClasamentDinamo.png

Liga 2:

ClasamentLiga2.png

De promovat au promovat UTA Arad, Petrolul, iar Rapid a jucat barajul de promovare pe care l-a câștigat.

Acum, ce au făcut echipele românești în Europa:

CFR Cluj:

UCL:

RezultateCFRCluj.png

Din păcate au fost eliminați în turul 3 de Ajax. Nici nu aveau șanse împotriva lui Ajax.

UEL:

RezultateCFRCluj.png

ClasamentCFRCluj.png

Din fericire s-au calificat de pe primul loc în primăvara europeană, unde...

RezultateCFRCluj.png

Au fost eliminați din păcate cu 2-0 la general. Aia este. Totuși, au ajuns până aici.

FCSB:

RezultateFCSB.png

ClasamentFCSB.png

Au ieșit pe locul 3 din păcate și nu s-au calificat și ei în primăvara europeană.

Viitorul:

RezultateViitorul.png

Viitorul sincer să fiu a cam stricat coeficientul țării în acest sezon, dar să sperăm că, dacă ne-au luat locul în UEL sezonul viitor să facă ceva mai mult coeficient.

CS U Craiova:

RezultateCraiova.png

Au picat cu Eintracht Frankfurt în turul 2 și nu au mai avut nici o șansă.

Așadar, CFR a ajuns cel mai departe, în șaisprezecimile UEL, iar în grupe au mai ajuns și cei de la FCSB. Celelalte două echipe românești au fost eliminate în turul 2 UEL.

Echipa a doua a noastră a reușit să promoveze în Liga 2:

RezultateDinamo2.png

Echipa de juniori a pierdut în finală:

RezultateDinamoU19.png

În noul sezon suntem favoriți la locul 5:

Predicie.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat primele 11 etape. Cu Viitorul am reușit să îmi iau revanșa, contra eterna rivală FCSB am făcut egal, 0-0, contra CFR Cluj am făcut 2-2. Contra CS U Craiova am câștigat 6-2, după ce la pauză era 2-1 pt ei, dar am schimbat tactica. Chiar am avut una de rezervă. Contra Rapid am câștigat cu 3-0 pe stadionul lor.

RezultateDinamo.png

Tactica pe care am folosit-o din meciul contra Craiova.

Tactic.png

Tactic.png

Tactic.png

Tactic.png

Suntem pe locul 1 în acest moment, dar mă mulțumesc și cu locul de Europe Conference League, doearece fac mai mult coeficient.

ClasamentDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat luna septembrie și am jucat un meci din luna octombrie. În Cupa României am fost eliminați din păcate de către UTA Arad, cu 3-2. În meciul cu CFR s-a accidentat Brito, care a devenit un om important în echipa noastră, fiind golgheterul nostru, cu 4 goluri, la egalitate cu Sorescu. Avem doar două înfrângeri în campionat, în primele două etape cu Astra și marea rivală, FCSB, în rest numai rezultate în care am scos cel puțin un punct. În acest sezon doresc să termin pe un loc de UEL. Cu toate acestea, acum suntem pe locul 4, pe locul 2 fiind, surprinzător, Chndia Târgoviște.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

Ne-am afiliat cu Metropolitan București, o echipă care are doar echipă de juniori și cu Nice.

Afilieri.png

Am adus niște oameni în staf:

Veniri.png

Am dat niște jucători ca împrumut în ligile inferioare:

Plecri.png

Echipele românești în Europa:

UCL: 

CFR Cluj:

În Champions League, CFR Cluj a eliminat Astana, dar a fost eliminată de Slovan Bratislava în turul 2.

RezultateCFRCluj.png

UEL:
CFR Cluj:

După eliminarea de Slovan Bratislava din UCL, CFR Cluj s-a dus în turul 3 UEL, unde a eliminat Lincoln din Gibraltar (mă mir că au ajusn până aici) cu 5-0 la general, iar în play-off au eliminat Apoel cu 4-1 la general. În grupele UEL au picat cu Astana, Standard și CSKA Moscova. Eu cred că au șanse să se califice în șaisprezecimile UEL.

RezultateCFRCluj.png

FCSB:

FCSB a eliminat în turul 1 UEL pe Laci, o echipă din Albania cu 7-2 la general. În turul 2 au picat cu Norrkoping, pe care i-au eliminat cu 3-1 la general. În turul 3 au picat cu Luzern, din Elveția, pe care i-a eliminat cu 2-1 la general, după ce au pierdut primul meci cu 1-0. În play-off s-a terminat aventura lor europeană, lafel ca în realitate, unde au fost eliminați de rușii de la Arsenal Tula cu 1-0 la general.

RezultateFCSB.png

Viitorul Constanța:

Viitorul Constanța nu a avut un parcurs lafel de lung ca FCSB, fiind eliminați din turul 2 de Hapoel Be'er-Sheva cu 3-2 la general.

RezultateViitorul.png

CS U Craiova:

Craiova a trecut de turul 1 împotriva Ballymena Utd, echipă din Irlanda de Nord venită din preliminarii, cu 8-0 la general. În turul 2 a trecut de Brondy cu 3-1 la general, iar în turul 3 a fost eliminată de Gent cu 4-2 la general.

RezultateCraiova.png

Link to comment
Share on other sites

În perioada din octombrie cu meciurile naționalei am jucat un meci amical cu cei de la CSA Steaua, pe care l-am câștigat cu 2-0. Cu Craiova am pierdut cu 3-0 din păcate. Dacă aș fi câștigat acel meci aș fi urcat pe primul loc. Cu FCSB am câștigat cu 2-1 după ce ne-au condus cu 1-0 gol din penalty, iar Sorescu a dat golul victoriei noastre dintr-o fază fixă, în minutul 90+3. Cu Chindia Târgoviște am pierdut cu 3-1. Chindia joacă destul de bine în acest sezon și este surpriza campionatului.

RezultateDinamo.png

Cu toate acestea, suntem pe locul 3, la 4 puncte de locul 2 și la 8 puncte de locul 1.

ClasamentDinamo.png

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy