Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Jupiter București] - Și România are tineri buni


TheRobert

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
25 minutes ago, NicuCJ said:

Salut, de ce joci cu fantome? De exemplu meciul cu Slobozia ai băgat 3 fundași,aia săracii nu au nici o treabă cu fotbalul, sunt doar de umplutură, din câte observ ai fundași ( jucători reali) 

Joc pentru că atunci când am creat jucătorii am uitat să le pun că au fost antrenați 3 ani la club și trebuie să fie cel puțin 3 astfel de jucători, dar eu nu am nici unul și atunci mi-a dat jocul 3 jucători fantomă pentru a-i pune ca jucători care au fost antrenați 3 ani la club. Așa voi fi din păcate 3 sezoane. Și jucătorii nu sunt reali. Sunt creați în editor, dar nu apare fața de regen.

Link to comment
Share on other sites

Am și eu regula aceasta cu 4 jucători under 20 în primul 11 în serie D Italia, dar am împrumutat de la alte echipe. 

Pune în print cu regulile ligii, să vedem trebuie să fie antrenați de club sau de orice club în România. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NicuCJ said:

Am și eu regula aceasta cu 4 jucători under 20 în primul 11 în serie D Italia, dar am împrumutat de la alte echipe. 

Pune în print cu regulile ligii, să vedem trebuie să fie antrenați de club sau de orice club în România. 

Reguli.png

Aici zice ”Trained by a club in Romania”. Din asta înțeleg că poate să fie orice club. Bună idee cu împrumutul, mai trebuie să aștept până la perioada de transferuri.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, TheRobert said:

Reguli.png

Aici zice ”Trained by a club in Romania”. Din asta înțeleg că poate să fie orice club. Bună idee cu împrumutul, mai trebuie să aștept până la perioada de transferuri.

Cel mai simplu te uiți la echipa naționalei under 21,under 19, și cere direct jucătorul sub forma de imprumut, chiar dacă nu e pe listă clubului pentru împrumut, ți-l poate da dacă vrea :). Sau la echipele din ligile superioare, tot la juniori.

Până vine perioada de transferuri, cere boardului să caute senior affiliates, durează cam o lună până îți găsește un club de unde poți împrumuta fără $$$

Să folosești fundași 👻 e sinucidere curată :))) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NicuCJ said:

Cel mai simplu te uiți la echipa naționalei under 21,under 19, și cere direct jucătorul sub forma de imprumut, chiar dacă nu e pe listă clubului pentru împrumut, ți-l poate da dacă vrea :). Sau la echipele din ligile superioare, tot la juniori.

Până vine perioada de transferuri, cere boardului să caute senior affiliates, durează cam o lună până îți găsește un club de unde poți împrumuta fără $$$

Să folosești fundași 👻 e sinucidere curată :))) 

Ok. Mulțumesc de sfat.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Anul 2019 l-am terminat pe locul 6, după ce am avut multe puncte pierdute. În Cupa României am fost eliminați de Kosarom Pașcani, în prima rundă. cu 2-0.

RezultateJupiterBucureti.png

ClasamentLiga3seria2.png

Având în vedere că noi avem ca obiectiv salvarea de la retrogradare și suntem pe locul 6, automat conducerea mi-a oferit un contract nou.

Semnarecontract.png

ClubVision.png

Locul 6 nu doar că mi-a adus un contract nou, dar ne mărim și facilitățile de antrenament, tineret și bugetul de transferuri, care înițial l-am pus la 500k (știu, am exagerat când am făcut echipa în editor) la 2.4M. Nu știu ce o să facem cu banii ăștia, deoarece nu vrea nimeni să vină la club și vreau să joc cu cei care participa dacă pot să zic așa în carieră. Desigur, a trebuit să mai iau niște jucători pentru a îndeplini condiția cu jucătorii antrenați de club și am reușit.

TrainingFacilities.png

YouthFacilities.png

Buget.png

Cât timp scriam asta am mai avansat la carieră ca să ajung la primul meci după pauza competițională și am primit asta și nu sună deloc rău:

YouthIntakepreview.png

Ne-am afiliat cu Pro Team.

Afilieri.png

Echipa arată așa:

Echip.pngEchip2.png

Link to comment
Share on other sites

Am mai primit o ofertă tot de la CFR tot pentru Luca Muntiu, pe care bineînțeles am refuzat-o:

OfertLucaMuntiu.png

O altă ofertă tot de la CFR, dar de această dată pentru Ovidiu Gavrilă:

OfertOvidiuGavril.png

Și o altă ofertă tot de la CFR Cluj, însă pentru Florin Deac.

OfertFlorinDeac.png

După aceea, am văzut că CFR Cluj vrea să își facă echipă din jucătorii noștri. Mă întreb ce este cu Dan Petrescu de ia atâția jucători tineri, poate vrea să îi scoată după câteva secunde.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am terminat sezonul pe locul 4, la 4 puncte de promovare.

RezultateJupiterBucureti.png

ClasamentLiga3seria2.png

În sezonul următor îmi propun promovarea în Liga 2.

Am un regen, fundaș central căruia aș vrea să îi pun un nume. Vrea cineva care nu este deja în carieră să aibă numele lui? Dacă da, cum vreți să îl numiți?

MarianStanciu.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy