Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [U Cluj] - Revenirea sepcilor rosii


Muttley

Recommended Posts

11 hours ago, Muttley said:

Multumesc. Ma bate gandul sa o incep si eu mai de jos pe alte meleaguri, ca tine. Bineintes adaugand si o nota personala ;)

Eu de aceea iau echipe mici mici, pentru a avea motivație cât mai mult timp... Îți sugerez campionate cu echipe puternice...

SPANIA... Te ai lupta cu Barca, Atleti , Real... Competiție an de an..

ANGLIA.. dacă ai răbdare sa joci doar cu englezi pana în Premier League,  fiind multe restricții la transferuri. ....  Dar după nu ești sigur niciodată ca ei titlul indiferent de ce lot ai... Și fi motivat an de an... 

Chiar și Franța e motivanta fiind PSG ul bogatani... Ai avea competitie an de an cu ei...

Sau frumos în Germania... Cu nemtalaii care o duc bine mai toți... 

Frumos mai e și Olanda... PSV Ajax Feynoord AZ fiind an de an nuci tari... M am distrat odată cu o echipa mica din Olanda... Goluri multe, nebunie... Fără restricții la transferuri... Barosaneala... 

În Italia e cam usureanu... Portugalia la fel... Belgia seamănă cu România, ajungi repede sus... 

Bafta! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

buna treaba ai facut cu cariera asta. nu e nici greu, dar nici usor in Ro. e mai greu sa te mentii decat sa ajungi o data sus. eu te sfatuiesc sa incepi cu o echipe medie spre mare, sa vezi daca abilitatile tale se vad si acolo.

Spurs, Inter, Ajax, Sevilla, Lyon. Ceva din astea. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chichi1305 said:

În Italia e cam usureanu... 

Bafta! 

Eu am avut o experienta foarte plăcută în Italia, nu mi s-a părut chiar așa simplu, am jucat cu Parma, în FM 2016. O adevărată aventură până în Serie A. Dacă ar fi să reîncep o carieră acolo, aș lua Brescia sau AC Milan. 

A fost o carieră frumoasă și aici, cu U Cluj, Felicitări! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kevinluci said:

buna treaba ai facut cu cariera asta. nu e nici greu, dar nici usor in Ro. e mai greu sa te mentii decat sa ajungi o data sus. eu te sfatuiesc sa incepi cu o echipe medie spre mare, sa vezi daca abilitatile tale se vad si acolo.

Spurs, Inter, Ajax, Sevilla, Lyon. Ceva din astea. 

Nu am mai inceput de foarte mult timp cu o echipa de liga I, mai ales una aproape acolo cum sugerezi tu. Nu cred ca m-ar tine prea mult captivat, dar mersi pentru sugestii.

5 hours ago, chichi1305 said:

Eu de aceea iau echipe mici mici, pentru a avea motivație cât mai mult timp... Îți sugerez campionate cu echipe puternice...

SPANIA... Te ai lupta cu Barca, Atleti , Real... Competiție an de an..

ANGLIA.. dacă ai răbdare sa joci doar cu englezi pana în Premier League,  fiind multe restricții la transferuri. ....  Dar după nu ești sigur niciodată ca ei titlul indiferent de ce lot ai... Și fi motivat an de an... 

Chiar și Franța e motivanta fiind PSG ul bogatani... Ai avea competitie an de an cu ei...

Sau frumos în Germania... Cu nemtalaii care o duc bine mai toți... 

Frumos mai e și Olanda... PSV Ajax Feynoord AZ fiind an de an nuci tari... M am distrat odată cu o echipa mica din Olanda... Goluri multe, nebunie... Fără restricții la transferuri... Barosaneala... 

În Italia e cam usureanu... Portugalia la fel... Belgia seamănă cu România, ajungi repede sus... 

Bafta! 

Da, asta e marea dilema .. atatea alegeri si toate au ceva interesant in ele. Probabil ca o sa merg totusi catre o liga din top 4, si sa incep de undeva de prin liga a 3a sa vedem daca reusim sa ajungem sus. Ma motiveaza exemplul tau.

19 minutes ago, NicuCJ said:

Eu am avut o experienta foarte plăcută în Italia, nu mi s-a părut chiar așa simplu, am jucat cu Parma, în FM 2016. O adevărată aventură până în Serie A. Dacă ar fi să reîncep o carieră acolo, aș lua Brescia sau AC Milan. 

A fost o carieră frumoasă și aici, cu U Cluj, Felicitări! 

Am jucat anul trecut cu Catanzaro, doar cu jucatori din Calabria. Am ajuns pana in Serie A dar am retrogradat din prima si m-au dat afara. Ce nu imi place la Italia e cat de putine sanse ai sa faci ceva in Cupa cu tragerile lor ciudate. Ah, si numarul mare de imprumutati (co-proprietati nu cred ca mai sunt).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kevinluci said:

mie cariera de la Ajax mi-a placut f mult, mai ales ca m-am chinuit sa iau titlul, PSV-ul fiind mai inchegat atunci (FM 17, cred)

Eu m-am distrat acum ceva ani cu cei de la Volendam. Asa de mult ca atunci cand am fost in Olanda mi-am luat o zi sa vizitez oraselul si stadionul :)) Unde am intrat ca in branza erau toate portile deschise. Iar la club shop era o batranica si doi batranei si nu vorbeau engleza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 11/3/2019 at 12:22 PM, Muttley said:

15158bdc328b28fde5e6.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_7231500ca2c67311.png

Pentru prima cariera in FM 2020 am ales sa incep cu o formatie care are toate ingredientele pentru a fi una de succes, dar totusi ceva lipseste. Este vorba de Universitatea Cluj, club ce in 2019 isi serbeaza centenarul, dar se afla in Liga a 2a si priveste cum concitadina de la CFR face performanta in Romania. Speram noi ca lucrurile se vor schimba, pentru ca noul manager Mihai Adam (pentru cunoscatori) a preluat conducerea echipei, inlocuindu-l pe Adrian Falub, si avand un obiectiv personal din a promova in Liga I.

Noul sistem de viziune generala a clubului e destul de interesant, dar deocamdata nu pune presiune mare pe noi, trebuie doar sa ne incadram in buget si sa terminam in jumatatea superioara. Chiar daca media ne vede terminand pe locul 3, de abia la anul se asteapta si conducerea sa promovam (probabil sunt echipe ca Rapid sau Petrolul care sunt mai bine vazute decat noi in acest moment). Facilitatile sunt unele chiar foarte bune pentru Romania, mai mult avem Excellent academy coaching si Exceptional youth recruitment, asa ca ne putem astepta si la ceva jucatori crescuti in pepiniera noastra.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Information9b10de8db356f389.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Club-Vision-Meetinge4eecf8e81d1fd98.png

Obiectivele principale:

Construirea unei echipe 100% cu jucatori romani

Promovarea in Liga I

Castigarea unui trofeu intern

Participarea in grupele unei competitii europene

Obiectivele secundare:

Promovarea in fiecare an a unui 1 junior din academie

1 jucator din academie convocat la echipa nationala a Romaniei

1 jucator care sa doboare recordul de aparitii (515) sau goluri (252) in Liga 1

 

On 11/3/2019 at 4:21 PM, Muttley said:

Nu am facut mari schimbari in privinta lotului de jucatori care era deja la club. Practic am adus doar 2 jucatori, ambii imprumut pe jumatate din salariu, Borta de la CSU Craiova pentru a il dubla pe Borta ca fundas dreapta, si Corban de la Botosani, ca a treia optiune pentru postul de atacant si rotatie pentru aripa dreapta. Avem un lot destul de echilibrat, singurul compartiment cu probleme este cel al portarilor, unde avem doua optiuni foarte bune, dar ambii sunt imprumutati de la Viitorul, asa ca vara viitoare o sa fim cam descoperiti. 
La capitolul plecari cativa jucatori imprumutati sau vanduti pe gratis in ligile inferioare, si Taub care a ajuns la rezerve pentru ca nu vrea sa plece de la club. O noutate in FM20 este si acest Code of Conduct, adica regulamentul de ordine interioara prin care se stabilesc nivelul amenzilor si sanctiunilor pentru jucatori. Am mers pe o varianta medie, nu vreau sa fiu prea dur din prima.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Playersdcb10ce96b2c0716.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Players-2475a92d2e05be1aa.png

Mihai-Adam_-Inbox998e677088667c05.png

Salut, dupa ani buni am inceput sa joc si eu FM , tot cu U.Poti sa ma ajuti te rog cu niste nelamuriri: ce tactica folosesti ? Cum poti face sa se antreneze un jucator la anumite calitati pentru a creste? Mai exista optiunea "Go on vacation" ? Mersi mult :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy