Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [U Cluj] - Revenirea sepcilor rosii


Muttley

Recommended Posts

Intake-ul de acest an ne arata doi jucatori super-buni, Ilas si Negrusa, din pacate ambii joaca pe posturi in care suntem acoperiti deja, asa ca vor intra intr-un antrenament intensiv pentru a putea juca unul ca fundas dreapta si celelalt ca aripa dreapta. I-am semnat si pe ceilaliti 3 dar nu le dau prea mari sperante.

Mihai-Adam_-Inbox990277183fc013a9.png

9 hours ago, NicuCJ said:

Felicitări pentru Euro Cup II :)

Multumim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Am decis sa nu plec la Barcelona si sa continui la U Cluj cel putin inca un sezon. Update cu obiectivele:

Obiectivele principale:

Construirea unei echipe 100% cu jucatori romani - Realizat, si inca de mult.

Promovarea in Liga I - Realizat din primul an.

Castigarea unui trofeu intern - Campionatul Romaniei, Cupa si Supercupa.

Participarea in grupele unei competitii europene - Champions League, Europa League, Euro Cup II.

Obiectivele secundare:

Promovarea in fiecare an a unui 1 junior din academie - Realizat. Din lotul de 25 de jucatori de la prima echipa, 17 sunt din academie.

1 jucator din academie convocat la echipa nationala a Romaniei - Tudor 21a  a fost convocat de selectionerul Gh. Hagi, e o chestiune de timp pana si debuteaza.

1 jucator care sa doboare recordul de aparitii (515) sau goluri (252) in Liga 1 - In joc recordurile sunt altele, aparitii 228 Falub si goluri 111 Goga. Poate reusesc asta.

Link to comment
Share on other sites

Transferuri in aceasta vara. Normal, doar plecari.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Transfer-Historya8e8b6e53581606d.png

Lotul de jucatori cu care vom atac acest sezon. Din 25 de jucatori doar 8 mai sunt care nu sunt produse ale clubului, dar e adevarat ca sunt jucatori cheie si foarte importanti pentru echipa noastra. Totusi la capitolul portari si atacanti ne bazam doar pe jucatorii nostri, si optiunile nu sunt deloc neglijabile.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Playersecb818dc3bb91fcf.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Players-230dd42ed1e484698.png

Link to comment
Share on other sites

Un debut de sezon excelent, cu o Supercupa castigata cu 4-0 impotriva Stelei si apoi victorii pe linie, cu exceptia unui accident la Turnu Magurele. Cei 4 din fata (varful Tudor si ofensivii Stoica, Olaru si Gheorghe) sunt intr-o forma superba, desi nici in aparare nu stam asa de rau (multe meciuri oficiale fara gol primit). Sa vedem daca lotul nostru tanar o sa faca fata cand incep si meciurile europene.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures1fd2db69927c5236.png

48 minutes ago, Axyon gaming 007 said:

Dacă câștigi UEL 2 te duci în UCL sau cum?

Daca castigi EL te duci in UCL. Daca castigi UEL 2 te duci in EL. Noi am intrat direct in grupele Europa League unde sortii ne-au scos in cale:

Mihai-Adam_-Inboxa2054a415f031ece.png

In final s-a produs si debutul mult asteptat al starului nostru. Pana acum am avut ceva interes pentru el de la Milan si Juve, dar singurele oferte concrete primite au fost de la Viitorul si Steaua. Oricum, la fiecare prelungire de contractul baiatul declara cat de bucuros este sa ramana la clubul pe care il sustine de mic copil. Sper sa nu ne faca conducerea vreo surpriza in cazul unei oferte mai consistente.

Mihai-Adam_-Inbox3d7c009bc7e8a949.png

Link to comment
Share on other sites

Era inevitabil ca o sa apara si infrangerile mai consistente. Deocamdata am iesit din cupa dupa ce sortii ne-au scos in cale inca din primul tur pe CFR Cluj si am pierdut la penaltiuri. Imediat dupa am pierdut si in campionat cu Steaua. Suntem totusi la egalitate de puncte cu ei, si daca Viitorul isi castiga restanta vin si ei la 1 punct si se pare ca intre aceste 3 formatii se va da batalia pentru titlul. In Europa League avem 5 puncte dupa primele trei meciuri, dupa victoria cu turcii al caror nume e imposibil de pronuntat si remizele cu Malmo si Krasnodar, deci totul se joaca inca.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturesd61413fe7422ff25.png

Liga-I_-Profile9156c61101f6ac71.png

Link to comment
Share on other sites

Incheiem anul destul de slabut in campionat. Am pierdut cu Turris si Viitorul si am smuls un egal in ultimele secunde cu Botosani. Dar cumva Steaua si Viitorul s-au incurcat si ele astfel ca iernam pe prima pozitie (desi ar putea fi a doua daca Viitorul isi castiga restanta). E o distanta destul de mare intre primele 3 si restul plutonului.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures8ee443c0268b2f1e.png

Liga-I_-Profile1373d2bb5a15a4ac.png

In Europa League am termina de pe 2, dupa suedezii de la Malmo, asa ca ne-am calificat in tururile din primavara, unde vom intalni din nou (multumim UEFA) o formatie romaneasca, de data aceasta Viitorul Constanta. Nu ne asteptam la mare activitate de transferuri in aceasta pauza de iarna, ar trebui sa continuam sezonul cu acelasi lot de jucatori.

UEFA-Europa-League_-Profile5295e83c2df07e98.png

Mihai-Adam_-Inboxded1ea6165842de1.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SenSys said:

Felicitări pt ca antrenezi un nou star al lumii. Noul "Rege".

Multumesc. Nu stiu cat timp o sa il mai antrenez, am cam pierdut motivatia. O sa terminam sezonul acesta sa vedem ce se intampla.

1 hour ago, Axyon gaming 007 said:

De curiozitate. Ce HOYD ai?

Nimic deosebit, e regen :)

Marius-Cernea_-Profile469ae0c1bdf95710.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat-o repede cu Europa League. Ne-a scos Viitorul dupa doua remize cu golurile marcate in deplasare. In schimb am terminat sezonul regulat in campionat pe 1, si acum ne putem concentra pe playoff unde ne luptam cu Steaua si Viitorul pentru titlul de campioana.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturesaf2704eb821497a8.png

Liga-I_-Profile410c60f1f0405fd0.png

Link to comment
Share on other sites

Desi am intrat de pe primul loc in playoff, si am pierdut doar doua meciuri (e adevarat ca au fost cu contracandidatele Viitorul si Steaua), de fapt cele doua egaluri din ultimele etape cu Botosani si Sepsi ne-au facut sa pierdem din nou campionatul. Ba mai mult, am terminat pe locul 3 in aceasta editie de campionat.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures08e17088c20da77c.png

Liga-I_-Profile61882e43a0661af5.png

Mi-a cam pierit motivatia pentru aceasta cariera asa ca o sa ia o pauza pe perioada nedeterminata.

O sa ma intorc probabil pe forum, cu alta cariera prin alta parte, avand in vedere ca mi-am cam facut portia de Liga I Romania pe moment.

Multa bafta tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy