Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [U Cluj] - Revenirea sepcilor rosii


Muttley

Recommended Posts

3 hours ago, Raulic said:

E destul de clar ca pentru Romania au creat competitia asta :D Sa ajungem si noi in grupe ...

 

Pai nu ar trebui daca adunam puncte asa macar sa urcam in clasamentul coef UEFA si apoi sa ducem formatie/ii si in Europa League? Recunosc ca inca nu m-am informat f bine cum o sa mearga lucrurile, sper sa nu fie ca la Nations League cu reguli noi aparute pe parcurs dupa situatii.

2 hours ago, kevinluci said:

hai pe ei

Pe ei ... pe mama lor. Milenarul indemn romanesc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
2 hours ago, Muttley said:

Pai nu ar trebui daca adunam puncte asa macar sa urcam in clasamentul coef UEFA si apoi sa ducem formatie/ii si in Europa League? Recunosc ca inca nu m-am informat f bine cum o sa mearga lucrurile, sper sa nu fie ca la Nations League cu reguli noi aparute pe parcurs dupa situatii.

Pe ei ... pe mama lor. Milenarul indemn romanesc :)

Pai tu ai 2-3 ani de Conference League, cam cum am avansat cu coeficientul ? :))

Mi se mi se pare ca nu mai avem acces la Europa League

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ionut91 said:

inceput destul de bun,felicitari.

un print cu borta daca se poate?eu unul as fi optat pentru boboc sau vladoiu daca aveai nevoie de fundas dreapta,chiar cristian manea ca tot aveai ceva bani.

bafta in grupa.

Un pic mai inainte in timp decat povestea. Nu e mare lucru de capul lui dar isi face treaba ca rotatie.

Florin-Borta_-Profile6036a2d5d3e71b40.png

9 hours ago, Raulic said:

Pai tu ai 2-3 ani de Conference League, cam cum am avansat cu coeficientul ? :))

Mi se mi se pare ca nu mai avem acces la Europa League

Momentan suntem pe 10, deci ar trebui sa avem formatie si in playofful Europa League. Probabil ca nu a trecut mai departe si a cazut in a treia competitie, o sa urmaresc vara viitoare cum merge. Desi eu sunt super-interesat de locul ala direct de Champions League.

Europe_-Qualification-Places4a4856e902c4178a.png

Link to comment
Share on other sites

E clar ca mai avem un pic de lucru pana sa ajungem la nivel de Viitorul sau chiar Steaua si Dinamo, dar crestem usor usor si pe masura ce ni se dezvolta si facilitatile speram sa facem mai multe in sensul producerii de jucatori de valoare pentru Liga I. 

Mihai-Adam_-Inboxd17e401095427392.png

Link to comment
Share on other sites

Logic ca la un moment dat au venit si infrangerile, dar ne-au costat destul de scump. In primul rand am iesit din Cupa Romaniei deja dupa ce sortii ne-au scos in cale Steaua in deplasare.  Tot departe de Cluj-Napoca am luat bataie si in cupele europene, infrangeri clare la Belgrad si Strasbourg. Totusi, in campionat in afara unui egal cu Craiova, suntem inca neinvinsi si ne continuam parcursul spre castigarea titlului.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturesa163a913608fca43.png

Liga-I_-Profile420aed3cd733fb8b.png

Link to comment
Share on other sites

Un nou parcurs senzational si in care nu am cunoscut gustul infrangerii. Mai mult, am reusit sa castigam ultimele 3 meciuri ramase din Euro Cup II si ne-am calificat pentru primavara, asteptand cu interes tragerea la sorti. Mai mult, toate cele 4 formatii romanesti din grupe au terminat pe unul din primele doua locuri astfel ca o sa avem o situatie interesanta in tururile urmatoare. In campionat in ciuda parcursului aproape perfect (15 victorii, 5 egaluri) incheiem doar la 6 puncte de Steaua, ce ar insemna un avans de doar 3 puncte in playoff. Ramane totusi obiectivul nostru nr. 1, acela de a recastiga titlul in Liga I si a juca in grupele Champions League. Cred ca ne asteapta o vara linistita, fara mari schimbari de trupe pe la echipa.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures648d293a87b47523.png

Liga-I_-Profile845be482ce2a7d97.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ionut91 said:

un parcurs foarte bun pana acum,noiembrie si decembrie au fost foarte bune,ai iesit din grupa in europa nu?si inca neinvins in campionat.bafta pe viitor

Multumim. Da suntem in primavara Euro Cup II si neinvinsi in campionat. Obiectivul principal ramane in continuare titlul.

Link to comment
Share on other sites

M-am speriat un pic, pentru ca desi am castigat grupa nu apaream deloc in tragerea la sorti pentru primul tur din fazele finale din primavara. Mi-a luat ceva sa ma prind ca in acest tur intra locurile 2 si cu formatiile cazute din Europa League, iar noi si restul castigatoarelor de grupa mergem direct in turul urmator. Cam ciudate regulile astea o sa ne ia ceva sa ne obisnuim cu ele, dar e bine ca suntem acolo. Si am primit bani frumosi si de la competitia asta a treia, aproape 1,5 milioane de Euro doar pentru faza grupelor.

EURO-Cup-II_-Profileeb91681a42878963.png

EURO-Cup-II_-Profile-24a2374d5184cd36e.png

Link to comment
Share on other sites

Ne continuam parcursul excelent si marsul spre titlul. E prima oara cand reusim sa incheiem sezonul regulat fara infrangere si intram cu avans in playoff alaturi de Steaua, Viitorul, CFR, Craiova si surpriza UTA. Sper sa reusim sa continuam acest parcurs si in paralel cu meciurile europene, unde vrem sa ajungem cat mai departe.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturesd5fd7d71b0551533.png

Liga-I_-Profile8e17f15b09e37cc9.png

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu am reusit sa terminam sezonul neinvinsi, pierzand in deplasare cu Steaua. Iar in Euro Cup II am ajuns "doar" pana in semifinale, acolo unde nu am reusit sa trecem de cei de la Everton. Oricum, un sezon foarte foarte bun pentru noi, si mergem cu incredere catre Champions League. Vrem sa ne aparam si titlul castigat si sa aducem si Cupa Romaniei la Cluj (trofeul intern ce ne lipseste, am pierdut ambele finale jucate).

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturesea52e9cc9e31ead0.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Competitions314a6bae64ab076f.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy