Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [U Cluj] - Revenirea sepcilor rosii


Muttley

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Activitate intensa din nou de transferuri, unde am cheltuit aproape toti banii dati de conducere pentru castigarea campionatului. E adevarat ca pentru unii jucatori am platit mai mult cu siguranta decat valoarea lor reala, dar sezonul incepe atat de repede in Iulie ca nu prea ai timp de discutii complicate si negocieri indelungi daca vrei sa ai tot lotul la dispozitie inca din primele meciuri oficiale.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Transfer-History6757cae846e0c23d.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ce baieti misto aduce Muttley :D Ce a facut Sorin Serban intre timp ?

9 minutes ago, stevie_g said:

Salut. In primul rand felicitari pentru cariera, pana acum foarte interesanta! Am o curiozitate 😁 Care e gandirea/filozfia din spatele numelor jucatorilor pe care i-ai trimis imprumut (banuiesc ca le-ai pus tu nickname: 20a, 20b etc) 

Inca nu te-ai obisnuit ? :D

20 e anul de youth intake ... a, b, c, d, e ... probabil reprezinta potentialul lor ... a cel mare potential, b urmatorul etc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kevinluci said:

ai adus cam cei mai buni pusti, buna treaba.

Dar am si dat vreo 5 milioane pe ei, asa ca sper sa faca treaba buna.

2 hours ago, stevie_g said:

Am o curiozitate 😁 Care e gandirea/filozfia din spatele numelor jucatorilor pe care i-ai trimis imprumut (banuiesc ca le-ai pus tu nickname: 20a, 20b etc) 

Asa e, sunt jucatori proveniti din academie iar codurile reprezinta anul si potentialul lor.

1 hour ago, Raulic said:

Inca nu te-ai obisnuit ? :D

20 e anul de youth intake ... a, b, c, d, e ... probabil reprezinta potentialul lor ... a cel mare potential, b urmatorul etc.

Elementar, dragul meu Watson.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ElMagnifico said:

Guys, voi cum preferati sa va cresteti pustii? I mean daca ai conditii si antrenori f buni. Ii cresteti voi sau ii dati imprumut intr-o liga inferioara unde sa joace meci de meci, dar fara conditii?

Depinde. Pe cei foarte foarte buni ii tin de obicei la echipa a doua  / rezerve si incerc sa ii bag in amicale, cupe etc cateva minute.

Pe cei medii de obicei ii dau imprumut 1-2 ani intr-o liga inferioara sa ma lamuresc daca poate iesi ceva din ei. S-a mai intamplat sa iasa un jucator bun cateodata si din cineva cu Pot mai mic, asa ca incerc.

Pe cei cu atribute varza din start si personalitati aiurea incerc sa ii dau definitiv cat mai repede, chiar si liberi de contract.

On 11/25/2019 at 7:10 PM, x.Cosmy said:

Felicitări pentru titlu și pentru transferuri. Ar cam trebui cu lotul din sezonul ăsta să reușești să-ți aperi titlul, sunt foarte curios cum va fi aventura în cupele europene :) Succes!

Din pacate nu am apucat sa joc foarte mult din noul sezon, dar am inceput foarte foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Asa arata lotul complet pentru noul sezon. Cred ca e unul super competitiv pentru Liga I, iar dupa primele meciuri se arata ca putem trece cateva tururi si in Europa cu el. Chiar cred ca o sa incercam sa mergem pe acest schelet vreo 2-3 ani de acum, pentru ca avem tineri de mare perspectiva. Primul 11 standard asa cum il vad eu (si varstele lor) ar fi ceva de genul:

Aioanei (22)
Leca (22) - Popa (25) - Manolache (22) - Serban (22)
Crivac (20) - Biceanu (28)
Sefer (22) - Malaele (19) - Benzar (24)
Markovic (21)

Singurele mici semne de intrebare au ramas pentru dublurile pe anumite posturi, pentru ca nu stiu daca Straton in poarta, sau Corbu pe dreapta apararii o sa faca fata daca e nevoie de ei, dar o sa mergem asa sezonul acesta.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Players423b6e87a03bfc40.png

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Players-2ee544ac017fed22d.png

Link to comment
Share on other sites

Am inceput noul sezon cu un nou trofeu, dupa Supercupa cu Dinamo. Ne-am luat revansa astfel pentru infrangerea din finala Cupei. Apoi ne-am concentrat atentia asupra meciurilor din preliminariile Champions League. Credeam ca o sa fie mai greu cu AEK Atena, dar se pare ca liga elena s-a prabusit de tot (idee pentru o viitoare cariera), pentru ca am trecut de ei cu o dubla victorie, inclusiv un 6-0 acasa in fata unei Cluj Arena pline. Apoi am intalnit campiona Elvetiei, care surprinzator nu este nici Basel nici Young Boys, ci St. Gallen, si am reusit sa trecem si de ei gratie unei duble a lui Markovic in meciul tur. In playoff ne-am intalnit cu Slavia Praga, si spre deosebire de ce a facut CFR-ul in realitate noi am reusit sa trecem de ei, dupa o dubla remiza, gratiei golului inscirs in deplasare. 

E adevarat ca in aceasta perioada am sacrificat un pic performanta din Liga I, dar nu avem motive sa ne plangem. Utilizand multe rezerve am pierdut un singur meci la Medias (si asta inainte de decisivul de playofful Champions League).

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures08706b1f92e11958.png

Deci ne-am calificat in Champions league, si vestile bune au venit imediat. Am primit deja 15 milioane de Euro pentru participarea noastra in grupe. Tragerea la sorti nu a fost deloc una blanda, pentru ca adversarele sunt Real Madrid, Inter Milano si FC Porto. Avem sansa porcului de Craciun sa facem ceva puncte, sper doar sa nu ne facem prea tare de ras si daca se poate sa mai aducem ceva bani in visterie. E clar ca stadionul se va umple cu asemenea afise de meci.

Mihai-Adam_-Inbox-2e949998416423a73.png

Mihai-Adam_-Inbox946f1759a93687e3.png

Colac peste pupaza se apropie si Campionatul Mondial din Qatar, care dupa cum stim e gazduit iarna. Speram ca in FM20 sa nu mai fie cazul de asa ceva, dar se pare ca nu se gasesc alte solutii, decat o inghesuiala de meciuri pe luna mai ceva ca la metrou la victoriei la ora de varf. De exemplu in Octombrie avem nu mai putin de 9 meciuri. Cred ca e o ocazie sa aratam ca avem un lot competitiv nu doar titulari. Ah, si inca o eroare de afisare, nu avem cum sa jucam cu Real de 2 ori in aceeasi zi. Forta U!

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures-25f1fec8481a19e2d.png

Link to comment
Share on other sites

Echipa Romaniei din 2022 care a ajuns o selectionata a cluburilor arabe, cu jucatori la Al Ittihad, Al Nassr, Al Shabab si chiar Al Jazira. Daca inteleg ca s-au retras un Tatarusanu sau Chiriches acolo, cum au ajuns marile vedete Coman, Nedelcu sau Manea? :) 

Romania_-Senior-Squadb70be4fe194ebc75.png

Link to comment
Share on other sites

Debut in grupele Champions League... si Inter tocmai a fost FM'ed. E adevarat ca am avut un pic mai mult posesia dar nu am fost deloc periculosi. In schimb ei au ratat foarte mult, sau Aioanei a aparat foarte bine (a fost jucatorul meciului dar nu cu un rating fenomenal). Una peste alta un meci de la care am obtinut mai mult decat asteptam.

U-Cluj-v-Inter_-Review64f5a779cf7ad9f1.png

Link to comment
Share on other sites

Foc de paie cu punctul scos din primul meci din Champions league, lucrurile au revenit la normal dupa ce am pierdut 1-5 la Real si 0-2 la Porto. In campionat in schimb avem un parcurs foarte bu, cu o singura remiza cu Astra si victorii in rest (inclusiv cu Steaua si Viitorul). Suntem pe 2 doar pentru ca avem un meci in minus, dar deja se pare ca se desprinde un trio fruntas cu CFR, U Cluj si Steaua.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixturese533099a55c6fe08.png

Liga-I_-Profile96f2b22cda2ef916.png

Link to comment
Share on other sites

Mare diferenta intre cum am inceput si cum am terminat meciurile de Champions League. Poate totusi am gresit si eu, ar fi trebuit sa mergem in unele meciuri pe o abordare un pic mai defensiva (nu neaparat sa parcam autobuzul, dar totusi nu merge tactica ofensiva din campionat). Chiar daca am avut posesia jumatate din timp nu prea am facut mare lucru cu mingea. Si am pierdut batalia la nivelul mijlocasilor centrali, unde Biceanu si Ion Gheorghe au fost clar depasiti de Kroos si Luis (cum suna fraza asta :) ). Asta e, am invatat din meciuri, ne-am umplut conturile cu banii de la UEFA, acum ne putem concentra pe campionat in continuare.

U-Cluj-v-Real_-Review85ccd26dc53cdf42.png

Link to comment
Share on other sites

Incheiem anul 2022 mai devreme un pic pentru ca vine Campionatul Mondial peste noi. Asa cum era de asteptat am terminat ultimi in grupa de Champions League, cu doar 2 puncte obtinute din remize total nemeritate acasa cu Inter si Porto. In schimb in campionat lucrurile stau mult mai bine, avem doar o infrangere pana acum si cu un meci in minus suntem pe 2 la 3 puncte de liderul Steaua. Mai avem 7 meciuri din sezonul regulat inghesuite in ianuarie si februarie, si apoi o sa vedem in play-off daca ne putem apara titlul.

Fotbal-Club-Universitatea-Cluj_-Fixtures5b995c19942edf65.png

Liga-I_-Profiledb0a89076af3469a.png

Link to comment
Share on other sites

Ce au facut celelalte formatii romanesti calificate in grupele cupelor Europene: pai am avut doua formatii in grupele Euro Cup II: Viitorul si Craiova. VIitorul a reusit sa mearga mai departe terminand pe 2 la egalitate de puncte cu Alaves, iar Craiova a iesit la meciuri directe cu Victoria Plzen, ambele formatii avand cate 8 puncte. Per total un an destul de bun pentru formatiile romanesti.

EURO-Cup-II_-Profileae41c5eb02681669.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy