Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM 2020 Beta Out


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

Get the curtains drawn and phone on silent… the Football Manager 2020 Beta is now live on Steam and ready for Install 🙌

If you purchased FM20 from a participating digital retailer then you’ll love to see that this year’s Beta is fully playable* and includes the Online Career Mode, Create-a-Club and Fantasy Draft. As always, any progress made in Career Mode can be carried forward when your game updates on full release which is Tuesday, November 19th.

Those who are yet to pre-purchase can do so anytime prior to full release with a participating digital retailer to get full Beta access plus a cool 10% off. 

Football Manager 2020 Beta - Available Now

WHAT TO EXPECT

You know the drill, but let us remind you that this is a Beta – so you’ll likely encounter bugs, glitches and other issues that our devs will be working round-the-clock to fix ahead of full release on November 19th. If you do come across anything then please bring it to our attention at community.sigames.com

For a refresher on what to expect from this year’s game check out the video below or our Feature Blogs for more detail. FM20 rewards planning like never before, so the Beta provides a good opportunity to build the foundations ahead of full release

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

In sfarsit :)

Eu am un bug cand dau Quit to Start Screen in modul windowed, totul devine negru, desi pot da click pe chestiile pe care nu le vad.

In alta ordine de idei, vad ca poti alege Liga 3 dar cand iti alegi echipa, nu poti sa iei una din Liga 3, o sa fie adaugata in full version ?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
17 minutes ago, CFRClujFan said:

Stii cumva care sunt regulile pentru non-EU si pentru U21? In sensul ca in FM2019 pentru non-EU era doar o singura regula , 18% prezenta la meciurile interationale din ultimul an si la U21 erau homegrown Romanian players sub 21 de ani. Tot asa au ramas?

in FM 2020 a fost scoasa acea regula cu 18% pentru ca afecta si Liga a2a si Liga a3a ceea ce in realitate nu se intampla.

Acele reguli pentru cei 4 extracomunitari din Liga 1 sunt in curs de implementare, fiind "prea speciale" ... Si o sa dureze pana cei de la SI le vor implementa

Momentan poti semna orice fel de extra-comunitar fara eventuale selectii la nationale.

Pentru regula U21 acum se folosesc: 2 romani U21 in starting 11 si 1 roman U21 in playing 11, respectiv U22 ... in sezoanele aferente

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raulic said:

in FM 2020 a fost scoasa acea regula cu 18% pentru ca afecta si Liga a2a si Liga a3a ceea ce in realitate nu se intampla.

Acele reguli pentru cei 4 extracomunitari din Liga 1 sunt in curs de implementare, fiind "prea speciale" ... Si o sa dureze pana cei de la SI le vor implementa

Momentan poti semna orice fel de extra-comunitar fara eventuale selectii la nationale.

Pentru regula U21 acum se folosesc: 2 romani U21 in starting 11 si 1 roman U21 in playing 11, respectiv U22 ... in sezoanele aferente

In FM2019 regula era ca "romanii" trebuie sa fie homegrown, lucru care-l facea pe Pascanu de exemplu ineligibil. Stii daca s-a modificat regula si acuma se refer la TOTI romanii, nu doar cei homegrown?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, CFRClujFan said:

In FM2019 regula era ca "romanii" trebuie sa fie homegrown, lucru care-l facea pe Pascanu de exemplu ineligibil. Stii daca s-a modificat regula si acuma se refer la TOTI romanii, nu doar cei homegrown?

Da, s-a modificat regula exact pentru cazul Pascanu si pentru a replica realitatea cat mai indeaproape.

In plus, acum toti romanii sunt automat homegrown, chiar daca nu au ani jucati in Romania

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
13 hours ago, Octavian said:

Sper sa ramana multi ani la ROMA. Cum ar arata o linie de mijloc în viitor cu: pellegrini-zaniolo-riccardi

Pai e cazul sa vedem zic eu, am vrut sa astept lansarea oficiala sa-l cumpar, dar nu m-am abtinut. Acum imi incep salvarea si storyul cu Roma.

Link to comment
Share on other sites

Primul sezon de Liga 1 Beta ... e gata :) ceva concluzii:

CS Craiova (Eu): Campionat luat la pas, cupa romaniei, + calificare in grupele europa league.

Transferuri-IN: Strahinja Pavlovic 600K, Dennis Man 2.5M (iarna), Carlo Casap 90K (iarna).

Transferuri-OUT: Ivan Martic 500K (Hajduk), Marius Briceag 175K (Spezia), Valentin Mihaila 2.5M (Norwich iarna), Goran Zakaric 700K (Cukaricki iarna), Renato Kelic 750K (Osijek iarna).

Echipa a jucat bine, in special Andrei Ivan, care a fost fenomenal tot sezonul, constant, multe goluri si nu s-a accidentat deloc. La dezamagiri, Koljic, in 18 prezente nu a marcat nici macar un gol, lafel si Fortes care a marcat doar de 3 ori in 20 meciuri.

 

FCSB (Vintila / Dica): Inceput extrem de prost de campionat, cam ca in realitate, doar ca au jucat in europa league si au prins in extremis ultima etapa un loc 3 lafel si locu 6 de playoff. Bizonul praf, 4 goluri in 25 prezente. Hora a fost bunisor, cred ca s-a exagerat putin la cat de lenti au fost facuti unii jucatori: Popescu, Nedelcu, Oaida, Filip, Cristea ... sau cel putin din cauza asta cred ca i-am batut asa usor de fiecaredata cand am jucat contra lor sau Balgradean cu 10 Handling, nu stiu exact, mi s-au parut foarte usor de batut.

CFR (Petrescu / Piturca): Lafel, inceput foarte prost de campionat, au ajuns si ei in europa league si au pierdut locul de playoff in ultima etapa de sezon regulat in dauna FCSB. Au fost meciuri ok contra lor, cred ca le-a lipsit foarte mult Tucudean, iar unii din jucatorii care par importanti, nu prea au jucat: Vinicius, Luis Aurelio, Cestor, Lacina Traore. Poate ar trebui facut mai bun Dan Petrescu :)

Chindia Targoviste (Moldovan): Sezon incredibil pentru Chindia, care a stat mai tot timpul pe locul 2, doar spre finalul playoffului a cazut, mare parte pentru rezultate se datoreaza portarului Aioani si cuplului de fundasi centrali Pitian si Leca, dar si cuplului de atacanti Dumiter si Burlacu care au dat fiecare cate 10 goluri in Liga1. S-a remarcat si Negut si uite asa Chindia din nou promovata v-a juca in Europa League la anul.

 

Atasez aici cateva poze cu clasamentele:

Annotation 2019-11-03 222953.jpg

Annotation 2019-11-03 222838.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy