Jump to content
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

21 hours ago, kevinluci said:

Eu zic ca e mai bine ca ai adus pusti, nu vedete. Astia tineri au dorinta de afirmare.

Poate că în realitate e valabilă treaba asta, în manager nu prea e așa. Până nu joacă vreo 7-8 meciuri la echipă, nu joacă nimic. În tot acest timp te îngroapă meci de meci.

După aceea încep să-și dea drumul la joc...

Decembrie 2026 Update

Deși am făcut revoluție în perioada de transferuri dintre sezoane, băieții mei m-au surprins plăcut până acum.

Alexi Pitu și-a dat drumul la joc iar noii veniți încep încet-încet să-și dea drumul la joc. Mă surprinde neplăcut forma lui Flavius Ghiară, golgheterul echipei de anul trecut și cel mai scump jucător al nostru. Am câțiva puști de 18-19 ani care încep să își câștige postul de titular, cum ar fi: Markus Popovic și Jeffrey Rajaonarisamba.

gTv3n5S.png

HGsUhZj.png

rzOcRGC.png

2 hours ago, kevinluci said:

podium, nice :)

Da, am primit mail de la conducere pentru modificarea obiectivului dar am lăsat Top-Half în continuare, nici măcar la Europa League n-am avut curaj să mă bag. 😂

Cine știe în ce formă-i prind pe băieți după “anul nou” și iar terminăm pe locul 10. 🙈

Problema e că în această fereastră de transferuri începută în iarnă cluburile rivale vor să îmi slăbească lotul făcând oferte de 2 lei pe jucătorii mei iar aceștia intră în depresie că nu-i las să prindă transferul vieții. 

De exemplu, Alexi Pitu, ziceam de el că și-a dat drumul la joc iar Lazio vine cu ofertă de 3.6M € în contextul în care jucătorul valorează 5.5M € și chiar e într-o creștere de formă. Bineînțeles că le-am dat reject celor de la Lazio iar ăsta a venit în birou la mine: 

- Mister, vreau la Lazio!

Să cadă cerul pe mine! N-am crezut în viața mea, căpitan la Bisceglie să vină la mine: “Mister, vreau la Lazio!”.

Am trecut și peste asta și i-am zis că dacă dau ăia 10M € pe el, îi dau drumul. El tot nemulțumit, că cer prea mult, că plm... Vorbind acolo pe chat cu el, am apăsat pe un rând dinăla lung în engleză și s-a calmat. După aia, văd acolo la rubrica Promises, că i-am promis lu’ ăsta micu’ că-l vând până la sfârșitul perioadei de transferuri... Văd eu cum o scot la capăt!

Martie 2027 Update

Am avut câteva meciuri în care am arătat a echipă mare. Destul de sterile acele victorii cu 1-0 dar foarte importante. Simt că ne putem bate la campionat!

koyIv2C.png

HGsUhZj.png

Y7UHivN.png

7j3BL5y.png

Mai avem 8 meciuri ca 8 finale! Deși la startul sezonului eram foarte mulțumit și cu un loc 4, iată că ne-am autodepășit și ne batem la titlu! Forza Bisceglie!

HuYEogd.png

Aprilie 2027 Update

lRdthPE.png

HGsUhZj.png

RslSK7c.png

lBKfDxc.png

Inter a pierdut ultimele 2 etape, cu Sassuolo și Roma. Dacă mai pierd 1 meci, titlul e al nostru. Mai jos programul lor:

Hyjetwp.png

2027 FINAL UPDATE

Nu vă mai țin mult pe jar, vă anunț oficial că am câștigat ''Lo Scudetto"! Bisceglie este în premieră CAMPIOANA Italiei! 

ucZeW6E.png

xJTtPgc.png

Deși în ultimul meci am jucat cu titlul pe masă și probabil aceea a fost cea mai importantă partidă, eu cred totuși că victoria cu Juventus a fost meciul care a decis titlul.

Am dominat acel meci dar nu reușeam să înscriem. Era minutul 90 și Juventus ataca. Fundașul meu dreapta reușește să-l deposedeze pe atacantul juventin și trimite o minge lungă pe Matteo Sassarini, un atacant de 19 ani împrumutat de la Napoli pe care l-am trimis în teren pe finalul meciului. Preluare perfectă iar Matteo o ia la galop spre careul advers. Întră în careu iar Gianmarco Leonardi, unul dintre cei mai buni fundași ai lui Juve, îl agață pe Matteo care se prăbușește în careu. E o fază neclară, părea că Leonardi a atacat mingea iar arbitrul solicită VAR. În imaginea de mai jos arbitrul se află la standul VAR urmărind faza:

VyyOcwu.png

E PENALTY!!!

Am strigat în casă ca nebunul, restul familiei mă aștepta să merg la masă dar eu mai aveam de jucat cu Crotone și Milan.

Am decis ca Alexi Pitu să execute acea lovitură de pedeapsă:

A0iv2BH.png

PITUUUUUU!!! GOOOOOL!!!

u2qzk1m.png

Reușim astfel să luăm cele mai importante 3 puncte din acest campionat! 

HGsUhZj.png

Mai jos avem tabloul pe care l-am găsi în fiecare casă din Citta di Bisceglie în cazul în care s-ar fi întâmplat așa ceva în realitate:

PXwryjv.png

S2BftCn.png

O distincție personală care mă onorează și mă alătur astfel celor mai buni antrenori care au activat vreodată în Serie A.

P8hGiS9.png

HGsUhZj.png

Echipa Sezonului 2026/2027

tQtapyv.png