Jump to content
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

Transferuri iarna 2025

Veniri: 

9ilIWGK.png

Profilele noilor veniți:

n9lQvQ4.png

UsdH7PG.png

DSXWJvZ.png

YaLdzmv.png

De asemenea au reușit să semnăm cu alți 2 jucători care se aflau în ultimele 6 luni de contract și vor veni la noi din vară.

Este vorba de Curtis Jones de la Liverpool și Alexi Pitu de la Mainz.

lhCmqsu.png

saXdDgS.png

Plecări:

Xhwg6U9.png

Moldoveanu se accidenta într-una și m-am bucurat că am scăpat de el... 

Februarie 2025 Update

Sunt foarte dezamăgit de faptul că n-am reușit să eliminăm pe Perugia în semifinala Cupei. Am reușit să trecem de Inter și Milan și nu putem trece de Perugia...

Speram să câștigăm Cupa Italiei, în finală am fi jucat cu Cagliari. :boredom:

w0FTAFh.png

HGsUhZj.png

rjX5GiJ.png

În campionat sper să ne menținem pe locul 6 și să participăm în Europa League la anul, în ciuda faptului că obiectivul nostru este să ne clasăm pe o poziție de mijlocul clasamentului.

Rămâne ciudat faptul ca nou-promovata Fiorentina este lider în continuare...

Mai 2025 Update

Reușim să ne redresăm pe finalul campionatului, după perioada mai puțin reușită din luna aprilie. Cel mai bun sezon de până acum.

7MG46eM.png

HGsUhZj.png

Toată munca noastră de pe parcursul întregului sezon este încununată cu această calificare într-o competiție europeană. Bisceglie în premieră în Europa League!

0HNwS6H.png

0WjHxC1.png

END OF SEASON AWARDS

eHjIKSD.png

Primăria "ne pune bețe în roate" și nu ne dă aprobare pentru expansiunea stadionului. Cele 8.000 de locuri s-au dovedit a fi puține, stadionul fiind plin la 91% din meciurile disputate acasă în acest sezon. Sperăm să o dăm cumva la pace...

d8WFDgU.png

Secretul din spatele acestui sezon reușit a fost Flavius Ghiară. Plecarea lui Markovic, cel mai bun jucător al nostru la acel moment, părea că a slăbit valoarea noastră iar Bisceglie se va mai bate încă un an să nu retrogradeze. Paradoxal, plecarea lui Markovic a fost un lucru bun. Flavius era un diamant neșlefuit care a fost descoperit după plecarea lui Jovan.

Flavius a venit la noi acum 2 ani de la Viitorul. Suma de transfer a fost 1.3M €. În primul sezon a fost rezerva lui Markovic și intra de obicei pe final, în vreo 2 meciuri de Cupă a jucat titular. În primul sezon îl tot foloseam Advance Forward, la fel ca și pe Markovic însă am observat că nu dădea randament, așa că am început să-l joc Pressing Forward - Attack. Atunci a fost momentul în care mi-am dat seama că e LETAL . Pasele jucătorilor din spatele său îl puneau în valoare atât de bine încât la un moment dat era golgheterul Serie A. În aprilie s-a accidentat 2 luni și a ratat finalul de campionat și titlul de Golgheter Serie A. În momentul accidentării era jucătorul cu cele mai multe goluri marcate în campionat.

F3eHnJR.png

RZyocbj.png

Performanța sa a fost răsplătită cu premiul "Miglior Calciatore Assoluto" iar Flavius Ghiară se alătură unei companii selecte din care fac parte: Pirlo, Kaka, Shevcenko, Maldini, Totti și alți fotbaliști care au fost premiați cu titlul de cel mai bun jucător al sezonului în Serie A.

52bRqUY.png

Bineînțeles că în acest sezon fantastic Flavius a atras foarte multe priviri iar câteva mari cluburi europene nici n-au așteptat să înceapă perioada de transferuri că au și sărit cu ofertele.

Am primit oferte de la cluburi de top din Anglia, Franța și Spania. Majoritatea între 10 și 12M €. Poate că unii n-ar fi stat prea mult pe gânduri și l-ar fi dat, ținând cont de ce profit imens ar fi fost. Cota sa de piață era undeva la 6M € iar noi am dat pe el cu un sezon în urmă 1.3M €, deci era o afacere excelentă. Le-am refuzat pe toate, voiam 15M € dar ofertele primite nu erau negociabile, deci le dădedeam reject. Totul până când a venit oferta suedezilor de la Universitatea Craiova: 12M € + vreo 3M € în rate, ofertă negociabilă. Am zis să pun "la mișto" 15M € pe loc + 2M€ în 6 luni și un procent de 50% dintr-un eventual transfer. Atenție! 50°% din următorul transfer, nu din profit. Craiovenii au acceptat... 

Qu6Yg89.png

Însă nu și Flavius, pentru el Craiova nu reprezenta o provocare și a ales în schimb să joace cu Bisceglie în Europa League. :ro:

După ce transferul lui Ghiară a picat, Universitatea Craiova nu s-a lăsat și a încercat să ni-l ia pe Melvin Bard, un fundaș stânga adus gratis de la Lyon pe principiul: împrumută-l până intră în ultimele 6 luni de contract, apoi dă-i Aproach to sign. :evil

3F6Oavy.png

c6ZOyAu.png

Însă Bard nici nu a vrut să audă de Craiova, a ales să meargă la West Ham. Bine și pentru el, și pentru noi.

vGl5Tjj.png

În locul său l-am adus pe Diallo, un regen de la Bayern care sper să crească frumos și să-l iau gratis. 

q5nTLR6.png

Și să nu mai ziceți că sunt chitră și umblu numai după chilipiruri, am decis să dau și bani pe jucători. Am spart banca pentru Patrick Legrand, pariul meu care va pleca pe 30M+ € .

5GRmW5I.png

DGCFbaE.png

fO3fHba.png

Un alt pariu de-al meu este Sasa Pejcic. Un regen sârb adus de la Steaua Roșie pentru 1.1M €.

FBV5FeN.png

Transferuri vara 2025

ZW2f4M7.png

Lotul pentru sezonul 2025/2026

5tPe9Nj.png

Obiectivele sezonului 2025/2026

qUMuhvV.png

B1FtpgK.png?1

Am avut noroc la tragerile la sorți pentru turul 2 și 3 Europa League. Până acum n-am avut probleme, sper să ajungem în grupe. :D

Takua8g.png

Playoff Europa League

zvAPOSX.png

8CJ3T12.png

B1FtpgK.png?1

BISCEGLIE vs. CFR CLUJ

LgSApyR.png

BISCEGLIE 4-0 CFR CLUJ

nJA6ect.png

În meciul retur voi juca cu rezervele deoarece peste 2 zile am meci în campionat împotriva Inter-ului iar cu CFR nu mai am emoții. Sper să avem noroc la tragerile la sorți pentru grupele Europa League.

Am jucat și returul, 2-2 a fost în Gruia. Mergem în grupe!

eRyCY1u.png

Octombrie 2025 Update

4cPqlkS.png

HGsUhZj.png

AXfDTNX.png

B1FtpgK.png?1

GaBShKV.png

3 hours ago, kevinluci said:

se vede ca nu mai e Bursucul la CFR. le-ai rupt fundurile.

Până acum în Europa mergem "ceas". În campionat facem niște greșeli copilărești. Foarte multe meciuri pe care le dominăm și suntem egalați în min 85+.