Jump to content
Sign in to follow this  
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

19 minutes ago, Muttley said:

WTF a patit Juve? Am mai vazut sa ii duca AI-ul in jos, dar parca prea de tot...

Nu știu, la anu’ retrogradează. 😄

5 hours ago, Muttley said:

WTF a patit Juve? Am mai vazut sa ii duca AI-ul in jos, dar parca prea de tot...

au probleme ei dinamovistii,dar astia de la juventus.poate sezonul viitor reusesti sa prinzi europa.

7 hours ago, Muttley said:

Acum că ai zis tu am observat și eu :)

La final de sezon primim și câteva vești bune:

ETapDiC.png

n65cxCh.png

Avem 3 jucători care vor participa la EURO 2024. Hai România!  :ro:

XB1ILgY.png

Grupa României la EURO 2024: 

4zXdYxf.png

Zic eu că e o grupă accesibilă și că ne putem califica mai departe. Voi fi în tribună și vă voi ține la curent cu prestația României!

EURO2024 se dispută în Germania iar primul meci din grupa noastră este: POLONIA - ROMÂNIA. Meciul are loc pe stadionul Borussiei Dortmund, Signal Iduna Park. 

Antrenorul României este tot Cosmin Contra. Nici un jucător de-al nostru nu face parte din primul 11 trimis în teren de "Guriță".

Hjw03GY.png

POLONIA 0-0 ROMÂNIA

Meci destul de închis, parcă ambele echipe și-au dorit egalul. România a încercat o dominare sterilă a partidei, jucătorii noștri pasează foarte bine iar Ivan chiar le-a făcut apărarea franjuri de câteva ori. 0-0 e un scor corect.

*Cel mai slab jucător: Pașcanu. A pierdut aproape toate duelurile aeriene. Sincer, după ce m-am uitat peste atributele sale, nu știu ce-l recomandă titular în echipa națională.

*Cel mai bun jucător: Ionuț Radu. A scos niște mingi foarte grele, vreo 2 dintre ele le-am văzut în poartă dar reflexele sale au făcut diferența.

***Menționez că titlurile de cel mai bun și cel mai slab jucător sunt strict opiniile mele personale. Nu mă iau după notele pe care le dă AI-ul.

PFptJBM.png

Următorul meci îl vom disputa pe Mercedes-Benz Arena împotriva Suediei. HAI ROMÂNIA!  :ro:

Al doilea meci din grupă ne-a pus față în față cu naționala Suediei. Formațiile de start:

mbwI4nw.png

ROMÂNIA 2-1 SUEDIA

Băieții noștri reușesc să întoarcă scorul după ce au primit un gol contrar cursului jocului. Ivan a fost senzațional și dubla sa aproape ne-a calificat. Zic aproape pentru că Austria are 6 pct. în 2 meciuri, noi avem 4 iar Polonia 1. Suedia este pe ultimul loc cu 0 puncte. 

*Cel mai slab: Nedelcearu.

*Cel mai bun: Ivan.

c5a5b2K.png

Următorul meci va avea loc pe Red Bull Arena, AUSTRIA - ROMÂNIA. HAI ROMÂNIA!  :ro:

Ultimul meci din grupă disputat împotriva Austriei s-a jucat pe RED BULL ARENA. Formațiile de start:

8Ue1kJ0.png

AUSTRIA 0-1 ROMÂNIA

Se pare că abordarea noastră defensivă a dat roade. Contraatacurile noastre au fost foarte periculoase, golul a fost marcat pe o asemenea fază.

*Cel mai slab: nu am remarcat pe nimeni.

*Cel mai bun: Andone.

rkYjV7s.png

EURO2024, GRUPE:

UXeVTKu.pngcKfOnXA.png

EURO2024, OPTIMI:

6CRNGm7.png

Am avut mare noroc la tragerile la sorți, sunt sigur că vom trece de Cehia. HAI ROMÂNIA!  :ro:

România - Cehia, pe Red Bull Arena. Formațiile de joc:

uTdq8di.png

ROMÂNIA 0-1 CEHIA

gH75dR4.png

Nu credeam niciodată că nu vom trece de Cehia... Felul în care am abordat meciul mi s-a părut un pic greșit dar după război, mulți viteji se arată.

8 hours ago, Cdu92 said:

Hjw03GY.png

Uau! Chiricheș are 37 de ani și încă mai joacă. Nici un regen în echipa româniei!

8 hours ago, Cdu92 said:

ROMÂNIA 2-1 SUEDIA

Revanșa!

14 hours ago, Axyon gaming 007 said:

Uau! Chiricheș are 37 de ani și încă mai joacă. Nici un regen în echipa româniei!

34 de ani. Pe unde a jucat și-a făcut treaba.

weuoXwS.png

hPKag99.png

Revenind la oile noastre, ăștia iar mă amenință că vom avea alt patron blindat de bani.

Dumitru Olteanu din București plătește 261M € pentru a cumpăra pachetul majoritar de acțiuni și are de gând să investească alți 51M €.

Să fie pe bune? Sau doar un alt personaj dornic să ajungă pe canapeaua din studioul lui Capatos?

4G7YaPm.png

Răspunsul nu s-a lăsat prea mult timp așteptat. După ce a fost invitat "bombă" la Capatos, domnul Dumitru Olteanu a rămas fără banii pe care se lăuda că-i deține...

4W9Tq94.png

Vocile rele spun că ar fi un "neica nimeni" și că doar gura e de el.

39 minutes ago, kevinluci said:

de unde tot apar bogatanii astia din Ro?

Jocul anticipează foarte bine direcția în care vor merge lucrurile în România, țara cu cel mai mare export de carne vie din Europa.

Probabil că jocul a simulat faptul că peștii, interlopii și proxeneții peste câțiva ani vor stăpâni România, care de altfel va deveni o țară gen R.Moldova, cu oameni foarte bogați și oameni foarte săraci.

Obiectivele sezonului 2024/2025

V2ysdI8.png

Transferuri vara 2024

kcpaqYA.png

În această perioadă de transferuri mi-am făcut și 2 cadouri: Aubameyang și Manea. Pe Manea am cheltuit cat mulți bani iar lui Auba probabil că o să-i dau bani degeaba.

Dar nu contează, important e că am atmosferă frumoasă în vestiar. :D 

M4G4iiQ.png

După ce a semnat cu noi, am văzut că P.E.A. are de gând să se retragă în Noiembrie 2024 deși el are contract cu noi până în 30.06.2025. Aveți idee ce se va întămpla în cazul de față?

Am încercat să interacționez cu el și să-l fac să se răzgândească, a zis că-mi dă un răspuns zilele viitoare...

a1jJF4o.png

Nu vrea și nu vrea. O ține pe-a lui...

uvoaqMf.png

Am aruncat o privire peste grupele Europa League și Champions League, eram curios să văd dacă dau de echipe românești.

În grupele Europa League, Sepsi OSK iar în grupele UCL, FCSB. Dau la tururile preliminare UCL să văd de cine a trecut FCSB și nu-i găseam. Îi găsesc însă pe Viitorul, eliminați în turul 2 de Midtjylland. 

Apoi arunc o privire peste Liga 1 și dau de minunăția asta:

8P60Nte.png

Curios, dau un ochi peste ce au reușit echipele românești în sezoanele precedente în Europa:

2018/2019

CFR ajunge în Playoff UCL și este eliminată de Red Bull Salzburg cu 3-0 la general. Apoi termină pe ultimul loc cu 2 pct. în grupa de EL cu Chelsea, Milan și Spartak Moscova.

FCSB este eliminată în turul 4 EL de către rușii de la UFA (7-2 la general) iar Viitorul este eliminată în același tur de Lech după ce a făcut 2-2 la Ovidiu, 0-0 în Polonia.

2019/2020

CFR este eliminată în turul 3 UCL de Midtjylland (2-1 la general). Merge în turul 4 EL și elimină pe Astana cu 3-1 la general. În grupa de EL cu Gladbach, Galatasay și Sporting, termină pe ultimul loc cu 2 pct.

Craiova este eliminată în turul 4 EL de Leicester, 7-1 la general.

FCSB elimină pe Hapoel Beer-Sheva cu 4-3 și merge în grupele EL unde termină pe locul 3 cu 6 pct. într-o grupă cu Leicester, Basel și Aberdeen.

2020/2021

Craiova este eliminată în turul 3 UCL de Midtjylland, scor general 3-0.  Apoi elimină pe Astana în turul 4 EL și se califică în grupe unde termină pe ultimul loc, celelalte adversare fiind: Standard Liege, Schalke 04 și Lazio.

CFR și FCSB sunt eliminate în turul 4 EL și Craiova rămâne singura echipă românească prezentă în grupele EL în sezonul 2020/2021.

2021/2022

FCSB elimină în turul 3 UCL pe Steaua Roșie Belgrad iar în turul 4 trece de Viktoria Plzen. În sfârșit o echipă românească în grupele UCL! Termină cu 6 pct. pe locul 3 într-o grupă cu Real Madrid, Chelsea și Besiktas și merge în primăvara europeană Europa League. Cele 6 pct. le-a obținut învingând de 2 ori cu 1-0 pe Besiktas. FCSB este apoi eliminată de Benfica în șaisprezecimile EL.

FC Botoșani în turul 2 EL elimină pe Hajduk Split cu 3-2 la general. În turul 3 elimină cu 4-3 la general pe Partizan Belgrad. Este eliminată în turul 4 de Fener, cu 4-0 la general.

Craiova elimină pe Dinamo Tbilisi cu 5-0 la general în turul 2 Europa League. În turul 3 EL este eliminată de Malmo cu 2-2 la general, suedezii calficându-se prin regula golurilor marcate în deplasare.

CFR este eliminată în turul 3 EL de Legia, cu 4-2 la general.

2022/2023

Craiova este eliminată în turul 2 UCL de Steaua Roșie cu 2-0 la general. Merge în turul 3 EL și elimină pe Flamurtari cu 6-0 la general. În turul 4 EL elimină cu 4-0 la general pe Astana și merge în grupele EL

CFR elimină în turul 3 EL pe Vitesse datorită golurilor marcate în deplasare, 3-3 fiind scorul general. În turul următor este eliminată de Gent cu 4-1 la general.

FCSB elimină în turul 3 EL pe Soligorsk din Belarus cu 3-0 la general. În turul 4 elimină pe Sarajevo cu 4-0 la general și se califică în grupele EL. 

Viitorul în turul 3 EL elimină pe Cherno more cu 3-0 la general. În turul 4 Viitorul elimină pe Rosenborg cu 4-2 la general și se califică în grupele EL.

Așadar avem 3 echipe în grupele Europa League însă niciuna nu a mers mai departe. Craiova și FCSB au terminat pe 3 iar Viitorul pe 4.

2023/2024 (sezonul trecut)

FCSB este eliminată în turul 3 UCL de FC Copenhaga și merge în turul 4 EL unde elimină pe Vardar cu 6-2 la general și se califică în grupele EL. FCSB reușește să încheie pe locul 2 într-o gurpă cu Lyon, AZ și Antwerp și ajunge în primăvara europeană Europa League unde va fi eliminată de Young Boys cu 2-1 la general.

Craiova este eliminată la penalty-uri în turul 3 EL de Olexandryia după ce a fost 1-1 la general.

Probabil că cele 3 echipe echipe ajunse în grupele Europa League acum 2 sezoane și șaisprezecimile Europa League ale FCSB-ului din sezonul trecut, au cântărit la coeficientul națiunii noastre și iată că în acest sezon reușim să trimitem o echipă direct în grupele UEFA Champions League și una în grupele Europa League.

Suntem în Octombrie 2024 și pe adresa clubului primim o ofertă de transfer pentru Jovan Markovic. Fereastra de transferuri este deschisă în Arabia Saudită... 

Al-Ittihad oferă 10M€! N-am stat prea mult pe gânduri și am acceptat:

13klENF.png

9YopXf9.png

Decembrie 2024 Update

32k0ll5.png

HGsUhZj.png

1wIHtfw.png

4 hours ago, kevinluci said:

Ai facut bani pt tot bugetul. joaca ceva Auba?

Da, nu duc lipsă de bani, problema e că nu vrea nimeni să vină la noi. :rolleyes:

Aubameyang săracul, abia mai stătea în ghete. Nici n-a jucat prea mult la noi, în noiembrie s-a retras. Bineînțeles că i-am organizat un meci de retragere.

Meciul de retragere al lui Aubameyang a avut loc pe 18.11.2024 iar pe 20.11.2024 s-a retras.

t6AL2to.png

Fjf8FkX.png

Acest meci de retragere împotriva Ajax-ului a fost cel mai buni meci al lui P.E.A. în tricoul nerazur.

2jGNsZ6.png

Apropo de jucători care s-au retras, avem un nou director sportiv. :D

NiBvHxn.png

În sfârșit s-a găsit un românaș potent financiar care să cumpere clubului nostru:

1xc88P3.png

ZLQh5Ob.png

eVu81y6.png

Și dacă tot avem patron nou din Craiova, am dat un ochi și peste echipa Universității și am descoperit că și la ei sezonul trecut a avut loc o tranzacție asemănătoare. 

Niște suedezi au cumpărat clubul și își permit să transfere jucători pe 10M€ de la Leicester și să-l pună pe Luis Enrique antrenor.

TdUM5VQ.png

3 minutes ago, Axyon gaming 007 said:

Luis Enrique antrenor la Craiova? Salvarea asta este c-am ciudată.

A venit la club odată cu suedezii din conducere. Într-adevăr e ciudată cariera dar eu n-am intervenit cu nimic asupra ei, dacă asta insinuezi.

9 hours ago, Cdu92 said:

A venit la club odată cu suedezii din conducere. Într-adevăr e ciudată cariera dar eu n-am intervenit cu nimic asupra ei, dacă asta insinuezi.

Nu. Nici nu mă gândeam la asta.