Jump to content
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

Februarie Update

4uTMcrT.png

Cu o evoluție oscilantă încercăm să ne îndeplinim obiectivul campionatului, acela de a evita retrogradarea.

În Cupă am ajuns în Semifinale, performanță istorică. Eliminăm Roma și Inter și Sampdoria dă de pământ cu noi. Trist.

Totuși, îmi pun multe întrebări retorice și una o voi împărtăși cu voi:

- De ce batem cu 4-0 Fiorentina iar meciul următor, cu aceeași tactică și aceeași jucători, pierdem 4-1 în fața Sampdoriei? Apoi batem Torino 2-0 și iar pierdem 4-1 cu Perugia. Aceeași tactică păstrată în continuare...

HGsUhZj.png

WNRYQt5.png

După cum spuneam și mai sus, poziția noastră în clasament e excelentă dacă ne raportăm la obiectivul pe care îl avem dar bineînțeles că se putea și mai bine. Se puteau evita înfrângerile cu Perugia, Cagliari, etc...

În schimb se pare că vom avea o premieră. În cele 4 campionate disputate de la startul cariere mele, Juventus a câștigat în fiecare an Serie A. Al 5-lea pare să fie al Milanului.

Și dacă tot vorbim de trecut, în finala Champions League (2018/2019) au ajuns ca și în realitate, Liverpool și Tottenham. Liverpool a învins 1-0.

În al doilea sezon Liverpool ajunge din nou în finală și învinge cu 3-0 pe Juventus. Și în al 3-lea sezon Liverpool câștigă UCL în fața lui Chelsea, scor 3-1. 

În al patrulea sezon de UCL, Liverpool pierde cu 2-0 finala disputată în fața celor de la PSG.

În Europa League lucrurile au fost mai echilibrate:

• Finala 2018/2019: Sevilla - Chelsea 1-2
  • Finala 2019/2020: Milan - Valencia 1-0
  • Finala 2020/2021: Arsenal - Man. UTD 0-1
  • Finala 2021/2022: Roma - Spurs 0-0 (Roma câștiga la penalty-uri)

Într-o bună zi sper să ajungem și noi acolo. :grin:

h7T48A9.png

Suntem echipa cu cel mai mare profit din Serie A, mi s-a părut interesantă această statistică. :) 

Final Update

2WpxKzP.png

HGsUhZj.png

2Ub6LVr.png

cF6lWTD.png

t5IypZG.png

GOLGHETERI SERIE A

UzDoBQ8.png

End of season confidence review

PS742op.png

End of season Awards

5RD3DNx.png

vRTVCT2.png

Se pare că iar va trebui să ne mutăm pe alt stadion, conducerea a decis mărirea capacității actualului stadion la 6.000 locuri.

6nWN7QR.png

Așadar, în următorul sezon de Serie A vom juca meciurile de acasă pe Stadio Degli Ulivi din Andria, un stadion de 15.000 locuri.

rzJzRJy.jpg

Startul sezonului 2023/2024

Obiectivele noului sezon sunt aceleași ca și anul trecut însă eu îmi doresc să le depășim din nou. :D

ci1huvX.png

jGEGaQL.png

Calciomercato estate 2023

Cu un buget de transferuri 12M € și 16M € de salarii, am fost destul de activi în perioada de transferuri din vară. Am întărit echipa și sunt încrezător că vom face o figură frumoasă în acest sezon de Serie A. :)

taZtaz9.png

Squadra di Bisceglie Calcio 2023/2024

Lotul cu care vom începe sezonul 2023/2024 arată bine în opinia mea, mă bucur că am concurență pe toate posturile. 

Cu numai 2 italieni și o colonie de români, haterii vor spune că sunt subiectiv. Nu e vina mea că de jucătorii italieni nu mă pot atinge. Ba nu vor să vină din cauza reputației, ba cer cluburile pe ei zeci de milioane, etc...Urmăresc destul de mult jucătorii convocați la naționalele României și dacă îmi face ceva cu ochiul, mă orientez rapid. :D  

mQxeJXN.png

On 7/19/2019 at 5:24 PM, kevinluci said:

Fura de la Fiorentina tot ce poti.

Nu pot. Au niște salarii imense, milioane de euro pe sezon. La mine cel mai mare salariu e 1,5M € (Jovan Markovic). Mă refer la jucătorii consacrați.

Filozofia mea e alta, îmi doresc să cresc tineri. :) De tinerii Fiorentinei nu mă pot atinge. Cer prea mult pe ei...

On 7/21/2019 at 9:53 AM, Muttley said:

Nu ai cam putini fundasi in lot? Totusi joci in Serie A :)

Eu cred că am suficienți fundași, joc cu 4 pe linia de fund:

— Panqarada și Bard sunt LB.

— Carillo, Dima, Chumi și Raggett sunt CD.

— Daoudi și Heinloth sunt RB. 

19 hours ago, Ionut91 said:

poti pune un print cu Jovan Markovic?

rDx6fL4.png

ahRKqJ6.png

19 hours ago, Ionut91 said:

bafta

Multumesc!

Octombrie 2023 Update

b7dSwNf.png

Probabil că victoria noastră cu 6-0 pe Olimpico este și va rămâne șocul campionatului. În acel meci Markovic a reușit primul hattrick pentru Bisceglie!

LkIdQGu.png

HGsUhZj.png

Alt șoc este poziția din clasament pe care o ocupă Juventus. Nu știu ce se întâmplă acolo dar nu le merge deloc bine...

Hq8twQs.png

Decembrie 2023 Update

WYKGCZ0.png

HGsUhZj.png

Wf1PVzO.png

3 minutes ago, Raulic said:

Ai dat de belea ?

Nu. Sunt curios cine va prelua clubul...

Suntem în 31 ianuarie și perioada de transferuri din iarnă tocmai s-a încheiat. Nu am fost foarte activi în această perioadă, de fel nu îmi place să fac prea multe transferuri iarna.

Plecări: 

• Marius Chelaru - 2.6M € la AEK Atena.

knmfuul.png

Zic eu că e o sumă importantă pentru clubul nostru dacă ținem cont că Marius Chelaru a venit la noi acum 5 sezoane de la Iasi pe 150K € . 

Chelaru și-a făcut datoria "cu vârf și îndesat" față de club, a bifat peste 150 de meciuri în tricoul nerazur, iar faptul că a plecat se datorează doar voinței sale.

QhE4dG8.pngcMzMkv4.png

Veniri:

• Melvin Bard - Gratis;
  • Angelo Fulgini -  250k € de la Chateauroux.

Pentru Melvin Bard e al 3-lea sezon în tricoul lui Bisceglie, asta a și fost strategia: prelungirea împrumtului până în ultimul an de contract, apoi: Aproach to sign. :D

ouhT1iw.png

Angelo Fulgini e pariul meu, l-am adus de la Chateauroux pentru a suplini plecarea lui Chelaru. Am jucători pentru postul de titular dar Fulgini va fi un bun backup.

42orYnv.png

Banii de pe Chelaru sunt investiți cu cap, facem încă un upgrade stadionului și facilităților. Ambele facilități sunt la stadiul de Below Average.

d7QsSTr.png

yBQouvA.png

eLrqBqq.png

În Italia perioada de transferuri s-a încheiat însă nu și în România. Încă un român a părăsit clubul nostru:

k3EXPZs.png

N-am putut deloc să-l înduplec să nu plece, își dorea foarte mult să joace în Cupele Europene... Deocamdată eu nu-i pot oferi acest lucru, așa că-l las să-și trăiască visul la FCSB.

2STkFCW.pngNJ4EKpl.png

Veste uriașă pentru clubul nostru! Horea Ilie, un om de afaceri din Ulmu, jud. Brăila, va cumpăra clubul nostru pentru 166M €!

BifAyAz.png

S-a făcut de râs Horea Ilie... A declarat prin ziare că aruncă bani în stânga și-n dreapta și când a trebuit să facă pasul cel mare, a dat înapoi.

TYNeRNr.png

Vezi, acuma se vede Romania din el :D 

On 7/26/2019 at 9:40 PM, Cdu92 said:

S-a făcut de râs Horea Ilie... A declarat prin ziare că aruncă bani în stânga și-n dreapta și când a trebuit să facă pasul cel mare, a dat înapoi.

TYNeRNr.png

:)))

Poate prinzi o calificare intr-o cupa europeana?

On 7/26/2019 at 11:51 PM, Raulic said:

Vezi, acuma se vede Romania din el :D 

Clar.

18 hours ago, nynyshor said:

A vrut doar sa apara si el la televizor si in ziare 😁

La Capatos. :rolleyes:

17 hours ago, Ionut91 said:

:)))

Poate prinzi o calificare intr-o cupa europeana?

Nici vorbă. Suntem prea slabi. Dacă reușim performanța de anul trecut (locul 12) sau o clasare mai bună, va fi un sezon reușit.

FINAL DE SEZON 2024

cHm0j1h.png

HGsUhZj.png

Obținem cea mai bună clasare din toate timpurile iar pentru sezonul următor ne propunem clasarea în primele 10. O luăm încet, pas cu pas. :D

GSIKhNr.png

WTF a patit Juve? Am mai vazut sa ii duca AI-ul in jos, dar parca prea de tot...