Jump to content
Sign in to follow this  
Cdu92

[IT][Bisceglie] I Nerazzurri Stellati

Recommended Posts

Lot sezon 2020/2021

PORTARI

gQrbirH.png

RD9lOwJ.png

FUNDAȘI

wQpLBeI.png

6Qn47xP.png

VCGmtgR.png

8K7jpaE.png

neFhaFO.png

NbV2rcb.png

o9U80vZ.png

J86v2gq.png

MIJLOCAȘI

zKsQ3dV.png

DTFoM42.png

3wWFwjo.png

Q74ZcfF.png

ZiZ1rox.png

hA0FFJO.png

MMyKjqE.png

1Ay7kNi.png

ATACANȚI

YTLFsUU.png

V91vHrh.png

JHCi1iP.png

n3wysSu.png

qZeEqjs.png

g3Ez8sb.png

heCtuwc.png

DECEMBRIE UPDATE

gpbtHWw.png

ahk5Rsz.png

GpULb7k.png

Pentru acest sezon avem ca obiectiv clasarea în prima jumătate a clasamentului. Se pare că acolo ne e locul deocamdată și la anul tot în Serie B vom juca. E drept că nu avem nimic care să ne recomande pentru Serie A: nici jucători, nici stadion, nici salarii, nici buget de transferuri, etc. Deja pentru noi această clasare în Serie B e un overachievement și vom juca în continuare fiecare meci la victorie. :) 

MAI UPDATE

R0uN9EP.png

Cu doar 5 înfrângeri și numai 2 egaluri în tot returul, bineînțeles că reușim să ne clasăm pe o poziție care ne trimite în playoff și astfel reușim cea mai bună clasare din istoria clubului.

ahk5Rsz.png

aOF0IxC.png

PLAYOFF

În semifinale vom juca împotriva câștigătoarei dintre Verona și Empoli. Ar trebui să nu fie o misiunea foarte dificilă deoarece sunt echipe pe care le-am bătut în campionat.

hnI79ig.png

Echipele cu care vom juca într-o eventuală finală sunt mai greu accesibile, Parma și Brescia ne-au cam bătut pe unde ne-au prins. Sperăm să picăm cu Livorno, nu mi-e frică de ei. :) 

P.S.: Sunt sigur că vom pica cu Brescia și pierdem.

fdh3G9d.png

ahk5Rsz.png

Se pare că în semifinale vom întâlni pe cei de la Hellas Verona. Semifinala se va juca în dublă manșă, la fel și finala.

VbmH7To.png

Pierdem 1-0 la ei după ce am dominat meciul cap-coadă. Posesie, ocazii, n-a vrut să intre. Așteptăm returul încrezători și chiar credeam că putem reuși calificarea pe teren propriu...

Începe meciul, dominăm dar în min. 35 primim gol la prima minge pe spațiul porții, 1-0 pentru Hellas Verona și acum trebuia să marcăm 3 goluri (sau cel puțin așa credeam eu). 

În minutul 45, Giacomo Bonomi, cel care a greșit la gol, primește al doilea galben și rămânem în 10. La nici 1 minut după startul reprizei a 2-a, Hellas Verona primește și ea un cartonaș roșu și acum jucăm 10 contra 10.

iCFsKNP.png

În minutul 76, Ivan Pesic reușește să înscrie din afara careului cu un șut superb și egalăm, 1-1. În minutul 90, batem un corner la colțul lung iar Sbampato cu o lovitură de cap ne aduce în avantaj, 2-1. Acesta este și scorul final!

La finalul meciului, constat cu stupoare că NE-AM CALIFICAT în finală! Era 2-2 la general iar criteriul de departajare se pare că este determinat de locul ocupat în clasament. Noi am terminat pe 4, ei pe 7.

oCO7Oep.png

jyA2RdW.png

Jucăm finala cu Parma, cea care a eliminat Brescia. 1-0 acasă, 0-0 în deplasare. La fel, tur-retur. Suntem încrezători!

În urmă cu câteva minute am încheiat prima manșă a finalei împotriva celor de la Parma. Suntem ca și calificați în Serie A! 🎖️🏆

Rezultat la pauză: 0-3

B5iFkVa.png

Rezultat final: 1-4

uPZ2Lte.png

În retur pierdem cu 2-0 pe teren propriu și se declanșează fiesta, BISCEGLIE ESTE ÎN PREMIERĂ ÎN SERIE A!!!

IVufYL6.png

Cea mai dulce înfrângere...

BMxT3ky.png

JCCyt24.png

Cu bugetul ăsta, n-avem pretenții în Serie A. Vedem și noi cum e acolo și probabil că la anul pe vremea asta vom fi din nou în Serie B. :lol:

R53OWdC.png

Mi-au trebuit câteva momente să îmi revin după ce am văzut mail-ul ăsta:

FVnNLtR.png

La ce buget avem noi, acești 35M € vor fi AUR! Și la ce stadion avem... Am jucat 2 sezoane pe Stadionul Domenico Monterisi din Cerignola (localitate aflată la 60KM de Bisceglie), un stadion de 4.000 locuri, ca să se finalizeze lucrările la noul nostru stadion! Noul nostru stadion de fix 4.000 locuri. :crazy:

Z8w7fN9.png 

Așa că în primul sezon din istoria acestui club în Serie A vom juca meciurile de pe teren propriu pe noul nostru mini-stadion. Primul meci oficial pe acest stadion va avea loc pe 9 august 2021 contra unei echipe din Serie C, Imolese, în Cupa Italiei.

Sincer nu știu dacă în realitate putea fi omologat pentru Serie A, nu cred că se acceptă un stadion cu un număr așa mic de locuri.

J6iOpOi.png

Și dacă tot veni vorba de Serie A, haideți să aruncăm o privire peste cotele oferite de Betsson pentru titlul de Golgheter în Serie A, sezonul 2021/2022:

vU9H0H0.png

Aceasta va fi componența Serie A în acest sezon:

HGsUhZj.png

98laByx.png

Peste câteva zile vom debuta în Serie A, primul meci va fi contra celor de la Lazio. Iată și o listă cu meciurile noastre oficiale pe care le vom disputa în acest an:

SQZKaNP.png

Următoarea postare va cuprinde transferurile făcute în această perioadă de transferuri și lotul cu care voi aborda sezonul 2021/2022.

Transferuri vara 2021

YRV9tT5.png

Lotul cu care vom aborda acest sezon arată astfel:

5Q2jSg0.png

PORTARI

5JKl7qk.png

KkAK09V.png

FUNDAȘI

YlPGY2x.png

Bekzve5.png

sGyaHOp.png

LV1kC5i.png

aRIPbJS.png

IzGPDkp.png

s4KIBiH.png

9HS06Gg.png

MIJLOCAȘI

K4jKpO9.png

USzfmqe.png

xRsZszd.png

AOAFSgF.png

mKjf9n9.png

u35CWqW.png

u0mGyB0.png

BICiv3M.png

ATACANȚI

Dy6NsQZ.png

T175LDT.png

bBL9vrH.png

tq8hYRl.png+

Dintre acești jucători, Risolo și Giron sunt singurii rămași de la începutul carierei. Risolo s-a înțeles cu Carpi și va pleca zilele viioare...

Din păcate dintre cei 2 doar Giron va debuta în Serie A.

Octombrie Update

fFo3Tvt.png

HGsUhZj.png

B0zJwSS.png

P.S.: Între timp am luat un jucător liber de contract, Rachid Alioui.

BuliKGM.png

sSsjcrJ.png

Frustrant rău când pierzi astfel:

9xAm786.png

Transferuri iarnă 2022

Plecări:

h83YTUy.png

Veniri:

vePI9q9.png

Profilele noilor veniți:

9KEpLCI.png

xFqBqH2.png

lMHqqhj.png

s0BNHwX.png

P.S.: Zvonurile că Salam se va alătura echipei au fost primite cu mult entuziasm de băieți... Abia după ce căpitanul echipei l-a prezentat băieților pe Jiddou Salam, aceștia și-au dat seama că nu e acel Salam (F.S.) pe care toată lumea îl aștepta. 

Pana acum mi se pare ca ai facut minuni la echipa, dar nu stiu cat o sa tina. Si eu cand am jucat cu Catanzaro am inceput ca din pusca in Serie A si apoi am tremurat pentru retrogradare pana in ultima etapa. Multa bafta oricum!

CRITICAL UPDATE

Cu 2 etape înainte de încheierea sezonului tremurăm serios pentru a rămâne în Serie A. E destul de complicată situația...

B7Q5YbX.png

După părerea mea, meciul cu Frosinone e decisiv. Trebuie să câștigăm neapărat deoarece cu Fiorentina n-avem nici o șansă.

HGsUhZj.png

gBWws2k.png

Pescara și Palermo vor juca la anul în Serie B, asta e clar. Vom afla și a 3-a echipă care va retrograda în aceste 2 etape rămase. Lupta se va va între Bisceglie, Cagliari și Crotone.

Crotone mai are de jucat acasă cu Napoli și în deplasare la Pescara. Cu Napoli sigur și-o iau rău dar cu Pescara cred că vor câștiga, adversarii lor nu mai au motivație. Deci 3 pct. pentru Crotone și vor încheia sezonul cu 33 de puncte.

Cagliari va juca în următoarea etapă pe Artemio Franchi iar în ultima etapă va juca pe teren propriu împotriva echipei lui Ionuț Radu, Genoa. Nu cred că vor scoate mai mult de 3 puncte, sincer eu cred că maxim 1 pct. vor obține în aceste 2 etape. Dar cum e bine să pui răul înainte, le dăm 3 pct. și lor și vor încheia sezonul cu 34 de puncte. 

Teoretic, suntem condamnați să obținem măcar 3 puncte în aceste 2 etape rămase. Cu 35 de puncte, zic eu, vom juca și la anul în Serie A.

Voi reveni cu update înainte de ultima etapă!

On 7/6/2019 at 11:34 AM, Muttley said:

Pana acum mi se pare ca ai facut minuni la echipa, dar nu stiu cat o sa tina. Si eu cand am jucat cu Catanzaro am inceput ca din pusca in Serie A si apoi am tremurat pentru retrogradare pana in ultima etapa. Multa bafta oricum!

I know that feel bro' ...

Rezultatele penultimei etape au fost în favoarea noastră, deși dacă am fi câștigat cu Frosinone nu mai aveam nici o emoție și jucam ultima etapă fără presiune:

edtcJen.png

Încă un meci pe care îl dominăm dar nu reușim să-l câștigăm. Voi din ce cauză credeți că se întâmplă lucrurile astea? Eu cred că din vina atacanților...

NAK2T4a.png

HGsUhZj.png

Clasament Serie A înaintea ultimei etape

5Mkzain.png

Ar trebui să câștige și Crotone și Cagliari iar noi să nu câștigăm ca să retrogradăm... Șanse mici dar orice se poate întampla.

Iată ce mail primesc înaintea meciului cu Fiorentina din ultima etapă:

jbXDQ03.png

Bineînțeles că am dat Decline, vreau să construiesc un imperiu la Bisceglie. 🤴

UPDATE

Rezultatele înregistrate la pauza meciurilor din ultima etapă:

ICyYu5H.png

UPDATE

FINAL DE SEZON

bV9a8aq.png

Sfârșitul unui sezon dramatic! Putem desface șampania! Vom mai juca încă un an în Serie A!

Og1Basf.png

KYVnFOc.png

Bisceglie 2021/2022 Season Review

AEzaZH0.png

Statistici la final de sezon:

ZWdcf3y.png

Golul anului în Serie A

Golul lui Toutain împotriva Sampdoriei, acest Thauvin de Biscelgie, a fost desemnat golul anului în serie A.

:campioni:

jCPwv4i.png

Bugetul pentru sezonul viitor arată foarte bine:

gZWLrUb.png

Fantastic! Stadionul nostru de 4.000 locuri va fi mărit! Nu la 50.000 de locuri ci la 5.425. :yahoo:

xQHl6jc.png

Încă unii care mă vor:

IqWDB4k.png

Iunie 2022: Albania, Serbia și Muntenegru au intrat în Uniunea Europeană.

iSUqTkF.png

CALCIOMERCATO 2022/2023

Această fereastră de transferuri a fost cea în care am cheltuit cei mai mulți bani. Transferul lui Markovic din ultima zi de transferuri a fost "cireașa de pe tort".

KHutxTg.png

Profilele jucătorilor aduși în această perioadă de transferuri:

8VnarUi.png

reUzdOc.png

AtUW8u2.png

bLfoeAx.png

KLQPSne.png

tfRPYQQ.png

SqQl6V0.png

58EsgmW.png

wsIWASR.png

Lotul AS Bisceglie Calcio 1913, sezon 2022/2023

CClrob7.png

HGsUhZj.png

COMPONENȚA SERIA A, sezon 2022/2023

YH79sdx.png

Octombrie Update

90bE8ML.png

În primul meci oficial din acest sezon am câștigat cu greu în meciul din Cupă contra celor de la Bologna. Un penalty în min. 80 a decis meciul în favoarea noastră.

Apoi în următoarele 3 meciuri din Seria A am scos 1 pct. și am marcat o singură dată, am luat 6. Nu părea tocmai începutul de sezon pe care ni-l doream. Apoi a ieșit la rampă Jovan Markovic... Doamne, ce jucător! Deja a marcat de 8 ori în 7 meciuri în Serie A. Am avut mare noroc că încă era la Craiova când l-am transferat. Nu-mi pare rău deloc pentru cele 3,5M € date pe el, îmi pare rău pentru clauza de reziliere ce o are: 11M€ . Dacă o ține tot așa, n-o să-l mai am mult timp la echipa... A bătut Napoli de unul singur!

1tY1ncM.png 

HGsUhZj.png

QZZa3TD.png