Jump to content
Sign in to follow this  
Muttley

[Ro] [Farul] - Rechinii

Recommended Posts

Perioada premiilor la final de sezon.

George-Curca_-Inbox19f6f8fedba0bb1d.png

George-Curca_-Inbox-229a993c80d59d4c9.png

Si o veste proasta pentru coeficientul Romaniei.

George-Curca_-Inbox-368fd132528eade41.png

Nici anul acesa nu prea am avut mare noroc la tragerea la sorti pentru grupele Champions League, dar am cam trebui sa facem pasul urmator si sa ne luptam cu Dinamo Kiev pentru locul 3 in grupa.

George-Curca_-Inbox-20e4d372d0fa751bd.png

George-Curca_-Inbox7de563851d7fe3ba.png

4 minutes ago, Muttley said:

Nici anul acesa nu prea am avut mare noroc la tragerea la sorti pentru grupele Champions League, dar am cam trebui sa facem pasul urmator si sa ne luptam cu Dinamo Kiev pentru locul 3 in grupa.

George-Curca_-Inbox-20e4d372d0fa751bd.png

George-Curca_-Inbox7de563851d7fe3ba.png

Și cu Lyon ai ceva șanse.

Iar o vara cu multa agitatie la club. La capitolul plecari doar una nedorita, cea a lui Puscas la Juventus, dar pana la urma 5 milioane nu sunt bani putini. Am cheltuit insa o gramada pe jucatori noi, iar in afara de Grigore toti sunt tineri de mare perspectiva.

Farul-Constanta_-Transfer-Historydd7bb8974f5782f1.png

Cred ca am ajuns la punctul acela in care incepe competitia interna sa fie un pic prea usoara. Adica 8 meciuri oficiale si doar 1 gol primit e un bilant demn de epoca de aur. Singura motivatie este ca o sa inceapa cupele europene si de obicei, de atunci incepe sa se dea totul peste cap. Ah, si faptul ca la anul nu mai intra campioana direct in grupele Champions League poate sa fie o provocare interesanta pentru noi.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures5e72f8d1420f9dec.png

Liga-I_-Overview-Profilec8b7c59f2183bc12.png

Ne ți la curent cu ce au făcut celelalte echipe românești în Europa și cu cine pici în grupele UCL, să sperăm că niște adversari mai accesibili.

On 6/21/2019 at 4:09 PM, Axyon gaming 007 said:

Și cu Lyon ai ceva șanse.

5 hours ago, Axyon gaming 007 said:

... și cu cine pici în grupele UCL, să sperăm că niște adversari mai accesibili.

;)

Inca un dublu upgrade al facilitatilor noastre in aceasta toamna. Progresam ca si club, dar lucrurile merg acum in alt ritm, pentru ca am ajuns la acel moment la care suntem foarte (sa nu zic prea) buni pentru Liga I dar nu suficient de competitivi pentru Liga Campionilor. Iar cu restrictia de a folosi doar jucatori romani ma intreb cand/daca o sa ajungem vreodata sa ne batem pentru trofee europene. Plus ca a disparut un pic si motivatia odata cu perioada de vara, asa ca nu stiu cum si cat pot continua aceasta cariera.

George-Curca_-Inbox556a73430c807516.png

On 6/27/2019 at 11:39 AM, Muttley said:

Plus ca a disparut un pic si motivatia odata cu perioada de vara, asa ca nu stiu cum si cat pot continua aceasta cariera

si mie mi se intampla des,deaia mai iau o pauza de cateva zile de la joc.Sper sa nu renunti totusi.

Asta da performanta - sa castigi cu Bayern in Champions league si apoi sa pierzi cu U Cluj in cupa. Ne-am revenit insa la normal apoi pierzand in Cl cu Lyon si Dinamo Kiev, ba chiar luand bataie si la Dinamo in campionat. Suntem inca pe 1 dar Dinamo are 2 meciuri mai putin. Oricum, dupa foarte probabila eliminare a noastra din grupele Champions league o sa ne putem concentra mai tare pe campionat.

Farul-Constanta_-Senior-Fixtures3e0659137db64292.png

Liga-I_-Overview-Profile31bdd8cd36e8ab42.png