Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo revine


TheRobert

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

S-a tras la sorți pentru EURO 2020, iar noi am picat în grupă cu Olanda(cu care vom pica și în realitate dacă ne vom califica ambele), Albania și Slovacia. Ce m-a uimit a fost că noi am făcut parte din urna 1.

ClasamentGrupeEuro.png

Nu știu cum vom face cu Europa dacă ne vom califica mai departe. Adică va trebui să jucăm meciuri o dată la o zi. De aceasta nu voi chema mulți jucători titulari la echipa națională.

 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul tot pe primul loc. Am avut 8 victorii, un egal și o înfrângere și campionatul l-am terminat la 11 puncte de locul 2. Titlul a fost câștigat în returul cu Craiova, în care aveam nevoie și de un egal cu 1-1 sau 0-0, deoarece erau meciurile directe la care conduceam, iar după ce am luat titlul m-am trezit cu un buget de 20 de milioane, cu care mi-am făcut de cap și am luat mulți titneri și alți jucători pe pozițiile unde stăteam prost, cum ar fi fundaș central, fundaș stânga, mijlocaș ofensiv și portar (deoarece Mananda îmbătrânește și am nevoie de ceva mai bun).

RezultateDinamo.png

În Europa vom merge noi (Turul 1 UCL), Craiova, Viitorul și Astra (turul 1 UEL).

ClasamentLiga1.png

De retrogradat au retrogradat U Cluj și Chindia, iar la baraj au fost cei de la Hermannstadt, cu Ripensia, dar au câștigat cu 3-0 în tur și 3-1 pentru Ripensia în retur. Play-out-ul a fost câștigat de FCSB, unde a intrat un prieten.

ClasamentLiga1.png

Din Liga 2 au promovat UTA Arad și ACS Poli Timișoara (nu știu ce să zic dacă sunt ambele de tradițe, căci nu știu care este adevărata Timișoara). Petrolul a terminat pe 4, Rapid pe 9, ASU Poli Timișoara pe 13 și Oțelul pe 19.

ClasamentLiga2.png

Din Liga 3 în Liga 2 au promovat: Gloria Buzău, Dacia Unirea Brăila, FC Argeș (pe doi a fost Viitorul Domnești, surprinzător), CSM Reșița și CFR Cluj II.

Manchester United a câștigat Europa League, iar Champions League a fost câștigat de Manchester City, împotriva Barcelonei.

UCL.png

UEL.png

Trecem la Cupa României. Am trecut de Mediaș cu 5-2 la general. Primul meci a fost pierdut cu 2-1 cu un ghinion foarte mare, după ce arbitrul a dat penalty în minutul 6 de prelungiri și au reușit să ne învingă, dar noi i-am bătut cu 4-0 la Mediaș.

RezultateDinamo.png

În finală am jucat cu Viitorul și am reușit să ne luăm revanșa după ce ne-au eliminat anul trecut din sferturile cupei.

RezultateDinamo.png

La națională s-a tras la sorți pentru Liga Națiunilor și am picat cu Grecia și Olanda. Dacă vom bate Olanda acum la eurpean înseamnă că suntem favoriți la primul loc, cel puțin după părerea mea.

Clasamentnaionalamare.png

Obiectivele mele pentru anul 2020 la națională:
Să ajung în optimile Euro 2020

Să iau locul 2 în Liga Națiunilor

Link to comment
Share on other sites

Înainte de Euro 2020 am avut amical cu Brazilia, amical pe care l-am câștigat cu 4-0, deși ei au avut titularii.

Rezultatenaional.png

La Euro 2020 am ajuns până în semifinale. Am bătut tot din grupe, 4-0 Slovacia, 2-1 Albania și 2-1 Olanda, gol în ultimul minut. În optimi am jucat cu Elveția și am câștiigat cu 3-0. În sferturi am fost eliminați de, cine credeți? Suedia! Din nou! Nu putem să trecem de ei, nu știu ce avem. I-am dominat, ne-au dat gol în minutul 66, în ultimul minut am avut corner, am dat gol prin Țîru, arbitrul s-a uitat pe VAR și a fost offside, ceea ce, după părerea mea nu a fost la început, dar acum m-am uitat pe reluări și a fost cu piciorul mai în față.

offside.png

Rezultatenaional.png

Păcat! Totuși am făcut performanță, dar eu speram la revanșă. Poate la Mondial ajungem tot aici. Europeanul a fost câștigat de Franța.

În UCL s-a tras la sorți, iar în turul 1 am picat cu Dudelange, pe care i-am bătut cu 10-1 la general, iar în turul 2 am picat cu câștigătoarea dintre Legia și Vikingur Gota și am picat cu Legia, care a câștigat cu 12-0 la general.

RezultateDinamo.png

RezultateDinamo.png

Supercupa României am câștigat-o cu 3-1 cu Craiova, meci care s-a jucat pe Ghencea.

RezultateDinamo.png

UEL:
Craiova:
Craiova a trecut de Kamza cu 4-0 la general în turul 1, iar în turul 2 dau de câștigătoarea dintre Galawy United și Cherno More, câștigătoarea fiind Cherno More cu 6-1 la general.

RezultateCraiova.png

Viitorul:
Viitorul Constanța a jucat cu RoPS și s-a calificat cu 9-2 la general, iar în turul 2 joacă cu Zurich. Un adversar greu, dar să sperăm că se vor califica.

RezultateViitorul.png

Astra:
Astra Giurgiu a eliminat pe Sileks cu 7-1 la general, iar în turul 2 joacă cu câștigătoarea dintre Flora și Rudar, câștigătoarea fiind Flora cu 4-2 la general.

RezultateAstra.png

De transferat am transferat mult și am cheltuit, fiți gata, 12.75M și tot am mai rămas cu buget de 4.9M, dar de primit am primit 1.7M din transferuri.

Trasnferuri.png

Aș fi dorit să nu-l cumpăr pe Morris dacă știam că este așa praf.

ThrizenMorris.png

L-am și pus pe lista de transferuri.

Akinkumi Uche:
AkinkumiUche.png

Denis Drăguș:
DenisDrgu.png

Dario Zuparic:
DarioZuparic.png

Kristijan Gorican:
KristijanGorican.png

Tomas Klesa:

TomasKlesa.png

Jaime Carvalho:
JaimeCarvalho.png

Joseph Banda:
JosephBanda.png

Zhivko Mitev:
ZhivkoMitev.png

AntunMarkovic.png

Luka Ivanusec:
LukaIvanusec.png

Milan Gajic:
MilanGajic.png

Mai trebuie să vină un singur jucător, cel puțin deocamdată, acela fiind Teo Bourdal, jucător pe care l-am cumpărat în primul sezon, dar am făcut o gafă și vine abia sezonul acesta la mine, pe 21 august.

TeoBourdal.png

Singurul jucător dorit de o echipă mare este Dorel Popescu, care este dorit de Roma, lucru care m-a făcut și să închid parteneriatul cu ei, deoarece puteau să-mi ia orice jucător pe orice sumă, iar în trecut a fost ofertat de Napoli, dar au dat doar 200k și am refuzat.

DorelPopescu.png

DorelPopescu.png

Și alte echipe din România produc jucători buni:
Craiova:
Jovan Markovic:
JovanMarkovic.png

RaoulBaicu.png

Viitorul:
AlexiPitu.png

Filip Ilie:
FilipIlie.png

Ianis Hagi:

IanisHagi.png

Fabian Bria:
FabianBria.png

Tudor Băluță:
TudorBlu.png

UTA Arad:
MohamedMoroan.png

Mohamed Moroșan este chiar foarte bun. L-am văzut cum joacă și joacă chiar foarte bine.

FCSB:
Dennis Man:
DennisMan.png

Olimpiu Moruțan:
OlimpiuMoruan.png

Plecați în strinătate:
Ionuț Radu:
IonuRadu.png

George Pușcaș:
GeorgePuca.png

Cristi Manea:
CristianManea.png

Ionuț Nedelcearu:
IonuNedelcearu.png

Alexandru Pașcanu:
AlexandruPacanu.png

Acum să trecem la premii:
Liga 1:
Antrenorul Sezonului:
Am ieșit eu, urmat de Guus Hiddink de la Craiova și Gheorghe Hagi:
AntrenorulSezonului.png

Cel mai bun pasator:
Cel mai bun pasator a fost Sebastian Mailat, urmat de Nicușor Bancu, podiumul închizându-se, surprinzător, cu Alexandru Mățel:
Celmaibunpasator.png

Echipa sezonului:
În echipa sezonului am avut 3 jucători: Dan Nistor, Alin Dudea și Denis Ciobotariu. Ce nu știe Dan Nistor este că nu va mai fi titular, iar Alin Dudea că nu va mai fi poate o a treia opțiune pt mine.

Echipasezonului.png

Echipa stranierilor:
În echipa stranierilor de la noi au fost incluși doar Reda Jaadi și Jordan Mustoe.

Echipastranierilor.png

Golgheterul a fost George Țucudean, urmat de Casap și Koljic:
Golgheter.png

UCL:
Cel mai bun fundaș din UCL a fost un om care de-al meu. Nu mi-a venit să cred! A fost numit Naser Aliji. Naser Aliji a fost peste Ramos și Pique:
Celmaibunfunda.png

EURO 2020:
Cel mai bun tânăr jucător:
Titlul de Cel Mai Bun Tânăr Jucător i-a fost acordat lui Ianis Hagi:
Celmaibuntnrjuctor.png

În Dream Team am avut un jucător, acela fiind Dan Nistor. 

DreamTeam.png

Pe bancă am mai avut 4 jucători: Cristi Ganea, Vlad Chiricheș, Florin Andone și Bogdan Țîru.

Link to comment
Share on other sites

Naționala U21:
Amicale:
RezultatenaionalU21.png

Naționala U20:
French Youth Invitational:
Am câștigat încă o dată acest turneu, al doilea an consecutiv. Nu îmi dau seama dacă noi suntem prea buni, sau adversarii noștri sunt prea slabi.

RezultatenaionalU20.png

Amical:
RezultatenaionalU19.png

Calificări Euro 2020 U19:
De data acesta nici nu ne-am mai calificat după ce anul trecut am câștigat competiția. Am luat locul 2, pe primul loc fiind Spania U19.

RezultatenaionalU19.png

Clasament:
ClasamentnaionalU19.png

Amicale:
RezultatenaionalU19.png

 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat și turul 2.

UCL:
Dinamo:
Am eliminat Legia Varșovia cu 3-2 la general.

RezultateDinamo.png

RezultateDinamo.png

O calificare ca aceasta nu vreau să mai trăiesc niciodata. Îmi bătea inima atât de tare, încât o simțeam și în cap.

În turul 3 urmează să jucăm cu Sparta Praga, care a eliminat Zrinjski cu 6-1 la general, iar în play-off vom juca cu câștigătoarea dintre Celtic și Skenderbeu, adică probabil Celtic.

UEL:
Craiova:

CSU Craiova a trecut cu 1-1 la general cu Cherno more, datorită golului în deplasare. O echipă anonimă pot spune eu, dar Craiova nu este în stare să îi bată și să facă coeficient.

RezultateCraiova.png

RezultateCraiova.png

În turul 3 vor juca cu Rosenborg, care a eliminat Radnicki cu 3-1 la general.

Viitorul:

Viitorul Constanța a trecut de Zurich cu 1-1 la gneral, tot datorită golului în deplasare, dar măcar ei au o scuză, nu ca cei de la Craiova.

RezultateViitorul.png

RezultateViitorul.png

În turul 3 ei o vor întâlni pe Heerenveen, care a eliminat Goteborg cu 4-2 la general.

Astra:
Astra Giurgiu a eliminat Flora cu 8-0 la general:

RezultateAstra.png

RezultateAstra.png

În turul 3 ei vor juca cu Osijek care a eliminat Lechia cu 5-2 la general.

Mie până acum mi-au plecat 13 jucători. 4 pe bani și ceilalți ca împrumut.

Plecri.png

Pe Dorel Popescu l-am pierdut datoriă clauzei de reziliere, căci eu nu l-aș fi dat, și, recunosc, este vina mea. Am fost neatent.

DorelPopescu.png

Suntem favoriți în acest an la primul loc, iar pe doi este, surprinzător, FCSB.

Previzualizaresezon.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat turul 3:
UCL:
Dinamo București:
Am eliminat Sparta Praga cu 11-2 la general.

RezultateDinamo.png

RezultateDinamo.png

În play-off am jucat cu Celtic, care a eliminat Skenderbeu cu 4-0 la general.

UEL:
U Craiova:
Craiova a eliminat Rosenborg cu 1-0 la general.

RezultateCraiova.png

RezultateCraiova.png

Craiova a jucat în play-off cu AEK Larnakas, care a eliminat Aberdeen cu 2-2 la general și au câștigat la penalty-uri cu 4-3.

Viitorul Constanța:
Viitorul a eliminat Heerenveen cu 3-2 la general:
RezultateViitorul.png

RezultateViitorul.png

În play-off au jucat cu Grasshopers, care au eliminat Midtjylland cu 3-1 la general.

Astra Giurgiu:
Astra a eliminat Osijek cu 3-2 la general, iar toate echipele  românești au ajuns în play-off-ul competiției în care au jucat de la început:
RezultateAstra.png

RezultateAstra.png

Astra a jucat în play-off cu Saint-Etienne, care a eliminat Stabaek.

Play-off:

UCL:
Dinamo București:
Am eliminat și Celtic, cu 5-3 la general, după o „dublă” foarte grea, mai ales turul. În tur am condus cu 1-0, au egalat din greșeala lui Ricardo Grigore, am avut un gol anulat, deoarece s-a băgat Ricardo Grigore în minge, când mingea oricum intra în poartă, iar apoi am egalat.

RezultateDinamo.png

RezultateDinamo.png

În grupe am picat DIN NOU cu Real Madrid și Tottenham, iar cealaltă echipă este OM.

ClasamentGrupeUCL.png

UEL:
Universitatea Craiova:
Craiova a eliminat AEK Larnakas cu 1-0 la general:
RezultateCraiova.png

RezultateCraiova.png

În grupe au picat într-o grupă grea, dar, având în vedere că a intrat pe server un jucător de FM, care este și pe forum, @Bobby Robson, eu cred că va trece de această grupă, grupă cu Standard, Real Sociedad și Lazio.

GrupUEL.png

Viitorul Constanța:
Viitorul a fost eliminată cu ghinion de Grasshoppers cu 2-1 la general, după ce în tur a câștigat cu 1-0.

RezultateViitorul.png

RezultateViitorul.png

Astra Giurgiu:

Astra a fost eliminată de Saint-Etienne cu 4-2 la general.

RezultateAstra.png

RezultateAstra.png

Actualizare obiective sezon:
Să ajung în grupele UCL

Să ajung în optimile UCL/UEL

Să iau titlul

Să iau Cupa României

Link to comment
Share on other sites

Am jucat în sferturile cupei cu Astra Giurgiu. Meci incredibil făcut de băieții noștri. 1-0 pentru noi! EXTRAORDINAR! I-am dominat încă din minutul 4 când am dat o bară, iar altă bară a fost dată în a doua repriză. În primele 90 de minute a fost 0-0. În minutul 119 ocazie pentru noi, când eu deja mă pregăteam de penalty-uri, Alexandru Bodin reușește să inscrie golul victoriei. Am țipat cum nu am mai țipat decât în cariera cu dinamo.

Rezultate.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Axyon gaming 007 said:

Am jucat în sferturile cupei cu Astra Giurgiu. Meci incredibil făcut de băieții noștri. 1-0 pentru noi! EXTRAORDINAR! I-am dominat încă din minutul 4 când am dat o bară, iar altă bară a fost dată în a doua repriză. În primele 90 de minute a fost 0-0. În minutul 119 ocazie pentru noi, când eu deja mă pregăteam de penalty-uri, Alexandru Bodin reușește să inscrie golul victoriei. Am țipat cum nu am mai țipat decât în cariera cu dinamo.

Rezultate.png

 

Am gre;it topic-ul. Dacă se poate ca cineva să mute această postare în Topicul cu Jupiter București.

Link to comment
Share on other sites

S-a terminat anul 2020 și tot cu el s-au terminat și grupele UCL, în care am terminat pe locul 2. Nu mi-a venit să cred. 

Dinamo București-Tottenham Primul meci din grupe a fost câștigat de noi cu 2-1, după ce i-am condus cu 1-0, au egalat și am făcut noi 2-1. A fost un meci care mji-a dat speranțe.

Real Madrid - Dinamo București Al doilea meci a fost cu Real Madrid pe Santiago Bernabeu, meci pierdut cu 3-0. Un meci foarte slab pentru noi, din păcate, iar rezultate minte. Puteau să ne dea mai multe.

OM - Dinamo București prima deplasare în care am câștigat, cu scorul de 3-2. Un meci foarte interesant, cu ocazii de ambele părți, dar noi am avut mai multe. Am condus cu 1-0, au egalat, au făcut 2-1, iar noi am dat două goluri și am câștigat.

Dinamo București - OM un meci câștigat de noi clar, cu scorul de 3-1, meritat. În afară de golul lor nu prea au mai avut ocazii. Am condus cu 3-0 și golul de onoare a lor a fost dat de Capoue în minutul 90, iar după acest meci ne-am calificat în șaisprezecimile UEL.

Tottenham - Dinamo București un meci pierdut cu 6-2, un scor mincinos pot spune, deoarece noi am avut ocazii. La un egal eram calificați în optimi. Am condus în minutul 4 prin greșeala lui Vertonghen. În minutul 14 a egalat Son, iar în minutul 30 Tottenham a preluat conducerea prin golul lui Harry KAne, iar la pauză era deja 3-1. În minutul 65 Kingsley Coman face 4-1, iar în minutul 85 Gajic primește cartonaș roșu. În minutul 90 Reda Jaadi reduce din diferență, iar Tottenham marchează în minutul 90+5 și 90+7, deși au fost doar 4 minute de prelungiri. 

Dinamo București - Real Madrid Acest meci a fost câștigat de noi cu 2-0, iar ocazii doar noi am avut, 3, iar ei normal, dacă am zis doar noi, nici una. În minutul 70 Nabil Jaadi înscrie, iar în minutul 83 Zuparic dublează avantajul și câștigăm cu 2-0 și suntem calificați în optimile UCL.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

În optimi am picat cu AC Milan, câștigătoarea unei grupe cu Șahtior, Bayern și Valencia, în care Șahtior a luat locul 2.

RezultateDinamo.png

În liga 1 nu am pierdut nici un meci. Avem 21 de meciuri fără înfrângere. Din păcate am făcut egal cu Iași și cu Poli Timișoara.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

Din păcate Craiova a luat ultimul loc cu 3 puncte, victorie cu Standard cu 3-2.

RezultateCraiova.png

ClasamentCraiova.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul regulat pe primul loc, la 16 puncte de CFR Cluj, fără nici o înfrângere. În play-off au mai intrat CFR Cluj, Viitorul, Mediaș, Sepsi și FCSB.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

În optimi cu Milan am fost eliminați, 4-2 la general. 

Dinamo București - AC Milan Am pierdut cu 2-1, după ce ne-au condus cu 1-0, am egalat repede și apoi ne-au dat al doilea gol. Am fost nevoiți să jucăm titulari cu Cristovao și Ait-Atmane, deoarece jucătorii mei erau suspendați.

AC Milan - Dinamo București Am pierdut tot cu 2-1. Am dat gol în minutul 5, dar cică a fost offside (nu a fost). A fost la limită. Au făcut 2-0 și s-au băgat cu curul în poartă, iar apoi Nabil Jaadi a ăfcut 2-1, dar degeaba. Meritam să câștigăm, dar aia este.

RezultateDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy