Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo revine


TheRobert

Recommended Posts

S-a tras la sorți pentru turul 1 UCL, iar noi am picat cu Maribor, iar în turul 2 vom juca cu câștigătoarea dintre TNS și Saburtalo.

FCSB a picat în UEL cu Titograd, din Muntenegru, iar Craiova cu B36 din Insulele Feroe.

FCSB în turul 2 va juca Willem II, Craiova cu Qabala, iar Astra va juca cu câștigătoarea dintre Kauno Zalgiris sau Stjarnan.

Noi sezonul viitor vom avea o echipă în turul 1 UCL și trei echipe în turul 1 UEL. Am scăzut și mai mult la coeficient, deși am avut două echipe în grupele UEL.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Dintr-o dată mă trezesc cu așa ceva la inbox:
cFkumtX.png

Am uitat să vă arăt cum a arătat play-out-ul:
KvqQ76S.png

Voluntari a jucat barajul cu Mioveni, dar au câștigat cu 2-1 la general.

8e45rN3.png

Din liga 2 au promovat U Cluj și Chindia Târgoviște și de retrogradat au retrogradat FC Argeș, Metaloglobus, Dacia Unirea Brăila, Aerostar Bacău și Energeticianul.

Ad5noJA.png

Din liga 3 au promovat Oțelul, Rapid, Turris Turnu Măgurele, Minaur Baia Mare și CSC Ghiroda.

Cupa a fost câștigată de Astra, 2-1 cu Dunărea Călărași în finală.

EW0oarX.png

Națională:
Seniori:

Am câștigat 4-0 cu Macedonia de Nord și cu 10-0 cu Cipru.

lQ2RplA.png

Clasament:

MqoqKFU.png

U21:

Am avut amical cu Armenia pe care l-am câștigat cu 8-0.

cqDohUT.png

S-a tras la sorți și pentru grupa de la calificările pentru Euro 2021, iar noi am picat în grupă cu Lituania, Georgia, Portugalia, Scoția și Suedia.

4HfDAYa.png

U20:

La French Youth Invitational U20 am câștigat turneul. În grupă am bătut Uruguai cu 4-2, Australia cu 3-0, Paraguai cu 6-0 și Elveția cu 4-0, iar în finală am bătut Belgia cu 7-0.

5Jfv7Tw.png

U19:

Am avut amical cu Armenia și am câștigat cu scorul de 4-0.

ussDCcN.png

Champions League:
Riwr3TB.png

Europa League:
9anaNpo.png

Campionatul European U21 2019:

Grupe:

ZETmuJV.png

Semifinale/Finală:

Y5sfAf8.png

Link to comment
Share on other sites

Media spune că noi o să luăm locul 4, pe primul loc fiind FCSB, pe doi CFR și pe 3 Craiova. Ce țeapă își vor lua după ce vom lua din nou titlul!

Previzualizaresezon.png

Din păcate reputația ligii a căzut pe locul 33. Suntem sub Serie B sau prima liga din Kazakhstan.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Axyon gaming 007 said:

cFkumtX.png

As c-am vrea să opresc afilierea cu ei, pentru că ei îmi pot lua jucători când vor, cu ce sumă vor ei, iar mie asta nu-mi convine. Totuși, o să păstrez această afiliere până sezonul viitor cel puțin, pentru că vom primi și noi niște bani până atunci, chiar dacă sunt puțini, poate ne vor ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Am trecut de Maribor și ne-am calificat în turul 2, 7-1 la general, 4-0 în tur și 3-1 în tur.

RezultateUCL.png

RezultateUCL.png

În turul 2 vom juca cu Saburtalo:
MeciUCL.png

Craiova a trecut de B36 cu 8-0 și 3-1, adică cu 11-1 la general.

RezultateCraiova.png

RezultateCraiova.png

În turul 2 vor juca cu Qabala, de care sper că vor trece.

Astra Giurgiu va juca în turul 2 cu Stjarnan, echipă din Islanda, de care trb neapărat să treacă.

FCSB a trecut de Titograd cu 1-0 și 3-0, cu 4-0 la general.

RezultateFCSB.png

RezultateFCSB.png

În turul 2 ei vor juca cu Willem II.

 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat „dubla” cu Saburtalo, 8-0 la general (4-0, 0-4) și vom juca în turul 3 UCL unde, la tragerea la sorți am picat cu Ajax. S-au dus grupele UCL. Poate în UEL trecem de grupe. Dacă elimin Ajax îmi faceți statuie. :) Avantajul nostru este că ei nu-i mai au nici pe De Jong, dar nici pe De Ligt, dar tot au jucători buni.

cIPcSY7.png

V7UVPsm.png

Craiova:
Au trecut de Qabala cu 1-1 la general, dar au avut avantajul golului din deplasare. În loc să se lupte pentru coeficient ei se mulțumesc cu egalul, mai ales în momente în care avem nevoie de cât mai multe puncte, ei își bagă ceva în ele de puncte.

rhuhvll.png

agAVAdY.png

FCSB:
FCSB a eliminat Willem II cu 3-0 la general (1-0, 0-2). În turul 3 UEL vor juca cu ucrainienii de la Vorskla, de care ar trebui să treacă.

FHYpvoA.png

An7vsua.png

Astra Giurgiu:

Astra Giurgiu a trecut de Stjarnan cu 5-1 la general (1-2, 3-0), iar în turul 3 UEL vor juca cu Aberdeen, care au echipă destul de bună.

rbiRBOP.png

tF4j1Ij.png

Link to comment
Share on other sites

De sigur, am terminat luna iulie. Am câștigat Supercupa României cu rezervele cu Astra, am pierdut în campionat cu Chindia Târgoviște, și este numai vina mea, căci am băgat juniorii că am tratat meciul cu superficialitate, chiar dacă i-am dominat, dar am câștigat cu Poli Iași cu 2-0.

4PoPHPy.png

Clasamentul ligii 1:
RlikLUN.png

S-a jucat și campionatul european U19.

Grupe:

Noi am picat în grupa A cu Belgia, Germania și Ungaria. Am câștigat toate cele trei meciurile, 3-0 cu Belgia, 4-1 cu Germania și 5-1 cu Ungaria.

0ojQ5Gw.png

Clasamentul grupei:
hAkrIM8.png

Semifinale/Finală:
În semifinale am jucat cu Olanda U19 și am câștigat cu 3-0, iar în finală urma să jucăm cu Franța și, a venit o surpriză uriașă, 1-0 pentru România! SUNTEM CAMPIONI! Sper că vom câștiga cândva și la naționala mare.

cGKBEiN.png

Premii:
Cel mai bun jucător:
Premiul de cel mai bun jucător a fost câștigat de Antonio Sefer, jucătorul celor de la Groningen, iar pe locul 2 a fost Alexi Pitu, jucătorul celor de la Viitorul, care se află pe lista mea de transferuri, podiumul fiind completat de Benoit Badiashile, jucător francez.

GEL2vui.png

Echipa turneului are 6 români (Fabian Bria, Darius Țieranu, Darius Mureșan, Daniel Toma, Alexi Pitu și Antonio Sefer) în primul 11 și pe bancă are 5 români (Marius Leca, Dragoș Albu, Ovidiu Perianu, Ovidiu Horșia și Tudor Călin):

hfho0Ey.png

Gheata de aur:

Gheata de aur este Antonio Sefer, urmat de Alexi Pitu, iar pe locul 3 Pellegri:
eGkdGnJ.png

Link to comment
Share on other sites

Turul 3:
UCL:
Dinamo:

AM ELIMINAT AJAX CU 3-1 LA GENERAL!!! (1-1 în tur și 2-0 în retur) și am mers în play-off-ul UCL. Am reușit ce nu au reușit Real Madrid și Juventus. Și mai mult de atât, i-am dominat în ambele meciuri.

RezultateDinamo.png

RezultateDinamo.png

În play-off urma să dăm de Rosenborg.

UEL:
Craiova:

Au trecut cu 2-1 le genral de Midtjylland (1-0 și 1-1)

RezultateCraiova.png

RezultateCraiova.png

În play-off urmau să joace cu Viktoria Plzen.

FCSB:

FCSB a trecut de Volska cu 3-0 la general (0-1 și 2-0).

uTd6nD8.png

kt2yiNG.png

S-au calificat în play-off, unde au dat de Apollon Limasol, unde joacă Cristi Manea.

Astra:

Au fost eliminat de Abeerden cu 4-3 (3-0 și 3-1).

XsdimCz.png

CQtoPVy.png

Play-off:
UCL:
Dinamo:
Am trecut de Rosenborg cu 9-2 la general. Am făcut în tur 2-2, dar putea să fie 2-0 dacă nu eram eu dobitoc și îl puneam pe Mandanda în poartă, iar în retur a fost 7-0 pentru noi.

Fh9oVZV.png

Însfârșit suntem în grupele UCL, dar în grupe am picat într-o grupă foarte grea: Tottenham (câștigătoarea UCL), Real Madrid și Bayer Lewerkusen. Sper măcar la un loc trei, căci nu prea cred eu că voi elimina din UCL pe Tottenham sau Real Madrid.

m7H88tg.png

UEL:
Craiova:
A fost eliminată de Viktoria Plzen cu 3-2 la general (0-1 și 2-2)

tOzXASG.png

FCSB:
FCSB a trecut de Apollon Limassol cu 4-3 la general (3-0 și 3-1)
mNR4f8L.png

Grupa de UEL este una grea, cu OM, Chelsea și Zorya. Nu cred că vor trece de această grupă, dar poate fac și ei 6 puncte cu Zorya.

PLY79u3.png

Revin cu update-uri în iarnă.

Link to comment
Share on other sites

Nu credd!! Dacă mi-ar fi spus cineva că voi trece de această grupă cred că râdeam cu hohote. O să încep întâi cu UCL-ul:
Am câștigat primul meci cu Real Madrid acasă cu 5-2, după ce am condus cu 1-0, obcredibil. Nu mi-a venit să cred. A urmat meciucl cu Tottenham la ei acasă, meci pe care l-am pierdut cu 3-0, cu Leverkusen de două ori 1-1. Mai erau două meciuri, cu Real Madrid pe Snatiago Bernabeu și am pierdut cu 2-0 și cu Tottenham la București, pe Arena Națională, victorie 1-0, gol dat de Dumitru Atanase, un tânăr venit la Youth Intake pe care am fost nevoit să-l bag în minutul 8, deoarece l-au accidentat pe Nabil Jaadi și acum mă bucur că l-au accidentat, căci nu a fost accidentat rău, iar noi am terminat pe locul 3. Puteam termina pe locul 2 dacă Real Madrid făcea egal cu Leverkusen, dar a câștigat Leverkusen, dar este bine și locul 3. Oricum este ceva extraordinar!

RezultateDinamo.png

ClasamentGrupeUCL.png

Liga 1:

Pun din august căci din august nu am mai pus rezultate la meciurile din Liga 1:
RezultateDinamo.png

Am pierdut cu Sepsi căci la golul de 3-2 a fost un offside clar, sau, dacă s-au modificat regulile și nu se mai dau offside-uri când ies eu în pierdere dacă nu se mai acordă, atunci da, mi se pare corect că nu a dat offside.

Noi suntem acum la un punct de Craiova în Liga 1.

ClasamentLiga1.png

În șaisprezecimilie Europa League vom juca cu Manchester United, primul meci la ei acasă.

Link to comment
Share on other sites

În perioada de pregătire am câștigat toate meciurile, 4-2 cu Trencin, 4-0 cu Rapid Viena și 6-1 cu Austria Viena.

RezultateDinamo.png

S-a terminat sezonul regulat, noi am terminat pe locul 2, la un punct de primul loc, Craiova.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

ClasamentLiga1.png

Trebuie neapărat să îi baten în cel puțin un meci direct pe Craiova, iar în celălalt să fac egal. Dacă am pierdut un meci cu ei, putem spune la revedere.

„Dubla” cu Manchester United a fost una foarte grea și nu am reușit să trecem de ei. În tur a fost 3-0 pentru ei, iar în retur 3-3, după ce ne-au condus cu 3-0, i-am trezit pe băieți la pauză, dar prea tarziu. Dacă jucam bine de la început, poate nu ne luam gol și, cine știe, poate dădeam 4.

RezultateDinamo.png

Dacă treceam de ei probabil ajungeam până în sferuri, căci Manchester United a dat de Sparta Praga.

În cupă am câștigat în sferturi cu Chindia Târgoviște (după al treilea meci direct cu ei) cu scorul de 3-0, iar în semifinale putem da din nou de Viitorul și să ne luăm revanșa.

RezultateDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy