Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo revine


TheRobert

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Nu m-am dus doar la Dinamo, ci și la națională.

La Dinamo voi folosi această tactică:

https://hostr.co/nJSbfo9ns5rX

Previzualizare sezon:
https://hostr.co/brNOH72xt0p7

Cică FCSB ar fi pe primul loc. Eu sper că noi vom fi pe primul loc.

Obiectivele carierei:
Să câștig Liga 1

Să câștig Cupa României

Să joc în grupele UCL

Să am o academie puternică

Să câștig UCL

Să câștig UEL

Să câștig Supercupa Europei

Să câștig Cupa Mondială a Cluburilor

Știu că poate sunt exagerate unele, dar nu zice nimeni că trebuie să le fac acum. Trebuie pe parcursul carierei. Voi juca multe sezoane (cel puțin sper), deci va dura ceva până le voi îndeplini pe toate.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Axyon gaming 007 said:

La Dinamo voi folosi această tactică:

https://hostr.co/nJSbfo9ns5rX

Ciudatica tactica. De exemplu daca folosesti inverted wing backs pe ambele parti asta inseamna ca fundasii tai centrali trebuie sa fie foarte rapizi pe momentele de pierdere a posesiei.. si nu stiu daca ai ceva asa in lot, astfel o sa creezi multe sanse andversarilor pe contre. Apoi, cand ai doi target man si inca un atacant pe langa ei, mi se pare un pic cam mult chiar si pentru o liga varza ca a noastra romaneasca. Pe la mijloc o sa cam bata vantul cu doar un mijlocas defensiv, nu stiu cata posesie o sa ai. 

E adevarat ca eu sunt adeptul unor sisteme mai clasice (nu cred ca ar juca asa niciodata Rednic cu lotul de la Dinamo), fara dezechilibre pe teren, dar sunt curios ce o sa iasa la tine. Sa nu zici dupa aia ca si cariera asta a fost ghinionista. Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Muttley said:

Sa nu zici dupa aia ca si cariera asta a fost ghinionista.

:) Nu voi mai zice. Dacă și asta este ghinionistă nu va fi așa, ci înseamnă că nu sunt eu așa de bun.

23 minutes ago, Muttley said:

De exemplu daca folosesti inverted wing backs pe ambele parti asta inseamna ca fundasii tai centrali trebuie sa fie foarte rapizi pe momentele de pierdere a posesiei.. si nu stiu daca ai ceva asa in lot, astfel o sa creezi multe sanse andversarilor pe contre.

Dussaut și Aliji sunt destul de rapizi.

 

24 minutes ago, Muttley said:

nu cred ca ar juca asa niciodata Rednic cu lotul de la Dinamo

Dar ce, eu sunt Rednic? Eu sunt Axyon. Voi încerca această tactică în amicale. Dacă nu va merge, atunci o voi schimba.

Sunt live chiar acum:
https://www.youtube.com/watch?v=OWUVeS6DJEU

Link to comment
Share on other sites

Am început campionatul. Am câștigat cu Viitorul chinuitor, cu Craiova am dominat și am câștigat cu 4-2, pe Botoșani i-am bătut cu 4-0, cu FCSB (FC Stâna lui Becali) am pierdut 2-1 deși meritam cel puțin un egal, așa că am schimbat tactica. Apoi cu Sepsi (cu ungurii) am pierdut cu 4-1 și am schimbat din nou tactica, iar în meciul cu Iași am făcut 3-3 deși i-am dominat și i-am condus cu 3-1, au avut un penalty inexistent și am fost și eu prost că am uitat să-l bag din nou pe Ricardo Grigore care a primit roșu pe degeaba în meciul cu FCSB.

Rezulate11.png

La cum jucăm cred că intrăm în play-out. Trebuie să câștigăm următoarele două meciuri cel puțin.

Clasamentul arată așa:
Clasament1.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat la națională în luna septembrie.

La seniori:

Victorie cu Serbia 3-0 pe Arena Națională, cu stadionul plin și victorie cu Lituania 5-0 în deplasare unde am dat de jucătorul meu, Klimavicius.

Rezultatenaionalseptembrie2018.png

Clasamentul arată așa:
Clasamentliganaiunilorseptembrie2018.png

La U21:

La U21 am câștigat cu 8-0 cu Lichtenstein și cu 5-0 cu Islanda.

RezultateU21septembrie2018.png

Clasamentul arată așa:
ClasamentU21.png

Nu mai avem nici o șansă să ne calificăm din păcate.

La U19:
La U19 am pierdut cu Anglia 3-2 și am bătut Ungaria cu 6-0, dar asta în amicale.

RezultateU19.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pe ultimele live-uri am terminat toate lunile septembrie, octombrie și noiembrie și am jucat un meci în decembrie. În 12 meciuri am pierdut doar unul și am câștigat 11.

Rezultate.png

În clasament suntem pe primul loc, la 6 puncte de locul 2, FCSB.

ClasamentLiga1.png

Conducerea se așteapta ca noi să terminăm în primele 6, dar suntem pe primul loc și sunt untouchable cu 100%.

Ateptri.png

JobSecurity.png

Link to comment
Share on other sites

La națională:

Seniori:

Am făcut egal 3-3 cu Muntenegru, am bătut Lituania cu 3-0, în noiembrie am pierdut cu Serbia și puteam pierde primul loc, dar am făcut egal cu Muntenegru, deși am fost conduși cu 2-1 și ni s-a anulat un gol, totuși, am luat primul loc.

Rezultatenaional.png

ClasamentLigaNaiunilor.png

S-a tras la sorți și pentru calificări. Noi am fost în urna 3 și am picat într-o grupă foarte accesibilă zic eu, cu Gibraltar, Elveția, Macedonia de Nord, Cipru și Austria. Măcar un loc 2 o să luăm.

ClasamentcalificriNaional.png

U21:

Calificări:
RezultateNaionalU21.png

Clasament:

ClasamentCalificriU21.png

Trebuie să recunoaștem, a fost o grupă grea.

Amicale:

RezultateNaionalU21.png

U19:

Calificări:

RezultateNaionalU19.png

Clasamentul:

ClasamentCalificriU19.png

Amicale:

RezultateNaionalU19.png

Grupă tur 2 calificări:
ClasamentCalificriU19.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat anul 2018. De la meciul cu FCSB am câștigat cu Sepsi 2-0, cu Iași 3-1, cu Mediaș 6-1 și am făcut egal cu Voluntari 1-1, deși am c-am dominat, nu am fost destui de buni încât să marcăm și al doilea gol.

RezultateDinamo.png

Suntem în continuare pe primul loc, tot la 6 puncte de locul 2, care este tot FCSB, dar am impresia că în lupta pentru titlu va intra și Viitorul, care este la 9 puncte de noi și la 3 de FCSB.

TS3SEKw.png

Am programat 3 amicale, cu Standard Liege, Debrecen și Copenhaga.

i45rvKJ.png

Am vândut și primul jucător, portarul pe care l-am adus în vară, Manu, pe care am primit 400k. Din păcate tot pe minus suntem, iar bugetul de transferuri este de 65k. Mai am nevoie de 135k pentru a lua un jucător de la Banfield, Promising, pe care cer doar 200k. 

y40Hwjq.png

Pe lista de transferuri îi mai am pe Simon Zenke (pentru că pe formația lui @Bobby Robson nu am unde să-l joc, decât atacant și acolo am jucători), pe Mamatou N'Diaye, Ionuț Șerban și Daniel Popa. Sper să pot face 200k pentru a-l lua pe Teo Bourdal, care are un potențial mare.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat sezonul regulat pe primul loc la 7 puncte de locul 2, care este în continuare FCSB. Am câștigat 2-0 cu Astra, 4-1 cu Hermannstadt, 4-0 cu Chiajna după ce Ait-Atmane a ratat penalty, dar a făcut dubla, cu CFR Cluj am pierdut 2-1 și cu Viitorul am pierdut în Cupă în prelungiri după ce am primit un roșu, iar în ultimul meci din sezonul regulat am câștigat cu 3-1.

RezultateDinamo.png

Clasamentul:
ClasamentLiga1.png

ClasamentLiga1.png

Link to comment
Share on other sites

Am câștigat campionatul în a 7a etapă din play-off. Am câștigat 2-1 cu CFR Cluj, 3-0 cu Hermannstadt, 4-0 cu Viitorul, 2-1 cu FCSB, 4-2 cu CFR, 1-1 cu Craiova și 2-0 cu Hermannstadt.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Naționala:
Seniori:

Am câștigat 7-0 cu Gibraltar și 2-0 cu Elveția.

Rezultatenaional.png

Clasamentul:
Clasamentcalificrieuro2020.png

U21:

La U21 am avut duoă amicale, cu Malta 3-0 și cu Azerbaijan 9-0.

RezultateU21.png

U19:

La U19 am jucat un amical cu Anglia, meci câștigat cu 2-0, apoi în calificări cu Slovenia, 3-0 pentru noi, Danemrca 4-1 tot pentru noi și o surpriză neașteptată, Spania 3-2 pentru noi.

RezultateU19.png

Nici nu se pune problema că nu suntem pe primul loc.

Tocmai am făcut două transferuri, unul este Teo Bourdal, de care v-am mai zis eu și Mandanda, care era ca împrumut până acum.

TeoBourdal.png

BHS4x1W.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat campionatul. În ultimele 3 meciuri am băgat juniorii. Am bătut FCSB cu 3-0, cu Viitorul 3-1 și cu Craiova 3-2.

Cgh41Y3.png

Clasamentul:
heSCk3n.png

Finala cupei este între Dunărea Călărași și Astra Giurgiu. Eu țin cu Astra pentru că ei ar face mai multe în Europa.

Golghetărul este Cristovao, cei mai buni jucători ai ligii 1 sunt Naser Aliji, Cristovao și Dusaut, asisturile cele mai multe le are Naser Aliji, Cristovao pe locul 3 (pe doi este Darius Olaru) și Mandanda este portarul cu al treilea cele mai puține meciuri fără gol primit.

Noi am stabilit un record cred. Am marcat în fiecare meci din acest campionat.

În acest sezon am dat 102 goluri, cele mai multe din acest sezon.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy