Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo revine


TheRobert

Recommended Posts

Am terminat campionatul. Titlu câștigat cu 5 etape înainte de finalul campionatului. Cred că deja Liga 1 a devenit prea ușoară pentru noi și acum doar Europa contează. Ca exemplu, acest sezon a fost fără înfrângere în campionat. Am făcut doar 4 egaluri, iar restul victorii. Două dintre egaluri au venit acum în play-off, cu FCSB și cu Sepsi, dar după ce am luat campionatul am pus jucătorii tineri pentru a-i promova și pe ei și să aibă mai multe meciuri. Din păcate nu am putut să-i înregistrez pe Gabriel Vargas, Denis Goian și pe Joseph Banda, în rest am putut juca cu tinerii.

RezultateDinamo.png

În UCL mergem doar noi, în primul tur, iar în UEL merg CFR Cluj (turul 2), Viitorul și FCSB (turul 1).

ClasamentLiga1.png

Să sperăm că la anul vom face mai multe puncte la coeficient, deși ceva a fost în neregulă în ambele sezoane. Nu s-au pus toate punctele pe care le-am făcut la coeficient. Noi (Dinamo) am făcut 23.5 puncte, dar ni s-au pus doar 17.00, iar sezonul trecut am făcut 18 puncte și ni s-au pus doar 11.00. Dacă știe cineva de ce l-aș ruga să-mi spună. 

Coeficient.png

O să ni se mărească stadionul din octombrie, așa mi-a spus conducerea și în loc de 15.000 de locuri o să ave 16.500 și ceva. 

În Cupă am eliminat Astra din semifinale și jucăm finala Cupei cu CFR. Revanșa!

RezultateDinamo.png

Bugetul de transferuri este de 38.3M de euro.

Buget.png

Nu voi transfera mult, doar niște tineri cu potențial și un înlocuitor pentru Reda Jaadi pentru că simt că am nevoie de ceva mai mult.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Alți tineri (pentru mine cei care au până în 25 de ani):

România:

Liga 1:

Dinamo București:
Lucian Istrate:

LucianIstrate.png

Kristijan Gorican:
KristijanGorican.png

Teo Bourdal:

TeoBourdal.png

Deian Sorescu:
DeianSorescu.png

Luka Ivanusec:
LukaIvanusec.png

Dumitru Atanase:

DuitruAtanase.png

Ahmed Bani:

AhmedBani.png

Gabriel Răducan:
GabrielRducan.png

Ricardo Grigore:
RicardoGrigore.png

Zhivko Mitev:

ZhivkoMitev.png

Denis Ciobotariu:
DenisCiobotariu.png

Nabil Jaadi:

NabilJaadi.png

Denis Drăguș:
DenisDrgu.png

Andrei Florescu:
AndreiFlorescu.png

Jaime Carvalho:
JaimeCarvalho.png

Tomas Klesa:
TomasKlesa.png

Iulian Anca:
IulianAnca.png

Akinkumi Uche:
AkinkumiUche.png

Denis Goian:
DenisGoian.png

Joseph Banda:
JosephBanda.png

Gabriel Vargas:
GabrielVargas.png

FC Viitorul Constanța:
Alexandru Mățan:
AlexandruMan.png

Alexi Pitu:

AlexiPitu.png

AlexiPitu.png

Octavian Jula:
OctavianJula.png

Bradley De Nooijer:
BradleyDeNoijer.png

Mihai Moldovan:
MihaiMoldovan.png

Andrei Dumitru:
AndreiDumitru.png

Cristi Toma:
CristiToma.png

Valentin Neculai:
CristiToma.png

Florin Dinu:
FlorinDinu.png

Cosmin Manea:
CosminManea.png

Victor Stoian:
VictorStoian.png

Denis Apostol:
DenisApostol.png

Jorge Tavares:
JorheTavares.png

Alexandru Niță:
AlexandruNi.png

Ionuț Sava:
IonuSava.png

Alin Borota:
AlinBorota.png

CFR Cluj:
Ștefan Carpanu:
tefanCarpanu.png

Ionuț Rus:
IonuRus.png

Antoniu Giurgean:
AntiniuGiurgean.png

Paul Țugui:
Paulugui.png

Daniel Matei:
DanielMatei.png

Cornel Grosu:
CornelGrosu.png

FCSB:
Virgil Ghiță:
VirgilGhi.png

Yuliyan Sofkov:
YuliyanSofkov.png

Dragoș Nedelcu:
DragoNedelcu.png

Antonio Sefer:
AntonioSefer.png

Florinel Coman (Mbappe):

FlorinelComan.png

Daniel Benzar:
DanielBenzar.png

Andrei Vlad:
AndreiVlad.png

Filip Ilie:
FilipIlie.png

Mohamed Moroșan:
MohamedMoroan.png

Daniel Toma:
DanielToma.png

Robert Ion:
RobertIon.png

Sepsi OSK:
Florin Ștefan:
Florintefan.png

Ovidiu Căpărescu:
OvidiuCprescu.png

Gaz Metan Mediaș:

Darius Olaru:
DariusOlaru.png

Rareș Flueraș:

RareFluera.png

Iași:
Francois-Xavier Roux:
Francois-XavierRoux.png

Craiova:
Raoul Baicu:

RaoulBaicu.png

Robert Mocanu:
RobertMocanu.png

Astra Giurgiu:
Constantin Dima:
ConstantinDima.png

Florin Matei:
FlorinMatei.png

Voluntari:

Deyan Rusev:

DeyanRusev.png

Ion Gheorghe:
IonGheorghe.png

Alin Vlad:
AlinVlad.png

UTA Arad:
Adrian Popovici:

AdrianPopovic.png

Tudor Francisc:
TudorFrancisc.png

Hermannstadt:
Valeriu Sorescu:

ValeriuSorescu.png

Remus Codrea:

RemusCodrea.png

Sorin Chirilă:

SorinChiril.png

Daniel Ureche:

DanielUreche.png

Alexandru Berța:
AlexandruBera.png

ACS Poli Timișoara:
MihaiPecarov.png

Cosmin Nițu:
CosminNiu.png

Liga 2:
Chindia Târgoviște:
Marius Andițoiu:
MariusAndrioiu.png

Cătălin Dicu:
CtlinDicu.png

Rafael Blaj:
RafaelBlaj.png

FC Argeș:
Nicolaea Simonaș:
NicolaeSimona.png

Adrian Coacă:
AdrianCoac.png

Concordia Chiajna:
George Dumăinică:
GeorgeDuminic.png

ASU Poli Timișoara:
Cristian Bratu:
CristianBratu.png

Jose Javier Pueyo:
JoseJavierPueyo.png

Silviu Irimia:
SilviuIrimia.png

Belgia:
Pro League A:

Club Brugge:
Dorin Rotariu:
DorinRotariu.png

Standard Liege:
Răzvan Marin:
RzvanMarin.png

Genk:
Vladimir Screciu:
VladimirScreciu.png

Croația:
Radu Boboc:
RaduBoboc.png

Cipru:
Apollon Limassol:

Cristi Manea:
CristianManea.png

Anglia:
Liverpool:
DennisMan.png

Jovan Markovic:
JovanMarkovic.png

Arsenal:
Ianis Hagi:
IanisHagi.png

Manchester United:
Olimoiu Moruțan:
OlimpiuMoruan.png

Birghton:
Tudor Băluță:
TudorBlu.png

Chelsea:
Gabriel Popescu:
GabrielPopescu.png

Dorel Popescu:
DorelPopescu.png

Leicester:
Alex Pașcanu:
AlexPacanu.png

Manchester City:
Fabian Bria:
FabianBria.png

Italia:
Serie A:
Genoa:
Ionuț Radu:
IonuRadu.png

Perugia:
Vlad Dragomir:
VladDragomir.png

Serie B:
Palermo:

George Pușcaș:
GeorgePuca.png

Link to comment
Share on other sites

Finala Cupei:

Dinamo București - CFR Cluj Am câștigat finala Cupei României cu 3-0. În minutul 51 Ahmed Bani a deschis scorul și la doar 6 minute după golul lui Bani, Teo Bourdal dublează din avantaj. În mintul 80 Gabriel Răducan înscrie ultimul gol al acestui sezon și este 3-0 pentru noi.

RezultateDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Am uitat să vă pun clasamentul din play-out și din liga 2, dar vine acum. 

Liga 1:

Play-out:

De retrogradat au retrogradat imediat Poli Timișoara și Hermannstadt, iar Botoșani a mers la baraj.

ClasamentLiga1.png

Liga 2:

Din Liga 2 au promovat Chindia și Petrolul direct, iar Clinceni merge la baraj. De retrogradat au retrogradat Reșița, Gloria Buzău, Farul, Mioveni și Dacia Unirea Brăila.

Rapid a fost pe 12, Ripensia pe 4, U Cluj pe 5 și Argeș pe 9.

ClasamentLiga2.png

Baraj: 

Probabil v-ați dat seama deja, Clinceni a câștigat barajul.

RezultateLiga1.png

Noul sezon a venit și avem următoarele obiective:
-Să câștigăm campionaul

-Să ajungem în sferturile UCL sau să ajungem în sferturile UEL

Sezonul viitor trimtem doă echipe în UCL, una în play-off și una în turul 2, iar în UEl, câștigătoarea cupei în turul 3, iar locurile 3 și 4 în turul 2.

Am jucat și în Europa.

UCL:
Dinamo:

Am eliminat în turul 1 pe HB, unii din Insulele Feroe cu DOAR 17-0.

În turul 2 am jucat cu Dundalk, care au eliminat Buducnost cu 5-2 la general, iar noi i-am eliminat cu 13-0.

În turul 3 am jucat cu Kairat, care au eliminat Steaua Roșie Belgrad cu 4-3 la general, noi i-am eliminat cu 7-2 la general.

În play-off voi juca cu Qarabag, primul meci la noi acasă.

RezultateDinamo.png

UEL:
Viitorul:

Viitorul a început din turul 2, când a dat de Anorthosi, unii din Cipru, care au eliminat pe Aluminij cu 2-1 la general, iar Viitorul i-a eliminat cu 3-1 la general.

În turul 3 au jucat cu Aberdeen și a câștigat cu 9-1 la general.

În play-off vor juca cu Maritimo, locul 6 din Portugalia, care a eliminat pe Sparta Praga cu 3-0 la general. Ce este drept, Sparta este slabă în jocul acesta. 

RezultateViitorul.png

CFR Cluj:
În turul 1 au eliminat Differdange (echipă din Luxemburg) cu 10-1 la general, care a venit din calificări eliminând Engordany cu 5-1 la general.

În turul 2 au eliminat Grasshopers cu 3-1 la general.

În turul 3 au eliminat pe Dinamo Minsk, care a eliminat Qabala cu 3-1 la general. CFR i-a eliminat cu 4-0 la general.

În play-off joacă cu Olympiakos, care a eliminat Shakhter Karaganda cu 3-2 la general, deși în tur kazacii au câștigat cu 2-0.

RezultateCFRCluj.png

FCSB (la care joacă un prieten):
În turul 1 au eliminat Ballymena United cu 10-0.

În turul 2 a eliminat RFS (unii din Letonia) care sunt semi-profesioniștri cu 6-0 la general.

În turul 3 deja a venit greul. A picat cu Lech Poznan, dar din fericire i-a eliminat cu 4-2 cu, iar în play-off putem să zicem că a dat de Dracu. A dat de Hoffenheim, dar eu am încredere în ei că o să bată și Hoffenheim, deși este greu.

RezultateFCSB.png

Conducerea s-a decis să-mi mărească stadionul:
StadionDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Am jucat și play-off-ul. Avem cred că o premieră în fotbalul românesc. Toate echipele joacă în grupele competiției în care au început.

UCL:
Dinamo:

Am eliminat Qarabag cu 5-3 la general. În retur a fost 3-3, dar am jucat cu rezervele. O gafă a mea.

RezultateDinamo.png

În grupe am picat cu Napoli, Benfica și Real Madrid. Nu există sezon în care să nu joc cu Real Madrid. Ce m-a uimit este că am fost tot urna 4.

ClasamentDinamo.png

UEL:
Viitorul:
Viitorul a trecut de Maritimo în play-off cu 3-1 la general și s-a calificat în grupe.

ClasamentDinamo.png

În grupe au picat cu BATE Borisov, Alteic Bilbao și Schalke 04. O grupă grea, dar eu am încredere în ei.

ClasamentViitorul.png

CFR Cluj:

CFR a eliminat Olympiakos tot cu 3-1 la general.

RezultateCFRCluj.png

CFR va juca cu Maccabi Tel-Aviv, Genk și Basel în grupe. Eu cred că vor lua un loc 2 sau, de ce nu, poate chiar primul loc. Să bată din nou Basel.

ClasamentCFRCluj.png

FCSB:
FCSB a făcut surpriza sezonului din Europa League de până acum. A eliminat Hoffenheim cu 3-2 la general. Au câștigat în tur cu 2-1, iar la golul cu Hoffenheim am țipat de cred că m-am auzit toată strada. M-am uitat la meci deoarece un prieten v-am mai zis este la FCSB.

RezultateFCSB.png

În grupe au picat cu Roma, Brighton și PSV Eindhoven. Eu am încredere în ei că o să ia locul 2 sau poate chiar 1.

ClasamentFCSB.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat anul 2021 pe locul 1. Vă așteptați la altceva? Și nu doar atât. Locul 2 este la 20 de puncte în spate, iar locul 3 are un meci minus și este la 21 de puncte de noi, deci să zicem la 19 puncte de locul 2 (9 puncte în play-off), deci campionatul ne este asigurat, de aceea voi juca cu mai mulți tineri, pentru a prinde minute.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

Cupa României:

RezultateDinamo.png

Europa:
UCL:

Dinamo:

În Europa pentru noi a fost un an dezamăgitor, cu doar 4 puncte, 3 puncte făcute când nu mai aveam nevoie. A fost degeaba aceea victorie pentru calificare, însă a fost bună pentru coeficient și palmares.

RezultateDinamo.png

ClasamentDinamo.png

UEL:
FC Viitorul Constanța:

Viitorul a făcut 6 puncte, dar degeabă, căci au luat locul 3.

RezultateViitorul.png

CFR Cluj:

CFR a făcut cele mai mari performanțe. Șaisprezecimi, locul 1 chiar în grupe. În șaipsrezecimi vor juca cu OGC Nice, pe care cred eu că îi vor elimina.

RezultateCFRCluj.png

ClasamentCFRCluj.png

FCSB:
FCSB a fost eliminată de pe locul 4, după ce aveau nevoie de un egal în retur cu Brighton dar nu au fost în stare nici măcar să dea gol, după un meci foarte slab, au pierdut cu 1-0 și au fost eliminați. 

RezultateFCSB.png

ClasamentFCSB.png

S-a tras la sorți și pentru Mondialul din Qatar, iar noi am picat în grupă cu Anglia, Honduras și Maroc. Un loc 2 eu cred că vom putea lua.

Clasamentnaional.png

Acum noi avem un wonderkid însfârșit, pe Joseph Banda.

JosephBanda.png

Alt wonderkid care a trecut pe la noi.

GabrielPopescu.png

Link to comment
Share on other sites

Vom avea un nou upgrade la facilitățile de juniori după ce tocmai azi s-au terminat celelalte pregătiri. Acum avem excellent youth faciltiies, dar vom avea superb dacă nu mă înșel și vom avea cum are și Viitorul. Totul va fi gata pe 19 octombrie 2022 și va costa 4.7M de euro.

Faciliti.png

Am primit ofertă de 1M pe Joseph Banda de la PSG. Cred că își bat joc de mn. Ok, am cerut 1.2M, dar eu îl vând pe cel puțin 17M acum (în vară îl vindeam la 15M). Fac ca Gigi Becali :)
Nu doar facilitățile de juniori se vor îmbunătăți, ci și cele de antrenament, care va fi gata tot pe 19 octombrie, dar va costa 4.3M. 

 

Link to comment
Share on other sites

Finalul sezonului regulat:

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Cupă:

RezultateDinamo.png

Mai departe am picat cu U Cluj.

De transferat am transferat 4 jucători (doar 1 în perioada de transferuri, restul înainte). De altfel, am făcut și cel mai mare transfer al ligii 1:

Veniri.png

Plecri.png

Gabriel Cervantes:
GabrielCervantes.png

Marco Macias:

MarcoMacias.png

Ricardo Quiroga:

RicardoQuiroga.png

Karlo Letica:

KarloLetica.png

Pe Atanase nu am vrut să îl vând, dar a avut clauză de reziliere.

Acum Joseph Banda nu mai este wonderkid.

JosephBanda.png

La U19 am ajuns până în sferturi unde jucăm cu Bayern U19.

RezultateDinamoU19.png

Europa:
CFR Cluj:

CFR Cluj a eliminat Nice cu 1-1 la general.

RezultateCFRCluj.png

În optimi va juca cu Viktoria Plzen.

A venit Youth Intake-ul.

YouthIntake.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am terminat sezonul, fără înfrângere în campionat și de această dată.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

Play-out:
De retrogradat au retrogradat Petrolul și Voluntari, iar Clinceni va juca barajul:
ClasamentLiga1.png

Pe locul doi a terminat Viitorul, pe 3 CFR CLuj, pe 4 Craiova, iar pe 5 Sepsi OSK, care ne vor reprezenta în Europa. Așa am ajuns! Să ne reprezinte ungurii! Dacă FCSB nu este în stare să intre în play-off...

Cupa României am pierdut-o în finală cu Craiova 2-0. CEl mai slab an al nostru. Am câștigat  singură cupă, campionatul, iar în UCL ne-am oprit în grupe.

RezultateDinamo.png

La juniori în schimb am câștigat UEFA Youth League din nou și suntem cea mai titrată echipă de juniori din Europa, cu 3 Youth League și toate 3 consecutiv, ceea ce nimeni nu a mai reușit.

RezultateDinamoU19.png

Europa:

UEL:
CFR Cluj:

CFR a eliminat Viktoria Plzen și s-a dus în sferturi, acolo unde a jucat cu Tottenham și a fost eliminată:
RezultateCFRCluj.png

S-a tras la sorți pentru Nations League, iar noi am picat cu Croația și Italia în grupă.

Clasamentnaional.png

Eu vreau să iau locul 2, să nu retrogradez.

Link to comment
Share on other sites

Am început noul sezon.

Am transferat 11 jucători, cheltuind 11.75M, iar de vândut am vândut mai mulți jucători, dar am făcut 4.6M.

Veniri.png

Plecri.png

Cum arată jucătorii veniți?

Garrinchinha.png

JucemarCascardo.png

HelioDuarte.png

LuisOtavio.png

AslakNypen.png

GinoRiquelme.png

BahmanZarei.png

RobertTama.png

Și la final vin și cei mai importanți oameni:
RodrigoAcosta.png

GustavoVelsaquez.png

Am terminat perioada de pregătire. Am avut 4 amicale. Cu CF America, 8-0, i-am demolat. Cu Chelsea, 6-1, din minutul 44 în 10 oameni pt un roșu acordat prea ușor, trebuia să fie galben căci le-a oprit atacul dar nu a fost un fault dur, iar golul lor a fost dat din penalty, foarte ușor acordat. Nu mai zic că noi am jucat cu tineri.

RezultateDinamo.png

Echipa cu care am jucat cu Chelsea:

Tactic.png

Am mai avut două amicale, cu Ripensia care s-a terminat în mod surprinzător 1-1. Nu îmi dau seama ce a fost cu echipa mea, iar următorul a fost cu Metaloglobus, pe care i-am bătut cu 9-0.

RezultateDinamo.png

Supercupa României am pierdut-o la penalty-uri cu Craiova, după ce Tasos Bakasetas a ratat penalty în minutul 100 și ceva.

RezultateDinamo.png

Echipa cu care vom juca în meciurile din UCL:
Tactic.png

Jucătorii cu care voi juca în campionat cât timp vom fi în Europa:

Tactic.png

Link to comment
Share on other sites

Finalul verii anului 2022. La transferuri am fost în top. Am făcut primele 3 cele mai scumpe transferuri și am cheltuit și cei mai mulți bani din liga 1. Cei mai scumpi jucători din liga 1 din 2022:

Transferuri.png

Între timp am mai adus un jucător pe 500k. Karamoko Diaby, fundaș stânga, 18 ani, 2 stele și jumătate la Curent Ability și 4 stele și una neagră la Potential Ability, stă foarte bine pe partea fizică. 

KaramokoDiaby.png

KaramokoDiaby.png

De dat am mai dat niște jucători, însă de vândut doar 2.

Plecri.png

Plecri.png

Între timp puteam să-i vândă și pe Ricardo Grigore, Gajic și Mitev la Al-Shabab, dar am refuzat, pentru Mitev au venit oferte și de la Inter și Napoli, iar pentru Banda au venit oferte de la PSG, dar am cerut 17M, dar voiau să dea doar 11M. Pe scurt, nu voiam să îl dau. De adus voiam să mai aduc doi jucători, Daniel Surez și Rodrigo Oviedo. Daniel Suarez nu a vrut să vină, iar Oviedo nici el nu a vrut să vină și s-a dus la Valencia.

Daniel Suarez:
DanielSuarez.png

El era wonderkid, dar acum că a făcut 21 de ani nu mai este.

RodrigoOviedo.png

Lotul de seniori:

Lot.png

Lot.png

Lot.png

Lot de juniori:

LotU19.png

LotU19.png

LotU19.png

În Liga 1 am câștigat toate cele 6 meciuri pe care le-am avut.

CSM Poli Iași - Dinamo București. Un meci dominat de noi. Am condus cu 3-0, au făcut 3-1, apoi a venit golul de 3-2 din greșealile lui Akinkumi Uche și ale lui Riquelme, însă în minutul 90 Riquelme stabilește scorul final, 4-2. A fost un rezultat mincinos, căci dacă ne uităm pe statistici am avut 40 de șuturi, dintre care doar 15 pe poartă, iar la posesie am avut 55%.

Meci.png

Dinamo București - CS U Craiova. Un meci din nou dominat de noi. În minutul 26 vine Joseph Banda și înscrie. La pauză a fost 1-0. În minutul 65 vine Mitev și dublează din avantaj, iar în minutul 84 același Joseph Banda stabilește scorul final, 3-0 pentru Dinamo București.

Dinamo București - Astra Giurgiu. A fost al 15-lea meci cu cei de la Astra, toate celelalte 14 câștigate, majoritatea la scoruri de maidan. În minutul 24 Gustavo Velasquez deschide ploaia de goluri. După doar 3 minute, în minutul 27, Milan Gajic dublează din avantaj. În minutul 39 Tasos Bakasetas face 3-0 după un gol foarte frumos din lovitură liberă. În minutul 45+3, Florin Bejan își dă autogol cu pieptul dintr-o fază fixă. Așa dar, la pauză era 4-0 pentru Dinamo. Noi nu ne-am oprit aici. Tasos Bakasetas face „dubla” în minutul 48. În minutul 79 Albert Stahl marchează golul de onoare al oaspeților, iar în minutul 2 de prelungiri primim penalty, iar Tasos Bakasetas înscrie, făcând un nou hat-trick. Scor final: 6-1.

Chindia Târgoviște - Dinamo București. Am început prost acest meci, când s-a accidentat Acosta și când au primit un penalty, însă Ionuț Serban nu a uitat că a trecut pe la Dinamo și a dat bară. În minutul 25 Tasos Bakasestas deschide scorul, 1-0, la pauză intrând cu acest scor. În minutul 51 Andrei Dumiter egalează, însă până aici le-a fost. În minutul 64 Joseph Banda reușeste să facă 2-1, iar în minutul 67 Tasos Bakasetas reușește „dubla”.  În minutul Mitev reușește să înscrie, dar golul este anulat pe motiv de offside,dar a avut dreptate. Însă în minutul 90 Deian Sorescu din pasa lui Mitev stabilește scorul final: 4-1.

Academica Clinceni - Dinamo București. Reușim să deschidem scorul în minutul 2, prin Zhivko Mitev, dar am mai reușit să înscriem doar un gol, din penalty, prin Deian Sorescu în minutul 68, deci meciul s-a terminat 2-0 pentru Dinamo București.

UTA Arad - Dinamo București. Cu UTA am deschis scorul încă din minutul 17, prin Bakasetas. În minutul 28 Bakasetas dublează din avantaj, urmând ca în minutul 42 Rudor Francisc să reducă din avantajul nostru, făcând 2-1, acesta fiind și scorul pauzei. În minutul 67 Denis Drăguș a făcut 3-1, iar în minutul 72 primim penalty, executat de Bakasetas și înscris de acesta, făcut un nou hat-trick. Cred că o să ajungem ca CFR cu penalty-urile, dar să nu le și ratăm, cum am făcut cu Craiova. Scor final: 4-1 pentru Dinamo București.

RezultateDinamo.png

ClasamentLiga1.png

În Champions League am jucat doar play-off-ul noi, unde am picat cu Dinamo Zagreb, care a eliminat Sheriff Tiraspol cu 3-1 la general, primul meci fiind la Zagreb acasă.

Dinamo Zagreb - Dinamo București. Nu am început așa bine meciul, cu toate că primele ocazii noi le-am avut, în minutul 6 Joseph Banda a fost eliminat, cu un roșu muult prea ușor acordat. Dar când am văzut că mă arbitrează un ungur m-am așteptat la ce-i mai rău. În minutul 34, la un atac de-al nostru dintr-o pasă foarte bună a lui Riquelme, mingea ajunge la Gabriel Răducan, care este faultat, arbitrul consultează VAR-ul și se acordă penalty, dar după părerea mea s-a acordat foarte ușor. Același Gabriel Răducan a executat acest penlty în muinutul 35 și a deschis scorul, acesta fiind și scorul de la pauză. Până în minutul 81 nu s-a întâmplat nimic notabil. Însă, în minutul 81 Zhivko Mitev stabilește scorul final: 2-0 pentru Dinamo București.

Dinamo București - Dinamo Zagreb. Am început și acest meci în atac, deci în minutul 10, Garrinchanha care era la debut a înscris primul gol, dar a fost un ditamai offside-ul. Totuși, în minutul 45+1 Lucian Istrate a deschis scorul. În minutul 57 Gabriel Răducan a dublat avantajul echipei nostre. În minutul 80 cei de la Dinamo Zagreb au marcat și ei golul de onoare prin Gavranovic. Tot în acest meci am aflat că nu numai Radu Boboc este la ei, ci si De Noijer. Scor final: 2-1 (4-1) pentru Dinamo.

RezultateDinamo.png

În grupe am picat cu BArcelona, Inter și Porto. O grupă grea, dar la ce am jucat în dubla manșă cu Dinamo Zagreb eu cred că ne vom descurca. Să nu uităm că am bătut și Chelsea cu 6-1 în 10 oameni, iar Chelsea a jucat cu titularii. Ce este drept, sezonul trecut au terminat pe 10.

ClasamentDinamo.png

Link to comment
Share on other sites

Celelalte echipe românești în Europa:

UCL:
Viitorul:
Au eliminat Celtic cu 3-2 la general, iar în turul 3 au fost eliminați de AS Monaco cu 5-2 la general.

RezultateViitorul.png

Aceștia s-au calificat deja în grupele UEL, unde vor juca cu Sporting, Partizan și Gent. Nici aici nu scapă de Gent. Poate nu le dă 6-3.

ClasamentViitorul.png

De celelalte echipe îmi este și rușine să pun, dar voi pune totuși.

UEL:
CFR Cluj:

Au eliminat Botev Blovdiv cu 5-1 la general, Suduva cu 4-0 la general și au fost eliminați în play-off de Celtic cu 3-2 la general. Bine că au ajuns sezonul trecut până în sferturi și acum sunt eliminați din play-off.

RezultateCFRCluj.png

Sepsi:

Au eliminat Honved Budapesta cu 6-2 la general. Cred că este prima oară când o echipă din Ungaria joacă cu o altă echipă de maghiari. În turul 3 au fost eliminați de Fenerbahce cu 4-0. Totuși, este Fenebahce, locul 2 din Turcia sezonul trecut, nu locul 5 din România.

RezultateSepsi.png

CSU Craiova:

Craiova a eliminat Autria Viena, deși nu au fost în stare să-i bată în ambele meciuri, doar cu 1-0. În play-off au fost eliminați de Nice, pe care a reușit și CFR să-i elimine în șaisprezecimi.

RezultateCraiova.png

Totuși, având in vedere performnțele modeste ale echipelor românești de până acum, de sezonul viitor am fi pe locul 6 la coeficient, ceea ce înseamnă că locul 1 este în urna 1, avem două echipe calificate în grupele UCL și încă una care joacă din turul 3.

Coeficient.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy