Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ENG] Arsenal - Northern London will become a temple of football


Bobby Robson

Recommended Posts

Salutare! Am zis sa pun o pauza carierei de 7 sezoane cu Inter si am ales o provocare interesanta, aceea de a merge in nordul Londrei si de a prelua un Arsenal intr-o perioada nu prea buna, echipa parasind in ultimul sezon big four dupa plecarea lui Wenger. Ultimul titlu a fost fix acum 15 ani in 2004, deci este o perioada foarte lunga de seceta. 

Am transferat 3 jucatori, De Ligt de la Ajax, Sandro Tonali pe o suma aproape nesemnificativa pentru un club din Premier League si un tanar brazilian Denilson de la Fluminense pe 500k. Mai este inca un brazilian, dar el va veni in sezonul urmator pentru ca are 17 ani acum.

Pana in luna noiembrie lucrurile se prezinta mai mult decat bine, fiind la cateva puncte in spatele lui Liverpool si deja calificat in primavara europeana.

-Arsenal este a treia echipa din Anglia cu 13 titluri in fata lor aflandu-se Liverpol cu 18 si United cu 20. Asta ar fi unul din obiective, acela de a deveni cea mai titrata echipa din Anglia.

-Voi incerca sa ma axez cat pot de mult pe jucatori din Olanda-Brazilia-Africa, mi se par cei mai buni si spectaculosi fotbalisti.

-Unul din obiective fiind bineinteles si acela de a ma apropia de Real Madrid care detine 13 trofee. Nu va fi o cariera scurta in niciun caz.

 

 

 

Untitled-3.jpg

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

S-a incheiat turul , iar echipa merge perfect pana acum. Am primit niste bani de la conducere prin luna noiembrie si m-am intarit considerabil in pauza de iarna exact unde aveam nevoie , pentru ca am stat doar in Aubameyang pe dreapta, iar in fata doar cu Denis Suarez si Mikhitaryan, noroc ca nu s-au accidentat. Jumatate din suma este in rate si la Van de beek si la Januzaj. L-am vandut pe Granit Xhaka, am luat ceva bani pe el si aveam deja 2-3 mijlocasi centrali buni. Am mult mai multe variante pe banca acum cu aducerea celor 3 oameni de atac. Victoria cu Liverpool in meci direct ma tine in continuare in lupta pentru titlu pe care cred ca il voi castiga daca nu apar accidentari pentru ca am dominat toate echipele. 

Cred ca s-ar putea sa il vand chiar de acum pe Aubameyang pentru ca am epuizat toate finantele si are si un salariu imens.

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

Untitled-4.jpg

Untitled-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Van de Beek si Ziyech sunt masini de fotbal, marcheaza pe banda. Egalitate perfecta la toate capitolele cu Liverpool si se anunta un final de campionat in care o victorie cu 1-0 poate fi prea putin pentru a castiga titlu. Am scapat si de 2 salarii mari din echipa Wellbeck l-am dat gratis si Mikhytarian pe 1 milion.

asd.png

Untitled.png

vv.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 2018-2019

Chiar daca am castigat cu 8:0 in ultima etapa nu a fost de ajuns pentru a lua titlu. Asteptam un egal din partea cormoranilor, dar n-a venit... Torreira a fost senzational tot sezonul, acelasi lucru pot spune si despre achizitiile Ziyech si Van de Beek. Poate veni si primul trofeu in finala Cupei uefa contra Leipzig. Nu pare un meci greu ... In sezonul urmator va trebui sa aduc 2-3 fundasi obligatoriu, il am pe Lichsteiner foarte batran si n-o sa-i mai prelungesc contractul, Koscielny 33 de ani si el si o sa il vand, iar pe stanga Nacho Monreal 32 de ani. In caz ca n-o sa am finante pentru 3 fundasi , o sa aduc unul pe stanga si unul in centru, iar in dreapta voi pastra ca solutie de rezerva pe Guendouzi pentru ca oricum joc cu inverted winger si poate face fata cu brio acolo. 

Untitled.png

222.png

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sezon 2019-2020

Multe transferuri in noul sezon, iar de data asta am asteptari mai mari, sper sa nu mai scap campionatul printre degete si sa vedem cum se prezinta echipa si in liga. Un sfert de finala pentru inceput ar fi ok. Cam asa arata si lotul cu care plec la drum in noul sezon...

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Suta de goluri e deja atinsa dupa 29 de etape. Dupa ce am primit acei bani de la conducere, l-am vandut pe Januzaj la Real Madrid si am facut cel mai scump transfer din Premier league chiar de boxing day, l-am adus pe Hazard, 70 de milioane + 60 in urmatorii 3 ani. De fapt a mai fost si transferul lui Icardi la Chelsea pe 140 cred... Campionatul pare o simpla formalitate, iar in champions joc cu Juventus. Au fost surprize mari, Barcelona este in Europa League, Psg a terminat pe locul 4 in grupa...

545.png

Link to comment
Share on other sites

S-a complicat putin situatia in campionat unde mai am doar 4 puncte avans inainte de meciul direct cu Liverpool. In finala FA Cup joc tot cu ei, iar in semifinale champions tot cu Liverpool. Si ei au mers ceas pana acum au peste 15 meciuri consecutive fara infrangere, va fi o dubla grea in champions.

ss.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 2019-2020 ... am scapat tripla printre degete.

-Campion in Premier League cu 100 de puncte si 122 de goluri. Nu a fost usor deloc, deoarece Liverpool a avut si ea un sezon fantastic au fost pe locul 2 cu 94 de puncte si i-am intalnit in toate competitiile.

-Castigarea FA CUP

-In Champions League am pierdut finala 1-0 cu Atletico ...  Pacat, am avut pana in finala un parcurs incredibil de bun.

Urmeaza un nou sezon in care voi pastra acelasi lot pt ca am deja multi jucatori tineri si dubluri pe toate posturile.

Bilantul dupa 2 sezoane e bun, am adus 4 trofee. Cupa uefa, Premier League, FA Cup si Supercupa europei.

image.thumb.png.2c9282f0ed8289b260953e6999687696.pngimage.thumb.png.4e25787e3bf01e9114e367e6eb98de76.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FINAL DE SEZON 2020-2021

102 puncte nu au fost de ajuns pentru a castiga Premier League. Nu stiu daca a fost vreun sezon in istorie in care 2 echipe sa aiba over 100 p.

Aducem in sfarsit Champions League la Londra

FA Cup ramane tot in Londra, la fel si Carabao Cup

In proportii de 90% cred ca o sa pastrez inca un sezon acelasi lot. Deja se fac 2 ani de cand folosesc acelasi lot , dar sunt multi jucatori tineri ca Zaniolo , Van de Beek, Tonali , Torreira, Bellerin , Upamecano ...

Revin cu sezonul urmator ☘️

 

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Accidentarea lui Lacazette m-a facut sa-l arunc in primul 11 pe Eddie Nketiah de la tineret si nu stiu daca il voi mai scoate din echipa... si asa Lacazette se apropie de 31 de ani. In momentul de fata joc cu Nketiah si Nelson, 2 jucatori din academie.

ss.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL SEZON 2021-2022. 

-Am luat Premier League de data asta, dar am pierdut finalele Champions si FA Cup.

-Lacazette va pleca la finalul sezonului 22.000.000 si soseste Mbappe pt. care am irosit tot bugetul sa-l aduc. 210 milioane si un salariu de 24 pe an. 

-Ziyech a avut un sezon fabulos, a iesit si golgheter in Premier League, iar in

 

444.png

sss.png

sssdd.png

Link to comment
Share on other sites

FINAL DE SEZON 2022-2023.

Am reusit sezonul perfect. Premier League , Cupa ligii, FA Cup si Liga Campionilor. Mbappe bestia sezonului cu 63 de goluri marcate. 

Am ajuns la 17 trofee in cele 5 sezoane. Usor usor ne apropiem si de Man United care are 20 de titluri premier league.

44.png

111.png

222.png

333.png

Link to comment
Share on other sites

Start de sezon 2023-2024. Am adus cativa tineri, pe unii momentan i-am imprumutat sa joace in alte campionate, iar de plecat a plecat doar Mavropanos pe 23 de milioane, in rest acelasi lot din sezonul trecut.

Uitati-va cum arata acel portar pe care am platit doar 4 milioane !

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

Untitled-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy