Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[GER] Hertha Berlin-Detronarea Gigantilor


MisterOk

Recommended Posts

a-M2-S4-Fgm-400x400.jpg

 

Hertha Berliner Sport-Club von 1892 (cunoscut ca Hertha BSC) este un club de fotbal din Germania. Echipa a fost fondată în 1892, cu numele de BFC Hertha 92. Numele Hertha provine de la Nerthus, zeița fertilității la germani. Clubul a avut o ascensiune rapidă și în 1905 a câștigat prima oară campionatul Berlinului.

Cea mai iubita echipa din Berlin merita sa fie mai sus decat este acum,si asta o sa si facem.

37.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lotul cu care vom incepe campionatul,am ratat vreo 3,dar revin cu print 

Hertha-Berlin-Players-Players.png

Echipa a II-a nu ne ofera prea multe solutii,exceptandul pe Julius Kade,promovat de U19 :

Hertha-Berlin-II-Players-2nd-Team.png

Dar la U19 stam ceva mai bine

Hertha-Berlin-Under-19s-Team-Players.png

Transferuri

Doar ultimi doi sunt adusi de mine,pe Dejan,de care nu aveam nevoie neaparat,dar nu m-am putut abtine,si Quison,rezerva de AMC.

Hertha-Berlin-Transfer-History.png

 

Kalou,statusuri de la 33 de ani :

Salomon-Kalou-Overview-Profile.png

 

Amicale,meci de cupa + 2 etape :

Egalul cu Shalke a fost superb,am condus cu 1-0,am fost condusi 3-1,am revenit in minutu 90 la 3-3 si chiar putem sa batem daca nu ii salva bara la ultima faza.

Hertha-Berlin-Senior-Matches.png

Si facilitatile clubului :

Hertha-Berlin-Facilities.png

Link to comment
Share on other sites

Am terminat returul pe un prim loc nesperat,sa speram ca jucatorii vor fi la fel de montati dupa pauza de iarna.

 

Hertha-Berlin-Competitions.png

 

Hertha-Berlin-Senior-Matches-2.png

 

Dupa un tur nemaipomenit,fara nici o infrangere,in pauza de iarna am vorbit cu conducerea si am optat pentru prelungerea contractului de manager.

Link to comment
Share on other sites

Si da,am iesit campioni,dupa un sezon fantastic in care am fost feriti de accidentari si majoritatea jucatorilor au ales sa ramana,am detronat gigantii Bayern si Dortmund.

Pe cupa nu m-am bazat asa de mult incat scopul nostru principal a fost clasarea pe un loc de Uefa League.Acum astept sa vad ce buget imi ofera conducerea si ce transferuri pot face,obiectivul pentru urmatorul sezon fiind clasarea pe un loc de Champions League.

Hertha-Berlin-Competitions-2.png

Intre timp au venit si junorii,sincer ma asteptam la mai mult de la academie,dar e bine si asa,dar tot trebuie sa am o vorba cu cei din conducere sa schimbal lucrurile in mai bine.

Hertha-Berlin-Under-19s-Team-Players-2.p

Link to comment
Share on other sites

Cam asa a decurs perioada de transferuri :

Hertha-Berlin-Transfer-History-3.png

Veniri : Incepem cu cel mai important transfer,Origi,am avut noroc ca l-am luat liber de contract,erau cluburi ca Lyon,A.Madrid si Everton pe urmele lui,are si un salariu urias,cel mai mare din echiap,aprox. 5 mil/an.

Lisandro Martinez,un tanar fundas central adus din Argentina cu potential urias de dezvoltare,Allan Saint-Maximin,l-am adus pentru al inlocui pe Kalou care a ajuns si el 34 de ani,de Ryan Gravenberch,nu mai spun nimic,noua speranta a fotbalului olandez si noul jucator ca va fi promovat din academie la echipa mare a lui Ajax.Tino Horn,adus inainte de a se termina campionatul,pentru a nu ii creste cota de piata odata cu promovarea lui Koln.Simon Asta,fundas stanga de 18 ani,un produs 100% a celor de a Augsburg cu un potential urias de dezolvare.Raphael,regen adus din Brazilia,mai mult pentru echipa a II-a,dar odata cu timpul se poate dezvolta frumos.

Plecari : M-am despartit de cei care nu prindeau prima echipa,de o parte din jucatorii de le echipa a II-a,pentru a mai promova ceva tineri.

In concluzie,am iesit pe minus vara asta,dar mi-am si pastrat toti jucatorii cu care am reusit marele event,pentru a face o figura frumoasa in CL.

Link to comment
Share on other sites

FC-Bayern-M-nchen-Transfers-Transfer-His

Cam asta a transferat Bayern in acesta vara,nu mai are rost sa spun ca au cheltuit de aproape 5 ori mai mult ca noi.

 

Hertha-BSC-v-Celtic-Match-Review.png

In CL am debutat mai mult decat perfect,am facut scor in fata celor de Celtic si mergem increzatori in Portugalia pentru meciul cu Porto,ei casting in deplasare la Lokomitiv Moscova cu 3-1.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat turul pe primul loc,neasteptat,la ce transferuri au facut celelalte echipe,cautam ceva transferuri si speram sa o tinem tot asa.

In UCL,am terminat grupa pe primul loc,am si avut o gruja facila,ce e drept,mare bafta am avut,si mai departe bafta a fost de partea noastra picand cu un adversat decent,Monaco.

Anul acesta mi-am propus ajungerea in finalului Cupei,ar mai fi frumos inca un trofeu adaugat la vitrina.

Hertha-Berlin-Competitions-4.png

Hertha-Berlin-Senior-Matches-4.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy