Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Creative Kits


hflorin

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

In primul rand, vreau sa-ti spun ca am incercat si eu sa fac cateva echipamente (urmand tutorialul de pe site), dar nu am fost multumit de rezultate.  Asa ca...

As dori si eu un set de 3 echipamente pentru CS Universitatea Craiova:

Echipamentul de acasa si de deplasare, sa urmeze template-ul celor de la Inter Milano de deplasare:

inter-milan-2019-20-stadium-away-football-shirt.jpg

Pentru cel de acasa, daca poti, sa inlocuiesti bleu-ul si auriul cu alb. Iar pentru cel de deplasare sa inlocuiesti bleu-ul si auriul cu albastru.

Am atasat atat stema cat si sponsorul.

Pentru echipamentul numarul 3, daca poti, sa folosesti template-ul celor de la everton, cu acelasi sponsor si cea de-a doua stema (atasata), de data asta:

everton-19-20-third-kit-4.jpg

Ca si bonus, dar poate ca intrec limita, ar fi extraordinar daca ai face echipamentele de Champions League (cu sigla UCL si "Respect" pe brate).

Iti multumesc foarte mult chiar daca vei decide ca e totusi prea mult si nu sa dai curs request-ului!

  

CRAIOVA.png

Ford Romania.jpg

CRAIOVA 2.png

Link to comment
Share on other sites

O confirmare te rog. 

Kit acasa - Alb cu dungi negre, nike, sponsor ford romania, sigla 1

kit deplasare - albastru cu dungi negre, nike, sponsor ford romania, sigla 1

kit alternativ - albastru inchis, nike, ford romania, sigla 2

 

3 ptr liga 1

3 ptr ucl 

nu stiu totuși daca le poti folosi pe toate 6 in acelasi timp, dar se rezolva. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Valentinho said:

@hflorin

.. 

@SenSys

 

 

Tutorialul este pentru alt tip de kituri. Eu prefer sa lucrez cu kituri standard. Cele ale jocului. In tutorial ai prezentare pentru un kit care il gasesti deja gata facut doar schimbi culori, adaugi sigle, sponsori, etc, dar pentru cele care nu le ai, trebuie sa le faci. Cateodata le importi de la alte branduri, alteori le creezi singur. 

 

Dar e un inceput bun. 👍🏻 Mult succes. 

 

PS: nu recomand sa stergi tot, cum e in tutorial, simplu fapt, pentru ca ai situații, cand ai un design si un collar pe doua kituri de la acelasi brand, si le importi de la unu la altul.. daca le stergi.. ti le re creezi, dar tu faci cum crezi. 

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
2 hours ago, hflorin said:

PS: nu recomand sa stergi tot, cum e in tutorial, simplu fapt, pentru ca ai situații, cand ai un design si un collar pe doua kituri de la acelasi brand, si le importi de la unu la altul.. daca le stergi.. ti le re creezi, dar tu faci cum crezi. 

Adevărul e că eram începător pe atunci în Photoshop și făceam multe lucruri după ureche 😅, dar nu cred că ar avea rost acum să actualizez un clip de aproape 2 ani 🤷‍♂️

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Fantasy kits pentru echipe disparute (SS Kits). Accept si cereri, carantina ma omoara si nu am ce face :)

Incep cu Rocar Bucuresti, echipamente (oarecum) inspirate dupa cele din perioada 1996-2001, dar cu un twist mai modern

rocar1.png

rocar2.png

rocar3.png

Alte echipamente inspirate dupa cele ale lui Dinamo din anul 2000

dinamo1.png

dinamo2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kevinluci said:

salut. crezi ca imi poti face mie cu CSM Ceahlaul?

Rifil a cam fost principalul sponsor al echipei mereu. si Kober :D

A durat ceva, dar mi-au iesit pana la urma. Al treilea nu mi se pare cine stie ce, dar cu celelalte doua sunt multumit. Sper sa fii si tu la fel de multumit :) 

ceahlaul1.png

ceahlaul2.png

ceahlaul3.png

15 hours ago, Muttley said:

Gura pacatosului... :) Foarte tari echipamentele, KUTGW!

Eh, n-am disparut noi inca, ramane de vazut. Echipamentele lui Dinamo au fost primele pe care le-am facut, am o cariera cu Dinamo si am ajuns in 2030, si ma plictisisem de alea de acum

Link to comment
Share on other sites

Am facut si un model negru pentru Ceahlaul, cu aceiasi sponsori si cu acelasi logo vechi de la echipamentul alb

ceahlaul4.png

Un set de echipamente si pentru CA Oradea, foarte asemanatoare cu cele din realitate, dar nu chiar pe-acolo. M-am chinuit destul de mult sa gasesc template-uri pentru echipamentele alea pentru ca nu scrie nicaieri ce firma le produce, si deci n-am avut habar unde sa caut. Sper totusi ca a iesit ceva

cao1.png

cao2.png

cao3.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy