Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo Revine #DOARDINAMOBUCUREȘTI


TheRobert

Recommended Posts

S-a terminat și luna noiembrie, meciul cu fcsb a fost amânat, iar rezultatele din această lună noiembrie incredibilă sunt:

image.thumb.png.d4248ed36d198ed809c719d4a8b0555f.png

Nici o înfrângere. Cu Voluntari am condus cu 1-0, ne-au egalat, dar dupaia am revenit și a dat Hanca gol din penalty apoi am mai dat 3 goluri și am câștigat cu 1-4 pe stadionul Anghel Iordănescu. Cu energeticianul a fost un meci mai greu decât mă așteptam. Am fost conduși cu 0-1, am ratat mult deoarece portarul lor a fost incredibil, dar am revenit și am câștigat cu 2-1 pe Arena Națională, iar în meciul cu Sepsi nu am ce să zic... Prima repriză a fost c-am dezastruoasă, nu prea am avut ocazii, doar golul și o ocazie la început, dar în repriza a doua am dat două goluri și am câștigat cu 3-0, iar din cauza acestui rezultat antrenorul celor de la Sepsi a fost demis, încă nefiind înlocuit. În același timp și Viitorul caută un antrenor.

Campionatul arată așa:

image.png.8c3cc116c7cb8a7e2d723446822ef198.png

FCSB o duce c-am prost și a fost și eliminată din cupă de Energeticianul și are doar 23 de puncte, la doar două puncte de locul 6, iar noi avem 39 de puncte, CFR-ul fiind pe 2 la 6 puncte de noi.

Meciurile din luna decembrie sunt următoarele:

image.thumb.png.c1b9a301ae2e72ac6586bce8fe1818a1.png

Cred că nu o să scăpăm și luna aceasta fără înfrângere, deoarece primele 3 meciuri vor fi din 3 în 3 zile și ultimele două lafel, deși ultimele două sunt meciuri ușoare. Cel mai greu adversar tot Craiova este, deoarece și-au revenit, acum fiind pe locul 4. Să sperăm că sezonul următor câștigătoarea campionatului va merge în turul 2 UCL, deoarece Craiova are rezultate bune în Europa (o să vi le pun când se termină grupele) și să nu uităm că și CFR-ul sezonul trecut a ajuns în optimile UEL, ceea ce este ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

image.thumb.png.22b473c81be0b896cae6428c80f6c1ac.png

Craiova este pe primul loc în grupă. Să vedem cu cine vor pica în șaisprezecimi. Să sperăm că vor merge cât mai departe și că cine va ieși campion să se ducă cel puțin în turul 2 UCL.Mult noroc Craiovei, ce să zic.

Și se pare că rezultatele din luna noiembrie ne-au mai adus un titlu de manager al lunii, îndeplinind un obiectiv personal deja (am uitat să-l pun de aceea îl pun fix acum), dar din păcate nu mai găsesc mesajul.

Link to comment
Share on other sites

Penedo este al doilea cel mai bun portar din America de Nord din anul 2019. Păcat că la sfârșitul sezonului se retrage.

image.thumb.png.bda4dc8bd1818589e59c5983c978a6fc.png

image.thumb.png.14c13c17ecad59b18a9fc67728146cdf.png

Acestea sunt rezultatele din luna decembrie. Am știut eu că o să avem o înfrângere, iar aceea a fost cu Gaz Metan Mediaș. Au prins și ei trei ocazii mari și alea gol. Ce să zic, au avut un mare noroc. Clasamentul arată c-am așa:

image.png.d0a37a5b6fdfa74a437b3d6033054b18.png

Suntem la douăsprezece puncte de locul 2, pe care este Craiova, ceea ce nu îmi convine că vine iar din spate și sper să-nu fure și sezonul acesta titlul.

Desigur că, din cauza înfrângerii cu Mediaș nu am fost și luna aceasta manager-ul lunii, dar am fost pe locul 2. Mediașul vieții!

image.thumb.png.1de67a4e29ad82caf0f3684086299220.png

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce este foarte bine este că suntem calificați în play-off matematic. Poate sezonul acesta vom câștiga campionatul, după 13 ani de așteptare. Nu știu de ce dar FCSB-ul nu cred că se va mai califica în play-off deoarece nu mai are nici jucători și nici echipă.

S-a tras la sorți pentru șaisprezecimile Europa League, iar Craiova a picat cu Sporting Lisabona. Șansele să meargă mai departe sunt foarte mici spre deloc, dar să fim optimiști. Din păcate UEFA nu vrea să ne dea două echipe în UCL sau campioana în turul 2 UCL, așa că va trebui să ne chinuim - asta dacă vom câștiga campionatul - din turul 1 UCL.

S-a tras de asemenea și în cupă la sorți și noi am picat cu Voluntari. Trebuie să trecem de ei ca să ajungem în semifinale, un obiectiv pe care îl am și personal și de la club.

Obiectivele personale din acest sezon:

Să câștig Supercupa României (reușit deja)

Să ajung în Play-off (reușit deja)

Să câștig campionatul (încă nu l-am reușit)

Să ajung în semifinalele cupei (încă nu l-am reușit)

Să am cel puțin un jucător în echipa anului din liga 1 (încă nu l-am reușit)

Să fiu Manager-ul anului în liga 1 (încă nu l-am reușit)

Să fiu ales de două ori Manager-ul lunii în liga 1 (reușit deja)

Link to comment
Share on other sites

O să mai scriu o dată obiectivele din acest sezon:

Să câștig Supercupa României

Să ajung în Play-off

Să câștig campionatul

Să ajung în semifinalele cupei

Să câștig Manager-ul anului

Să am cel puțin un jucător în echipa sezonului

Să fiu de două ori manager-ul lunii

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TTC said:

Mai pentru necunoscatori asa, ma poti ajuta si pe mine cu o sursa pentru logo-uri, echipamente si facepack-uri poate (pentru FM19)? Ajutorul ar fi apreciat.

https://www.fmscout.com/c-fm19-logos.html

Pentru celelalte am luat kitpack-ul dar nu știu exact link-ul, dar știu că este făcut de câțiva de pe forum.

13 minutes ago, TTC said:

Mersi mult si bafta in continuare in cariera.

Cu plăcrere și mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Axyon gaming 007 said:

Pentru celelalte am luat kitpack-ul dar nu știu exact link-ul, dar știu că este făcut de câțiva de pe forum.

Am găsit și pentru kit-uri: https://sortitoutsi.net/downloads/view/44215/romania-liga-1-4-ss201819-new-231018-not-sskcc-yet

Sunt live chiar acum cu Football Manager 2019 carieră cu Dinamo. Dacă vă interesează apăsați aici.

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.3c59f321ee079e88c8b24b24cd8d3efc.png

Acestea sunt venirile și am decis să nu mai aduc atât de mulți în perioada următoare de transferuri, pentru că probabil nu vor avea loc în echipă.

image.thumb.png.b43209695c8997d40c65d1ecdb33e080.png

Iar la capitolul veniri am vândut pe Ricardo Grigore deoarece dorea să plece, așa că nu am avut ce face și am scos și bani frumoși pe el, iar Popovic a plecat ca împrumut pentru a juca în timp ce pe poziția lui l-am luat pe Alex Pașcanu.

Link to comment
Share on other sites

S-a terminat și luna martie și a început play-off-ul. Fără FCSB în play-off din păcate sau din fericire pentru că putem sta mai puțin stresați.

Primul meci a fost cu Astra după ce am dominat total și meritam victoria. Cu Voluntari meritam clar victoria, 3-1, deși golul lor a fost dat dintr-un penalty c-am inexistent (cred că am mai zis-o deja, dar arbitrii mă c-am fură), iar cu Craiova am făcut doar 1-1 după ce am dominat, am dat două bări și un gol anulat. Ce să zic. Un ghinion incredibil pentru noi.

image.thumb.png.2a9af5f19922bb1b9baaa975bb07aa17.png

Din fericire, egalul acesta cu Craiova ne avantajează, deoarece dacă vom câștiga fiecare meci de acum și pierdem cu Craiova suntem campioni. Pe zi ce trece mă simt mai aproape de titlu, care mi-a fost furat sezonul trecut titlul, dar să sperăm că nu ni-l vor fura și acest sezon. Clasamentul din play-off arată așa:

image.png.cb70f4d0ddbf831add9fb9852b35781f.png

Cred că bătălia la titlu se va purta între mine și Craiova, deși Voluntari și CFR sunt la două puncte de Craiova, nu prea cred că se vor putea bate la titlu, mai ales Voluntariul, CFR are șanse mici, dar nu vreau să subestimez niciuna dintre aceste echipe. Sezonul acesta trebuie să luăm campionatul și trebuie să ajungem cel puțin în turul 3 UCL.

Clasamentul în Play-out arată așa:
image.thumb.png.4e0f72bb0db74d3a389c8c6115d32222.png

Nu vreau să retrogradeze U Cluj, așa că pe locul 7 din play-out stă bine Chiajna și ar trebui să retrogradeze, lafel ca și în realitate. 

Legat de Craiova, sper să piardă în următorul meci, cel cu CFR-ul sau să facă egal, deoarece eu dacă voi câștiga următorul meci voi fi la 8 puncte de ei.

Ceea ce nu știu eu este faza cu workpermit-ul, deoarece am luat un jucător care va veni în vară, dar cică are nevoie de workpermit și nu știu cum fac să-l obțină, că nu l-a obținut, mi-a arătat că a fost refuzat workpermit-ul sau ceva de genul.

Link to comment
Share on other sites

S-a terminat și luna aprilie:
image.thumb.png.3eff3f83b4f45bd57d3df9802bf660ba.png

După seria de egaluri am crezut că nu mai luăm campionatul. Am pierdut cu U Cluj, dar degeaba, că am câștigat în retur cu 2-0.

Cu Craiova am fost conduși cu 1-0, iar apoi a dat Neicuțescu gol din greșeala lui Calancea și am mai dat 3 goluri, iar apoi au dat ei gol pe final și am câștigat cu 3-2 și în aceste momente suntem pe primul loc la 5 puncte de Craiova, locul 2.

image.png.e5c72b6b8b94a955279a6e74f2d43644.png

Mai avem nevoie de un egal, iar meciul următor avem meci cu Mediaș. Avem nevoie de un egal chiar și dacă oltenii vor câștiga următorul meci cu CFR-ul, deoarece am fi la 3 puncte și indiferent de rezultatul Craiovei câștigăm campionatul, deoarece sunt meciurile directe.

Clasamentul în play-out:
image.thumb.png.8457cbafccf93c53143d18b3223199e6.png

Mă oftic puțin că FCSB nu joacă sezonul viitor în Europa, dar asta este.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy