Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[Ro] [Dinamo București] - Dinamo Revine #DOARDINAMOBUCUREȘTI


TheRobert

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

image.png.23ec7e245a01c479050cc9032f31a80d.png

image.png.2a49d7235381b0af72be6c2241005df2.png

Am trecut de PSV Eindhoven după ce în primul meci am avut o bară și am c-am dominat, iar în retur am dominat cu 2 ratări din 6 metri ale lui Neicuțescu. Acum mi-au pus derby-ul fix după meciul cu PSV Eindhoven, returul. Oricum am meritat să mă calific cu PSV Eindhoven. Am c-am dominat în ambele meciuri.

Link to comment
Share on other sites

Iar în Play-off am picat cu Galatasaray. Eu cred că dacă am trecut de PSV Eindhoven pot trece de oricine.

Oricum trebuie neapărat să trec deoarece am ca obiectiv grupele Europa League plus că primesc mulți bani, deși banii făcuți până acum din competiție nu i-am primit.

Link to comment
Share on other sites

image.png.c396edb7cf75eb339d6c2a6914d15825.png

Primul meci cu Galatasaray l-am pierdut cu 2-4 după ce am avut un gol anulat din offside și Neicuțescu chiar dacă a marcat două goluri și a fost omul meciului a avut niște ocazii mari și eu zic că trebuia să fie 4-4 și atunci și în meciul următor trebuia să fim mai moralizați dacă pot spune așa și nu s-ar fi terminat

image.png.e6f73eaebee934a0d86ef704637ba829.png

Și poate am fi bătut cu 1-2 și chiar meritam pentru că în ultimele minute chiar am dominat și am avut niște ocazii foarte mari, dar asta este. Nu putem ști ce se întâmpla dacă ar fi fost altcumva. Poate la anul avem adversari mai ușori și ajungem în grupe, dar din păcate este regula asta cu capii de serie care ne c-am înurcă. Oricum trebuie să îndeplinesc celelalte obiective ca să nu fiu demis de la echipă pentru că obiectivul din Europa League era să ajungem în grupe.

image.thumb.png.775e6be9660e8145fdae68578fabbf94.png

Acestea sunt rezultatele lunii august plus primul meci din luna septembrie. Pe Craiova tot nu am reușit să o batem în campionat ci doar în supercupă, pe care am câștigat-o. Oricum cu Craiova am băgat numai rezerve deoarece am vrut să menajez toți jucătorii pentru că eu credeam că mai am o șansă cu Galatasaray, dar meciul cu Craiova a fost echilibrat, nu meritam să pierdem. Dacă băgam titularii și nu-l băgam pe Mușiu care a greșit la gol poate câștigam.

image.png.ea82783293ca6cb9626799e3a7252f5f.png

În campionat tot pe locul 1 suntem, chiar dacă am pierdut cu Craiova, ca deobicei. 

Următoarele meciuri din luna septembrie sunt:

image.thumb.png.b0041fa9e7b63037955d54906a9d5b2d.png

Cel mai greu cred că o să fie cu Botoșani deoarece sunt pe locul 3 și să nu uităm că sezonul trecut până în ultima sau penultima etapă din sezonul regulat au fost pe primul loc și chiar dacă FCSB-ul l-a luat pe Ongenda, tot sunt buni. Între timp l-am mai luat pe Patrick Petre de la Poli Iași și a și debutat cu U Cluj, iar nota lui a fost de 6.7. Sunt curios cu cine o să pic în cupă. Sper că nu o să am un adversar greu. Pe mine mă interesează și cupa deoarece mai am un loc asigurat în Europa asta dacă nu intru în play-out ceea ce nu cred. Urmează totuși niște meciuri ușoare. Gaz Metan care este pe 10, Astra care este pe 13 (sper să-mi iau revanșa după ce m-au eliminat sezonul trecut din cupă) și Botoșani de pe locul 3 (cel mai greu adversar). Acum avem nevoie de un portar nou, chiar dacă Penedo ne-a salvat cu PSV Eindhoven a greșit rău cu Galatasaray. Am luat două goluri din cauza lui și golul din retur a fost tot din cauza lui. În vară am încercat să mă interesez de Ionuț Rus, dar au cerut prea mult pe el, iar acum, după dubla cu Galatasaray m-am uitat de Lunin, dar au refuzat. Chestia este că vrea prea mult. La meciul cu Craiova a debutat și El Hasin și a avut o cotă de 6.9. Acum o să ne putem concentra mai mult pe campionat și de ce nu să-l câștigăm dacă nu am putut sezonul trecut și ne-a fost luat de locul 6 din sezonul regulat.

Celelalte echipe românești în Europa în play-off.

image.png.025b3e2b24b0d3cca3cbb6644b068407.png

image.png.a884ef1a8cb91c126a5dab71d71949ca.png

Bine că au ajuns în grupele Europa League în grupă cu Atletic Bilbao, Viktoria Plzen și Sheriff Tiraspoll, o grupă echilibrată și pot ajunge în șaisprezecimi zic eu.

image.png.f857c92030a638626dbe1d819da6bacc.png

image.png.9578daa1eb1bcc49a56b5b4c8570234d.png

FCSB este și ea afară. Nu ai ce să faci... Au avut adversar greu.

image.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

Am uitat să pun returul CFR-ului

image.png.09ba52ec176477b8bb01a036ad31490f.png

Nu am putut pune mai mult că nu m-a lăsat site-ul. Cred că dacă aveam eu o adversară ca a CFR-ului îi băteam rău de tot.

I-am făcut o ofertă și lui Valentin Costache să vedem dacă vor accepta cei de la CFR. Mai este o zi din perioada de transferuri și dacă nu acceptă în ziua aceasta o să vină în iarnă. Asta dacă vor accepta.

Link to comment
Share on other sites

Am făcut niște transferuri, am transferat niște jucători liberi de contract. 

Transferurile pe care le-am făcut în vară:

Veniri:

Raul Budean (Liber de contract)

Alin Popa (Liber de contract de la FC Argeș pentru că i-a exăirat contractul)

Vlad Tudorache (Liber de contract de la Energeticianul deoarece i-a expirat contractul și a jucat foarte bine)

Juvenal Agnero (Liber de contract de la Farul Constanța deoarece i-a expirat contractul și nu prea a jucat bine și am încercat să-l vând, dar nu am reușit)

Qualid El Hasni (Liber de contract)

Roger Kecskes (130k de la Poli Timișoara)

Patrick Petre (180k de la Poli Iași)

Marius Tomozei (Liber de contract)

Paul Botaș (liber de contract)

Daniel Lung (liber de contract)

Ionuț Rus (Împrumut de la Tottenham)

Marian Neagu (Liber de contract)

În total am cheltuit 310k

 

Plecări:

Katsikas (125k la Nordsjaelland)

Kino Delorge (425k la Midtjylland)

Alin Dudea (Împrumut la Botoșani)

Alexandru Mitracu (Împrumut la Chindia Târgoviște)

Deniz Giafer (Împrumut la Chindia Târgoviște)

Aleksandru Longher (Împrumut la Chindia Târgoviște)

Liviu Gheorghe (Împrumut la Voluntari)

Andrei Mitran (Împrumut la Energeticianul)

Roger Kecskes (Împrumut la Energeticianul)

Danny Barbir (Împrumut la Sportul Snagov)

Daniel Vădrariu (Împrumut la Petrolul Ploiești)

Roberto Anghel (Împrumut la UTA Arad)

În total am primit 550k

 

Bugetul rămas:

301, 703 Transfer Buget

81, 404 wage buget

43, 707 Bugetul de Scouting

 

Din păcate nu am reușit să-l aduc pe Valentin Costache, dar poate îl aduc în iarnă.

Am cerut patronului să mai afiliem un club înafară de Metaloglobus. Poate cine știe, reușim cu o echipă mare cum este Viitorul cu AS Monaco. Din fericire a acceptat domnul David, dar nu am găsit încă un club. Sper să găsim cât mai repede și poate unul mare.

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.415d6cb41d744fd2a7b269c2d10e67bb.png

Rezultatele lunii septembrie. Am bătut-o pe Botoșani cu 5-0 și nu am ieșit manager-ul lunii că de ce nu. Dar FCSB-ul a făcut egal cu Energeticianul și managerul FCSB-ului a fost Manager-ul lunii.

image.png.3bfacd380c5f5ae25927f0f2449dff58.png

Campionatul arată c-am așa. 

Dan Nistor a dat 4 goluri cu Botoșani și celălalt a fost Neicuțescu

image.thumb.png.08f7e686739494710aacdd6740ebde00.png

Dan Nistor jucătorul lunii.

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI de la ora 17:00 voi fi live cu această carieră pe YouTube pe canalul Axyon Live. Dacă vă interesează și nu aveți ceva mai bun de făcut intrați acolo

Nu uitați că puteți intra și voi în carieră dacă vreți, trebuie să intrați pe live și să intrați, iar eu o să vă spun instrucțiunile.

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.c91400f7ed62e1dcc1e9eb675fd0b0b5.png

Conducrea tocmai mi-a cerut să îmi prelungesc contractul, iar eu evident că am acceptat și rămân la dinamo până în sezonul 2021-2022 cel puțin

Vom fi la această echipă încă trei sezoane de acum încolo, în total cel puțin 4 sezoane, poate or să mai vrea să-mi prelungească contractul mai târziu.

În perioada de transferuri vor pleca Armando Cooper, Ivan Pesic, Muțiu și Mezague și mai sunt si alți jucători pe lista de transferuri. Armando Cooper și Pesic pleacă în China, Mezague pleacă la Hajduk Split și Muțiu pleacă la Daco-Getica.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy