Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[FM 19] [Schalke 04]


UnderFIRE23232

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Cum ziceam plecam de la Mioveni intr-o nou adventura sa vedem ce echipa gasim :) 

991663106_pizap(3).png.0f56ab0ae25eb6cf0eb6e30f62e66f82.png

22 minutes ago, Muttley said:

Tare echipa. Cred ca te-a costat ceva sa aduci jucatori din Franta, Italia, Spania. Adica si daca au venit gratis presupun ca cer salarii maricele sa vina in Romania.

Inca mai poti sa prinzi playofful, iar banii din Champions League... aur curat!

Nu chiar, aveau Mioveni jucatori straini multi eu am facut doar cateva transferuri, si acum ii las sa se descurce singuri pentru ca nu mai joaca absolut nimic

Link to comment
Share on other sites

Ok deci, continuam cariera aici pentru ca trebuie sa o termin si trebuie sa castig pana la urma ofinala champions league, Daca vreti voi continuam si seria dupa ce castig champions league doar ca mai rar putin pentru ca vreau sa o termin si pe aia cu Astra Giurgiu de la FM 18 :D 

351957956_pizap(1).png.b200de2db3fa1342a66681968ed9e257.png

                                                                  Clasament

                                                                                1717111454_pizap(2).png.24769efdb472ac782f7068f772e9ae6b.png

Link to comment
Share on other sites

Trecem mai departe de Man Utd? după un 2-0 la noi acasa avem sanse mari sa trecem daca vom marca la ei, va fii cam greu dar nu imposibil, trebuie sa spargem gheața si pe OLD TRAFFORD cum ziceam nu e imposibil, sau stai ce? Nu se mai joaca returul? Nu inteleg chestia asta...595604378_pizap(4).png.d8000c5b5829431d9d544b5f6fbf3641.png

                                                   

                                                                  Clasament

                                                                              1728653366_pizap(3).png.d7fa2f7139161d27a842da2be76c5c90.png

 

 

Da aparent nu se mai joaca returul la primile 2 runde de calificare si prindem o echipa din Germania este vorba despre Herta Berlin o sa avem meci greu pot sa zic eu :) 

Link to comment
Share on other sites

Părăsim Europa League din păcate pentru că nu suntem în stare să le dăm gol la Berlin și așa părăsim noi competiția și o să fiu sigur că nu o să prind loc de calificare in Europa League dar încă mai sunt ceva etape, pentru noi grele pot să zic la cum jucăm, măcar nu retrogradăm si poate peste 2 ani mă pot bate la loc in Champions League să readuc acolo echipa pentru că acolo este locul ei :) Până una alta vă las cu rezultatele și la final de sezon clasamentul :)

440332671_pizap(5).png.91c9290e93ebdf425a3e3880637629ca.png

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Muttley said:

Nu ne-ai arata cat si cum ai stat pe la Angers? Si cum de ai jucat doar un meci in anumite tururi din Europa League? Oricum, la Bayern ar trebui sa fie mult mai usor, bafta!

La Europa League aparent e doar turul pana in sferturi chiar nu stiu de ce e chestia asta, La Angers am avut parcurs bun dar am zis ca voi pleca in Germania sa joc impotriva celor de la Bayern si iata ca am ajuns la ei dupa ce au pierdut Titlu-ul 

Link to comment
Share on other sites

Ok nu merge sa pun poze pentru ca limita este de 0,04kb la mine habar nu am de ce, dar o sa va povestesc cam ce am facut prin cariera

 După acel meci cu Trabzonspor A.Ş. am avut meci in campionat cu SV Darmstadt 98 un meci mai lejer acasă pe care l-am căștigat cu scorul de 5-0 în care au inscris :  Nr 8. Leon Goretzka(Minutul 34)

Iar după Everton atacantul nostru a reusit sa facă dubla care a inscris in minutele 43 și 76

dar inainte de a face dubla Everton Jonathan Tah și-a trecut și el numele pe tabel si a reusit sa inscrie si el in minutul 57 după o lovitura de corner executată perfect de Goretzka Jonathan Tah a reusit sa inscrie cu capul

Federico Chiesa a profitat de o greseala in aparare așa că a dat și el un gol in minutul 83 pentru a face manita si a inchide tabela

După meci am mers la Everton si l-am felicitat pentru cele 2 goluri inscrise chiar daca a fost un meci usor orice jucator trebuie sa prindă incredere in el chiar si cu cei mai slabi adversarii 

Am mai advansat putin si am primit o oferta de imprumut dar am refuzat-o

Am ajuns si la meciul 1. FC Magdeburg in cupă , nu voiam sa pierd așa că am folosit si cativa titulari pentru a fii sigur că o sa castig si chiar așa a fost, scorul final este de 4-1 pentru formatia condusă de Under FIRE

adica Bayern

Niklas Süle probabil că s-a plictisit in aparare așa că a urcat in atacat reusind să dribleze un jucator si sa finalizeze la colțul lung a reusit să deschidă scorul din minutul 12

Și cum spuneam Everton trebuie să prinda incredere și mi-a arătat chestia asta a reusit să inscrie si in acest meci chiar in minutul 34 făcand scorul la 2-0

Mats Hummels nici el nu a stat pe ganduri și a vrut să marcheze și el neapărat așa că și el a făcut-o chiar 2 minute mai tarziu adica in minutul 36 si a facut 3-0 și asa se termina prima repriza

Revenind de la cabine nu se intampla mai nimic doar că o pasă a venit genială către Manor Solomon care a scăpat singur cu portarul iar acesta il executa

Pe final se trezesc si 1. FC Magdeburg dar a fost prea tarziu o mică gafă in aparare si luam gol Rico Preißinger reușeste să facă 4-1 dar prea tarziu, se aude si fluierul de final scor 4-1 

Urmatorul meci a fost un dezastru pentru noi impotriva celor de la VfB Stuttgart care reusim să pierdem cu 1-0 

Heiko Fillinger reuseste să inchidă tabela chiar din minutul 59 si pierdem cu 1-0 si picăm pe locul 2

Urma returul din Champions League cu Trabzonspor A.Ş unde reusim o victorie categorică cu 5-1

Mats Hummels chiar dacă are o varsta de 35 de ani inca are experiența necesară si chiar din minutul 4 reuseste să deschidă scorul si am vrut să avem un golaveraj cat mai bun Mats Hummels a dus mingea la mijloc si jocul a reluat

Thiago in minutul 15 reuseste un juc direct sub bară fară cuvinte portarul și le punem mingea la mijloc pentru a reulua jocul să inscriem macar 5 goluri si chiar asta am si facut

A venit o centrare din lovitură liberă direct către Niklas Süle care reuseste să lovească cu capul și.... este un gol bun venit in minutul 21 așa că nu mai luam mingea pentru că la 3-0 trecem pe primul loc

Han Kwang-Song nu se multumește cu 3-0 așa că decide el să faca 4-0 reusit sa dribleze aparea si să inscrie la colțul lung 

Apărarea noastră suferă o accidentare este vorba despre Hummels iar Simone Palombi scapă singur si face 4-1 in minutul 45

Everton schimbarea perfectă avea să fie pentru că in minutul 89 a reusit să inscrie golul de 5-1 iar dupa acest meci am avut un dialog cu echipa care ar suna cam asa

Under FIRE-Felicitări băieți pentru această victorie,aveți grijă că Sevilla a batut azi, dar vreau să vă luati revanșa de meciul trecut ok?

Niklas Süle-O să ne luam revanșa doar că eu nu pot să joc urmatorul meci, mă cam doare piciorul,

Under FIRE-Si pe cine să pun in aparare? Amandoi v-ati accidentat? Și tu și Hummels? O să jucam cu 3 fundași meciul viitor Tah, o să fii central Alaba joci stanga si pe dreapta joacă Kimmich mijlocul vreau sa ajutati apărarea

Kimmich-Pai eu nu tot fundaș dreapta jucam pană acum?😂

Under FIRE-Vrei să joci mijlocaș?

Kimmich-Lasă că imi e bine si fundaș dreapta😂

Under FIRE-Mai avem absenți la meciul viitor?

Federico Chiesa-Poate.......

 

Link to comment
Share on other sites

Federico Chiesa-Poate, adică avem meci usor ar trebui să-l castigati

Under FIRE-Nu spune chestia asta, vreau ca tu să te prezinti la meci clar?

Federico Chiesa-Hai domn antrenor avem meci usor nu ar fii cazul

Așa că Chiesa a ramas acasă iar noi ne indreptam spre meciul impotriva celor de la FC Augsburg care nu pare sa fie un meci usor așa si este insă

Irvin Cardona reușeste să deschidă scorul și să facă 1-0 pentru FC Augsburg

Dar Erling Håland a reusit să egaleze in minutul 28 după o fază bună creată de noi

La pauză am incercat să ii motivez să mai inscrie dar degeaba sfarsitul meciului 1-1 mai pierdem inca 2 puncte si nu e foarte bine chestia asta

Chiar după meci m-a sunat Federico Chiesa și am inceput să vorbim...

Under FIRE-Ti-am zis că nu e usor avem 3 fundași, sper că te prezinti la urmatorul meci sau poti sta pe banca de rezervă pana in iarnă

Federico Chiesa-O să ma prezint, la cat avem avionul? 

Under FIRE-Cam pe la 14:00 e avionul , ne vedem maine la antrenamente

Federico Chiesa-Ok, noapte buna!

Pentru că erau doar 3 zile pana la meci am facut un prim 11 momentan care va fii la meciul impotriva celor de la Hertha Berlin unde voiam sa imi iau revanșa așa ca e timpul sa va prezint primul 11

Portar-Bajram Idrizi(19 ani)

Fundaș Stanga-David Alaba

Fundaș Central-Jérôme Boateng

Fundaș Central-Jonathan Tah

Fundaș Dreapta-William Harvey(Wonderkids)

Mijlocas Defensiv-Wilfred Ndidi

Mijlocas Central-Exequiel Palacios

Mijlocas Central-Leon Goretzka

Winger Stanga-Oliver Batista Meier

Winger Dreapta-Everton

Atacant Central-Erling Håland

Iar unii jucatorii titulari au inteles că trebuie sa acorde minute tinerilor si noi am continuat antrenamentele

 

După ce am ajuns La Berlin am mers direct la stadion, am mers in vestiare jucatorii stiu deja cine era titular si cine era rezervă așa că se schimbă in echipament....Și incepe meciul

 Oliver Batista Meier a venit o pasă către el si driblează un adversar iar de la 25M reușeste să-l invingă pe portarul celor de la Berlin

In minutul 71 vine o căzătura in careu din partea lui Alaba iar Arbitrul merge sa vada o reuluare a acestei faze si decide ca a fost penalty iar Erling Håland transformă acest penaly si aduce 3 puncte pentru Bayern  :) 

La vestiar am vorbit putin cu  Oliver Batista Meier

Under FIRE-Vezi că tu trebuie sa ii coordonezi la mijloc că doar tu esti capitanul nu e nimeni

 Oliver Batista Meier-Pai eu ce pot să le fac? Daca zic să paseze nu pasează,doar să sute la poartă vor

Under FIRE-Lasă atunci că o sa vorbim la antrenamente despre chestia asta,si vorbeste si cu Erling să fe mai motivat acolo in atac bine?

 Oliver Batista Meier-Ok asa am să fac dar.....

Link to comment
Share on other sites

Hai ca revin si eu cu postarile dar aveam mare bataie de cap cu weekend league la fifa acum pot sa postez

Tin să remarc ca voi afisa doar rezultatele si o sa va pun sa votati la final cine a fost jucatorul sezonului :) 

După aceea victorie la Berlin am mers la Lisabona pentru meciul in Champions League pe care am reusit sa-l castigam cu scorul de 2-0 marcatorii au fost

Erling Håland care a deschis scorul in minutul 32 iar Wilfred Ndidi a inchis tabela in minutul 84, a fost un meci relativ bun facut de noi am zis ca nu are rost sa pun toti titulari sa mai prinda si juniori niste minute in champions league ca poate cine stie o sa ajunga titulari :)

Dupa acest meci a venit si sfarsitul lunii in care am avut parcurs bun am pierdut insa cu 1-0 impotriva celor de la VfB Stuttgart dar in rest echipa a mers bine si asa ca o sa va prezint si luna urmatoare

                                                                                                                     Luna Decembrie 2023

Am venit in sfarsit si pe terenul nostru unde am avut meci cu TSG 1899 Hoffenheim in care am reusit sa scoatem doar un puncte din pacate dar e ok pentru noi

Mats Hummels a inscris in minutul 60 si cel care a stabilit egalitatea a fost Leon Goretzka in minutul 90+2 iar la echipa TSG 1899 Hoffenheim au marcat George Perales in minutul 4 si 17 care s-a remarcat un wonderkids foarte bun vreau sa-l felicit :) 

După acest egal am mers la Sevilla pentru un meci in Champions League unde reusim sa batem cu 5-0 un meci extraordinar facut de noi iar pentru echipa noastra a marcat

Federico Chiesa in minutul 18,Han Kwang-Song in minutul 23 și 90+1, Leon Goretzka in minutul 25,Oliver Batista Meier in minutul 38 

Victorie facuta in prima repriza si ma bucura chestia asta :)

Si marele meci cu fosta campioana care a luat titlu lui Bayern sezonul trecut adica Borussia Mönchengladbach un meci care pot sa zic eu ca putea sa castige oricine dar noi am reusit sa ii batem cu 2-1 

A inscris pentru echipa noastra  Han Kwang-Song in minutul 3 și 74 iar am primit gol de la : Victor Kovalenko in minutul 87

Dar din prima etapa a acestei luni FC Koln a trecut pe primul loc dupa ce noi ne-am incurcat am uitat sa precizez chesti asta :) 

Dar am avut mare meci cu 1. FC Köln unde se va juca am crezut eu inainte de meci dar s-a terminat cu victoria lui Bayern cu 4-0 

A inscris pentru echipa noastra : Mats Hummels in minutul 2,Han Kwang-Song in minutul 19,Federico Chiesa in minutul 36,Oliver Batista Meier in minutul 53 :)

Iar eu am felicitat baietii pentru ca au trecut pe primul loc insa mai avem 2 etape grele o sa vedeti despre ce e vorba :) 

Am avut o etapa grea este vorba despre echipa RB Leipzig care vin decisi sa ne bata insa eu nu am permis asta si am reusit sa castigam cu 2-0

Au marcat pentru echipa noastra: David Alaba in minutul 8 din penalty,Mats Hummels in minutul 32 

Si asa se termina meciul cu RB Leipzig in care am reusit o victorie cu 2-0 :)

Iar ultima etapa din aceasta luna este impotriva celor de la Hannover 96 in care ne-am chinuit sa obtinem 3 puncte, am castigat doar cu 1-0 :)

Au marcat pentru echipa noastra:David Alaba in minutul 19 din penalty :)

--------------------------------------------------------------------SFARSITUL LUNII DECEMBRIE ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

---------------------------------------------------------------------------Luna Ianuarie 2024---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dupa o mica pauza am revenit in campionat in meci cu 1. FC Nürnberg unde reusim sa batem doar cu 1-0 pentru ca nu am putut sa le spargem apararea decat in minutul ......

A inscris pentru echipa noastra Kai Havertz in minutul 38 :) 

Si a venit meciul cel mare impotriva fostei echipe adica FC Schalke 04 unde castigam fara drept de apel cu scorul de 3-0 :) Imi pare rau FC Schalke 04 :(

Au inscris pentru echipa noastra:Han Kwang-Song in minutul 2,Leon Goretzka in minutul 54,David Alaba in minutul 65

Iar asa ca de final de luna un meci mai usurel cu VfL Wolfsburg unde batem cu scorul de 2-0 :) 

A marcat pentru echipa noastra: Moise Kean in minutul 24 și 88

Iar acum transferurile....

Plecari : Jannes Horn a plecat la Zenit pentru suma de 18.5M

              : Jonathan Tah a plecat la Liverpool pentru suma de 50M si suma va ajunge undeva pe la 70M

              : Cristian Barrios a plecat ca și imprumut la FC Schalke 04 un sezon

              : Robert Gumny a plecat ca și împrumut+optiune de cumparera de 40M la echipa FC Internazionale Milano

              : Federico Chiesa a plecat la Tottenham Hotspur  pentru suma de 80M

              : Wilfred Ndidi a plecat la Tottenham Hotspur pentru suma de 100M

              : Everton a plecat la AS Monaco pentru suma de 56M

 Vanzări:344,5M

 Veniri : Dayot Upamecano a venit pentru suma de 60M

           :  Matthijs de Ligt a venit pentru suma de 50M

           :  Kai Havertz a venit pentru suma de 42,5M

           :  Moise Kean a venit pentru suma de 120M

           : William Harvey a venit pentru suma de 35,8M

Veniri : 308,3M 

---------------------------------------------------------------------------Sfarsitul Luni Ianuarie 2024-----------------------------------------------------------------------------

               

Link to comment
Share on other sites

 

--------------------------------------------------------------Luna Februarie-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Incepem luna cat se poate de prost cu o remiza impotriva celor de la 1. FC Union Berlin 0-0

Dupa un meci cu VfL Wolfsburg pe care il castigam la penalty a fost meci in cupă 

A marcat pentru echipa noastra : Moise Kean in minutul 32 Iar pentru ei : Tim Brinkhaus in minutul 18

Urmatoarea etapa meci cu Borussia Dortmund unde Werner si-a batut joc de noi pentru că scorul a fost de 5-1 

A inscris pentru Dortmund: Timo Werner in minutul 20 76 si 85,Abdou Diallo in minutul 44,Dayot Upamecano autogol in minutul 56 a venit o centrare si ghiciti ce? Dayot Upamecano a uitat la ce echipa e si el a dat cu capul spre poarta noastra.

Dupa ce ne-am facut de rusine cu Dortmund am zis sa mergem mai de parte si avem meci cu Sport-Club Freiburg unde reusim sa castigam cu 2-0

Au marcat pentru echipa noastra:Moise Kean in minutul 43 și  Leon Goretzka in minutul 65

Champions League a sosit si el dar cu regrete Real Hispalis este adversarul meu si reuseste sa ma bata cu 1-0

Paco Alcácer in minutul 24 si asta a fost meciul

In etapa asta avem mare derby cu Bayer 04 Leverkusen unde reusim sa batem cu 1-0 adica de ce nu? 

A marcat pentru echipa noastra:Moise Kean in minutul 6

Ultimul meci il avem cu 1. FSV Mainz 05 unde batem cu 2-0 

Au marcat pentru echipa noastra:Erling Håland in minutul 25 si Moise Kean in minutul 46

Jucatorul lunii parerea mea. ESTE MOISE KEAN

------------------------------------------------------------------SFARSITUL LUNII FEBRUARIE--------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy