Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Baietii din vale


Muttley

Recommended Posts

55 minutes ago, Raulic said:

Shit! Ce linie de rezultate ... Ce nu merge la echipa ? Apararea .. mijlocul ?

Ultima etapa o sa fie criminala ... mai ales ca Dinamo si Viitorul nu mai au nici o miza ...

Am fost nevoit sa il vand pe Ninu in iarna in Israel pentru 70k ca nu mai era de nasul nostru la prelungire si am zis ok, sa incasam niste bani. Am avut si portarul accidentat um pic, dar 2 absente mi se par prea putine pentru a distruge atat de rau caruta. Poate si discutiile cu plecarea mea, poate nu am mai fost nici eu la fel de atent sau inspirat din cauza asta. Cine stie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Trei echipe ce termina playoutul cu 23 de puncte. Una ramane in prima liga, cealalta merge la baraj, iar a treia retrogradeaza. Din pacate a treia suntem noi. Nu am reusit decat un 2-2 dupa un meci echilibrat la Chindia si mergem cu ei de mana in Liga a IIa.

Traian-Stoica_-Inbox753ba61035ef29c0.png

Jiul-Petrosani_-Competitionsbf78910420ba2013.png

Link to comment
Share on other sites

Cred ca a venit momentul sa inchidem un capitol. Sincer nu mai am rabdarea sa o iau de la capat in Liga a IIa, cu buget mic si lupte prin mocirle.. si sa astept sa ni se construiasca marele stadion de 750 de locuri. Asa ca mi-a dat demisia. Oricum, board-ul s-a orientat destul de repede, pentru ca la cateva zile si-au si anuntat noul manager. Ii doresc succes si sper sa faca mai multe decat am putu face noi. Planuri de viitor? Pai suna cam asa: Aply at any top division club, Go on holiday indefinately, Return from holiday when offered a club. Deci daca primim in urmatorul an o oferta atractiva din prima liga (probabil as spune nu unui Snagov.. sau unei formatii fara sanse de scapare de la retrogradare) o sa continuam. Daca nu, ne retragem :)

Traian-Stoica_-Inboxb9ca495102f39308.png

Traian-Stoica_-Inbox-24c6dc91476ab01b4.png

Link to comment
Share on other sites

A trebuit sa simulam ceva... dar pe la inceput de Decembrie am primit in final o oferta. Financiar arata bine lucrurile, au destui bani in bugetul de transferuri peste ca l-au vandut pe Qaka la Hamburg pe 1 milion, dar sunt destul de jos in clasament, 11 din 12. E adevarat ca mai sunt multe meciuri de jucat, 11 numai din sezonul regulat si inca mai sunt si in Cupa. Nu vad sa vina vreo oferta mult mai buna prea curand, asa ca... probabil o sa accept.

Traian-Stoica_-Inbox73460281cf0c205c.png

Liga-I_-Overview-Profilef2c033ead0b01cf7.png

Link to comment
Share on other sites

Cand Dan Alexa a construit lotul asta in cele 200 de zile petrecute la Iasi, cum si-o fi inchipuit el sa faca treaba fara niciun central in lot? e singura pozitie la care nu numai ca nu suntem acoperiti cu dubluri (asa cum suntem pe mai toate celelalte posturi), dar nici nu avem in prima echipa jucatori naturali pe pozitie. Probabil o sa jucam acolo cu Boboc, Artean sau Vidrasan. Asta pentru ca desi avem destul de multe optiuni in rezerve, niciuna nu e viabila pe postul de fundas central. De asemenea, o sa il chemam pe Mimoun inapoi din imprumut ca sa acoperim si mijlocul daca retragem DM pe DC. Si mai mult ca sigur o sa mai plece din jucatorii care nu sunt buni nici pentru rezerve. Ma gandesc sa il expediez si pe Denis Rusu pentru ca avem 2 tineri promitatori si crescuti la echipa in Axinte si Dobre, iar Cobrea sa ramana titular.

Politehnica-Iasi_-Players-Playersf1c26857642ea063.png

Politehnica-Iasi_-Players-Players-2603a48ccee1a0791.png

Politehnica-Iasi-Reserves_-Squad-Players368253528884a818.png

Asteptarile conducerii sunt unele destul de normale, doar evitarea retrogradarii si cam asta e. Bugetul e destul de generos dar probabil o sa varsam ceva din el si catre salarii, si vedem la iarna cam ce putem sa facem pentru a ne intari. Programul nu e unul extrem de complicat, si dupa calculele mele ar trebui din cele 11 meciuri ramase sa scoatem vreo 14-15 puncte ca sa intram in play-out la acelasi nivel cu restul contracandidatelor. 

Traian-Stoica_-Inbox867c53802de2744a.png

Politehnica-Iasi_-Senior-Fixturesf47991d6f64640b4.png

8 minutes ago, Raulic said:

Hehe, good job :D Ai grija cu zapada din Moldova ;) 

Cine a castigat titlul sezonul trecut ?

Podiumul sezonul trecut a fost CSU Craiova, Astra, CFR. CSU a facut si dubla dupa ce a batut Dinamo in finala Cupei.

Link to comment
Share on other sites

OMG. Stiam ca avem o echipa decenta, dar nu ma asteptam la parcursul asta. Practic am remizat cu Locul 3 si 5, am batut locul 2, dar si ultimele 3clasate.  Parcursul asta a fost suficient sa ne salte pana pe 10, dar din pacate nu avem sanse la play-off. Sunt 8 puncte pana la o Craiova in revenire, si doar 5 meciuri ramase. Pentru tragerea la sorti a cupei nu am fost asa de norocosi, am picat cu Steaua in deplasare, formatie cu care deschidem si sezonul in campionat. Ceva miscari de trupe in ianuarie dar nu am adus super jucatori cu impact imediat, ci mai mult tineri de perspectiva.

Politehnica-Iasi_-Senior-Fixtures429fb443312d6ef7.png

Politehnica-Iasi_-Competitionsd3da511e6a8072cc.png

Politehnica-Iasi_-Transfer-Historye87b6324c4a91d5d.png

Link to comment
Share on other sites

Ne-am continuat parcursul aproape perfect si in noul an, cu doua victorii asupra Stelei - una in campionat cu un 3-0 gratie unui fluid counter-attack pe Arena Nationala si celaat mult mai greu in cupa multumita unei duble a lui Dylan FLores (care a fost cel mai bun jucator al nostru in perioada asta), desi si Chelaru si Craceaa (ambi produse ale academiei noastre) au jucat bine. DIn pacate nu a fost suficient pentru calificarea in play-off, cu 39 de puncte am intrat de pe primul loc insa in Play-out si asteptam la inceputul lunii martie tragerea la sorti pentru semifinalele cupei.

Politehnica-Iasi_-Senior-Fixtures5bb4eb2004382d91.png

Liga-I_-Overview-Profile72fa9e3eeb48c70b.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Raulic said:

Pui un print-screen cu Sefer ?

Cel putin pentru nivelul nostru e foarte bun baiatul. Am intrebat doar asa de informatie le Groningen cat costa, dar nu vor sa il vinda, asa ca o sa incercam un nou imprumut la vara, daca nu, mergem pe solutia locala Danale (care nu arata chiar asa de bine, dar e mult mai ieftin si e al nostru), plus un retrain la unul dintre atacantii tineri pe AMR - pe Patrick Petre l-am expediat deja liber pentru ca era groaznic. P.S. E un prinscreen un pic inaintea povestii, dupa primele 7 etape din playout, dar are in 35 meciuri 10 goluri si 1 asist, aproape 7 medie. 

Antonio-Sefer_-Overview-Profile5be3bd7616750e9c.png

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot de la inceput , am fost foarte dezamagit cand ai picat cu Jiul 😐 

Important e ca la Iasi te-ai reinventat atat pe tine cat si pe ei :)

 

OFF-Topic : Daca nu se muta echipa la Targu-Jiu si puteai sa-ti continui povestea , indurai cel putin inca un sezon in L2?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alexmk44 said:

OFF-Topic : Daca nu se muta echipa la Targu-Jiu si puteai sa-ti continui povestea , indurai cel putin inca un sezon in L2?

Planul era sa induram mult la Petrosani, inclusiv pana ce faceam o echipa doar din localnici din Valea Jiului, deci cu siguranta da. Faptul ca in database clubul e unul din Targu Jiu a fost deal-breaker pentru mine. Ok, nu a mers acolo, realitatea bate planificarea uneori. "Viata" ne-a adus la Iasi, sa vedem ce putem face aici :)

58 minutes ago, cosmin.brasov said:

felicitari pentru rezultate !

Multumim. Dar cum spune limbajul sportiv "inca nu am castigat nimic".

Link to comment
Share on other sites

Cand a devenit clar ca nu mai putem retrograda am concentrat toata atentia pe Cupa, de unde si infrangerea din campionat cu Sibiul intr-un meci in care nu am utilizat niciun titular si egal de dupa de la Calarasi. Si sacrificiile astea au meritat pentru ca am reusit sa trecem de CFR in dubla, dupa un egal norocos in deplasare si o victorie mai stransa decat meritam acasa. In finala ne asteapta Dinamo care a trecut de divizionara B Ripensia in cealalta semifinala. Iar CFR si Dinamo se bat si pentru titlul de campioana in play-off, acolo unde Steaua a facut implozie, si a ajuns sa aiba manager un anume Stelescu (oare au voie comentatorii sa ii spuna numele sau ii spun fcsbescu). :) Mai ramane de jucat returul din playout si marea finala a Cupei Romaniei.

Politehnica-Iasi_-Senior-Fixturesf50059bbf4736b66.png

Politehnica-Iasi_-Competitionsaf9687bb802d126c.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ionut91 said:

Parcurs perfect pana acum,dai sansa la tinerii jucatori acum ca ai scapat de retrogradare?

Vor primi minute Dobre si Axinte in poarta, precum si noi veniti Tudorache si Dumiter in atac. La mijloc o sa mai apara Lemnaru, iar Cracea e deja un jucator confirmat. La echipa a doua am mai pastrat tinerii de 16-17 ani si nu i-as forta in prima liga, cei de 20-21 sunt imprumut dinainte sa vin eu. Cam asta o sa fie situatia tinerilor jucatori.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy