Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Baietii din vale


Muttley

Recommended Posts

44 minutes ago, Neoh said:

Felicitari pentru promovare si am o intrebare. Modificarea de nume ma gandesc ca ai facut-o din editor sau asa se schimba numele din sezonul 2 ? Ar fi misto daca s-ar putea face asta din joc.

Nu exista editor pentru FM Touch si nici nu e o schimbare din joc. M-am jucat cu fisierele din Name fix-ul ce se instaleaza in db din steamapps. Logo-urile le-am inlocuit iar tricourile mi le-a facut @Raulic. Daca o sa supravietuiesc pana la mutarea la Tg. Jiu probabil o sa schimbam iar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply
8 hours ago, Raulic said:

Ce fel de tactica folosesti in L1 ? Eu ma gandesc ca as vrea sa fac puncte cu echipe ca Snagov ...

Sezonul tau in L1 e preview-ul pentru cariera mea :D 

Cum apare acum in joc e un 4-1-4-1 cu dm + 2 mc ce sa aglomereze zona centrala, amr aml si st. Majoritatea meciurilor pe counter (cred ca fluid), fara umblat mult la team instructions, doar ceva schimbari la positions (de ex if in loc de w). Nu sunt vreun mare tactivian

Link to comment
Share on other sites

Am avut noroc de un program mai usor in luna Septembrie, intalnind doua formatii cu care ne vom bate la retrogradare - Dunarea si Chindia - obtinand victorii (chinuite dar victorii) cu ambele. Apoi am facut o surpriza unde cu o formatie cu mai multe rezerve am eliminat pe Poli Iasi in prelungiri, pentru ca in ultimul meci sa luam bataie la Dinamo.  Suntem pe un loc 9 caldut, iar cele doua pe care le-am invis s-au separat un pic de pluton devenind favorite la retrogradare. Sunt doar 3 puncte dupa 10 meciuri pana la play-off, dar sincer nu indraznim sa speram asa departe. Ce ne ingrijoreaza insa este numarul mic de spectatori ce vin la meciurile de acasa, speram ca macar cu promovarea in Liga I sa ajungem si noi la mii, dar se invart tot in jurul sutelor.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixtures8fccfdfb873b21a4.png

Jiul-Petrosani_-Competitions2ef517e2e2fbac0e.png

Link to comment
Share on other sites

Luna asta ne-am lovit cu fruntea de topul Ligii I, pierzand absolut clar toate cele trei meciuri jucate. E adevarat, ca si Viitorul, Botosani si Gaz Metan lupta toate pentru play-off, dar trei infrangeri la rand nu sunt un semn bun nicioadata. Era sa suferim o rusine si in cupa condusi cu 2-1 si 3-2 la Mioveni dar am reusit sa revenim si sa trecem la penaltiuri mai departe. Nu am cazut asa de tare in campionat, dar asta doar pentru ca sunt unele formatii mai praf decat noi. Trebuie sa incepem insa sa adunam puncte iar, ca astfel se ingroasa treaba.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixturesdb9db0dd8722c321.png

Jiul-Petrosani_-Competitions673a4e0dc43eb8d2.png

Link to comment
Share on other sites

O luna fix pe invers: am luat bataie in ambele meciuri de acasa, dar am castigat in cele doua din deplasare, inclusiv un 6-2 la Chiajna si o victorie superba pe National Arena cu Steaua. Ne-a consolidat locul 10, dar distanta a crescut un pic pana la locurile retrogradabile. Ce ma ingrijoreaza insa sunt finantele noastre care sunt in pom, si fara mari perspective de imbunatatire, board-ul are un singur raspuns la toate cerintele mele: nu sunt bani! Astfel am ajuns in situatia Insecure (desi eu sunt cu salariile sub buget si nu am cheltuit nimic pe transferuri) doar din mersul normal al clubului, ceea ce ma enerveaza foarte tare. Dar presupun ca asta adauga la realismul de a juca in Romania :)

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixturesbae9a078bc50f412.png

Jiul-Petrosani_-Competitions9d2c992122b881fb.png

Traian-Stoica_-Inboxecdea301323b807d.png

Link to comment
Share on other sites

Dupa victoria cu Steaua am primit acest mesaj in inbox, si deja imi faceam calcule cum ar fi daca ar fi. Pana la urma nu a mai fost nevoie pentru ca ei au ales un Devis Mangia ramas liber de ceva timp de contract. Multa bafta.

Traian-Stoica_-Inboxc3cb6cdd1573788e.png

In Decembrie am mai adunat incat 5 puncte, din dou in principal datorita unei victorii surprinzatoare in deplasare la Cluj cu CFR, pentru ca acasa nu am reusit decat egaluri cu echipe care se bat cu noi la retrogradare Snagov si Dunarea. Incheiem anul calendaristic pe 10, cu 24 de puncte, si suntem oarecum multumiti de ce am reusit pana acum, dar perspectivele nu sunt insa prea grozave.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixtures08d15e64f37696f5.png

Jiul-Petrosani_-Competitionsb5f3c51817d6a4d8.png

Nici bine nu a venit vacanta, ca am si primit acest mesaj. Un Viitor cu sanse infime de a mai prinde playofful, dar cu o echipa plina de tineri talentati (practic doar Dragus si Hagi au plecat), imi ofera mie postul de manager. Cu super facilitatile lor si cu un buget destul de consistent as putea avea alte realizari. Dar oare merita sa parasesc proiectul inceput deja? Pe de o parte as vrea sa continui la echipa, dar stiu ca nu avem bani, si se planuieste un stadion de doar 750 de locuri pentru noi la Targu Jiu. Ce perspective avem asa? Am salvat si iesit din joc fara sa raspund. Voi ce ati face in locul meu, continuati la Jiul si apoi va mutati la Tg Jiu, sau acceptati oferta de la Viitorul?

Traian-Stoica_-Inboxb7936a2537160867.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Raulic said:

Oricum ai fost deja la interviu la Hagi :D E grea decizia ... I dunno what to say.

E mai grea cand ma uit la wage budget 3mil si transfer budget 1 mil.

1 hour ago, Andreyyy86 said:

Eu as ramane la Jiul, i as salva de la retrogradare si as astepta sezonul viitor 

Asa as fi si eu inclinat, dar daca sezonul viitor primim tot buget asa mic? Si mai e si treaba cu mutarea in alt oras...

5 minutes ago, Tudorica86 said:

Depinde de ceea ce urmaresti. Daca iti doresti sa cresti o echipa pana atingi un anumit nivel sau te plictisesti, ramai la acel club indiferent de oferte. Daca vrei o cariera in care sa obtii succes cat mai rapid, atunci accepta oferta.

Ca sa raspund ca la interviurile tv "vreau doar sa fiu lasat sa muncesc". Dar e destul de greu cand ambitiile clubului sunt mai modeste decat ale mele.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am decis sa raman alaturi de echipa, si deja incep sa regret asta :). Am scos doar patru puncte din meciurile ramase de disputat din sezonul regulat, si din pacate am iesit si din sferturile cupei in prelungiri contra celor de la Gaz Metan. In ultima etapa Viitorul (cu noul antrenor Viorel Moldovan) ne-a administrat un sec 3-0, dar cu toate ca au scos 12 puncte din ultimele 5 etape ne insotesc in play-out. Suntem la 4 puncte de locul de baraj si 6 de retrogradarea directa, asa ca nu stiu daca sa ne facem griji sau nu.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixtures126cb4b4dce20209.png

Jiul-Petrosani_-Competitions63ea385af9cb16dd.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

O decizie inteleapta. Pana la urma inafara de bugetele care ti-au facut cu ochiul nu ar fi fost o schimbare atata de mare pe plan competitiv :D 

Ai ocazia sa le demonstrezi ca nu ai nevoie de bani ca sa faci performanta ...

Link to comment
Share on other sites

Cand ceva trebuie sa mearga rau... pai atunci va merge. Doar doua victorii si 7 puncte acumulate in 8 meciuri din play-out si Sangovul s-a apropiat la doua doua lungimi de noi. Raman totusi 6 puncte pana la locurile retrogradabile, si daca nu o dam rau de tot in bara totusi nu ar trebui sa avem probleme in cele 6 meciuri ramase.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixtures1a193017999fc83a.png

Jiul-Petrosani_-Competitions6e22d4e14c360c5f.png

Link to comment
Share on other sites

Schimbat tactica, rotit jucatori si altele. Nimic nu merge. Infrangeri pe linie, si ce e cel mai grav, daca cu DInamo si Viitorul ne asteptam (si totusi am fost foarte aproape de a scoate cate un egal in ambele meciuri din deplasare), am pierdut acasa cu ambele contracanditate - Dunarea si Snagov. Ambele au sarit peste noi in clasament, astfel ca inaintea ultimei etape suntem pe loc direct retrogradabil. Totusi suntem inca la mana noastra, pentru ca daca castigam la Chindia (ultima clasata dar cu sanse inca si ea sa scape), imi e greu de crezut ca vor castiga atat Dunarea la Dinamo, cat si Snagovul la Viitorul, astfel ca putem scapa. Trebuie sa pregatim foarte bine meciul si sa speram ca reusim macar acum in ceasul al 12-lea sa dovedim ca meritam mentinerea in Liga I. Cand vad totusi parcursul Viitorului am o unda de regret ca nu am acceptat oferta lor in iarna.

Jiul-Petrosani_-Senior-Fixturesa169d982debb1394.png

Jiul-Petrosani_-Competitions6f3b23d131f44a79.png

Liga-I_-Matches-Fixtures--Resultse0fadaa7d2451a8b.png

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Emilianul said:

Final pe muchie de cutit 😮 Pacat de infrangerile cu Dunarea si Snagov. Doua egaluri iti asigurau ramanarea in Liga 1, dar parca mai palpitant asa pe final. Victorie la Targoviste si cred ca eviti chiar si barajul. Multa bafta

Multumesc, sa fie diseara cand ajung acasa. :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy