Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM 2019 Romania Issues


Raulic

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Hello managers!

Am inceput o salvare cu Dinamo si la finalul turului (13 etape) sunt pe locul 1, la 5 puncte de locul 2, 31 de puncte din 39 posibile si un golaveraj peste +20, in conditiile in care practic joc cu lotul initial (un singur transfer, un DL, nu cu mult mai rasarit decat Olteanu si Popovici). 

Il putem trece la bug-uri? :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ElMagnifico said:

Hello managers!

Am inceput o salvare cu Dinamo si la finalul turului (13 etape) sunt pe locul 1, la 5 puncte de locul 2, 31 de puncte din 39 posibile si un golaveraj peste +20, in conditiile in care practic joc cu lotul initial (un singur transfer, un DL, nu cu mult mai rasarit decat Olteanu si Popovici). 

Il putem trece la bug-uri? :)

Clar, pare un bug care face jocul chiar nejucabil :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Raulic said:

Ai cumparat FCSB ? :D 

ceva de genu,l-am ratat pe Balasa si Benzar

tocmai ce batui Barca cu 3-1 acasa,si suntem pe 2 intr-o grupa din care mai fac parte Juve si Zenit,am batut si Zenit cu 2-0 acasa.

urmeaza sa luam o bataie iara grava cu Barca in deplasare,Zenit in deplasare si Juve acasa

Juve are 7ptc,noi 6,Barca 2 si Zenit 1

cred ca sigur prind primavara in Europa League si sunt in sezonul 3

primul sezon semifinale euro cup

sezonul 2 sferturi euro cup,am pierdut cu Partizan in preliminariile CL

putin cam usor jocul anu asta,in fm 18 am luat CL in sezonul 4,sper sa fie asa si acum :)

a si am uitat sa precizez ca echipa a doua a clubului domina liga a2a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur
23 minutes ago, Apokalyps93 said:

Scrie acolo, Liga 1....
Cred ca mai mult am primit in liga 3-a. M-am chinuit 2 sezoane ca sa ajung in prima liga ca sa aflu asta. 

Banii din drepturile TV vin la sfarsit de sezon, doar ca pt Romania acel text suna aiurea,. In Liga a3a nu trebuia sa primesti nimic, e bug de joc.
Suma asta e de fapt ultima transa de drepturi TV din Liga a2a.

Banii din drepturile TV ii vei primi la sfarsitul sezonului de L1, in functie de locul in clasament.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Raulic said:

 Banii din drepturile TV vin la sfarsit de sezon, doar ca pt Romania acel text sunt aiurea,. In Liga a3a nu trebuia sa primesti nimic, e bug de joc.
 Suma asta e de fapt ultima transa de drepturi TV din Liga a2a.

 Banii din drepturile TV ii vei primi la sfarsitul sezonului de L1, in functie de locul in clasament.

Asa e si in realitate? Cu ce ma ajuta pe mine ca iau bani la sfarsitul sezonului?
In momentul asta am -1 milion la buget si bugetul de salarii a ramas la fel ca si in liga a 2-a. Majoritatea jucatorilor care au ramas aveau cluauza de crestere a salariilor. Deci teoreticeu o sa am lot mai slab decat in liga a 2-a. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
21 minutes ago, Apokalyps93 said:

Asa e si in realitate? Cu ce ma ajuta pe mine ca iau bani la sfarsitul sezonului?
In momentul asta am -1 milion la buget si bugetul de salarii a ramas la fel ca si in liga a 2-a. Majoritatea jucatorilor care au ramas aveau cluauza de crestere a salariilor. Deci teoreticeu o sa am lot mai slab decat in liga a 2-a. 

Am impresia ca in realitate banii vin in vreo 2 transe, una prin ianuarie, mai putin consistenta si una la sfarsit de sezon, nu mai stiu exact.

Dar 100% majoritatea banilor vin la sfarsit de sezon.

Asta e realitatea in Romania :( tu ca echipa nou promovata nu primesti bonus de participare in Liga 1. 

Eventual ne ajuta @ovidiu10 / @Mihai cu precizari.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Raulic said:

Am impresia ca in realitate banii vin in vreo 2 transe, una prin ianuarie, mai putin consistenta si una la sfarsit de sezon, nu mai stiu exact.

 Dar 100% majoritatea banilor vin la sfarsit de sezon.

Asta e realitatea in Romania :( tu ca echipa nou promovata nu primesti bonus de participare in Liga 1. 

 Eventual ne ajuta @ovidiu10 / @Mihai cu precizari.

E ok, o sa trag sa termin sezonul. Si fara echipa nu am dubii ca o sa ma bat la retrogradare la ce usoare au fost liga a 3-a si a 2-a de castigat.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

E greu in joc pentru echipele de L3 sa ajunga in Liga 1 daca nu sunt surse de sponsorizare ... mai ales daca te intinzi la salarii. Nu prea exista informatii despre banii/sponsorizarile care intra in cluburile de L3 ... de la diverse surse: primarii, sponsori etc. 

Daca nu te incadrezi cu salariile in toti banii care intra in club da, cam la aia ajungi. 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am vazut ca avem in premiera la FM19 Liga III din Romania fara sa mai fie nevoie de niciun add-on sau patch. Problema este ca atunci cand incerc sa incep o cariera in Liga III jocul nu ma lasa. Pur si simplu nu pot sa-mi aleg echipele de acolo. E normal? Am atasat un creens. Mentionez ca am incercat cu toate add-ons dezactivate (real names license fix, data and transfer updates by pr0, etc.). Am incarcat Romania impreuna cu Germania, Spania, Franta, Anglia si Italia, toate cu cate 2, 3 ligi jucabile si large/huge DB (nu mai stiu exact) si mi-am setat profilul cu zero experienta si zero coaching badges. Jocul e cu updates la zi (19.1). Any ideas? 

Sketch.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@soulikah: S-a mai discutat asta si pe acest topic. A fost singura varianta prin care cei de la SI au adaugat L3 in joc ca si competitie oficiala cu reguli corecte. Este tratata ca si o competitie a echipelor satelit si ca si in Franta de exemplu, este doar vizibila nu si activa. Nu este un bug, nu e o eroare, e un feature nou :)

Pana una alta am creat eu acest activator al Ligii pentru ca au fost multe discutii pe tema asta:

Gasesti mai multe informatii despre fisier in primul post al topicului

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, soulikah said:

Salut,

Am vazut ca avem in premiera la FM19 Liga III din Romania fara sa mai fie nevoie de niciun add-on sau patch. Problema este ca atunci cand incerc sa incep o cariera in Liga III jocul nu ma lasa. Pur si simplu nu pot sa-mi aleg echipele de acolo. E normal? Am atasat un creens. Mentionez ca am incercat cu toate add-ons dezactivate (real names license fix, data and transfer updates by pr0, etc.). Am incarcat Romania impreuna cu Germania, Spania, Franta, Anglia si Italia, toate cu cate 2, 3 ligi jucabile si large/huge DB (nu mai stiu exact) si mi-am setat profilul cu zero experienta si zero coaching badges. Jocul e cu updates la zi (19.1). Any ideas? 

 

Liga 3 nu este disponibila doar ca view-only. Raulic a creat un activator pentru Liga 3 si urmeaza si pentru Liga 4(cat mai curand, sper :d) cauta-l pe forum, L3 activator 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy