Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FM 2019 Romania Issues


Raulic

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Ca sa nu se piarda diferite erori pe care le observati incercati sa folositi urmatoarele 2 topicuri pentru a raporta probleme/buguri:

https://community.sigames.com/topic/448336-romania-data-issues/ - Database errors: Varsta, inaltime, salariu, contract, stadioane, staff, etc
https://community.sigames.com/topic/448210-romania-official-league-specific-issues/ - Erori competitionale: squad rules, match rules, etc.

Nu uitati de celelalte sectiuni de bug-uri de pe forumul SI

In eventualitatea in care nu puteti posta pe forumul SI, puteti folosi acest topic. Incercati sa va rezumati la probleme care pot fi cauzate de research-ul pe Romania, nu probleme gen: Cancelo nu e destul de rapid sau Neymar e prea ieftin.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

dupa pb cu inaltimea lui dragusin si salariul lui stanciu,azi a venit randul lui merloi de la rennes care este stangaci! si as mai  putea adauga,ca tot a fost azi "egalul" lui ronaldo,andrei ionut  radu care si a facut junioratul la steaua,iar in istoric apare dinamo,pe unde a fost in trecere(nici macar un sez)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

@david villa: jucatorii de care spui tu joaca in strainatate si cu exceptia lui Dragusin, nu joaca de azi de ieri. Echipa de research din Romania are acces direct la jucatorii din Romania, atat. Pentru a modifica jucatorii care joaca in strainatate trebuie sa te rogi de altii.
Gandestete cat interes prezinta Dragusin pentru researcher-ul de la Juventus :D
Salariul lui Stanciu l-am amintit pe topicul cehilor, sa speram ca il vor corecta in joc.

Din pacate, in momentul cand jucatorii mentionati au plecat din Romania, probabil nu existau informatiile care exista acum despre ei.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mihai said:

Istoricul lui Ionut Radu e cam greu sa apara, deoarece el a jucat la Steaua pe cand avea sub 14 ani, iar SI Games are o politica de a interzice istoricul sub varsta asta, ba chiar si sub 16 ani daca nu am insel

da,asa este mihai.dar cand vezi jucatori care ajung "prea devreme" pt joc 😛 la un nivel atat de ridicat... eu am sesizat imediat pt ca ii cunosc.ma refer la merloi si radu.si as mai putea da expl multe.nu vreau sa epatez,dar asta e realitatea.m-am antrenat alaturi de ei si i-am antrenat.ma rog,mai mult m-am antrenat cu ei pt ca il ajutam pe antrenorul lor.si apropo de asta,au avut antrenor comun care le-a marcat junioratul.as putea sa enumar multi fotbalisti care au jucat si joaca la echipa nationala si in strainatate,"scosi" de acest antrenor,care nici macar nu apare in joc.cred ca este cel mai bun antrenor din tara la categoria juvenila.in top 3 cu siguranta(ca sa nu neindreptatesc pe altii,pt ca nu le cunosc eu pe toate).bine,e mai complicat sa apara in joc pt ca el face mai mult individualizare,dar a antrenat si echipe.are metode inventate de el,scrie fff mult.merge in strainatate si preda.cateva expl recente:monaco(locul 7 in LUME la academii),malaga,rennes,psg...etc.a antrenat si prin canada,albania...ca tot m-am apucat sa scriu,nu am putea implementa un nou model de antrenor? individualizare! si tot ca sa va faceti o idee,acest om este invitat periodic la federatie sa predea antrenorilor.va pot da cateva nume cu rezonanta care au asistat la lectiile sale deschise.expl care urmeaza sa le spun,sunt de pe vremea de cand eram in tara si chiar am fost prezent:dan petrescu,razvan lucescu,reghecampf si lista poate continua cu restul care se tot perinda de la o echipa la alta pe plaiurile mioritice,dar in special generatia tanara de antrenori. scz daca nu am ales locul potrivit sa scriu aceste randuri,dar am zis ca daca tot am facut paranteza,sa dau si detalii. si apropo,mi-a fost si mie antrenor.dar pt fff putin timp pt ca egoul antrenorului meu de la echipa la care evoluam atunci a stopat inca din fasa antr de individualizare. da chiar,mai exista pe forum rubrica aceea de "history"? de ani buni de zile vreau sa scriu.doar ca acolo era fictiune daca imi amintesc bine,nu? scz inca o data daca nu am ales locul potrivit pt a scrie cele de mai sus!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

E posibil sa nu fi setat antrenamentele cum trebuie.

Morais 32-33 de ani, accidentare ce il tine pe tusa 8 luni ... Ce ai vrea sa faca ? Sa iti aduca 2 milioane in cont plecand la arabi ?

Cine se ocupa de antrenamente la echipa ? Tu sau secundul ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mihai said:

Site-ul e al dansului.Gasesti si pe ytb,dar f putin.Metodele sunt pe cd-uri si se pot cumpara.La Tirana a fost director sportiv pt academie si statea max 6 luni pe an.Facea naveta pt ca in acelasi timp conducea si o scoala de fotbal in Buc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
18 hours ago, david villa said:

da,asa este mihai.dar cand vezi jucatori care ajung "prea devreme" pt joc 😛 la un nivel atat de ridicat... eu am sesizat imediat pt ca ii cunosc.ma refer la merloi si radu.si as mai putea da expl multe.nu vreau sa epatez,dar asta e realitatea.m-am antrenat alaturi de ei si i-am antrenat.ma rog,mai mult m-am antrenat cu ei pt ca il ajutam pe antrenorul lor.si apropo de asta,au avut antrenor comun care le-a marcat junioratul.as putea sa enumar multi fotbalisti care au jucat si joaca la echipa nationala si in strainatate,"scosi" de acest antrenor,care nici macar nu apare in joc.cred ca este cel mai bun antrenor din tara la categoria juvenila.in top 3 cu siguranta(ca sa nu neindreptatesc pe altii,pt ca nu le cunosc eu pe toate).bine,e mai complicat sa apara in joc pt ca el face mai mult individualizare,dar a antrenat si echipe.are metode inventate de el,scrie fff mult.merge in strainatate si preda.cateva expl recente:monaco(locul 7 in LUME la academii),malaga,rennes,psg...etc.a antrenat si prin canada,albania...ca tot m-am apucat sa scriu,nu am putea implementa un nou model de antrenor? individualizare! si tot ca sa va faceti o idee,acest om este invitat periodic la federatie sa predea antrenorilor.va pot da cateva nume cu rezonanta care au asistat la lectiile sale deschise.expl care urmeaza sa le spun,sunt de pe vremea de cand eram in tara si chiar am fost prezent:dan petrescu,razvan lucescu,reghecampf si lista poate continua cu restul care se tot perinda de la o echipa la alta pe plaiurile mioritice,dar in special generatia tanara de antrenori. scz daca nu am ales locul potrivit sa scriu aceste randuri,dar am zis ca daca tot am facut paranteza,sa dau si detalii. si apropo,mi-a fost si mie antrenor.dar pt fff putin timp pt ca egoul antrenorului meu de la echipa la care evoluam atunci a stopat inca din fasa antr de individualizare. da chiar,mai exista pe forum rubrica aceea de "history"? de ani buni de zile vreau sa scriu.doar ca acolo era fictiune daca imi amintesc bine,nu? scz inca o data daca nu am ales locul potrivit pt a scrie cele de mai sus!

Salutare,

In privinta jucatorilor din afara nu pot face prea multe, dar daca imi dai exact ce este gresit si cum este corect, pot scrie celor din alte tari, care se ocupa de ei: Dragusin (inaltime), Stanciu (salariu), Merloi (picior de baza), Radu (history). Si la urmatorul update, februarie 19, vor aparea corect toate informariile.

Daca ne poti oferi mai multe informatii despre jucatorii care sunt in joc sau despre altii care nu apar in joc, dar i-am putea crea, o poti face oricand aici pe forum. Daca pe viitor te intereseaza sa te alaturi echipa de Research pentru FM Romania, please let me know. :) Nu suntem niciodata suficient de multi.

In privinta dlui Jan Dragne cu cea mai mare il voi crea pentru urmatorul update din februarie. Daca ma poti ajuta si cu o data a nasterii ar fi ideal. :)

 

On 10/20/2018 at 12:58 PM, DanDobre said:

ACS Young Steaua Alexandria are jucatorii din Africa de sud.

1.PNG

Incercam sa o corectam inainte de lansare, daca nu, la updateul din februarie.

12 hours ago, CosminAgafitei said:

Junior Morais se accidenteaza 8 luni si apoi decide sa se retraga la 32 de ani. Pare cam ciudat. :)

Ol. Morutan sta prost tare la condition, il trimit in vacanta 2 weeks, se intoarce, face o zi de antrenament, iar zice physio ca trebuie sa ii dau rest vreo 1-2 weeks. Nu cred ca e normal.

 

20181021233945_1.jpg

Accidentarile sunt random (Jr Morais are 7 la Inj. Proneness), la fel si retragerile...nu putem preveni cu nimic sa se intample astfel de "randomuri" in joc.
Pe de alta parte, nu putem sti daca un jucator de 32 de ani se accidenteaza pentru 8 luni daca ar mai continua sau nu cariera de fotbalist.

Morutan are: Nat. Fitness 12, Pace 13, Stamina 13...nu stiu ce ar mai putea influenta condition, in joc, dar pare destul de okey facut la atributele fizice. Poate antrenamentele tale sin joc sunt prea dure pentru un pusti de 19 ani...Nu vad nicaieri eroarea de research.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ovidiu10 said:

Salutare,

In privinta jucatorilor din afara nu pot face prea multe, dar daca imi dai exact ce este gresit si cum este corect, pot scrie celor din alte tari, care se ocupa de ei: Dragusin (inaltime), Stanciu (salariu), Merloi (picior de baza), Radu (history). Si la urmatorul update, februarie 19, vor aparea corect toate informariile.

Daca ne poti oferi mai multe informatii despre jucatorii care sunt in joc sau despre altii care nu apar in joc, dar i-am putea crea, o poti face oricand aici pe forum. Daca pe viitor te intereseaza sa te alaturi echipa de Research pentru FM Romania, please let me know. :) Nu suntem niciodata suficient de multi.

In privinta dlui Jan Dragne cu cea mai mare il voi crea pentru urmatorul update din februarie. Daca ma poti ajuta si cu o data a nasterii ar fi ideal. :)

 

Incercam sa o corectam inainte de lansare, daca nu, la updateul din februarie.

Accidentarile sunt random (Jr Morais are 7 la Inj. Proneness), la fel si retragerile...nu putem preveni cu nimic sa se intample astfel de "randomuri" in joc.
Pe de alta parte, nu putem sti daca un jucator de 32 de ani se accidenteaza pentru 8 luni daca ar mai continua sau nu cariera de fotbalist.

Morutan are: Nat. Fitness 12, Pace 13, Stamina 13...nu stiu ce ar mai putea influenta condition, in joc, dar pare destul de okey facut la atributele fizice. Poate antrenamentele tale sin joc sunt prea dure pentru un pusti de 19 ani...Nu vad nicaieri eroarea de research.

Da, oricum, am vazut pe forumul SI ca multa lume se plange de Training si Match Injuries, si de alte lucruri, dar stiu ca vor fi rezolvate toate, nu imi fac griji. :)

Link to comment
Share on other sites

O sa raspund pe rand, dar incep cu o mica paranteza:ma puteti adauga si pe mine pe lista de "plangaciosi" la pb cu Training si Match Injuries... ;;) 

Dragusin: 1,91cm

Merloi: picior stg si nu e rau nici cu dreptul

Radu a jucat pt grupa de '97 a Stelei

Cat despre Stanciu nu stiu ce salariu are exact,dar sigur nu are 900 euro pe sapta si nici nu cred ca este greu de aflat

Data domnului Dragne o astept pt ca i-am scris.Stiu ca este nascut in sept,dar ziua si anul nu mi le mai amintesc...

Iar despre invitatia cu research-ul,ce sa zic,mi-ar face placere si cred ca as putea furniza date numai din experienta pe care am apucat s-o acumulez in Romania(pt ca de 3 ani m-am mutat in Canada) 😛 plus research cu adevarat.Dar depinde si in ce consta cu adevarat sa fii in echipa?! In mare,pasiunea pt fotbal,m-ar impinge catre un voluntariat in limita timpului disponibil,bineinteles.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Asa ar trebui sa fie istoricul lui Radu:

  • 2005 - 2009 - Viitorul Bucuresti
  • 2009 - 28/10/2011 - FCSB
  • 01/02/2012 - Dinamo Bucuresti

Restul istoricului e in joc.

FCSB a platit 12.000 de euro pe el si a plecat gratis prin CNSL.

P.S.: Cica e var cu Andrei Radu de la CFR Cluj

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy