Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[RO] [Recolta Stoicăneşti] - Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League!


ovidiu10

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Dupa indelungi cautari, m-am hotarat sa preiau echipa locală, Recolta, din comuna Stoicăneşti, judetul Olt.

L.A.8423ziar.jpg

20180327200943_1.jpg

Asa arata componenta seriei de Liga 4. Primul hop, in drumul nostru catre grupele Champions League. :)

20180327201558_1.jpg

 

Din fericire (sau nefericire), in afara de presedintele clubului nu am gasit pe nimeni la club: nu exista nici staff, nici picior de jucator. Partea buna este ca imi pot crea propriul lot, dupa pofta mea. Partea proasta este ca nu stiu pe cine dracu o sa conving eu sa vina aici sa joace fotbal. :D

Aaah, am uitat...Am zis ca nu am gasit pe nimeni aici?! My bad! Aceasta frumoasa galerie care ne va purta pe brate pana in fruntea ligii intai. :P

8

 

Obiective intermediare:

- de gasit un assistant care sa ma ajute cu treburile curente

- de incropit un lot de 15-20 de jucatori

Obiective pe termen lung:

- promovari succesive pana in Liga 1

- castigarea Ligii 1

- calificare in grupele UCL in urmatoarele 10 sezoane

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ce-mi place când se populează de cariere, îmi vine și mie cheful. Cred că ești singurul om al cărei față din FM este generată cât de cât ok. Eu arăt ca un gagiu din Avatar.

O să te chinui mult, sunt sigur. Haha :))

De găsit găsești 15-20 de inși, dar vor pleca la prima serie mai proastă de rezultate și la o ofertă ceva mai bună.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Pentru ca echipa noastra este vazuta ca una din cele mai slabe echipe din L4 Olt: media prediction - 10 din 12 sunt refuzat de majoritatea jucatorilor abordati...Inca incerc sa incheg o trupa decenta pentru primul sezon de L4.

2.PNG1.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 4/5/2018 at 12:23 AM, Roby said:

Stefanita Stancu! :D

Ştefăniţă Stancu sa fie! :D

stancu.PNG

On 4/5/2018 at 9:40 AM, il muce said:

da' ce, la birtul comunal e inchis ?

Crezi ca vreunul din cei 4 ar putea face pasul catre primul 11?...Cred ca abia pot face pasul catre propria casa. :P

taranii-meseriasi-in-fata-bac-ului-profesional-ai-lu-moromete-opteaza-pentru-reinfiintarea-scolilor-profesionale-18012512.jpg

Dupa zeci de jucatori adusi la club si vazuti in amicale/oficiale, reusesc sa fac un lot care sa ne permita castigarea la pas a Ligii 4.

1.PNG

Dupa un inceput ezitant, in primul amical, cand lotul era inca in formare, reusim sa castigam aproape toate meciurile, cu doar doua egaluri, unul in amical, unul in oficial.

2.PNG

Dupa 8 etape ne aflam in fruntea clasamentului, cu 22 de puncte, din 7 victorii si un egal si cu un glaveraj de 35-2.

3.PNG

 

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ai niste scururi fluvii, merge treaba.

eu am mai gasit un tip, tot atacant. De la U Cluj, Keretszes sau cam asa ceva. Tot multe a marcat. 

Cum ai convins atatea vedete sa semneze cu tine????

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, kevinluci said:

Cum ai convins atatea vedete sa semneze cu tine????

Marele avantaj al contractelor de amatori, de la liga 4: poti semna cateva zeci de jucatori, ii pastrezi pe cei care iti convin; release on free la cateva zeci, apoi incepi imbunatatirea lotului - semnezi un fundas central mai bun decat cel pe care il ai, iar pe cel pe care il ai il faci free...in felul asta iti cresti progresiv valoarea lotului si jucatori care la inceputul jocului te refuzau categoric (si intre timp nu au semnat cu ceva echipe de L2-L3) accepta sa se alature clubului tau (pentru ca vad jucatori mai buni decat la inceput)...Defapt totul tine de CA: crescand valoarea CA16, jucatori din ce in ce mai buni accepta sa semneze cu tine. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
9 minutes ago, kevinluci said:

Păi tu vezi ce ai acolo? Cel puțin 15 jucători ce pot juca în L2 :))

Din experientele anterioare, lotul de la L4 va fi mai bun decat lotul de la L3 si L2. Explicatia: nu stiu cum e programat FMul, dar Florin Costea vine sa joace cu contract de amator, la liga 4, fara niciun ban, dar la L3, cu contract part-time, de 1.500 de euro pe an nu va mai veni. :P

Link to comment
Share on other sites

Probabil este setat dupa algoritmul urmator: cand are contract de amator, poate pleca de la tine pe un contract cu bani fara sa il poti impiedica in vreun fel. Se gandeste ca risca 6 luni sa joace gratis si daca joaca bine, poate obtine in iarna mai multe decat cei 1500 de euro obtinuti in vara. In plus, daca vin beat sau mahmur la antrenamente si/sau meciuri, nu il poti amenda intrucat oricum nu ii dai bani si nici contract nu are. Just joking :rolleyes: Iar daca are contract part-time, atunci nu mai poate pleca de capul lui.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy