Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


[ROU][Dacia Unirea Brăila] Spre primul titlu din istorie...


Cdu92

Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Februarie Update

Dezastru! Nu reușesc să resuscitez echipa asta moartă... Voi reveni la 4-4-2 în Playout și vedem ce-o fi. Am ținut câteva Team Meeting-uri, am umblat la tactici, degeaba... Team talk-urile îi motivează dar pe teren nu se vede nimic...

9W1mBAV.png

U2orxEI.png

Acesta este clasamentul final al Ligii I înainte de startul Playoff-ului și al Playout-ului:

ZNOoSUf.png

Playoff

BshV1cU.png

Playout

H3BzAFa.png

Programul echipei noastre în Playout:

mIR034y.png

Așadar, începe: MISIUNE IMPOSIBILĂ

bdjU4gd.jpg

 

12 hours ago, yogibeer said:

Cred ca ai nevoie de ceva transferuri de calitate superioara.

Bravo boss, ai eludicidat misterul.

2 hours ago, ElMagnifico said:

Ai nevoie de vreo 4-5 victorii in Playout si esti ok. Worst case scenario - mergi la baraj, dar acolo ar trebui sa te descurci. Poti deja calcula strategia pe anul viitor.

 

Mergem în Liga a II-a, am vorbit cu băieții deja...

Link to comment
Share on other sites

Final de sezon 2020/2021

Din păcate aventura noastră în Liga I se încheie aici. Se pare că nu am fost pregătiți pentru acest nivel și e drept că am sesizat clar diferența de valoare dintre jucătorii mei și cei ai echipelor din prima ligă... E greu să aduci jucători fără buget de transferuri și mai ales fără un buget decent de salarii pentru nivelul primei ligi.

Deși am fost tentat de mai multe ori să-mi dau demisia sau chiar să abandonez această carieră, de fiecare dată m-am ambiționat și am zis că pot mai mult de atât, convins fiind de faptul că fără jucători de valoare nu prea ai cum să reușești. Deși nu am menționat aici, am avut oferte de a prelua UTA, Botoșani sau chiar Dinamo la un moment dat și de fiecare dată am refuzat deoarece, cel puțin până la momentul de față, vreau ca în acest save să joc exclusiv cu Dacia Unirea Brăila. 

Ll5ytjG.png

uStZCLb.png

E o seară tristă pentru mine. Cred că e prima dată când retrogradez cu o echipă în Football Manager și joc din 2005. Faptul că e vorba despre echipa mea de suflet din orașul meu natal, mă întristează și mai tare. Voi continua această carieră chiar dacă la un moment dat nu mai aveam nici o tragere de inimă. Vom juca iar în Liga a II-a și sper să promovăm cât mai repede pentru a demonstra că acest sezon a fost un accident. 

Playout

nJ38eaZ.png

Playoff

jgtnU7c.png

 

OfWYyOm.png

Saoc4Ey.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Cdu92 said:

Final de sezon 2020/2021

Din păcate aventura noastră în Liga I se încheie aici. Se pare că nu am fost pregătiți pentru acest nivel și e drept că am sesizat clar diferența de valoare dintre jucătorii mei și cei ai echipelor din prima ligă... E greu să aduci jucători fără buget de transferuri și mai ales fără un buget decent de salarii pentru nivelul primei ligi.

Deși am fost tentat de mai multe ori să-mi dau demisia sau chiar să abandonez această carieră, de fiecare dată m-am ambiționat și am zis că pot mai mult de atât, convins fiind de faptul că fără jucători de valoare nu prea ai cum să reușești. Deși nu am menționat aici, am avut oferte de a prelua UTA, Botoșani sau chiar Dinamo la un moment dat și de fiecare dată am refuzat deoarece, cel puțin până la momentul de față, vreau ca în acest save să joc exclusiv cu Dacia Unirea Brăila. 

Ll5ytjG.png

uStZCLb.png

E o seară tristă pentru mine. Cred că e prima dată când retrogradez cu o echipă în Football Manager și joc din 2005. Faptul că e vorba despre echipa mea de suflet din orașul meu natal, mă întristează și mai tare. Voi continua această carieră chiar dacă la un moment dat nu mai aveam nici o tragere de inimă. Vom juca iar în Liga a II-a și sper să promovăm cât mai repede pentru a demonstra că acest sezon a fost un accident. 

Playout

nJ38eaZ.png

Playoff

jgtnU7c.png

 

OfWYyOm.png

Saoc4Ey.png

Mda... nasol... Cel mai greu la retrogradare e sa pastrezi jucatorii buni. Au prins gust de prima divizie si cu siguranta cei mai buni ai tai pot juca la nou-promovate sau cele care s-au salvat deasupra ta. Vor fi oferte si va fi greu sa ii tii sau sa ii motivezi sa mai joace daca ii tii cu forta. Fii pregatit sa improspatezi lotul cu minim 4-5 titulari.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, kevinluci said:

Faptul ca ai retrogradat, e naspa, dar mai rau va fi cu jucatorii. Daca-i vei putea pastra sau daca poti lua ceva bun. Nu vrei sa incerci ceva cu 3/5 fundasi?

Singurul jucător pe care nu l-am putut păstra a fost Vlad Mihalcea. A plecat la Iași pe 85k € (clauza de reziliere în cazul retrogradării). Novac vrea și el să plece dar nu-l vrea nimeni. 

Au mai plecat câțiva jucători cărora le expirau contractele în vară și nici n-am mai vrut să le prelungesc. Unul dintre ei e Mediop Ndiaye. 

Nu era o idee rea sa incerc o formație cu 5 fundași... În presezon am folosit 4-2-3-1 și rămânem deocamdată la acest sistem. Mă gândesc să implementez un 5-2-1-2 în ultimele 2 meciuri amicale și să am de backup acest sistem... Bună idee mi-ai dat!

12 hours ago, ElMagnifico said:

Mda... nasol... Cel mai greu la retrogradare e sa pastrezi jucatorii buni. Au prins gust de prima divizie si cu siguranta cei mai buni ai tai pot juca la nou-promovate sau cele care s-au salvat deasupra ta. Vor fi oferte si va fi greu sa ii tii sau sa ii motivezi sa mai joace daca ii tii cu forta. Fii pregatit sa improspatezi lotul cu minim 4-5 titulari.

E greu să găsești 4-5 titulari liberi de contract și care să dorească să vină la noi.

Deocamdată caut jucători U21, că din lotul actual doar Ciucureanu și Covaci mai sunt. Ne întâlnim iar cu regula 3 U21 in primul 11...

13 hours ago, il muce said:

nasol moment.

dar... +10 la respect

 

13 hours ago, ovidiu10 said:

Succes in continuare! Nu claca...sunt convins ca vei promova din nou sezonul urmator.

Mulțumesc pentru încurajări, băieți! Lupta continuă! 

Link to comment
Share on other sites

Startul sezonului 2021/2022

Începem noul sezon încrezători, ne dorim să promovăm în Liga I și să facem uitat sezonul trecut. Participarea în Cupa României va fi un bonus, acolo vor evolua jucătorii care nu au prea evoluat în campionat.

L4m7NLm.png

 

Deși casele de pariuri ne cotează drept a 6-a favorită la titlu, noi sperăm să depășim toate așteptările și să ne clasăm pe podium.

URP4sCg.png

 

Componența Ligii a 2-a pentru sezonul 2021/2022:

OfWYyOm.png

nB7rpkt.png

 

Link to comment
Share on other sites

August Update

Început bun de sezon dar se putea și mai bine dacă eram un pic mai atenți. Faptul că suntem obligați să avem 3 U21 în primul 11 ne dezavantajează un pic fiindcă ducem lipsă de asemenea jucători și a trebuit să împrumutăm sau să promovăm de la U19 jucători foarte tineri și le trebuie un timp până să se acomodeze cu prima echipă.

DFOoDrm.png

OfWYyOm.png

GJOsPsj.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kevinluci said:

U Cluj e in L2. Credeam ca vor promova. Rosenfelder e deja la al treilea sezon cu tine, dar parca nu straluceste. Inceputul e bun, obligatoriu tre sa o tii sus.

Pare să fie un început bun de sezon pentru Marco. Sper să fie sezonul lui iar Dacia Unirea să promoveze. :) 

Link to comment
Share on other sites

Priviți unde transferă cluburile din Liga 2... asta ca să vedeți la ce nivel jucăm noi. :cool:

to76akn.png

Profilele super talentelor:

63gAcyL.png

7Y2hG2K.png

yQeu9Ok.png

Pe Lasa l-am lăsat să plece la FSCB pentru că era slab rău. Acel 4 la Anticipation cred că-l trăgea în jos. A făcut câteva meciuri catastrofale care mi-au demonstrat că nu e de păstrat.

În această perioadă de transferuri noi nu prea am ieșit în evidență. Am adus 3 jucători: Axinte, Tonelli și Florin Dumitru. Profilele lor le găsiți mai sus la prezentarea lotului.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Oups...asta e cam naspa, cu invazia de straini in Liga 2...in realitate nu prea este asa. Cel putin nu, spanioli, francezi si portughezi. Pentru FM19 e de urmarit in BETA daca mai apar astfel de nazdravanii si eventual, sa le cerem sa limiteze prin cod transferurile astea extravangante...Desi, din proprie experienta, daca joci cu o echipa din liga respectiva si tu incepi si aduci englezi, francezi, italieni o sa inceapa si restul echipelor sa aduca (cumva te copiaza pe tine si jucatorii din tarile respective sunt mai dispusi sa vina, pentru ca sunt exemple de alti jucatori din tara lor care joaca deja acolo).

Astfel, ca testul ar trebui facut pe unemployed, ca sa nu influentam transferurile. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ovidiu10 said:

Oups...asta e cam naspa, cu invazia de straini in Liga 2...in realitate nu prea este asa. Cel putin nu, spanioli, francezi si portughezi. Pentru FM19 e de urmarit in BETA daca mai apar astfel de nazdravanii si eventual, sa le cerem sa limiteze prin cod transferurile astea extravangante...Desi, din proprie experienta, daca joci cu o echipa din liga respectiva si tu incepi si aduci englezi, francezi, italieni o sa inceapa si restul echipelor sa aduca (cumva te copiaza pe tine si jucatorii din tarile respective sunt mai dispusi sa vina, pentru ca sunt exemple de alti jucatori din tara lor care joaca deja acolo).

Astfel, ca testul ar trebui facut pe unemployed, ca sa nu influentam transferurile. :)

Din ce văd eu, ăștia 2 au apărut în Annual Youth Intake al cluburilor respective...

JKKuqfm.png

0cRgypK.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Da, 100% sunt din ăștia veniți în muncă. E greu tare acum în Franța, iar în Ro se fac bani frumoși si la îngrijit de bătrâni.

Anyway, și eu am primit regen străini, dar când jucam în Anglia, nu în Ro. Încă.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy