Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


DOWNLOAD FM18


ovidiu10

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
1 hour ago, BurticAndrei said:

Cand apare pe filelist? :D 

Nu asa se intreaba...se zice: "Da-mi frate si mie cracul pentru fm18, ca eu mam jucat doar fifaa pana acum si nu prea ma prikep...am loat jokul dar nu are si crack"

1 hour ago, yogibeer said:

Ce securitate are?

Nu ma pricep. Securitate maxima si securitate sporita. :D

Link to comment
Share on other sites

Acum pe bune, vreti sa imi spuneti ca nici unul din voi nu a jucat cm/fm crack-uit . Adevarat ca unele cereri de a lungul timpului sunt idioate, dat imi vine greu sa cred ca de cand jucati a-ti cumparat jocul original . Eu primul CM l-am cumparat din Constanta, de la un bisnitar care vindea cd-uri cu jocuri/filme/muzica piratate. Si dupa ceva ani l-am downloadat, il cumpar de vreo 6 editii 

Ai putea sa faci un sondaj sa vezi cati din membrii au jucat CM/FM piratat 

 

:) 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aurelian07 said:

Si..... doar ceva ipocrizie in mesajele de mai sus . Doar atat .

Boss-ule, de ce te ataci aiurea? Nu are importanta cine l-a jucat pirat sau cine nu, ci doar ca forumul asta sustine produsul original, ceea ce mi se pare corect.

Link to comment
Share on other sites

Nu este vorba de a ataca pe cineva, sunt de acord 100% cu sustinerea produsului original. 

Este vorba de a educa si de a indruma spre produsul original, nu de a fi sarcastic si de a bana.

Cu totii am fost neinitiati in ale FM-ului , fara bani si doritori sa jucam cat mai repede noua editie. 

Consider ca ar fi mai potrivit sa se fac un mesaj tip in care sa se specifice ca acest site nu icurajeaza piratarea ci cumpararea jocului original . De asemenea in mesajul repectiv se pot explica avantajele cumpararii originalului (fara crash-uri / posibilitatea de utilizare a updat-urilor originale cand apar / suport de la SI ) si un link de unde se poate cumpara . Si daca 1 din 10 care intreaba de crack, va cumpara in final FM-ul original , va fi un castig pentru toata lumea .

Dar poate gresesc si e mai bine sa fim sarcastici si sa banam 

 

Link to comment
Share on other sites

Toti am trecut prin faza aia, cand fie nu voiam, fie nu puteam sa dam bani pe jocul/jocuri originale. E de inteles.

Problema apare cand te manifesti public pe subiectul asta. Ai trackere si alte locuri putin sau deloc restrictive, unde poti intreba linistit de lucrurile astea.

Aici e forum oficial, daca atat te duce capul, nu esti o pierdere pentru comunitate. Zic, dăcât.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dap, @aurelian07, sunt de acord cu tine: si eu am jucat variante piratate de CM/FM. Si ai din nou dreptate: eram elev/student, nu imi permiteam.

Daaaarrr, imi "procuram" singur jocurile (de la coloane de la Romana, de pe ODC, din Regie etc). Nu intrebam pe forumul SI de crack si de unde as putea sa iau jocul.

La cateva ore de la lansare au inceput sa curga mesajele: de unde iau jocul, de unde iau crackul, de unde se poate downloada...Nu am nimic cu oameni, Doamne-fereste! E dreptul fiecaruia de a juca orice varianta vor, dar:

1. fmro.ro este afiliat SI: nu putem sa le sabotam astora afacerile, ca sa fim noi draguti cu pustanii de 12 ani, care nu pot cumpara jocul

2. e agasant sa raspunzi la mesaje private legate de crack (nu sunt birou de informatii, am si eu o sotie, o viata privata, un job etc)

3. nu cred ca a fost nimeni sarcastic...si nici nu vrem sa banam pe nimeni (era mai mult asa pentru a descuraja lumea de la a posta tampenii), dar eu acum lucrez la a face history-ul pentru jucatorii de la Liga 3. Asta inseamna ca aduc un plus comunitatii FM! Daca tu imi explici cum plm aduce un plus comunitatii pustanul (sau nepustanul) care intreaba de unde ia si el crackul sau eu, in momentul in care in loc sa imi vad de excelurile mele, stau sa raspund la mesaje de genul, inseamna ca eu ma aflu in eroare.

In schimb, daca tie ti se pare ca ce am scris eu mai sus sunt aberatii si sarcasm, inseamna ca tu te afli in eroare. Sau vrei doar sa provoci! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
2 minutes ago, Bodipo said:

Unu, intru pe forum pentru scurt timp, cam la un an, în perioada lansării. Din 2008 sau ceva similar se repetă discuția asta. Nu doresc nimic, e doar o constatare.

Stii cu ce stau brat la brat din 2008 aceste discutii recurente? Cu vanzarile de FM-uri in Romania: undeva pe la 800 de bucati, anual.

In Grecia, cu salarii si nivel de trai comparabile cu ale Romaniei, s-au vandut acum 2 ani, 10.000 de copii.

Nici eu nu doresc nimic, doar povesteam. :D

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ovidiu10 said:

Dap, @aurelian07, sunt de acord cu tine: si eu am jucat variante piratate de CM/FM. Si ai din nou dreptate: eram elev/student, nu imi permiteam.

Daaaarrr, imi "procuram" singur jocurile (de la coloane de la Romana, de pe ODC, din Regie etc). Nu intrebam pe forumul SI de crack si de unde as putea sa iau jocul.

La cateva ore de la lansare au inceput sa curga mesajele: de unde iau jocul, de unde iau crackul, de unde se poate downloada...Nu am nimic cu oameni, Doamne-fereste! E dreptul fiecaruia de a juca orice varianta vor, dar:

1. fmro.ro este afiliat SI: nu putem sa le sabotam astora afacerile, ca sa fim noi draguti cu pustanii de 12 ani, care nu pot cumpara jocul

2. e agasant sa raspunzi la mesaje private legate de crack (nu sunt birou de informatii, am si eu o sotie, o viata privata, un job etc)

3. nu cred ca a fost nimeni sarcastic...si nici nu vrem sa banam pe nimeni (era mai mult asa pentru a descuraja lumea de la a posta tampenii), dar eu acum lucrez la a face history-ul pentru jucatorii de la Liga 3. Asta inseamna ca aduc un plus comunitatii FM! Daca tu imi explici cum plm aduce un plus comunitatii pustanul (sau nepustanul) care intreaba de unde ia si el crackul sau eu, in momentul in care in loc sa imi vad de excelurile mele, stau sa raspund la mesaje de genul, inseamna ca eu ma aflu in eroare.

In schimb, daca tie ti se pare ca ce am scris eu mai sus sunt aberatii si sarcasm, inseamna ca tu te afli in eroare. Sau vrei doar sa provoci! :D

Iti inteleg punctul de vedere si din fericire nu sunt in pozitia ta(sa fiu strasat de mesaje idioate) , si sunt de acord ca munca de reseach primeaza. Era doar o parerea personala (relativ neavizata) , ca decat sa le dam peste degete mai bine sa le deschidem mintea . Din  nou fara a intelege efortul suplimentar din partea ta .

Ai dreptate in legatura cu paralela cu Grecia,  din pacate consider ca e vorba de cultura/educatie . De ce sa platesc ceva cand pot sa fac rost de el gratis. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ovidiu10 said:

Stii cu ce stau brat la brat din 2008 aceste discutii recurente? Cu vanzarile de FM-uri in Romania: undeva pe la 800 de bucati, anual.

In Grecia, cu salarii si nivel de trai comparabile cu ale Romaniei, s-au vandut acum 2 ani, 10.000 de copii.

Nici eu nu doresc nimic, doar povesteam. :D

Nici nu prea gasesti magazine in Romania care sa vanda jocul in format fizic, inafara de Altex. Majoritatea vor sa cumpere jocul dupa update-ul din iarna, cand apare si varianta de la aprozar.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy
2 hours ago, chrisybvbassa said:

Nici nu prea gasesti magazine in Romania care sa vanda jocul in format fizic, inafara de Altex. Majoritatea vor sa cumpere jocul dupa update-ul din iarna, cand apare si varianta de la aprozar.

Acum nu mai gasesti, inainte FMRo avea linie directa la precomenzi si facea traducerea manualului, ba chiar participam la emisiuni de promovare la radio. Ca exemplu, acum 7 ani am avut lansarea la Cluj, cu cei de la CFR Cluj, campioana de atunci a Romaniei, cu sesiune de autografe, etc.

De ce nu mai avem? Dap, vanzarile scazute, spre foarte scazute. Nu a mai rentat sa aduca jocul in Romania, sa se chinuie cu localizarea si sa ii faca o campanie de promovare.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy