Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Buguri FM18


Mihai

Recommended Posts

On 07.11.2017 at 4:29 PM, Raulic said:

L-am mai dat eu pe Alibec la Wolverhampton si am mai primit niste oferte pe Benzar.

Am terminat un sezon in Liga 1 fara crashuri ... don't send-uri si alte minuni.

 

On 08.11.2017 at 2:46 PM, Raulic said:

Cred ca trebuie sa se remarce jucatorii cu adevarat. Eu am primit oferte pe Dennis Man, Alibec si Benzar, si pe Tanase l-am dat ca e treaba aia cu accidentarile ..

  • Man era golgheterul echipei dupa jumatate de sezon, debutat la nationala mare si echipa calificata in grupele CL + PA si cred ca m-a fraierit Tottenham, ca mi l-a cumparat inainte sa joc cu ei in primavara europeana :D 
  • Alibec a iesit golgheterul campionatului + Team of the Season + selectii la nationala.
  • Benzar - team of the season si titular la nationala.

Cumva e ca in realitate, degeaba vrea Dinamo sa il vanda pe Stelu Filip daca nu joaca in Europa si nu mai prinde nici nationala ..

Am primit oferte si pe Coman, la fel, cam titular de drept la mine pe stanga si debutat la nationala mare dar erau echipe no-name. Astept sa prinda si el o jumatate de sezon mai buna.

 

P.S: nu erau sumele visate de Gigi. Nu am obtinut vreo suma mai mare de 5 milioane de euro.

Am uitat sa mentionez ca din mult noroc si fara rejucari sau alte mizerii, am prins grupele EL cu Dinamo. Un culoar cum doar Steaua reuseste, plus niste mizerii de 0-0 si calificari la penaty. Am luat si titlul intre timp si tot nu am reusit sa vand nimic. Abia in sezonul 2, dupa o calificare din grupele EL si castigat campionatu regulat am reusit sa fac putina curatenie si buget de transferuri.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
17 hours ago, Tibi said:

Eu zic sa nu ceri, e prea drastic, nu e ceva imposibil.

Altfel, problema stadionului la Dinamo e chiar interesanta. Echipa se muta pe National Arena, dupa care apare ca stadionul apartine clubului. :) Nu mai plateste chirie, ba inca si primeste. FCSB imi da 500k pe an. :) In plus, mi se pare ciudat ca in fiecare luna aproape imi intra in conturi peste un milion de euro la "Others". Probabil tot din chirii primite de pe urma National Arena.

Asta e tare :)) 

Mue pt Gigi ca zicea ca stadionul e al lui cu primarita lui nanasita :D

Link to comment
Share on other sites

Da, e amuzant, dar e o lovitura data realismului. :)  Negoita " loves the club", cred si eu in conditiile astea. Eu imi scad 3 milioane din conturi la fiecare 3 luni cu in-game editor-ul, dar e cam enervant.

 

Din ce m-am uitat in editor, problema mutarii meciurilor pe Valentin Stanescu in competitiile europene poate fi rezolvata foarte usor. Stadionul Dinamo nu are setat "seating capacity", deci se completeaza campul asta si gata. Acum, problema cu National Arena cred ca s-ar rezolva daca s-ar seta "alternative stadium" pentru Liga 1 si Cupa Romaniei pana in 2020, cand ar fi gata noul stadion Dinamo. Sa se renunte la "stadium move". Si sa se seteze la National Arena Owner type - Council. 

 

Alta chestie ar fi ca jocul e destul de prost, in sensul ca nu-l intereseaza de re-build date, e doar un camp informativ. Stadionul Dinamo are setat re-build date 1 aprilie 2020, dar se pot juca meciuri pe el fara probleme, la capacitatea de 30.000 (toate in picioare :) ) inca din 2017. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
On 11/20/2017 at 9:46 PM, Tibi said:

Eu zic sa nu ceri, e prea drastic, nu e ceva imposibil.

Altfel, problema stadionului la Dinamo e chiar interesanta. Echipa se muta pe National Arena, dupa care apare ca stadionul apartine clubului. :) Nu mai plateste chirie, ba inca si primeste. FCSB imi da 500k pe an. :) In plus, mi se pare ciudat ca in fiecare luna aproape imi intra in conturi peste un milion de euro la "Others". Probabil tot din chirii primite de pe urma National Arena.

Problema stadionului apare pe joc nou creat? Sau e pe salvare inceputa in beta?

Oricum ma depaseste problema stadioanelor...am scris vreo 10 mailuri/postari pe tema asta...nu stiu de unde sa o mai apuc.

28 minutes ago, Tibi said:

Da, e amuzant, dar e o lovitura data realismului. :)  Negoita " loves the club", cred si eu in conditiile astea. Eu imi scad 3 milioane din conturi la fiecare 3 luni cu in-game editor-ul, dar e cam enervant.

Negoita are 70 din 200 la Board Confidence, tocmai in ideea in care ar putea renunta la club si in FM...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
11 minutes ago, Yso said:

Aveti idee daca mai apare vreun patch care sa mai rezolve din bug-uri?

Sau asa ramane pana la pauza de iarna?

Sigur, nu stie nimeni, dar statistic (raportand la editiile anterioare) mai apar updateuri.

Despre ce buguri e vorba, mai exact? :) Nu cred ca e niciunul care sa faca jocul nejucabil, in momentul de fata.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy