Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


CS U Craiova


Ionut91

Recommended Posts

fad6d1fef169ccadcb1c9cb9130c77e5_400x400

Inspirat de carierele lui Ita si Cdu am decis sa incep si eu una.Oltean din tata in fiu nu pot juca decat cu o echipa olteana,CSU din lipsa lui FCU.

Obiectivele mele sunt clare,tot ce se poate in Romania si in Europa,asta mai tarziu.

CS Universitatea Craiova isi desfasoara jocurile de pe teren propriu pe vechiul Extensiv,pana ce noul Ion Oblemenco va fi finalizat.

Din punct de vedere al facilitatilor stam prost,cu "average training facilities" si "adequate youth facilities",lucru ce trebuie schimbat deoarece filozofia mea va fi sa sa am un lot predominant cu romani,de preferinta din propria pepiniera.

 

TRANSFERURI

Am inceput salvarea fara optiunea de a efectua transferuri pana la urmatoarea perioada de mercato pentru a pastra putin mai realistic si interesant jocul.Am adus in schimb un jucator,portarul Jacobo,pentru ca nu il vad pe Calancea destul de bun pentru o echipa cu pretentii.

Jacobo a venit gratis,semnand cu noi pe o perioada de 2 ani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Asta incerc acum,nu stiu de ce nu pot edita

Jacobo,portarul nostru titular

230f4d4566b44de6a30412b4c975ca57.png

La capitolul plecari avem pe 

M.Briceag - imprumut la Mioveni 

R.Hreniuc - imprumut la Balotesti

 

Voi folosi o tactica 4-2-3-1,fiind sistemul meu preferat de joc

ce5d4dc289f9411d81d060b4d49e2e57.png

 

Am disputat si cateva amicaluri,fiind foarte multumit de jocul echipei,in special in aparare

e7ddab00b9c9400892711882e411ccb1.png

Link to comment
Share on other sites

Lunile Iulie si august

6df91bbef88d449786b60c198552238d.png

Incepem campionatul in forta,2-0 in deplasare cu Gaz Metan,scorul putea fi mai mare dar sa fie primit,95 suporteri craioveni au facut si ei deplasarea.

Urmatorul meci primim vizita campioanei,insa Rocha din nou isi face datoria si deschide scorul,intrand la pauza in avantaj.In minutul 57 insa,tanarul atacant ceh,Matej Pulkrab,venit imprumut de la Sparta Praga egaleaza.Un cartonas rosu pentru Sapunaru in min.63 ne aduce cu zambetul pe buze,crezand ca o sa fie mai usor sa le spargem apararea,insa pe rand Ivan,Rambe si Rocha rateaza cateva ocazii bune.

Etapa 3 ne duce la Timisoara,2-1 pentru noi si sa zica mersi ca a fost doar atat,Zlatinski din penalty si Kelic pentru noi,Leo Novak pentru ei

Din Banat facem deplasarea in Moldova,la Iasi,tocmai ce ii batusem in cupa ligii cu 3-1(Mazarache 12'Ciocoteala 16'Mateiu 41'/Boiciuc 68'),ei isi ia revansa in campionat,administrandune un sec 3-0.

In etapa a 5a primim vizita Stelei,Vatajelu cu o dubla ii trimite inapoi in Bucuresti plangand,Iar etapa a 6a fiind una neagra pentru noi,infrangerea cu Dinamo chiar pe teren propriu,Nemec inscriind singurul gol in minutul 43.Madson a primit rosu in min.48 si surprinzator am jucat mai bine in 10oameni,insa ne-a lipsit eficacitatea in fata portii.

Clasamentul provizoriu al ligii 1

5ee2ea6b06f946e596a6978544d5c90b.png

Link to comment
Share on other sites

Cupa Ligii Adeplast

CS U Craiova - CFR Cluj 2-1

(A.Manea 16',A.Muresan aut.90+2/D.Olmo 49')

Inca un meci dominat categori de noi,scorul putea fi mult mai mare dar din 19suturi doar 5 au prins cadrul portii.Avem ceva probleme si cu faulturile,numai in acest meci am facut 16,prea agresivi baietii mei.

 

Etapa 7

Concordia Chiajna - CS U Craiova 3-1

(Gradinaru 35',51',Raducanu 38'/R.Kelic 31')

Infrangere categorica,cu foarte multe ocazii la ambele porti,ei fiind mai eficace decat noi.Acka,Ivan si Rocha au avut o prestatie mediocra,mult sub nivelul lor.

 

Etapa 8

CS U Craiova - CFR Cluj 2-2

(Popov 1',Baluta 24'/Paun 40',Roman 53')

Inca un meci pe teren propriu fara victorie,pana acum suntem pe locul 12 in clasamentul meciurilor jucate acasa.Eficacitatea atacantilor mei isi spune cuvantul,Rambe si Mazarache inscriu foarte greu,21suturi dintre care 10 pe spatiul porti si doar 2goluri inscrise fata de CFR cu 2goluri din 5suturi pe poarta.Popov la primul meci ca titular inscrie si ma gandesc sa il scot pe Acka din primul 11.

 

Etapa 9

CS U Craiova - Pandurii Targu-Jiu 1-1

(Zlatinski pen.85'/Trifu 27')

Pandurii au avut 1singur sut tot meciul,doar un sut care a facut diferenta.Un punct foarte norocos pentru ei,cred ca Grigoras sa rugat tot meciul sa nu inscriem la cat am dominat;noi mergand pe filozofia ai nai mingea tragi la poarta,mai mult cand nai mingea.

 

Etapa 10

FC Botosani - CS U Craiova 1-1

(Jacobo aut.70/Rambe 25')

Rambe inscrie al doilea sau gol pentru noi,insa greseala lui Jacobo ne-a costat inca 2 ptc.

 

Clasamentul dupa 10 etape

b0c01b99c38541c894e6e6a6ed1c38a8.png

Link to comment
Share on other sites

Luna Octombrie 2016

Etapa 11

FC Voluntari - CS U Craiova 1-1

(A.Coman 16'/Ivan 89')

Al 4lea egal consecutiv,veste buna este ca avem in continuare o multime de ocazii,vestea proasta este ca primim gol prea usor,Ivan inscrie si el in sfarsit.

 

Etapa 12

CS U Craiova - ASA Ardealul 4-2

(Baluta 11',Rambe 24',Acka 48',Rocha 61'/Kuku 32',Surdu 81')

Un meci dominat categoric de noi,cu Acka ratand un penalty in min 28.

 

Etapa 13

FC Viitorul - CS U Craiova 1-2

(Iancu 55'/Ivan 6',77')

Invingem liderul chiar la ei acasa cu un Ivan in forma maxima.

 

Cupa Romaniei

CS Mioveni - CS U Craiova 1-2

(Nastasie 52',Ivan 38',Zlatinski 82')

 

Etapa 14

CS U Craiova - Gaz Metan Medias 3-0

(Rocha 45',53,Petre 90+1')

Invingem noul lider printr-o performanta incredibila a celor doi marcatori,dar si a fundasului Kay.

 

Clasamentul

e2e03e54d5af4883b7d7531d7094d588.png

Link to comment
Share on other sites

Noiembrie,Decembrie 

Etapa 15

AFC Astra - CS U Craiova 6-2

(Alibec 11',30',Pulkrab 37',Ionita II 53',Mansaly58',Florea 83'/Rambe 35',Silviu Lung jr.aut 64')

Dupa cum arata si rezultatul a fost un masacru,apararea noastra si-a luat o zi de concediu.doar Rambe ce a putut scoate capul in lume.Aveam asteptari mai mari de la acest meci,noi venind dupa 4victorii consecutive.

 

Etapa 16

CS U Craiova - ACS Poli Timisoara 3-1

(Gustavo 38',Zlatinski 50',Rambe 55'/Llorente 24')

Dupa macelul de la Giurgiu trebuia sa ne luam revansa in fata propriilor suporteri.In min 24 insa oaspetii deschid scorul si ma gandeam la ce e mai rau,insa Gustavo ne mentine in joc stabilind egalitatea.

Dupa pauza ne-am mobilizat mai bine iar cei mai in forma jucatori ai nostri ne aduc 3 puncte pretioase si ne mentin in cursa pentru playoff.

 

Etapa 17

FC Steaua Bucuresti - CS U Craiova 2-4

(William 19',Golubovic 88'/Rocha 49',Rambe 52',Ivan 79',Mateiu pen.84')

Ambele echipe au castigat cate o repriza,noi fiind mai buni la finalizare putin mai norocosi.Rambe isi face din nou datoria,Rocha isi mentine si el forma buna pe care o traverseaza.In meciul asta am avut si cele mai multe ocazii,20suturi,13 pe spatiul porti deci scorul putea fi mult mai mare.

 

Etapa 18

CS U Craiova - CSM Poli Iasi 5-2

(Rambe 9'14'53',Madson 56',Rocha 90'/Martin 69'73')

Cu toate ca Jacobo,Dumitras,Kay si Baluta au avut o zi putin mai proasta,tot am reusit sa inscriem de 5 ori in poarta iesenilor obtinand inca o victorie la scor.Am marcat 12goluri in ultimele 3 partide iar numai Rambe a reusit 6goluri in ultimele 4 jocuri.

Echipa incepe sa joace din ce in ce mai bine si mai ofensiv iar lucrul acesta nu poate decat sa ma bucure.

 

Etapa 19

Dinamo Buc. - CS U Craiova 0-0

Un meci in care posesia a fost la noi in proportie de 55%,ei ocupanduse de acumularea cartonaselor galbene,5jucatori de la ei luand galben,Nistor incasand 2 si a fost eliminat in min 62.Puteam sa castigam totusi meciul asta,dar Zlatinski a rata un penalty in min 40.

 

Etapa 20

CS U Craiova - Concordia Chiajna 3-1

(Melinte aut.42',Rocha 51',Vatajelu 82'/Raducanu 1')

Cu toate ca au deschis scorul foarte repede am reusit sa revenim,bine mai mult ajutati de autogolul lor,si sa ne luam revansa dupa ce ne-au batut la ei acasa cu acelasi scor.

 

Cupa Romaniei

CS U Craiova - CSM Poli Iasi 2-2(5-4pen)

(Zlatinski pen.10',Cretu aut.45'/Frasinescu 31',Boiciuc 64')

Am avut si putin noroc,iar la penalty Ciucur a fost singurul care a ratat,iar noi mergem mai departe in cupa.

 

Cupa Ligii

Gaz Metan Medias - CS U Craiova 1-1

(Buzean pen.58'/Acka 35')

Si acum am fost norocosi,jucand in 10 oameni din min.29 cand Ciocoteala este eliminat.Obtinem un egal in deplasare ceea ce ne face favoriti la returul de pe Extensiv.Finala cel mai probabil se va juca intre noi si dinamovisti,ei invingand Chiajna cu 2-0 acasa in meciul tur.

 

Clasamentul in pauza de iarna

c6655acf761544a9be0412a2fc1a9686.png

Link to comment
Share on other sites

Perioada de transferuri 

Nu am adus decat doi jucatori

Andre Ceitil - Sintrese 500lire sterline,jucator ce va face cuplu in aparare cu Kelic

957d986dc08441efae71772f60672492.png

Hendrik Bonmann - Dortmund II adus pentru 76.000lire,momentan accidentat pana la sfarsitul lui aprilie,dar dupa aceea va fi titular in poarta

457926e185d348deb8c288d7f0503c96.png

 

La capitolul plecari avem pe

Apostol Popov - Olhanense gratis

Alexandru Dumitras - Olhanense 200.000lire

Gustavo - Voluntari imprumutat

Simon Mazarache - FC Viitorul imprumut si 19.750lire pe luna

 

feec7dd717e747b6ad0853a5408dbd89.png

Amicaluri

af265a0fbdc140c097079280a843412a.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Etapa 21

CFR Cluj - CS U Craiova 2-1

(Roman 5',Gomelt 44'/Rocha 86')

Se pare ca scurta pauza ne-a afectat putin,pierdem 3 puncte foarte importante in lupta pentru titlu.

 

Etapa 22

CS U Craiova - FC Botosani 1-1

(Kelic 74'/Vasvari 45')

Un egal chinuit si suferinta mea continua :).

 

Etapa 23

Pandurii Tg.Jiu - CS U Craiova 2-1

(V.Alexandru 62',Antal 67'/Mateiu 59')

Iara un meci foarte slab,Rambe nu inscrie si asta se vede;de asemenea am facut prostia de al da imprumut pe Mazarache si ma vad in situatia de a avea rezerve de la echipa de juniori.Titlul este departe,dar sper sa prindem cel putin locul doi.

 

Etapa 24

CS U Craiova - FC Voluntari 1-0

(Kelic 9')

Kelic inscrie din nou si ne salveaza de la alt rezultat rusinos.Ne aparam bine dar nu reusim sa concretizam ocaziile ca in ultimele meciuri din 2016.

 

Etapa 25

CS U Craiova - FC Viitorul 2-2

(Zlatinski pen.26',Kelic 70'/Iancu 66',Casap 72')

Meci foarte important in fata liderului care avea un avans de 8ptc fata de noi.

 

Etapa 26

ASA Targu.Mures - CS U Craiova 0-3

(Rocha28',Manea35',Madson 53')

In sfarsit o victorie satisfacatoare.Am fost nevoit sa debutez si 3 juniori,Screciu,Hodea si Gunie.

 

Cupa Ligii

CS U Craiova - Gaz Metan Medias 2-2 (5-4pen.)

(Petre 43',Zlatinski 109'/Axente 60',Javi Ilor 99')

Obtinem o calificare chinuita la finalul unui meci care se anunta usor.Vom juca in finala cu FC Dinamo Bucuresti.

 

Clasamentul inainte de inceperea play off

67259796d8c24c12b9deb11b89de4fcf.png

Playoff

6c66768dcde5414cacf177e2798725d7.png

Playout

d5ca7ec94dfb48cca0ea24982ed72776.png

 

Ne asteapta meciuri foarte grele iar noi nu avem lotul suficient de puternic.Daca mi se accidenteaza un titular e foarte greu sa il inlocuiesc.Mergem asa pana in vara,poate reusesc sa gasesc ceva jucatori liberi de contract,bani de transferuri nu avem si suntem pe minus vreo 600.000.

Link to comment
Share on other sites

Playoff Etapa 1

CS U Craiova - AFC Astra 1-0

(Andre Ceitil 90+2')

Incepem playoff-ul cu dreptul,victorie cu o contracanditata la titlu.

 

Etapa 28

FC Viitorul - CS U Craiova 3-6

(Purece 32',Iancu 58',Coman 69'/Ivan 18',73',Rambe 41',71',Petre 52',Rocha 70')

Obtinem 3 puncte foarte importante impotriva liderului si trecem pe primul loc.

 

Etapa 29

CS U Craiova - Gaz Metan Medias 1-0

(Bancu 55')

3 din 3 in retur si se pare ca suntem principalii favoriti la castigarea titlului.Ceitil a fost eliminat in min 82 dar asta nu ne-a impiedicat sa obtine victoria

 

 

Cupa Romaniei

Unirea Tarlungeni - CS U Craiova 2-1

(Ricardo Grigore 8',A.Stoica 105+2'/Rambe 49')

Din cauza accidentarilor si suspendarilor am fost nevoit sa joc mai mult cu rezervele si lucrul asta sa vazut,Scorul este nedrept totusi noi avand posesia si mai multe ocazii de gol decat ei,dar na astai fotbalul.

Tarlungeniul a fost spaima echipelor de liga 1 in cupa eliminand pe rand Gaz Metan,ASA si noi.

 

Etapa  30

FC Steaua - CS U Craiova 2-1

(Man 27',Mitrea pen71'/Bancu 65')

A fost un meci foarte strans,ambele echipe luptand pentru primele doua locuri de liga campionior.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy