Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariera LLM


BurticAndrei

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Incepem noul sezon prin transferul portarului titular, am tot incercat sa-l tin dar n-am mai putut dar si suma de transfer este pe masura :D 

sXKST.png

Un alt jucator ce a primit zeci de oferte pe care le-am refuzat si care s-a suparat este fundasul central Kigbu, si pe el l-am lasat sa plece :(

sX8bJ.png

In perioada de pregatire inaintea sezonului, am ales 4 adversari slabi, din ligi inferioare pentru a castiga la scor si pentru a le face moral bun jucatorilor inaintea startului sezonului intro liga superioara. Totusi, chiar si asa, am primit gol aproape in fiecare meci, unul din corner si 2 pe contra atac. 

sXS04.png

Suntem considerati a23a echipa cu sanse la promovare cu o cota de 451 ... Sper sa le dau calculele peste cap si sa produc o noua surpriza :D 

sX047.png

Din punct de vedere al fair-play-ului financiar stam din ce in ce mai bine, platim cu 3 mil euro mai putin pe salarii decat am avea voie. 

sXq25.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
42 minutes ago, BurticAndrei said:

lol wtf ... cineva mi-a trollat pozele cred pentru ca eu cand le-am postat, au aparut bine iar acum apar altele ... cand ajung la comp fac din nou pozele si editez postul (daca mai pot)

Eu unul pot sa editez postarile in maxim 5-10 minute dupa ce le-am dat Submit. Dupa aceea, nu-mi mai apare optiunea de Edit

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am editat postul, acum ar trebui sa se vada bine. 

Luna august a adus startul campionatului pe care l-am inceput destul de bine, peste ceea ce credeam eu ca va fi. Ramane sa vedem si continuarea. 2 victorii in campionat si una in cupa ligii apoi primul contact cu o echipa de Premier League, Liverpool FC. A fost si o abordare gresita din partea mea a meciului, am ales sa joc 3-4-2-1 ultra defensiv si m-am trezit cu rezervele lui Liverpool la startul meciului, nici un titular. Am schimbat din mers strategia in 4-3-3 crezand ca pot sa produc surpriza dar m-au prins pe 2 contre si asta a fost. 

sOGGW.png

Suntem pe locul 13 momentan, vedem ce va fi in continuare.

sXIXk.png

S-a trezit noul patron sa accepte peste capul meu o oferta pentru un copil de 17 ani ce nu a apucat sa joace nici un meci pentru echipa noastra ... Chiar era in planurile mele pentru acest sezon pentru un post de titular si din cauza asta m-am certat cu patronul pentru ca a acceptat oferta dar nu a revenit asupra deciziei ...

sXz0A.png

sOybq.png

Toate transferurile IN/OUT din acest start de sezon. Profit de 6.5 mil euro ... Am facut o tiganie si am reusit sa pastrez aproape tot lotul din sezonul trecut, promitandu-le tuturor jucatorilor ce doreau sa plece ca vom promova in Championship la finalul sezonului :D 

sXeoc.png

In ultima zi de mercato, am reusit sa aduc un "Tutore" pentru tinerii mei mijlocasi. Nimeni altul decat Niko Kranjcar, pe care l-am angajat ca si Coach U18 si player pentru prima echipa unde va avea mai mult un rol de back-up si il voi folosi ca parent pentru copii.

sXln1.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa ce am inceput bine sezonul, si ajunsesem pe locul 3 in data de 15 septembrie, a venit o serie de 6m in care dominam meciurile dar nu finalizam in fata portii. Avem mari probleme in atac, cei 3 atacanti cu care am inceput sezonul nu reusesc sa penetreze plasa, marcand doar 5 din cele 21 de goluri marcate de echipa in acest sezon. Balance-ul a ajuns la 10 mil euro, dar nu voi arunca cu banii, ii tin acolo pentru mai tarziu, cand vom promova in Premier League, atunci va fi nevoie sa aruncam cu banii pentru a termina cat mai sus. In vara, cand l-am adus pe Kranjcar, puteam sa-l iau si pe Robinho la 35-36 ani dar cerea 600k salariu pe an + alte bonusuri si nu am vrut sa-i dau atata. Probabil trebuia sa-l iau pentru ca e un nume mare care vindea tricouri si crestea reputatia echipei.

s5Yr0.png

In campionat, din cauza "jocului rezultatelor" ne mentinem acolo sus dar suntem foarte multe echipe apropiate ca puncte.

s5d2A.png

Intre timp s-a terminat constructia Youth Facilities comandata anul trecut. Am incercat acum sa incep constructia Training Facilities dar patronul nici nu a vrut sa auda asa ca am mai dat sa construiasca un nivel de Youth Facilities.

s5QDc.png

s5UY1.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
6 hours ago, gaby4geo said:

Ai inceput deja sa strangi bani pentru Premier League? :D

Cam devreme, parerea mea. Zic ca ai putea sa cheltui putin ca sa fi sigur de promovare ;)

Nu neaparat ca strang bani de pe acum pentru Premier League dar nici nu vreau sa arunc cu ei in stanga si in dreapta pe jucatori pentru ca veniturile mele deocamdata sunt doar din transferuri. Sponsorii dau foarte putin. Ok Robinho chiar si la 34 ani inca era util dar ma gandesc si la faptul ca am deja 2 jucatori pe post, chiar 3 pe anumite posturi. Momentan nu am salar mai mare de 110k :D dar in curand se va schimba treaba. Poate aduc in iarna un golgeter.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In luna noiembrie am continuat forma slaba din acest sezon si ne-am afundat si mai tare dar am dat semne de revenire in luna decembrie si ne-am apropiat din nou de locurile de play-off. Am "spart" putin banca si am intarit echipa cu 2 jucatori. Probabil vor veni din nou oferte pentru tinerii jucatori din lot si cred ca ma voi desparti de cativa.

sSSTI.png

In campionat ne mentinem la 2pct de play-off si la 8pct de locurile ce promoveaza direct.

sSfaU.png

Iar acum cele 2 noi achizitii:

sSqMN.png

sS8IK.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Luna ianuarie a fost excelenta din toate punctele de vedere. In afara unei infrangeri surprinzatoare cu Doncaster, totul a mers ca un ceas elvetian. Am inceput sa marcam, am zdrobit liderul fara drept de apel cu 5-2. Sper sa nu fie doar o forma de moment iar rezultatele sa continue la fel pana la finalul sezonului. Momentan, noile achizitii si in special Seager nu joaca la maximul de potential. Mai au nevoie de timp pentru acomodare. Dar meciul cu Rotherham l-a castigat Seager aproape singur marcand un hattrick.

sf832.png

In campionat suntem pe locurile de playoff, la 2pct de promovarea directa si la 6pct de titlu. 

sfKxq.png

Pe partea de transferuri, in lunile noiembrie si decembrie am incercat sa aduc un golgeter dar toti cu care am discutat nu veneau fara 1.5 mil euro suma de transfer si pentru moment am renuntat la idee. Asa ca am ramas la jucatorii free si am ajuns sa-l aduc pe Seager (postarea precedenta). Am mai adus un varf, defapt un munte de om. Nu stiu cat de mult ma v-a ajuta pentru ca tactica se bazeaza pe jocul in viteza si combinatii rapide dar vom vedea pe parcurs dar dupa ce mi-au plecat 3 atacanti in ianuarie aveam nevoie rapida de un back-up.

sf0lW.png

Cei 3 atacanti ce au plecat: 400k

sfouO.png

500k

sfzCp.png

Si golgeterul echipei in toamna cu 12g a plecat pentru 3mil euro:

sfeUZ.png

A mai plecat un fundas central pentru 800k

sfkry.png

Si a venit Gian in locul lui:

sfr7C.png

Sumar transferuri pentru acest sezon, profit de 11 mil euro din transferuri.

sfIBi.png

In acest moment Balance-ul arata 14.5 mil euro. Din pacate, patronul e foarte incapatanat si nu accepta imbunatatirea Training Facilities. Pe langa asta, nici nu accepta mai mult de 3 coach. Toate astea ma tin la nivelul de echipa mica. Daca ar accepta toate aceste imbunatatiri, clubul ar deveni unul profesionist in adevaratul sens al cuvantului si mi-ar fi mult mai usor in relatia cu jucatorii. Daca nu am avea bani as intelege dar avem 14 milioane in cont ... Vedem ce va fi in continuare.

On 24.12.2016 at 7:10 AM, BurticAndrei said:

 

s6I1N.png

sqTio.png

Cam asa s-a dezvoltat in 3 sezoane copilul cu personalitate Professional primit la primul Intake. Daca aveam facilitati mai bune, ar fi crescut si mai bine. Inca nu si-a atins maximul de potential. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Part 1. Am terminat sezonul de 3 zile dar in ultimele 2 a fost picat site-ul unde uploadez pozele si din aceasta cauza postez abia azi. Finalul de sezon a fost un fiasco total, cu multe meciuri cu echipe din partea a doua a clasamentului. Pur si simplu tactica mea nu este facuta impotriva echipelor ce se apara supraaglomerat. Chiar daca pe faza de atac, ajung chiar si 7 oameni in preajma careului advers, nu reusesc sa-mi creez nici un CCC impotriva acestor echipe si notez la ocazii doar prin suturi ciudate si fara noima iar adversarii scapa pe contraatacuri taioase si marcheaza la singura lor ocazie.

se8eM.png

Terminam fara nici o emotie in top 6 dar se putea mult mai mult. Rotherham care a dominat autoritar la un moment dat campionatul, s-au trezit si ei abia pe locul 3 la final de sezon. 

ser1D.png

PS: i-am reziliat contractul acestui individ, care a inscris 20g in 4m pentru echipa U23 dar la prima echipa n-a fost in stare nici din 2 metri cu poarta goala sa marcheze ...(ma mir ca nu s-a opus board-ul pentru ca a trebuit sa-i platesc 400k).

On 07.01.2017 at 8:53 PM, BurticAndrei said:

sf0lW.png

Stay tunned, vine si partea 2 tot azi 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
54 minutes ago, kevinluci said:

nu mai bine il vindeai?

Nu stiu daca mai luam ceva pe el la 30 ani fara 2 luni ... Oricum acum decizia e luata si nu mai pot face nimic ... 

Part 2. Asadar, la primul sezon de League One, contrar asteptarilor tuturor, am reusit sa terminam pe locul 6 si sa jucam in playoff. In semifinale jucam contra celor de la Rotherham, o echipa impotriva careia in sezonul regulat am castigat 5-2 acasa si am pierdut 4-1 la ei. Se anunta o dubla mansa cu multe goluri, ceea ce s-a si intamplat. Suprinzator, desi am dominat autoritar, am pierdut meciul tur de acasa.

skAKI.png

Pentru retur, am facut o schimbare, am adaugat la instructiuni "Roam from positions" si suprinzator chiar si pentru mine, am inceput puternic meciul si am condus cu 3-0 la pauza cu o prima repriza in care nu le-am dat nici o sansa. In repriza a doua s-au trezit si din cauza faptului ca am schimbat in 5-2-2-1 ultra defensiv si a rezultat un meci spectaculos cu 9 goluri :D si calificare pentru noi in finala Playoff-ului !!! 

skjBM.png

Ne-am calificat in finala unde jucam impotriva celor de la Peterborough, echipa pe care am batuto in sezonul regulat de 2 ori cu 2-1. Pentru finala de pe Wembley am avut 2 titulari accidentati. Am pastrat activa instructiunea de "Roam from positions" si a rezultat un macel pe teren, cei 51,753 spectatori (sa fiu putin arogant) au vazut o singura echipa pe teren :D 

sk6UD.png

Dupa acest meci, am facut 1.1 mil !!! din bilete datorita celor 51.753 spectatori prezenti la meci. La prima participare in League One, am distrus toate cotele la pariuri si am reusit sa promovam in Championship !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy