Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Da cine e, dom'ne, Nichita Stanescu asta? A adus mai multi bani decat mine in Romania?


Ita

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

N-am mai dus un sezon complet in Romania de vreo 4 editii de FM si n-am mai jucat niciodata cu Steaua chiar daca una dintre cele mai timpurii amintiri din copilarie e bucuria de dupa semifinala cu Anderlecht din Cupa Campionilor din '86. Asa ca mi-am calcat pe inima si mi-am propus o cariera lunga cu echipa favorita, in opinia mea editia asta de FM arata al dracu' de bine in ciuda criticilor numeroase.


Baza de date e large, toate cele 51 de natiuni si ligile lor jucabile; am adaugat si current international players si players from clubs in continental competitions de pe toate continentele, asa am ajuns la 171.000 de jucatori, mult peste limita recomandata a sistemului meu de 125.000, sper sa nu imi mearga jocul prea incet.
Am adaugat activatorul lui il muce pentru Liga a III-a, transfers & data update-ul lui pr0, cateva real fixtures, cate facepacks, kits si logos am gasit.

Pentru ca ma voi axa pe cresterea talentelor, activatorul de Liga a III-a imi va folosi foarte mult, preiau si Steaua 2 si modelez acolo atent tinerii, incerc si alte tactici si positional retraining. Sper sa promovez cat mai repede pentru a da juniorilor sansa unei competitii cotate mai bine. 
Sunt control freak, concediez head coach-ul de la U19 si joc si cu cei de acolo.
In salvarea asta vreau sa duc micromanagementul la un nivel la care nu l-am mai dus pana acum, chiar daca progresul de-a lungul sezoanelor o sa fie foarte lent. Timp liber am, e frig afara si nu-mi mai plimb labradorul atat de mult. :)


Planuiesc sa fiu extrem de agresiv pe piata transferurilor inca din prima fereastra in ciuda bugetului inexistent in momentul asta, deci prioritatea in ceea ce priveste staff-ul este crearea unui departament de Scouting & transfers team cat mai puternic, planuiesc sa angajez aici staff cu scouting knowledge cat mai variat, momentan sunt cu world knowledge la doar 10%. Aici am o singura regula pe care mi-o impun in toate carierele: sunt liber sa transfer pe cine vreau din ligile tarii in care activez, dar pentru importurile de jucatori folosesc scouterii, bag jucatorii in shortlist si ii cumpar doar dupa ce primesc recomandarile celor din urma.
Tintele de transferuri sunt in special jucatorii de peste 24 de ani cu personalitate buna pentru tutoring, care pot aduce imbunatatiri lotului, si jucatorii de pana in 23 in care vad potential mare. Ma gandesc ca principala cheie a succesului pentru a urca in ierarhia europeana a cluburilor pentru Steaua, un club cu potenta financiara limitata, e sa gasesc tinereii cu potential mare cat timp au si cer salarii mici inainte sa ii inhate granzii Europei si sa inceapa sa ceara salarii nesimtite.
De obicei ma atasez de jucatori si nu transfer prea mult, de data asta voi urmari exclusiv interesul clubului, sa urc cat mai sus, cat mai repede. "Globalizarea e peste tot" zicea Gica a lu' Hagi intr-un interviu, asa ca a ajuns si la echipa lui Gigi, uit de loialitate pentru jucatori si-mi amintesc ca tot mai des banii cumpara trofee in fotbalul contemporan.

Link to comment
Share on other sites

  • Mihai featured this topic
  • Generaţia de Aur

Introducerile fiind deja facute, asta-s eu, fost international cu 56 de jocuri si 14 goluri la activ. :)

Mihail%20Zburlescu_%20My%20Profile%20Pro

Vad ca printul Giurgiului, Sumudica, deja nu ma haleste, abia astept sa ii vad petele de transpiratie de sub brate de pe tricoul lui de culoarea somonului in meciurile directe. Lui nea Ando cred ca o sa ii deie replica Meme, au o slabiciune unul pentru celalalt, eu doar trebuie sa il asmut nitel, de cand a iesit din puscarie a terminat-o cu fotbalul si a devenit doar o trompeta. Pe Leo il las cu castravetii lui murati, pe Miriuta il las sa viseze in continuare la caini rosii pe pereti. Cu Grigoras n-am nimic, doar a fost cel mai tare din oras pe la Constanta acum ceva timp, pe el sper sa il imbunez, sa ii schimb parerea despre mine; nu in meciul direct, desigur.

 

 

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Asta-i clubul, sper ca in timp cat mai scurt sa imi pun amprenta asupra istoriei, sa ajung pe peretii bisericilor ridicate de patron printre icoane.

 

Facilitatile de antrenament sunt decente, ma ingrijoreaza serios mocirla in care se zbate centrul de copii, aici trebuie sa ne miscam rapid, cu prima ocazie cer imbunatatirea facilitatilor pentru juniori.

Pe termen lung, dupa ce-mi iau cele 50 de milioane promise de patron la transferul lui Tanase si inca vreo 20 pe Man, sper la un stadion propriu si personal.

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Lotul e bine structurat, am cate doi jucatori pe fiecare pozitie dar cu siguranta mai merge imbunatatit. Pentru asta trebuie sa vand rapid 5-6 jucatori, n-am bani deloc. Chiar daca e foarte greu si putin probabil, cu transferurile potrivite si mult noroc la tragerea la sorti vizez accederea in grupele Champions League inca din primul sezon, de pe ruta non-campioanelor.

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20Pl

 

Asezarea tactica de la care plec, cea pe care o voi folosi in majoritatea partidelor este 4-3-3 DM Wide, cu asezarea asta plec in minte cand voi vinde si cumpara jucatori. Cand trebuie sa atac joc 4-2-3-1 Wide si atunci cand ma apar trec in 4-2-1-3 DM Wide. Aici detaliez dupa ce imi definitivez lotul, imi aleg rolurile in functie de ce am la dispozitie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Lotul:

 

Ricardo Ferreira - achizitie foarte buna, mult peste Nita, portarul pe care l-a inlocuit. Am iesit in castig financiar bine de tot, pe Nita am luat 1M de la Cardiff si pe Ferreira am platit doar 100k cu clauza de inca 60k dupa 50 de meciuri catre Portimonense, a doua divizie portugheza. La plus trec personalitatea professional, care-l face un tutor excelent, dar putea sa stea mai bine in situatiile de unu la unu si la anticipatie. 
L-am adus sa fie titular dar din pacate o accidentare destul de lunga il face sa rateze startul sezonului si cel putin turul III din calificarile Champions League, o pierdere grea.
Si-a petrecut intreaga cariera in Portugalia, a debutat la Braga, apoi a trecut pe la Olhanense, Maritimo si Portimonense.

Ricardo%20Ferreira_%20Overview%20Profile


Eduard Stancioiu - la 35 de ani, toti petrecuti in Romania, cunoaste foarte bine prima liga. Produsul Sportului Studentesc, a castigat cam tot ce se poate castiga cu CFR, dupa care a ajuns la ASA Targu Mures, incepuse sa lustruiasca banca la Cluj.
Chiar daca fortat de accidentarea titularului va incepe sezonul intre buturi, pleaca cu a doua sansa, nu cred ca ii activez clauza de prelungire a contractului scadent anul viitor, mai ales ca se intoarce si Cojocaru din Italia daca nu-l cumpara Crotone definitiv.

Eduard%20Stancioiu_%20Overview%20Profile

Gabriel Tamas - cel mai bun fundas central din liga, sunt obligat sa il folosesc pe dreapta pentru ca scouterii nu au gasit o tinta decenta pentru partea aia. Om cu 65 de selectii in Nationala, s-a imbatat prin Anglia, Franta, Spania, Rusia, Turcia... experienta, frate! Datorita sinceritatii de la interviuri si a evolutiilor excelenta suporterii i-au uitat trecutul dinamovist, mai ales ca a avut tupeul sa ii faca betivi pe cei din PCH. La sfarsitul sezonului ii expitra contractul dar sunt aproape sigur ca i-l prelungesc chiar daca cu inaintarea in varsta ma voi vedea nevoit sa il joc doar in centrul apararii pentru ca isi va pierde din capacitatea de efort si viteza si asa scazuta necesara unui bun lateral. 
Din pacate si el s-a accidentat serios in presezon si rateaza calificarile din competitiile continentale.

Gabriel%20Tamas_%20Overview%20Profile_zp


Gabriel Enache - am fost tentat sa scap de el dar ofertele primite au fost mult sub valoarea lui, si Benzar, singura tinta decenta pentru a-l inlocui, nu a vrut sa schimbe clubul, incerc iar mutarea asta in iarna. Face toata banda dreapta dar ii lipsesc calitatile defensive pentru un fundas lateral si cele necesare unui inside forward, el e winger, rol care nu se regaseste in tactica mea. Asta a fost prima lovitura data Astrei, ambitia oarecum prosteasca a lui Reghe de a-l cumpara, garantand ca scoate din el un excelent fundas dreapta; ma indoiesc ca a avut dreptate pentru ca s-a inselat de mult prea multe ori in ultimul timp, a devenit un malaxor de jucatori, cu toate ca sper din tot sufletul sa faca fata macar pana revine Tamas. O sa incerc sa il protejez cat mai des desi nu prea vad cum, daca se accidenteaza si asta I'm fucked... properly fucked.

Gabriel%20Enache_%20Overview%20Profile_z

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Bogdan Tiru - constanteanul a fost adus de la Viitorul pe 500k plus 650k dupa 50 de aparitii fiind oarecum fortat de subtirimea lotului in defensiva. Titular incontestabil cel putin pana in iarna, singurul fundas central de picior drept pana la revenirea lui Tamas, o sa incerc sa il protejez si pe el cum pot mai bine. Achizitie buna chiar daca e cam scumput, poate sa mai creasca mai ales la atributele fizice; sper sa se dovedeasca o investitie buna si sa imi aduca cel putin triplu pe viitor, cand il voi vinde.

Bogdan%20Tiru_%20Overview%20Profile_zpsl


Alin Tosca - crescut la Steaua II a trebuit sa il rascumparam de la Hagi cand am realizat ca a fost o gresala sa-l lasam sa plece. Destul de tare pe picioare, foarte determinat, poate sa joace si in banda stanga, se descurca bine in meciurile mari... sunt doar cateva dintre calitatile care-l recomanda pentru un post de titular si chiar vicecapitan.

Alin%20Tosca_%20Overview%20Profile_zpsme

Bogdan Mitrea - fostul fundas golgheter la Viitorului vine ca un backup mai mult decat decent fiind imprumutat de la Ascoli din Serie B din cauza subtirimii compartamentului defensiv.

 

Bogdan%20Mitrea_%20Overview%20Profile_zp  

 

Bogdan Vatajelu - inca un produs al Stelei care a explodat la Craiova, jucator pe care a trebuit sa platim sa il readucem, de data asta bani foarte grei, 750k cu inca 750k dupa 50 de jocuri nu-s de colo. Inca o investitie mare dar sper sa creasca frumos si sa obtin profit cand vine timpul sa-l vand. Astept multe centrari bune din banda, are si viteza decenta, daca dribla si pasa mai bine era lateralul perfect. Loialitatea si leadership-up care-l caracterizeaza il recomanda ca un viitor capitan pe viitor, cand se reacomodeaza la echipa.

Bogdan%20Vatajelu_%20Overview%20Profile_


Cristian Ganea - al patrulea jucator din defensiva care a trecut prin mainile lui Hagi. Adus sa suplineasca plecarea lui  Momcilovic in tarile arabe (am vrut sa scap de un extracomunitar care nu aducea nimic in plus lotului) sunt sigur ca se va achita bine de sarcini, e exact pe profilul lui Vatajelu chiar caca o idee mai putin talentat.

Cristian%20Ganea_%20Overview%20Profile_z

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mihai Pintilii - capitanul echipei de la revenirea la Steaua, un mijlocas defensiv util, din pacate accidentat pentru inca 5 luni, turul campionatului este compromis pentru el. Se descurca in meciurile importante, determinat, ambitios, destule jocuri la Nationala, este un tutore excelent pentru tineri.

Mihai%20Pintilii_%20Overview%20Profile_z


Alexandru Bourceanu - inca un international bun pentru tutoring; este determinat, ambitios, adora meciurile mari, un pilon important la centrul terenului unde sper sa faca multe interceptii ca BWM. Probabil titular pana revin ceilalti doi mijlocasi defensivi accidentati, decid in iarna daca ii prelungesc contractul scadent vara viitoare. Pe postul asta care necesita plamani de otel jucatorii sunt spre apusul carierei, deja testez piata pentru un BWM tanar care sa-mi tina echipa in carca in anii viitori, n-am gasit nimic bun inca, cel putin in conditii financiare bune pentru noi dar e timp, acum sunt acoperit.

Alexandru%20Bourceanu_%20Overview%20Prof


Lucia Filip - inca un accidentat pe termen lung, mai lipseste vreo 4 luni. Din cauza subtirimii liniei de fund il reantrenez pentru pozitia de fundas central stanga.

Lucian%20Filip_%20Overview%20Profile_zps


Ovidiu Popescu - adus vara asta de la ACS Poli, mijlocasul de 22 de ani sta bine la atributele fizice si mentale. nici cal, nici magar, inca nu m-am decis cum sa-l modelez, intr-un jucator destructiv sau un unul creativ. Eligibil pentru regula de under 21, preconizez ca va prinde cateva meciuri in partidele cu importanta redusa.

Ovidiu%20Popescu_%20Overview%20Profile_z

Vlad Achim - un box to box foarte bun, adus vara asta de la Voluntari, va prinde destul de multe jocuri fiind un all-rounder.  

Vlad%20Achim_%20Overview%20Profile_zpsnd


Antonin Barak - tanar ceh adus de la Slavia Praga care poate acoperi multe posturi si roluri. Inalt, puternic, bate foarte bine loviturile libere, am asteptari mari de la el, mai ales ca are potential sa mai creasca.

Antonin%20Barak_%20Overview%20Profile_zp


Rick Boldrin - playmaker brazilian cu pasaport italian adus de patron de la Astra pentru a-l enerva pe Sumudica, a profitat si de saracia de acolo pentru a-l salta la reducere. Vreau un box to box creativ, cred ca asta e, il joc in dreapta cuplului de mijlocasi centrali cu stangul pe interior, gata sa finalizeze cu sut.

Rick%20Boldrin_%20Overview%20Profile_zps


Nemanja Maksimovic - playmaker sarb de 21 de ani adus de la Astana pe 500k plus 750k dupa 50 de jocuri mi-a cerut cel mai mare salariu din echipa si i l-am oferit. Am incredere maxima in el, secundul il vede ca pe cel mai bun CA si PA din lot. Sper sa rupa norii, are pedigree de invingator, a casitgat Campionatul European U19 si pe cel Mondial U20 cu sarbii.

Nemanja%20Maksimovic_%20Overview%20Profi

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Antonio Jakolis - inca un jucator de care am incercat sa scap dar pe care am primit foarte putini bani. E winger la baza si imi e greu sa cred ca-l pot schimba intr-un inside forward. O sa fie a patra solutie pentu pozitia de AMR.

Antonio%20Jakolis_%20Overview%20Profile_


Aleksandar Palocevic - mijlocas central ofensiv de picior stang pe care il voi juca in dreapta, il vad in inside forward bun mai ales datorita miscarilor preferate. Am platit doar 150k plus 250k dupa 50 de jocuri catre Vojvodina, o sa iasa o afacere cu profit mare de aici.

Aleksandar%20Palocevic_%20Overview%20Pro


William - inca un jucator din lotul Astra, brazilian naturalizat care spera la telefonul lui Daum. O sa-mi fie foarte util, are fler, viziune, viteza, miscari preferate bune pentru un inside forward.

William_%20Overview%20Profile_zps7dsjytp


Andrei Ivan - perla Baniei, s-au sinucis vreo trei olteni de suparare cand l-am adus in Bucuresti. Un milion cu un milion jumate dupa inca 50 de jocuri m-a costat, nu stiu de ce am impresia ca ma vor ustura si-n dos clauzele astea cand jucatorii le vor indeplini si va trebui sa le platesc dar n-am gasit alta solutie, aveam bugetul pe 0 si voiam sa imbunatatesc lotul, sper sa iau ceva bani din Europa si sa platesc clauzele fara sa intru pe minus cand o sa fie cazul.

Andrei%20Ivan_%20Overview%20Profile_zpsv


Florin Tanase - singurul atacant veritabil din lot pana pe 1 ianuarie 2017 cand vine Alibec, nu i-am gasit un backup pe care sa mi-l permit, voi incerca sa il odihnesc de cate ori e posibil. Are clauze mari si asta, a tinut Gica de pret dupa sezonul excelent facut de Tanase anul trecut. 

Florin%20Tanase_%20Overview%20Profile_zp

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Da, aveam nevoie de bani sa-mi imbunatatesc lotul si am facut-o, am negociat la sange si am primit chiar mai mult decat ma asteptam pe indizerabili. Lotul arata mult mai bine ba chiar mai am un pic peste un milion de transferuri.

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Cativa tineri cu potential de la Steaua II care sper ca ma vor ajuta sa obtin promovarea in Liga II si care sper sa prinda lotul in anii viitori:

Ionut%20Poiana_%20Overview%20Profile_zps

Andrea%20Hristov_%20Overview%20Profile_z

Dimitar%20Burov_%20Overview%20Profile_zp

Vlad%20Mihalcea_%20Overview%20Profile_zp

Robert%20Vilceanu_%20Overview%20Profile_

Dennis%20Man_%20Overview%20Profile_zpsdi

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Tacticile:

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Ma ingrijoreaza foarte mult familiaritatea pentru tactici si team cohesion-ul care sunt reduse la minim, fiind foarte activ pe piata transferurilor nu am putut sa le imbunatatesc.
Meciul cu Anderlecht din turul 3 al calificarilor pentru Champions League de pe National Arena este peste doar 5 zile, pana atunci am partida cu ACS Poli de acasa pentru o ultima repetitie.

Program:

Fotbal%20Club%20Steaua%20Bucuresti_%20%2

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sincer, doar la el am ezitat, mai ales cand am vazut ca primesc doar 300k pe el si mi-a si marcat in meciul direct din campionat, a fost imprumutat de italieni la Astra, dar nu aveam nevoie de un target man si oricum nu prindea lista europeana, nu iesea la numar, era in plus.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Tururile preliminare pentru Champions League au mers excelent, mai bine decat ma asteptam.
2-1 in meciul tur de pe National Arena cu Anderlecht, am dominat statistic la absolut toate capitolele importante. De notat ca Stanciu s-a hotarat sa muste mana care l-a hranit si a inscris un gol frumos, i-a bagat pe belgieni in meci pentru retur.

FC%20Steaua%20v%20Anderlecht_%20Overview

 

La Bruxelles, in ciuda faptului ca am deschis scorul devreme, inca din minutul 9, si calificarea parea rezolvata, mai ales ca Bourceanu il controla cu marcaj strans pe Stanciu, s-a trezit Chipciu si i-a readus pe belgieni in joc cu un assist si un gol. Se joaca de la o poarta la alta, cu sarje ofensive periculoase si pentru noi si pentru ei pana in minutul 55, cand echilibrul numeric se rupe, Dendoncker vede rosu pentru cumul de cartonase. Ies la atac, cu un gol acum ii termin, dar belgienii se strang si par mai periculosi decat in formatie completa.
Jocul se scurge incet spre loviturile de la 11 metri, mai am schimbari si ma gandesc sa risc, sa il schimb pe Stancioiu cu Ferreira chiar daca acesta din urma inca se resimte in urma accidentari dar decid sa nu stric moralul veteranului, pana la urma Stancioiu a mai vazut meciuri de Champions League, portughezul, nu. 
Constant Vanden Stock vuieste. Bat primii si rateaza, lovesc bara; noi nu, Boldrin executa perfect, deja avem avantaj moral. Urca Chipciu de la centru terenului spre poarta din fata galeriei belgienilor, pare ca timpul s-a oprit, ma gandesc ca nu are cum sa greseasca, a avut un meci perfect pana acum; dar ezita, tracul debutului in fata propriilor suporteri isi spune cuvantul si trimite si el in bara. De aici, totul e istorie, Tanase, Mitrea si Ivan marcheaza cu siguranta pentru noi, suntem in playoff.
Notre respect, Anderlecht!

Anderlecht%20v%20FC%20Steaua_%20Overview

Sortii ne-au scos in cale pe Porto; se putea mai bine dar se putea si mai rau, mult mai rau.
Turul se joaca pe Dragao, stadion plin. Pana sa se dezmeticeasca am deja 2-0 in minutul 20, i-am scos din ghete. Ei incearca sa revina, eu nu ii las, ma apar excelent, toate finalizarile lor sunt suturi proaste de la distanta. Din pacate Andre Silva scapa in minutul 89 si inscrie pentru 2-1. Rezultat si joc formidabil, Becali deja urla pe la TV ca Hristos, Imparatul Lumii, i-a adus victoria, de Bourceanu a uitat.

Porto%20v%20FC%20Steaua_%20Overview%20Ov

 

Increzator in returul de pe National Arena imi propun posesia, sa le ascund mingea si sa las timpul sa se scurga. Am posesia dar timpul nu se scurge bine, noi suntem impotenti, nu reusim sa ne creem nicio ocazie, ei cand o prind sunt foarte directi, foarte incisivi, au ocazii multe. Inevitabilul se produce in minutul 67, au 1-0 si daca mai luam o boaba trebuie sa ne multumim cu Europa League. Ne panicam, ne bagam cu curu-n poarta, deja am flashback-uri cu tactica de la Boro. Ne imping metru cu metru dar timpul se scurge in favoarea noastra. Arbitrul fluiera intr-un final, 18.000 de fani stelisti sunt in culmea fericirii, ne calificam in grupele Champions League dupa doua tururi tari cu meciuri elecrizante, la limita infarctului.

FC%20Steaua%20v%20Porto_%20Overview%20Ov

Faraonul din Pipera e dezlantuit prin mass media, face spume de zici ca si-a gresit medicatia... ca a adus 15M de euroi in Tara Romaneasca de unul singur, ca ii obliga pe jucatori sa-si coasa crucea crestina pe chiloti pe sub sort daca UEFA nu-l lasa sa le faca imprimeuri pe tricoul de joc, ca generalii-s niste javre profitoare care nu fac nimic si el mulge oitele si berbecutii de la 5 anisori sa ajunga pana aici, in Sempion Lig, si ei nu-l lasa sa joace in Ghencea ba mai vor sa-i ia si banii pe care i-a adus in tara.
Eu incerc sa-mi mentin calmul... inchid televizorul si a doua zi lovesc, cer imbunatatirea facilitatilor pentru antrenament, cer imbunatatirea facilitatilor pentru juniori, cer marirea bugetului de transferuri, acum are de unde. Spre surprinderea mea ciobanul pune botu' la toate request-urile, ba ca bonus imi permita sa trimit scouterii in toate lumea, nu mai sunt restrictionat la Europa, a vazut ca am ochi pentru transferuri. Cu 14M in cont si 3.7M pentru transferuri viitorul suna bine, imi mai permit 2 jucatori buni in iarna pe langa transferul deja rezolvat al lui Alibec.

Argaseala ne poarta noroc la tragerea pentru grupe si picam cu Atletico, Benfica si Dynamo Kyiv. Avand in vedere ca eram in urna a 4-a, e grupa buna, sper sa imi depasesc conditia si sa ajung in primavara Europa League. Si Dennis Man & co sunt in delir, au parte de cel putin 6 meciuri continentale in competitia juniorilor. Doar Astra merge in Europa, in grupa de Europa League au cazut cu Roma, Anderlecht si Feyenoord.


In Liga I lucrurile puteau sa stea mai bine, am 3 victorii si 3 egaluri, sunt pe 2, la 2 puncte de Craiova. Pun startul exitant din competitia domestica pe seama rotatiei jucatorilor si a lipsei coeziunii tactice, sunt sigur ca lucrurile se vor imbunatati pe viitor.

Liga%20I%20Orange_%20Overview%20Stages_z

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru cariera.

Eu am inceput o cariera cu CS U Craiova, incep sa imi pun unele intrebari vizavi de calitatile mele pentru ca eu abia ma mentin in primele 3, iar la tine vad ca echipa este pe primul loc.

Am jucat vreo 20 de etape, Vatajelu a ajuns intre timp fundasul stanga al echipei nationale. Pe Ivan nu am putut sa-l pastrez, dupa o oferta de 5,5 milioane (toti banii jos) de la Man. Utd. pentru ca mai apoi sa il trimita la echipa a 2 a, fara a dori sa mi-l imprumute un an. Sper pe cat se poate sa vad evolutia lui in joc la cariera ta. Pe Tiru l-am adus si eu. Tiru a jucat meci de meci, am o tactica cu agresivitate crescuta si singurul defect este acela ca acumuleaza foarte multe cartonase galbene, dar este un jucator cu care sper sa dau lovitura si eu, mai ales ca recent a facut pasul catre echipa nationala de seniori.

Sunt curios deasemenea de Maksimovic, am vrut sa-l aduc si eu si a trebuit sa platesc aproximativ 3 mil. pentru el si am renuntat, l-am adus in schimb pe Herea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La dracu, aveam un sezon incheiat si povestit dar mi-a murit salvarea din cauza updateului lui pr0. Tipul a activat liga a 3-a greaca si ligile cipriote si undeva s-a strecurat o eroare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ma gandeam sa reincep cariera fara updateurile alea dar parca nu mai are rost, am dus un sezon si e prea usor cu Steaua pe plan intern. Am castigat campionatul lejer de tot, fara infrangere si doar cu vreo 5 egaluri, am castigat si Cupa Romaniei. Din grupele Champions League m-am calificat in pimavara Europa League.

Acum astept activatorul lui Il Muce pentru Liga a IV-a, poate incep si povestesc o cariera LLM sau una journeyman plecand de la Farul. O alta varianta e Viitorul, cu staff si jucatori exclusiv romani, ceva made in Romania 100%.

Link to comment
Share on other sites

Cam asta incerc sa fac eu la Ripensia: un fel de "nationalistic'' challenge + stil ofensiv cu multe goluri. E destul de fun pana acum, si sunt sigur ca o sa ma tina destul de ocupat cateva sezoane bune. Daca ar fi sa votam eu as fi mult mai interesat sa citesc o cariera LLM decat una inceputa direct in Liga1 si cu una din echipele cele mai bune. Orice ai alege, bafta si distracte placuta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/5/2016 at 5:11 PM, Ita said:

Ma gandeam sa reincep cariera fara updateurile alea dar parca nu mai are rost, am dus un sezon si e prea usor cu Steaua pe plan intern. Am castigat campionatul lejer de tot, fara infrangere si doar cu vreo 5 egaluri, am castigat si Cupa Romaniei. Din grupele Champions League m-am calificat in pimavara Europa League.

Acum astept activatorul lui Il Muce pentru Liga a IV-a, poate incep si povestesc o cariera LLM sau una journeyman plecand de la Farul. O alta varianta e Viitorul, cu staff si jucatori exclusiv romani, ceva made in Romania 100%.

unde as putea gasi acel activator ptr liga a 4-a ? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy