Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Romania SS Kits - FM23 (29.10.2022)


Raulic

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
9 minutes ago, Raulic said:

@ovidiu10: am facut si un folder Echipamente in folderul general de Research unde sunt poze cu echipamentele complete + cele de portari, ca sa se reproduca si in DB cand o fi.

Poti sa stergi din folderul tau, Gaz Metan 3 si Viitorul 3 pentru moment, zic eu :)

L-am vazut. Thanks! :)

Momentan fisierele .club din primele 2 ligi sunt la @DragosBox, care se ocupa de echipamente. I-am scris si lui de folderul de pe Dropbox.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Generaţia de Aur
2 minutes ago, ionutz2009 said:

Nike ul este pixelat și logo ul nou este pus peste cel vechi din câte văd la asta ma refeream in rest e perfect.

Eventual o sa ma mai uit odata la semnul Nike. Daca te uiti la echipament, o sa vezi ca logo-ul echipe are un efect 3D, ca si in realitate, cum au si numerele de pe spate.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Raulic said:

Eventual o sa ma mai uit odata la semnul Nike. Daca te uiti la echipament, o sa vezi ca logo-ul echipe are un efect 3D, ca si in realitate, cum au si numerele de pe spate.

Da la asta nu m am gândit îmi cer scuze..nu am spus o cu răutate. 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ACS Poli Timişoara 18/19 Home, Away & Third

ZAqJqP6.pngmwVNJEw.pngrYWb1mO.png

 

Chindia Târgovişte 18/19 Home (cred)

xyFwiLC.png

 

Daco-Getica Bucureşti 18/19 Home

OPNTnGI.png

 

U Cluj 18/19 Home

4daKKNP.png

 

@Maker: cand ai timp poate faci un update la echipamentele Botosaniului cu noul logo Casa Pariurilor pe piept, asta ca sa nu ma apuc eu de template iar :D

Doar daca ai fisierul PSD salvat or something ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pandurii Tg. Jiu 18/19 Home & Away

6KDd4Cz.pngVQZaOxO.png

 

Sportul Snagov 18/19 Home & Away

AeSC995.pngWrMGTP6.png

 

Ripensia Timişoara 18/19 Home & Away

4ck6Jd6.pngGvpIKN6.png

 

Aerostar Bacău 18/19 Home

K6Wwbar.png

 

Din ce am vazut eu, CS Baloteşti, Dacia Unirea Brăila, Academica Clinceni, Luceafărul Oradea, Metaloglobus Bucureşti si CS Mioveni au acelasi echipamente ca si sezonul trecut (momentan :D) ceea ce ar insemna ca nu mai sunt asa multe echipamente lipsa in L2 :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cam asa arata folderul meu cu echipamente din L2:

image.thumb.png.a1fc30884b2e7442e952b493d11e2bcf.png

Trebuie sa vad al doilea echipament pt Aerostar, la Chindia, Daco-Getica si U Cluj. 

Sa verific exact in ce echipamente a jucat Luceafarul, doar ca nu prea se gasesc poze, si sa fac noile echipamente de la Politehnica Timisoara, care au un design special (again).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
31 minutes ago, Raulic said:

Cam asa arata folderul meu cu echipamente din L2:

Trebuie sa vad al doilea echipament pt Aerostar, la Chindia, Daco-Getica si U Cluj. 

Sa verific exact in ce echipamente a jucat Luceafarul, doar ca nu prea se gasesc poze, si sa fac noile echipamente de la Politehnica Timisoara, care au un design special (again).

Nu le gasesc postate aici pe enregeticianul1 si 2, ripensia1 si 2. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Greu, greu cu astea ..

FC Hermannstadt 18/19 Home, Away & Third

hPSgGlk.png2HOvdRF.pngQY7Giv6.png

Cam asa arata folderul meu cu echipamentele din L1:

image.thumb.png.fd7343bb572b0224ced0ef43d108750a.png

Cu mentiunile:

  • La Voluntari nu imi dau seama de ordinea echipamentelor, pentru ca acel albastru nu are nici o legatura cu clubul.
  • CFR Cluj vor folosi echipamentul alb ca echipament de acasa 
  • La fel si Concordia Chiajna
  • Gaz Metan nu a jucat inca intr-un echipament de deplasare
  • Sepsi nu cred ca a jucat inca in acel echipament in dungi (poate ma insel)
  • Mai e nevoie de unele update-uri: Botosani (logo nou), Dinamo (small updates), Poli Iasi (small updates), FCSB (small updates) - toate WIP
Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Liga 1 Updates

RAuyhAW.png2bQILtE.pngLhkC6QK.pngxCs2Rwo.pngEbNrrot.pngr7OQBr5.pngByTGLJw.png

 

Urmeaza sa mai fac cateva update-uri la Liga a2a si eventual ce echipamente mai apar. Avand in vedere ca a inceput Liga a3a, poate reusim sa mai urmarim echipamentele noi care apar ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

FC Viitorul 18/19 Third

s4e42SX.png

 

Aerostar Bacău 18/19 Away

eysYnAi.png

 

Urmeaza Gaz Metan Third, Energeticianul Home, Luceafărul Away, Baloteşti Home + update la Dunărea Calaraşi :) Apoi ma apuc de ceva prin L3 in lipsa de template-uri si poze.

P. S.: daca are cineva poze cu al doilea echipament pentru Daco-Getica si Chindia sunt binevenite :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ACS Energeticianul 18/19 Home, Away

energeticianul1.png.5fd835f6265ea6a2be892f9170ee32cb.pngenergeticianul2.png.bfa07d96e0e8028bba56af3acf7a0e25.png

Ce bine ca facusem si celelalte. 🤦‍♂️La cel away nu sunt sigur de design, au jucat cu el la Resita in Cupa si nu am poze clare :)

 

CS Baloteşti 18/19 Home

balotesti1.png.027395d71b37e5ac1502c308d6145e47.png

Stiu ca au jucat cu el intr-un meci, parca e nou - nu au mai folosit culorile astea pana acum ... si au mai jucat in cel alb si cel portocaliu ambele fara logo-uri.

 

Luceafărul Oradea 18/19 Third

luceafarul3.png.76e7fccf1a6e89af8635d0fe299ed783.png

Al 3 lea echipament in care au jucat in acest sezon, e mai vechi, l-au folosit si in sezonul trecut. Pana mai joaca in cel alb, eu l-am scos pe ala :)

Urmeaza un update Mioveni, Petrolul si U Cluj, probabil si Away & Third pentru ultima si echipamentele de la ASU Poli :)

* De urmarit: away pentru Chindia, Daco-Getica si Metaloglobus.

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
3 hours ago, Raulic said:

@DragosBox: sa ne spui cum raman echipamentele in DB pentru CFR, Concordia si Gaz Metan

CFR CLUJ

De la anunțul cu folosirea tricoului alb acasă, ei au folosit:

Echipamentul ALB de 6 ori ACASĂ și de 2 ori în DEPLASARE.

Echipamentul VIȘINIU de 4 ori în DEPLASARE.

De echipamentul GALBEN nu s-au atins.

 

Eu zic să punem cum au zis ei:

                                                            Home                                              Away                                              Third

cluj1.png.1c979171be03cde36a561d04eaf0f97f.png      cluj2.png.e1a38378e8302a96ce53f5b49c8995b4.png      cluj3.png.dab319c1839817b664a89438fe3c147e.png

 

 

GAZ METAN MEDIAȘ

Sezonul asta ei au purtat:

Echipamentul ALB de 4 ori ACASĂ și de 2 ori în DEPLASARE.

...

Atât.

 

Dacă nu avem niciun reper mai bun, eu zic să ne luăm după situația echipamentelor (și după sezonul trecut, cu kitul negru):

                                                            Home                                              Away                                              Third

gaz1.png.2b7d9389f2a0c9657a27fe58dd92934f.png      gaz2.png.d27a6073fcafb0ed5bca15b75fa3b862.png      gaz3.png.41b12f95da2acda759c8cd478cffc677.png

 

 

CONCORDIA CHIAJNA

Sezonul asta ei au purtat:

Echipamentul ALB de 3 ori ACASĂ.

Echipamentul ROSU de 3 ori în DEPLASARE.

Echipamentul VERDE a fost purtat de portar în fiecare meci.

 

Din ce au arătat până acum, pare destul de clar, deși mă miră că au scăpat așa de simplu de echipamentul verde. Tricoul negru din situație m-am deci să-l fac de portar, ca să nu rămânem cu unul singur. Eu voi face în DB așa:

                                                                                        Home                                             Away

chiajna1.png.e5fe912d84dd168f5404f2beac9b3460.png      chiajna2.png.b0f52f8bcc68495ab643666beaf99882.png

 

În orice caz, eu voi mai avea o etapă de research în mijlocul lui septembrie, așa că voi mai putea actualiza pentru câteva săptămâni eventuale schimbări. Dacă mai apar clarificări, ne anunțăm reciproc, ca să fim pe aceeași lungime de undă.

 

 

1 hour ago, Raulic said:

U Cluj 18/19 Home, Away, Third

O5ZbkrI.pngHTSR4DV.pngSxb6IrW.png

Pentru echipamentul third nu sunt sigur de coloristica logo-urilor, nu am avut poze clare, am mers pe ce ce credeam :) 

Poți găsi poze mai clare pe magazinul lor oficial:  http://trops.ro/Catalog-U-Cluj_289.aspx

În orice caz, felicitări pentru echipamentele pe care le-ai făcut sezonul asta, sunt impecabile. Nu e ignorată munca ta depusă, mai ales când mă gândesc câți sponsori a trebuit să pui anul asta :D.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La U Cluj nu am poze de aproape sa vad ce culoare are logo-ul IRUM la al3lea echipament 🤔

Bun, mersi 😁 la Gaz Metan Medias asteptam echipamentul negru ;) si la Chiajna mai vedem daca joaca in verde.

Felicitari si tie, nici munca de la DB nu e de neglijat 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daco-Getica Bucureşti 18/19 Away

n5sbVJ7.png

 

ASU Politehnica Timişoara 18/19 Home

ta2Azk6.png

Am incercat sa reproduc pe cat posibil acel pattern de pe dungi. Are cineva o poza cu echipamentul away la ASU (pe acelasi model) ?

On 9/1/2018 at 5:20 AM, DragosBox said:

 

CONCORDIA CHIAJNA

Sezonul asta ei au purtat:

Echipamentul ALB de 3 ori ACASĂ.

Echipamentul ROSU de 3 ori în DEPLASARE.

Echipamentul VERDE a fost purtat de portar în fiecare meci.

 

Din ce au arătat până acum, pare destul de clar, deși mă miră că au scăpat așa de simplu de echipamentul verde. Tricoul negru din situație m-am deci să-l fac de portar, ca să nu rămânem cu unul singur. Eu voi face în DB așa:

                                                                                        Home                                             Away

chiajna1.png.e5fe912d84dd168f5404f2beac9b3460.png      chiajna2.png.b0f52f8bcc68495ab643666beaf99882.png

 

În orice caz, eu voi mai avea o etapă de research în mijlocul lui septembrie, așa că voi mai putea actualiza pentru câteva săptămâni eventuale schimbări. Dacă mai apar clarificări, ne anunțăm reciproc, ca să fim pe aceeași lungime de undă.

La Chiajna in poza asta de grup (care pare de sezonul acesta) portarii sunt imbracati cu acel echipament negru.

39409458_1941093275938583_5155609902382579712_o.jpg?_nc_cat=0&oh=073765dc519ca5add4b16c6f6537b831&oe=5C2BA64F

Putem merge pe ideea ca echipamentul verde ar putea fi un away de fapt cu care joaca portarii ca nu a venit echipamentul negru ? :D

Vedem daca mai prindem niste meciuri de ale lor pana apare jocul :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Graphics Team FMRo
9 minutes ago, Raulic said:

Putem merge pe ideea ca echipamentul verde ar putea fi un away de fapt cu care joaca portarii ca nu a venit echipamentul negru ?

Am drum în Chiajna mâine, așa că oricum plănuiam să merg la magazinul lor. Totuși mă îndoiesc că o să fie deschis în timpul săptămânii😕.

10 minutes ago, Raulic said:

Am incercat sa reproduc pe cat posibil acel pattern de pe dungi. Are cineva o poza cu echipamentul away la ASU (pe acelasi model) ?

tricou_de_joc_acasa_piept.thumb.jpg.81b3b2791753bc51e18384913b0074fe.jpgtricou_de_joc_deplasare_piept.jpg.0221bfb1872c42d5b342fbe15f449104.jpg

Astea sunt de pe site-ul lor, doar că nu au sponsori pe ele.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
5 minutes ago, DragosBox said:

Am drum în Chiajna mâine, așa că oricum plănuiam să merg la magazinul lor. Totuși mă îndoiesc că o să fie deschis în timpul săptămânii😕.

 

Astea sunt de pe site-ul lor, doar că nu au sponsori pe ele.

Da-i in mama lor de ilfoveni, nu iti incurca programul dupa magazinul lor :D 

Echipamentele de la ASU Poli de la tine sunt cele de sezonul trecut.

Cel facut de mine e Home-ul de anul asta. Doar ca nu au jucat in away care probabil ar fi acelasi model, nici nu au prezentat echipamentele sau ceva.

Echipamentele de portar sunt portocaliu si verde, ai poze pe Dropbox cred.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy