Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Dinamo


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

Astept opiniile voastre despre ce nu e in regula si ce trebuie schimbat

Momentan, un prim 11 al echipei din punct de vedere valoric arata cam asa:

Balgradean - L. Rus, D. Grigore, Durimel, Bărboianu - Mansaly, Elton - C. Matei, Rotariu, Filip - Ţucudean

Rezerve: Naumovski - Grecu, V. Lazăr, Thicot, Fai, Diakhate, Bilinski

C. Munteanu - situatie speciala

*notă: rezervele sunt puse in ordinea descrescatoare a CA

TOP 10 jucatori dupa CA:

#1: C. Matei

-5 Bălgrădean

-8 Grigore

-13 Mansaly, Bărboianu, Rotariu

-15 Grecu, Lazăr

-17 Rus

-20 Durimel

Propuneri personale: am sa il cresc pe Grigore sa fie in top 20/25 pe Ro. Matei ramane #1 imho, cu Grigore 2 desi nu imi place de el deloc. #3 as zice Balgradean. Munteanu e poveste complicata.

Trebuie urcati Şerban care se pare ca va fi titular si Thicot si chiar si Rus. Clar de scazut Elton si Grecu

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Clar Elton si Grecu trebuie scazuti putin, nu m-au impresionat deloc in campionat. Elton poate mai are sanse sa isi revina, fiindca are tehnica, e puternic, dar nu prea da ultima pasa. Ma rog, astept sa-l cresteti pe Lazar undeva in top 5, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Te rog din suflet nu Rus :)) Eu sper ca ii ia fata Barboianu pentru ca Filip a aratat bine in ultimele meciuri ca fundas stanga. Filip ar trebui facut sa stie toata banda stanga de sus pana jos, cu natural ML sau AML. Am vazut ca in amicale nu prea a jucat dar pe parcurs am un feeling ca asa o sa ajunga linia apararii. Rotariu ambele benzi si SS, Matei schimbat AMR natural si restul acc., Thicot a dat siguranta in fata apararii, e jucator bun pe faza defensiva. Boubacar merita si el o crestere, pare mai comfortabil in sistemul lui Stoican. Lazar e bun, tehnica buna, paseaza, creativitate chiar, dar la finalizare e jale. Jale!! Sunt destul de sigur ca Elton nu o sa fie titular, mai degraba Serban, iar despre Serban la prima vedere, numaidebine.

Parerea mea top 5:

1. Matei - crescut putin la creativitate (un 11-12 cand vad acolo 10 imi vine sa ies din joc, si nu zic ca ai gresit-o dar mai incearca el cateodata chestii chiar daca nu prea ii ies)

2. Dr. Grigore - Luchin era piesa de baza in aparare dar si Grigore a avut un tur de campionat bun. Nici mie nu imi placea dar a parut mai sigur pe el. Eu zic ca merita cateva puncte crescut.

3. Balgradean

3. Thicot - nu stiu cum e ca fundas central, dar in fata apararii a aratat ca are calitati. Daca o sa confirme Durimel ramane in linia mediana titular, daca nu probabil o sa joace langa Grigore. Oricum o luam ramane titular..

5. Rotariu - chiar daca are 18 ani o sa fie jucator de baza si merita un CA de primii 5. Mi-am spus opinia in celelalte postari, merita -9.

Alte schimbari: Pai Durimel crescut putin daca tot da semne de titularizare, Blinski nu stiu cum arata in FM dar in realitate nu e rau, nu e rau deloc. Vine cu media de aproape 1 gol pe meci, ramane de vazut.

Scaderi: Elton, Grecu, Thomas (zob), Naumovski si Rus putin scazuti.

Primul 11 (Parerea mea): Balgradean - Barboianu, Grigore, Thicot, Filip - Serban - Boubacar, Munteanu - Matei, Rotariu si in fata Tucudean sau Blinski in functie de forma.

Link to comment
Share on other sites

Thicot? Tu ai vazut meciul cu Dinamo Kiev? Eu din intamplare l-am vazut. A avut o a doua repriza teribila. Marcaj? Ce-i aia, nu cunoaste. A facut atatea greseli, mai ceva ca Dragos Grigore in zilele lui bune.

Am mai rasarit cateva meciuri ale lui Dinamo in perioada de cand s-a intrerupt campionatul. Primul lucru care iese in evidenta imediat: toti tinerii lui Dinamo sunt cu 3-4-5-6-.....100 de clase peste stranieri.

Thicot, Micot, Elton, Bibilinski, sunt teroare si nu inteleg de ce se arunca cu atatia bani pe salarii grase, total nejustificabile in loc sa se ingrijeasca mai mult de acesti tineri si sa le ofere totala incredere si libertate.

Asa a murit si Rapidul din pacate, cu acesti straini dezastru, care iau banul gros pe mana unui CV bun si pleaca pe usa din dos dupa jumatate de sezon. Trist.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Thicot a avut un joc ireprosabi in fata apararii atat timp cat a jucat. Ca fundas central isi arata cea mai slaba caracteristica a sa, viteza. Marcajul sau cel putin din ultimul meci amical a lasat de dorit.

Nedelcearu pare ceva de el, am vazut o cursa de-a lui in meciul cu Dinamo Kiev care mi-a lasat un zambet pe buze, dat fiind faptul ca nu are 18 ani si a avut tupeul sa plece de langa un jucator ca Lens.

Fiti atenti putin la astia tinerii care mai joaca in repriza a 2a in meciurile amicale.

Fiip nu-l vad sa iasa in evidenta cu ceva mai mult decat Lazar/Matei, trebuie sa lucreze putin. Imi place ca isi face treaba din punct de vedere defensiv, acolo este ireprosabil. Dar cu un Grecu in zi proasta, prefer sa il vad coborat in linia de fund decat in fata, unde poate sa lucreze si mai simplu un jucator precum Velici, Rotariu, de ce nu Buia.

DIAKHATE - cine-i asta? A jucat la Fiorentina? Ce? Cand l-am vazut in amicalul cu Korona Kielce m-a dezgustat total. Neatent, hazardat, a gresit decisiv la golul polonezilor, marcaj nema, pozitionare nici atat. E mare si negru.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Thicot a avut un joc ireprosabi in fata apararii atat timp cat a jucat. Ca fundas central isi arata cea mai slaba caracteristica a sa, viteza. Marcajul sau cel putin din ultimul meci amical a lasat de dorit.

Nedelcearu pare ceva de el, am vazut o cursa de-a lui in meciul cu Dinamo Kiev care mi-a lasat un zambet pe buze, dat fiind faptul ca nu are 18 ani si a avut tupeul sa plece de langa un jucator ca Lens.

Fiti atenti putin la astia tinerii care mai joaca in repriza a 2a in meciurile amicale.

Fiip nu-l vad sa iasa in evidenta cu ceva mai mult decat Lazar/Matei, trebuie sa lucreze putin. Imi place ca isi face treaba din punct de vedere defensiv, acolo este ireprosabil. Dar cu un Grecu in zi proasta, prefer sa il vad coborat in linia de fund decat in fata, unde poate sa lucreze si mai simplu un jucator precum Velici, Rotariu, de ce nu Buia.

DIAKHATE - cine-i asta? A jucat la Fiorentina? Ce? Cand l-am vazut in amicalul cu Korona Kielce m-a dezgustat total. Neatent, hazardat, a gresit decisiv la golul polonezilor, marcaj nema, pozitionare nici atat. E mare si negru.

Thicot nu le are cu postul de DC

Nedelcearu iese super fundas din el

Filip nu e fundas de meserie, el e mijlocas spre varf. de aici si problemele lui

Grecu e pamant de flori. Mai bine sa joace acolo cu Barboianu, sincer.

Diakhate are aceeasi problema ca si Thicot. E inchizator de meserie. L-am vazut in campionat la Dinamo II pe postul ala. E alta poveste. Problema e ca DInamo nu are fundasi centrali. Asanovic e o gluma proasta, iar Durimel are momente si momente. Deci acolo ar mai trebui fie adus un jucator de valoare, fie riscat cu Nedelcearu, imho.

Dupa cum reiese si din postul meu, e aglomeratie la DM. Pentru ca acolo avem asa: Boubacar, Munteanu (practic acolo ar juca), Elton, Thicot, Diakhate, Cioinac si Serban!! Pana mea, colcaie de DM in echipa si noi tot mai aducem. Parerea mea ca acolo e rost de promovarea lui Şerban langa Boubacar sau Thicot - Boubacar. Munteanu nu stiu cat va fi folosit de Stoican

Link to comment
Share on other sites

De acord, trebuie promovat Serban si am incredere ca asta o sa se faca. Nedelceanu e posibil sa fie si el promovat daca nu se gaseste o varianta viabina. Am vorbit in necunostinta de cauza, nu il vazusem pe Thicot ca fundas central, dar ca daca a mers jocul cu el DM nu cred ca o sa ii schimbe Stoican pozitia. Oricum ar trebui facut natural si ca CB si ca DM.

Apropo te-ai decis sa termini tot tu research-ul la Dinamo, nu? Asa am considerat ca e normal daca l-ai facut si pe cel din vara, desi mi-as fi dorit si imi doresc din tot sufletul sa ma ocup intr-o zi de Dinamo. Daca o sa mai fie aceeasi situatie si in vara din tot sufletul ajut la prima sau macar a doua echipa.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Thicot provine din DC, el este fundas central, uitati-va pe statistici, el cand era coleg cu Benzema in nationala de juniori a Frantei, era fundas central, el a mai spus ca provine din fundas central, faptul ca joaca prost e numai vina lui.

Thomas....Thomas....ma voi sinucide din cauza jucatorilor de genul ca el. De-a lungul anilor au existat jucatori care mi-au dorit moartea. Alistar, Barcauan, Owonokwo, Delwarte...

Link to comment
Share on other sites

Apropo Mimo in legatura cu Thicot, spuneam sa fie facut DM natural in joc pentru ca aceea este pozitia lui de baza. Si Pintili provine din fundas central, si Muresan de la Astra provine din mijlocas defensiv, dar acum ca si-au schimbat pozitia si acolo joaca meci de meci trebuie facuti natural, ca sa fie folositi si in joc la fel chiar daca nu joci tu cu echipa respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy