Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Fm 2014 Mega Db Update (+50.000 Changes)


Alywan

Question

Va salut,

Deoarece in ultimii ani petrec mai mult timp prin editor decat prin joc, m-am decis sa va pun la dispozitie un database update destul de mare, facut de mine, dar si cu ajutorul altor surse (FMSCOUT sau Sortitoutsi).

Deoarece update-ul contine +50.000 de modificari, am sa fac un rezumat scurt a ceea ce include.

Romania :

Danciulescu se va retrage pe 15.11.2013

Ewald Lienen ---> manager Otelul
Mihai Teja ---> manager U Cluj
Aurel Sunda Free ---> Poli Timisoara
Ciprian Marica --> Getafe
Tamas liber de contract
Tibi Csik - >> antrenor Olimpia Satu Mare
Media din Romania adaugata (GSP.ro, sport.ro etc.)
Adaugare impresari (Ana-Maria Prodan, Ioan Becali etc.)
Modificari de CA/PA, abilitati si altele prin Liga I ( am tinut cont si de ce am citit pe acest forum). Am umblat foarte mult la Steaua, unde anumiti jucatori mi se pareau exagerati (Iancu, N. Stanciu) si la Ceahlaul.
Victor Piturca l-am facut la fel de prost pe cat e si in realitate + am adaugat "In a Relationship" cu Razvan Cocis.
General :
-Modificari de CA/PA/Abilities majore in marile campionate, precum si majoritatea echipelor participante in CL, astfel incat sa reflecte cat mai bine realitatea, in functie de forma anumitor echipe/jucatori (Ex; Diego Costa/AS Roma)
-Adaugate ultimele transferuri, imprumuturi si viitoare transferuri (EX: Keisuke Honda > AC Milan 1.1.2014)
-Modificari de contracte jucatori, bugete cluburi, modificari la nivelul conducerilor (Ex: noul chairman Thohiri la Inter)
-Au fost adaugate accidentarilor jucatorilor la inceputul sezonului
-Modificare relatii intre jucatori (ex: Ozil - Podolski - Mertesacker)
-Denumirea corecta a tuturor competitilor/ echipelor/award-urilor
-Adaugare bookmakeri
-Adaugare media internationala
Linkuri download :
Editor data
http://speedy.sh/HuJWK/editor-data.rar
Arhiva editor-data.rar se extrage in My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/editor data
Datadb
http://speedy.sh/J6ujC/datadb.rar
Arhiva datadb.rar se extrage in "Program Files/Steam/SteamApps/common/Football Manager 2014/data/db/1400"
Inainte sa extrageti acest fisier, stergeti tot ce gasiti in folderul "lnc".
Inainte sa incepeti un joc, cand selectati database, aveti grija sa fie activata optiunea ALL (ar trebui sa fie 29 de fisiere Editor Data).Recomand folosirea update-ului cu "Disable first window transfer budgets".
Screens :

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 52
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Am jucat si eu 1 sezon si jumatate cu update-ul asta, cu Steaua. Stanciu si Iancu joaca ok, nu mai ajung sa il vand pe Iancu dupa primul sezon la Real Madrid cu 9 miilioane, el avand 15 meciuri jucate tot anul si 4 goluri. Si da sunt stelist, dar sa recunoastem si fara suparare, Iancu nu a mai prins echipa de mult, iar Stanciu s-a stins, si in general Steaua e in scadere de forma. :D

Perfect de acord ca s-au stins aman2. Insa atributele jucatorilor nu au fost trimise acum ci la sfarsitul sezonului trecut. Iar la sfarsitul sezonului trecut, eram pe val cu 2 cei mai bine cotati under-21 jucatori din Romania. Rotariu a apucat sa debuteze in Liga 1 sezonul trecut? Are 20 la long shots in jocul meu, la potential maxim minunea asta de Rotariu.

Da bine, nu ca m-as plange. Cu cat mai multi jucatori tineri buni in RO, cu atat mai bine din punctul meu de vedere. Am ce am cu Rotariu, doar ca raspuns la suferinta dinamovistilor legata de Iancu si Stanciu, care repet, sunt jucatori deja cu o minima experienta in Europa, pe cand Rotariu deabea are o minima experienta in Liga 1...

Cat despre tine barosanumeremulte, esti unul din dinamovistii pur sange ce sunt prezenti la toate discutiile despre Steaua - prost de puti si complet dezinteresat de echipa pe care o susti, dar foarte interesat de echipa adversa.

Chiar mai devreme citeam un comentariu de pe GSP al unui dinamovist "La ce s-or mai califica stelistii in europa, ca ne fac doar de ras". No comment

Link to comment
Share on other sites

Sincer valentin(a) as vrea sa te insult dar mi-e ca nu te prinzi,veziti dracu de stoaia ta si nu mai comenta de Dinamo.Ce mare cacat de fotbalist e iancu,te plangi pe aici ca vai sunt facuti prea slabi marele scule de la steaua,bine ca nu critici ca e facut gabi matei doar de echipe ca milan,daca omul ala de pe gsp si-a spus parerea,tre'sa te bagi tu?!Pana la urma si cu stoaia si fara,acelasi coeficient era si pana la urma asta conteaza!Amin!

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca era acelasi coeficient cu sau fara Steaua. Pe asta nu ai zis-o bine. Sunt eu subiectiv, dar sa fim seriosi totusi, chiar si sezonul asta in care nu a stralucit, a scos 3 puncte in grupele UCL . Sa nu mai vorbim de sezonul trecut in Europa League, in care a batut pe Chelsea chiar daca nu s-a calificat. Pe plan european in ultimii 3-4 ani nu cred ca mai contat cineva in afara de Steaua si CFR Cluj (anul trecut) .

Valentine, asta e update, asta inseamna ca Iancu, Stanciu, Rotariu si cine mai vrei tu sunt updatati dupa ce au jucat acum in toamna ( septembrie, octombrie etc.) .

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu mai continuam cu discutia pe langa update. Din partea mea, imi doresc cat mai multi wonderkids romani si in realitate si in joc. Indiferent la ce echipa joaca!

P.S. Am reusit sa-l iau pe Rotariu la Steaua cu 5 milioane :D El pe stanga, Iancu in spatele atacantului si Stanciu pe dreapta = trio de trecut grupele UCL

Link to comment
Share on other sites

Dragi tovarasi,
Cu ocazia sfarsitului de an, revin cu un update de database ce contine foarte multe modificari de reputatii, contracte, CA, PA , staff etc.
Dupa mai multe "simulari", am reusit sa fac un update cat mai aproape de realitate (dpdv al formei jucatorilor, echipelor etc.), cu ajutorul site-urile de statistica (unde a fost cazul) precum si prin "cunostintele" mele despre fotbal :D
Ca (BONUS), pe langa modificarile mentionate mai sus am mai inclus in acest pack si urmatoarele :
-Campionatul Angliei la zi cu toate regulile, si jucabil pana in Liga 11 (copyright Voasy),
FM14 Leagues Megapack by claassen:

EUROPE:

Gibraltar: 1st and 2nd division, Cup, Super Cup
San Marino: 1st division, Cup, Super Cup
Andorra: 1st and 2nd division, Cup, Super Cup
Faroe Islands: 1st and 2nd division, Cup, Super Cup
Luxembourg: 1st and 2nd division, Cup.



SOUTH AMERICA:

Paraguay: 1st and 2nd division
Bolivia: 1st and 2nd division
Ecuador: 1st and 2nd division
Venezuela: 1st and 2nd division, Cup



NORTH AMERICA:

Costa Rica: 1st and 2nd division, Cup
Honduras: 1st division
Guatemala: 1st and 2nd division
El Salvador: 1st division
Panama: 1st division



ASIA:

Japan: 1st, 2nd and 3rd division, Emperor's Cup, League Cup, Super Cup, Suruga Bank Cup
Saudi Arabia: 1st, 2nd and 3rd division, Champions cup, Crown prince Cup, Super Cup
Iran: 1st, 2nd and 3rd division,Cup
Qatar: 1st and 2nd division, Emir Cup, Crown Prince Cup, Sheikh Qassim Cup, Stars Cup
United Arab Emirates: 1st and 2nd division, President cup, Emirates cup, Super cup, Federation cup
Kuwait: 1st division, Emir Cup, Crown Prince Cup, Super Cup
Uzbekistan: 1st division, Cup



AFRICA:

Egypt: 1st and 2nd division, Cup, Super Cup
Algeria: 1st and 2nd division, Cup, Super Cup
Morocco: 1st and 2nd division, Cup
Nigeria: 1st division, Cup, Super Cup
Ivory Coast: 1st division, Cup, Super Cup
Ghana: 1st division, Cup, Super Cup
Cameroon: 1st and 2nd division, Cup

OCEANIA:

New-Zealand: 1st division, Regional Leagues, Charity Cup, Chatham Cup
Tahiti: 1st and 2nd division, Cup
New-Caledonia: 1st division, Cup
Fiji: 1st division, Inter district championship, FA Cup, Battle of the Giants, Champions vs champions

Linkuri download :
INAINTE SA INCEPETI FACETI BACKUP SI STERGETI VECHIUL FOLDERUL "EDITOR DATA"
Editor data
Arhiva editor-data.rar se extrage in My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/editor data
Datadb
Arhiva datadb.rar se extrage in "Program Files/Steam/SteamApps/common/Football Manager 2014/data/db/1400"
Inainte sa extrageti acest fisier, stergeti tot ce gasiti in folderul "lnc".
Inainte sa incepeti o noua cariera, cand selectati database, aveti grija sa fie activata optiunea ALL (ar trebui sa fie 64 de fisiere Editor Data).Recomand folosirea update-ului cu "Disable first window transfer budgets" si "Add players to playable teams" bifate !

Spor la joc pentru cine nu asteapta urmatorul update si La multi ani !

Link to comment
Share on other sites

Am jucat si eu 1 sezon si jumatate cu update-ul asta, cu Steaua. Stanciu si Iancu joaca ok, nu mai ajung sa il vand pe Iancu dupa primul sezon la Real Madrid cu 9 miilioane, el avand 15 meciuri jucate tot anul si 4 goluri. Si da sunt stelist, dar sa recunoastem si fara suparare, Iancu nu a mai prins echipa de mult, iar Stanciu s-a stins, si in general Steaua e in scadere de forma. :D

Am jucat si eu 1 sezon si jumatate cu update-ul asta, cu Steaua. Stanciu si Iancu joaca ok, nu mai ajung sa il vand pe Iancu dupa primul sezon la Real Madrid cu 9 miilioane, el avand 15 meciuri jucate tot anul si 4 goluri. Si da sunt stelist, dar sa recunoastem si fara suparare, Iancu nu a mai prins echipa de mult, iar Stanciu s-a stins, si in general Steaua e in scadere de forma. :D

Stanciu s-a stins? The Fuck?

Gata ma? Ii cantam prohodu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy