Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fotbalul In Spatele Cortinei : Mai Mult O Afacere Decat Un Sport In Zilele Noastre


Flavi

Recommended Posts

-Cum adica ? Puteti fi mai detaliat ?

-Ce nu intelegi ? Vand clubul.Am deja o oferta buna.

-Dar nu puteti sa faceti asta.

-Imi impui tu ce sa fac si ce nu ?

-Nu am zis asta,dar e chestia de...nici nu stiu cum sa va explic.Ati preluat clubul cu speranta promovarii,si acum ...

-Astea sunt vise,ma.Chiar daca sunt trecut de prima tinerete,tot am nevoie de bani.Fara bani nu faci nimic.

-Spuneti-mi doar,ce v-a adus la decizia asta ?

-Inainte sa te angajez pe tine,l-am ofertat pe Ion Moldovan,dar am incercat sa pun unele clauze in contract prin care ar fi pierdut mai multi bani decat ar fi castigat la club.Practic,am incercat sa-l fraudez.El s-a prins de asta,dar a promis ca nu dezvaluie incidentul nimanui,cu conditia sa angajez primul antrenor care isi depune CV-ul la club si sa-i dau un salariu destul de mare,doar ca sa ma enerveze la culme,iar acel antrenor,stii cine a fost,nu ?

-Hmm...eu ?

-Normal ca tu.

-Asta explica de ce m-ati angajat asa repede.

- Buna ziua !

- Buna ziua !

- Acum trei saptamani mi-am depus CV-ul la secretara dumneavoastra si azi am primit un raspuns ...

- Da,stiu asta.Eu insumi te-am chemat aici.Esti angajat !

- Stati putin.Nu dau nicio proba,nu-mi puneti nicio intrebare,nimic ?

- Nu esti multumit cu salariul de 3.900 euro pe luna,sa inteleg ? Deci,nu mai vrei sa semnezi ... acest contract ?

- Ba da,ba da.Cum sa nu ? Cand incep munca ?

- Cand vrei tu.Momentan nu i-am informat pe jucatori ca au un antrenor nou,dar le voi zice.Ce stii despre acest club ?

- Sincer,nu prea multe.Stiu doar ca numele stadionului este Poiana si...

- E suficient.Tine foaia asta si fa un program de antrenament,secretara mea o va trage la xerox si o va da fiecarui jucator in parte,ca sa stie si omu' cand are loc antrenamentul.Daca ai parte de tampiti in echipa,spune-mi mie.Le scad eu salariul.In scurt timp o sa-ti cunosti si personalul.Gata,ai terminat programul ? Da-l incoa' si valea ! Vorbim peste cateva zile.

- Stati putin.

- Ce mai e ?

- Pot primi o copie dupa contract sa o arat unui prieten ?

- Sa te dai mare in fata lui sau ce ? Hai,bine.

-Incercarea de a-l pacali pe Moldovan m-a adus in pragul disperarii,eram practic obligat sa te angajez pe tine.Am fost un fel de Vasile Siman cu contractul ala.Chiar si asa,ma bucur ca am facut prostia asta,daca nu erai tu antrenorul,nu mai era echipa asa de sus in clasament.

-Va multumesc ! Totusi,nu inteleg...de ce ar fi trebuit sa vindem meciul Petrolului ?

-Ti-am zis mai devreme.M-a lasat in pace dupa ce te-am angajat,dar dupa a mai pus o conditie : sa vand ambele meciuri,altfel ma va denunta la politie.Contractul a ramas la el,cu tot cu semnatura lui.In acest moment,ma simt ca o pasare in colivie.In orice moment pot veni gaborii la mine in casa.

-Totusi,de ce nu mi-ati spus dinainte de meci ?

-Ce rost avea ? Mai mult ca sigur iti dadeai demisia,dadeai declaratii in presa in legatura cu incompetenta patronului de la FCM Campina,si eu,Stefan Chitu,ma faceam de tot rahatul.

-Ha,un loc de munca contra-cost.Buna idee,dar foarte riscanta...

-Nu a fost chiar contra-cost,dar daca retrograda cu echipa avea de platit o datorie imensa.

-Nu am auzit NICIODATA de astfel de clauza.

-Suntem in Romania,orice se poate intampla.Chiar si acum,in orice moment pot fi dus in fata judecatorului si bagat la bulau.

-Dar,stati putin.In caz de asta,nu veti fi singurul bagat la bulau.

-De ce,ma rog ?

-El nu ar trebui sa fie acuzat de santaj ? V-a promis ca nu face public contractul doar daca vindem meciurile.

-Ma,chiar nu stiu.Ar trebui sa intreb un avocat care se pricepe la fotbal.Ai totusi dreptate.Asta e un motiv bun de obiectie.

-Totusi,e ora 12 si nu s-a intamplat nimic.

-Ba,dar prost sunt.Am dezvaluit multe detalii la telefon.Tu unde esti acum ?

-La o plimbare prin parc.

-Ia un taxi si vino repede la mine.Avem multe de discutat.

Pana acum,nu-mi pasa deloc de sefu',doar de banii pe care mi-i vira in cont.Acum,insa,simt infricosarea din vocea lui si mi-ar parea foarte rau daca i s-ar intampla ceva.

-Te grabesti undeva ?!

E Moldovan.Il recunosc dupa voce si dupa tonul misterios pe care il foloseste atunci cand pronunta un cuvant.

-Dar tu ce cauti aici ? Nu trebuia sa fii in Ploiesti ?

-Eh,urmatorul meci de campionat este abia pe 24 sau 25,si cum Campina,ca si Ploiesti,este tot in Prahova...

-Ai zis sa poposesti putin si sa imi infigi cutitul in rana ?

-Deci,ai aflat,nu ? Repede ti-a mai zis papagalul de Chitu.

-Il cunosti de il vorbesti asa pe la spate ?

-Da,e un nenorocit.

-Ceva-ceva tot i-ai facut,altfel nu era atat de prost incat sa-ti ofere cacatul ala de contract,si mai ales,sa nu-i dea foc inainte sa-l iei tu.

-Ai dreptate,e ca si cum as fi avut un pistol cu mine,nu ? Of,Chitu nu ti-a spus tot adevarul.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy