Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

As Monaco


chrisybvbassa

Question

Recommended Posts

Eu mi-am luat FMEL 2013 azi ,dau la dinamo reputatia la maxim,da nu vrea nici un jucator de prin campionatele puternice sa vina. Vor vrea sa vina dupa un timp sau nici macar nu o sa se gandeasca ?

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg la ce te referi cu "inca ai ramas" , declaratia am vazut-o ieri pe gsp, nu stiu cand a fost facuta dar presupun ca recent , dupa incheierea sezonului. Ce meci important ? ca Ajax e in vacanta...

Esti in urma si pierdut in spatiu.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai de asta este frumos fotbalul, ca este iubit si de nea fane cu suta de vodca in fata la micul dejun si de un profesor de matematica sau poate chiar de un astrofizician. Probabil diferentele astea le vom intalni si aici. Cu totii percepem fotbalul intr-un mod propriu, unii au filozofii asemanatoare, altii diametral opuse, dar nimeni nu il intelege cu adevarat. Drept dovada , nici marele Frank de Boer se pare ca nu intelege fotbalul cand zice ca ii bate pe steaua in 9 din 10 meciuri. De asta nu va ajunge niciodata la cel mai inalt nivel , desi ca jucator a fost acolo. Asa ca, hai sa-i acceptam pe toti, si pe fanel cu vodca lui si pe Frank de Boer cand delireaza :)

Dupa razbo(er)i multi viteji se arata.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai de asta este frumos fotbalul, ca este iubit si de nea fane cu suta de vodca in fata la micul dejun si de un profesor de matematica sau poate chiar de un astrofizician. Probabil diferentele astea le vom intalni si aici. Cu totii percepem fotbalul intr-un mod propriu, unii au filozofii asemanatoare, altii diametral opuse, dar nimeni nu il intelege cu adevarat. Drept dovada , nici marele Frank de Boer se pare ca nu intelege fotbalul cand zice ca ii bate pe steaua in 9 din 10 meciuri. De asta nu va ajunge niciodata la cel mai inalt nivel , desi ca jucator a fost acolo. Asa ca, hai sa-i acceptam pe toti, si pe fanel cu vodca lui si pe Frank de Boer cand delireaza :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Prejudacata, stereotipie, doua cuvinte care deja iti caracterizeaza comportamentul, si asta doar din cateva fraze , nu te cunosc si nici nu mi-am propus sa-ti studiez comportamentul.

Da, ai dreptate. Mai am multe de invatat pana sa arunc cu idiot in stanga si in dreapta si pana sa jignesc gratuit oameni pe care nu-i cunosc. O sa-ti dau doar cateva motive pentru care, omul asta poate chiar nu ar avea cum sa umble in editor si de aceea apeleaza la bunavointa altora : Poate nu se pricepe indeajuns, poate nu are timpul necesar sau poate vrea sa obtina totul pe tava cum ai zis si tu. Asta nu inseamna ca trebuie sa-l jignim pentru ca ne-am setat gandirea pe o prejudecata, cum si in cazul meu ti-ai setat-o pe faptul ca daca am luat apararea unei anume cantarete pe care nu o agreezi tu, automat imi plac manelele. Ok , am inteles, 90% din ce spui sunt glume, asa ziceai nu ? ei bine poate nu am eu simtul umorului, sau poate nu-mi plac glumele tale.

Si de final, nu esti tu in masura sa-mi dai sfaturi despre ce limbaj sa folosesc si cum sa-mi exprim opiniile.

Un pic de controversa mai animeaza forumul.

Pe vremuri nu exista nesimtit netaxat (si forumul era suprapopulat), acum generatia load apara lenea, accepta mediocritatea si doreste sa ne iubim cu totii. Daca mai reped un idiot, probabil ma vor cataloga cativa baieti, mai sensibili, drept bully.

Cine iubeste fotbalul sau FM, invata singur, restul sunt scuze infantile, ca si gusturile tale muzicale. Se pot face dezbateri pe o anumita caracteristica a jocului, dar daca tie iti plac discutii mai simpliste...ma retrag si te las cu acesti adevarati iubitori ai fotbalului.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca doar asta conteaza, trebuie sa urci si reputatia Ligii 1 , Training Facilities etc.. sunt mai multi factori care tin de venirea jucatorilor cu reputatie mai mare.

Hai sa-ti zic de ce are rost : in primul rand mai sunt luni bune pana apare. In al doilea rand, pretul este mai mult simbolic, fiind oferte chiar si de 12 euro iar in al treilea rand vei putea juca dupa update-ul de vara fm 2013 cu loturile din sezonul 2013/2014. Zi ca nu vrei, nu ca nu se merita, atunci te cred.

dar nu-i cine stie ce, am observat ca iei goluri cu caruta chiar si cu tactica buna, de asta nici nu mai joc

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat FMEL 2013 azi ,dau la dinamo reputatia la maxim,da nu vrea nici un jucator de prin campionatele puternice sa vina. Vor vrea sa vina dupa un timp sau nici macar nu o sa se gandeasca ?

Nu cred ca doar asta conteaza, trebuie sa urci si reputatia Ligii 1 , Training Facilities etc.. sunt mai multi factori care tin de venirea jucatorilor cu reputatie mai mare.

Nu mai are rost , imediat apare 2014

Oricum nu mai e nevoie,Andrei sa ai parte de noroc si de mult ajutor cand ai nevoie :)

Hai sa-ti zic de ce are rost : in primul rand mai sunt luni bune pana apare. In al doilea rand, pretul este mai mult simbolic, fiind oferte chiar si de 12 euro iar in al treilea rand vei putea juca dupa update-ul de vara fm 2013 cu loturile din sezonul 2013/2014. Zi ca nu vrei, nu ca nu se merita, atunci te cred.

Link to comment
Share on other sites

Prejudacata, stereotipie, doua cuvinte care deja iti caracterizeaza comportamentul, si asta doar din cateva fraze , nu te cunosc si nici nu mi-am propus sa-ti studiez comportamentul.

Da, ai dreptate. Mai am multe de invatat pana sa arunc cu idiot in stanga si in dreapta si pana sa jignesc gratuit oameni pe care nu-i cunosc. O sa-ti dau doar cateva motive pentru care, omul asta poate chiar nu ar avea cum sa umble in editor si de aceea apeleaza la bunavointa altora : Poate nu se pricepe indeajuns, poate nu are timpul necesar sau poate vrea sa obtina totul pe tava cum ai zis si tu. Asta nu inseamna ca trebuie sa-l jignim pentru ca ne-am setat gandirea pe o prejudecata, cum si in cazul meu ti-ai setat-o pe faptul ca daca am luat apararea unei anume cantarete pe care nu o agreezi tu, automat imi plac manelele. Ok , am inteles, 90% din ce spui sunt glume, asa ziceai nu ? ei bine poate nu am eu simtul umorului, sau poate nu-mi plac glumele tale.

Si de final, nu esti tu in masura sa-mi dai sfaturi despre ce limbaj sa folosesc si cum sa-mi exprim opiniile.

Nu te mai agita. Din cauza asta forumul asta e mort si ingropat..o sa se bantuie unul pe altul pe forumache pe aici

Link to comment
Share on other sites

=)))) Tu esti ala care asculta manele?

Frustrarea implica faptul ca am dreptate. Sper ca intr-o zi te vei satura si tu de idiotii care vor sa obtina totul pe tava, cu efort minim.

Iti dau si de data asta un sfat. Te rog, evita exprimarea asta scolareasca si foloseste cuvinte mai apropiate felului tau de a fi, mai din topor. Mai ai multe de invatat pana vei fi in stare sa analizezi comportamentul cuiva.

Prejudacata, stereotipie, doua cuvinte care deja iti caracterizeaza comportamentul, si asta doar din cateva fraze , nu te cunosc si nici nu mi-am propus sa-ti studiez comportamentul.

Da, ai dreptate. Mai am multe de invatat pana sa arunc cu idiot in stanga si in dreapta si pana sa jignesc gratuit oameni pe care nu-i cunosc. O sa-ti dau doar cateva motive pentru care, omul asta poate chiar nu ar avea cum sa umble in editor si de aceea apeleaza la bunavointa altora : Poate nu se pricepe indeajuns, poate nu are timpul necesar sau poate vrea sa obtina totul pe tava cum ai zis si tu. Asta nu inseamna ca trebuie sa-l jignim pentru ca ne-am setat gandirea pe o prejudecata, cum si in cazul meu ti-ai setat-o pe faptul ca daca am luat apararea unei anume cantarete pe care nu o agreezi tu, automat imi plac manelele. Ok , am inteles, 90% din ce spui sunt glume, asa ziceai nu ? ei bine poate nu am eu simtul umorului, sau poate nu-mi plac glumele tale.

Si de final, nu esti tu in masura sa-mi dai sfaturi despre ce limbaj sa folosesc si cum sa-mi exprim opiniile.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Din nou jigniri gratuite, am mai vazut asta pe undeva. Omul chiar a fost decent cu voi si l-ati luat la misto din prima clipa. Ok, poate intrebarea lui nu este cea mai pertinenta, poate topicul asta este deschis in zadar, si totusi se arunca prea repede si prea usor cu ¨idiot¨. Cred ca vine dintr-o frustrare acumulata de-a lungul timpului. Psihologul poate fi de ajutor in multe cazuri, dar uneori este de ajuns o introspectie serioasa si obiectiva.

=)))) Tu esti ala care asculta manele?

Frustrarea implica faptul ca am dreptate. Sper ca intr-o zi te vei satura si tu de idiotii care vor sa obtina totul pe tava, cu efort minim.

Iti dau si de data asta un sfat. Te rog, evita exprimarea asta scolareasca si foloseste cuvinte mai apropiate felului tau de a fi, mai din topor. Mai ai multe de invatat pana vei fi in stare sa analizezi comportamentul cuiva.

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag p**a ce idiot e balbaitul asta :))))

Din nou jigniri gratuite, am mai vazut asta pe undeva. Omul chiar a fost decent cu voi si l-ati luat la misto din prima clipa. Ok, poate intrebarea lui nu este cea mai pertinenta, poate topicul asta este deschis in zadar, si totusi se arunca prea repede si prea usor cu ¨idiot¨. Cred ca vine dintr-o frustrare acumulata de-a lungul timpului. Psihologul poate fi de ajutor in multe cazuri, dar uneori este de ajuns o introspectie serioasa si obiectiva.

Link to comment
Share on other sites

Toti comenteaza, nimeni nu ajuta...

V-ati strans toti astia "vechi" si va luati apararea lichelelor ? :)

Nu stiu de ce tin mereu sa precizez copiilor cu tupeu ca "astia vechi" iti aduc tie Romania in joc.

ti-am spus , cauta FMEL 13 ( football manager editor live ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy