Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Pandurii Tg.Jiu 2013


Ionut91

Recommended Posts

Dupa ce am reusit intr-un final sa imi cumpar si eu FM13(am decis sa renunt la fumat sa imi cumpar jocul) vreau sa incep o cariera care sa ma tina mai mult decat tentativele esuate de pana acum.

De ce Pandurii?

Pentru ca sunt oltean in primul rand si in al doilea rand pentru ca au un lot destul de valoros.Am selectat 7ligi pe large database si fara transferuri in inceputul sezonului ca sa fie mai realistic.

Lotul pe care ma voi baza in tur va fi urmatorul:

Portari:D.Lazar,Mingote

Fundasi:P.Christou,A.Chibulcutean,Viera,I.Mamele,I.Rada,B.Ungurusan,M.Pleasca,A.Vlad,C.Cristea si C.Bacila

Mijlocasi:Nistor,Anton,Nicoara,Voiculet,Radut,B.Gomis,C.Predescu,J.Ibeh,A.Grigoras

Atacanti:K.Boutadjine,D.Matulevicius,S.Popin

Tactica pe care ma voi baza va fi un 4-4-2.

post-9225-0-54134100-1363087033_thumb.jp

Transferuri nu am facut nici unul momentan pentru ca vreau sa vad cum se descurca actualul lot,dar am dat afara multi jucatori.

Printre ghinionistii care ne-au parasit se afla:Rusu,Popete,Banica,Baita,Gaman,Bertea,Ecobici,Afrem,Aladershivili,Horvath,Vladuti,Diaconu,Ologeanu,Daianu.

Sunt jucatori care eu am considerat ca nu sunt suficienti de buni pentru Pandurii.

In amicaluri ne-am descurcat bine,reusind 1victorie cu Paks(1-0),doua egaluri cu Jiul Rovinari(0-0)respectiv Werder Bremen(1-1) si o infrangere cu Rubin Kazan(0-4).

Etapa 1

Pandurii Tg.Jiu - Viitorul Constanta 4-1

(D.Matulevicius 29',53',63',88'/M.Onicas 76')

Pandurii-Mingote-Ungurusan,Viera,Christou,Vlad-Ibeh,Nistor,Anton,Nicoara-Boutadjine,Matulevicius

Viitorul-Vatca,Mladen,Larie,Bejan,Tosca-Onicas-Lazar,Benzar-Dica,Chitu-Alibec

Etapa 2

Gloria B - Pandurii 1-4

(Curtuius 8'/Matulevicius 1'35'84',Ibeh 40')

Gloria:Dolha-Cretu,Belceanu,Iordache,Tarca-Heil-Popa,Enescu,Feher,Chitu-Curtuius

Pandurii:Mingote-Ungurusan,Viera,Christou,Vlad-Predescu,Ibeh,Anton,Nicoara-Boutadjine,Matulevicius

Link to comment
Share on other sites

August 2012

La sfarsitul lunii august lucrurile nu au mers prea bine pentru noi.Dupa ce am inceput promitator primele 2 etape,in etapa a 3-a am primit vizita Brasovului.

Ma asteptam la un meciu mai greu insa am reusit sa ne mobilizam si sa castigam meciul fara emotii.In etapa a 4-a faceam deplasarea la Chiajna pentru a juca cu liderul Concordia care nu a fost un adversar demn de locul 1,trecand de ei la scor de neprezentare.

Toate bune pana aici,4victorii in 4meciuri si eram pe val,insa in etapa a 5-a Astra ne-a adus cu picioarele pe pamant prin Budescu,unul dintre atacantii mei preferati.

In etapa a 6-a in fata a peste 9.000 de suporteri,Steaua spera sa sparga ghinionul si sa obtina prima victorie dupa 3meciuri,fiind eliminati din Europa de Mlada Boleslav cu 3-1 la general.

Cum era de asteptat nu am reusit sa producem vreo surpriza si incheiam luna cu 2infrangeri consecutive.

Iata si rezultatele complete:

post-9225-0-35559600-1363094413_thumb.jp

Si clasamentul

http://img856.images...tleagueover.png

Jucatorul lunii pentru noi este D.Matulevicius cu 9 goluri marcate in doar 5meciuri.

Link to comment
Share on other sites

Septembrie 2012

La sfarsitul lunii septembrie echipa merge din ce in ce mai bine.Am strans 3victorii si 1 infrangere si ne mentinem pe o pozitie de cupa europeana.

post-9225-0-25288700-1363099685_thumb.jp

post-9225-0-22475000-1363099673_thumb.jp

Jucatorul lunii de aceasta data este K.Boutadjine.De asemenea l-am transferat si pe F.Himcinschi,un jucator pt viitor si sper sa ii ia fata lu Mutu:))

Link to comment
Share on other sites

Octombrie 2012

Luna octombrie a fost una foarte proasta pentru noi.Cu toate ca am jucat cu echipe mai slab cotate nu am reusit mare lucru.

Daca am obtinut victorii cu Vaslui si Rapid,am reusit sa luam bataie de la Ceahlaul si Severin,plus o infrangere in cupa umilitoare,3-1 de la Otopeni.Cu toate acestea inca suntem acolo sus in clasament.

post-9225-0-66945400-1363104173_thumb.jp

post-9225-0-35172600-1363104189_thumb.jp

Jucatorul lunii este F.Himcinschi,a reusit sa inscrie 3goluri in 3meciuri.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat si turul campionatului.Dupa 20 de etape ocupam locul 5,insa sunt extrem de nemultumit de prestatia jucatorilor in anumite meciuri.

Nu reusim sa legam mai mult de 2 viictorii,mai mult in fata echipelor mai slab cotate jucam extraordinar de slab.

Castigam cu CFR Cluj da pierdem cu Bistrita,Severin si Ceahlaul.

post-9225-0-02265100-1363214264_thumb.jp

post-9225-0-21175100-1363214275_thumb.jp

O sa revin dupa perioada transferurile care nu cred ca va aduce ceva nou.Inca nu stiu daca voi cumpara ceva.

Link to comment
Share on other sites

In perioada de transferuri din iarna nu am adus decat 2 jucatori noi,si anume mijlocasul ofensiv William.jucator ce a mai trecut si pe la Astra.

Va fi rezerva lui Voiculet.

williamoverviewprofile.png

Al doilea transfer este portarul venezuelan Ronny Vega,venit ca rezerva lui D.Lazar dupa plecarea lui Mingote.

rennyvegaoverviewprofil.png

De asemenea l-am transferat definitiv pe Radut pt. 500k euro.Muth,Nica,Pana si Ricardo Machado au intrat in ultimele 6 luni de contract si vor veni liberi de contract la inceputul sezonul urmator.

La capitolul plecari l-am pierdut pe Viera in fata celor de la Nordjeland pt 1.5m.

panduriitransfershistor.png

Si rezultatele pana in etapa 27

cspanduriilignitultrguj.png

romanianfirstleagueovers.png

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am terminat primul sezon.

A fost un campionat destul de dificil si fata de variantele mai vechi ale FM,pot zice ca FM13 este cel mai dificil.

Primul sezon nu am reusit nimic,nici o clasare pentru o cupa europeana cu toata ca am fost in primele 3 pozitii pentru mai mult de jumatate din sezon.

Cred ca odata cu plecarea in pauza de iarna a unor jucatori foarte importanti ca Viera si Christou a lasat un gol in apararea noastra,iar Mamele si Rada nu au reusit sa se ridice la asteptari.

Cu toate astea zic ca locul 4 in primul sezon cu Pandurii este destul de echitabil pentru mine.

Iata si restul meciurilor

cspanduriilignitultrguj.png

Si clasamentul final

romanianfirstleagueover.png

Si player stats

romanianfirstleaguestat.png

Si lotul meu de "eroi" din sezonul 2012/2013

cspanduriilignitultrguj.png

Link to comment
Share on other sites

In primul rand sa va prezint transferurile.Am primit un buget de transferuri de 1.900.000 euro de la patron,cu toate ca sunt nelamurit de unde banii astia cand la bugetul clubului arata 1.400.000 euro.

Am lasat mai multi jucatori liberi de contract pentru ca erau prea slabi pentru Pandurii:P,dar am mai si vandut pe bani grei,astfel ca printre jucatorii care ne-au parasit se afla J.Ibeh plecat pentru 1.4m la Empoli si K.Boutadjine plecat pentru 2.1m la RC Lens.

Transferurile

panduriitransfershistor.png

Jucatorii care au venit sunt:

Sergiu Muth-gratis de la Gaz Metan Medias,un jucator pentru viitor.Sper sa creasca mult.

sergiumuthoverviewprofi.png

C.Nica-venit gratis de la Dinamo Buc.,dupa ce intrase in ultimele 6luni de contract si nu i sa ma prelungit contractul.

constantinnicaoverviewp.png

E.Schuller-venit si el gratis,adus ca rezerva pt Vlad.Scoutii spun ca va ajunge mare,asta ramane de vazut.

eduardschulleroverviewp.png

Ricardo Machado - venit sa ii la locul lui Viera,am mari sperante la el.

ricardomachadooverviewp.png

Mihai Leca - noul partener in centrul apararii pentru Machado.Sper sa merite cele 1.3m date pe el.

mihailecaoverviewprofil.png

Abdullah Al-Hafith - venit din Portugalia de la Pacos Ferreira in schimbul sumei de 550.000 euro,vazut de scouti ca o viitoare vedeta.

abdullahalhafithovervie.png

Dorin Rotariu - cu el si R.Dumitru viitorul arata bine pentru noi in partea stanga :D..350.000euro a primit Timisoara pentru el.

dorinrotariuoverviewpro.png

Gelu Velici - unul dintre pariurile mele pentru atacul Pandurilor.Are deja 1gol si 1pasa de gol in primul sau meci pentru echipa gorjeana:D...sper sa iau bani multi pe el,eu platind 300.000 euro Ceahlaului.

geluvelicioverviewprofi.png

S.Pana - noua rezerva pentru Nistor,venit gratis de la Chiajna.

silviupanoverviewprofil.png

Link to comment
Share on other sites

Andrey Varankov - adus de Directorul Peter Schmeichel gratis de la Dynamo 2 Kiev,pare un jucator interesant.Sa vedem ce ii va rezerva viitorul.

andreyvarankovoverviewp.png

Constantin Grecu - adus in mare pentru ca este un jucator polivalent,cu experienta,va fi un adversar serios pentru postul de titular lui Vlad.500.000 euro am dat celor de la Petrolul pentru el

constantingrecuoverview.png

Cala - 130.000 euro de la Malaga.Scoutii zic ca va fi bun,dar cred ca ii voi da drumul in iarna daca se iveste ocazia.

calaoverviewprofile.png

Haukur Pall Sigurosson - 140.000 euro de la Valur R.Pare un jucator bun,pana acum l-am folosit in cele 2meciuri din campionat si a jucat foarte bine.Daca o tine tot asa va ajunge mare

haukurpllsigurssonoverv.png

Maxime Chanot - adus tot de directorul de fotbal.are 4stele la potential si a venit pentru doar 325.000 euro.rezerva luI Leca si Machado.

maximechanotoverviewpro.png

Paulo Regula - 60.000 euro de la Olhanense.Venit ca rezerva a lui Radut si Voiculet.

pauloregulaoverviewprof.png

D.Matulevicius - vedeta echipei :D

deivydasmatuleviciusove.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy