Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

New! Intrebare...?


jurik10(c)

Question

Am o problema care ma framanta de mult timp, ce anume trebuie sa fac sa "imi apara" de exemplu Turneul final al Campionatului Mondial direct cu meciurile care se disputa cand dau "proceed", sunt Subscribed si tot degeaba, dau proceed si abia apoi imi apare la news feed ca am avut jucatori implicati in meci (daca am avut) ori ca selectionata din tara unde antrenez echipa de club a avut meci... Deci, poate nu am fost destul de explicit, doresc sa imi apara pe prima pagina dupa ce proceed-ul e gata direct meciurile care urmeaza sa se dispute in ziua respectiva, cum se intampla in campionat cu echipa care o antrenezi, inainte sa dai meciul, iti apare singura toata etapa care se disputa la acea ora... Understand? Please help me! :upset:

Si 2, cand doresc sa vad doar line-up-rile unui meci care e gata (ori statisticile), nu o pot face ca la FM-urile anterioare? Fara sa mai astept sa se incarce si match report-ul ?

:thankyou:

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

Am o problema care ma framanta de mult timp, ce anume trebuie sa fac sa "imi apara" de exemplu Turneul final al Campionatului Mondial direct cu meciurile care se disputa cand dau "proceed", sunt Subscribed si tot degeaba, dau proceed si abia apoi imi apare la news feed ca am avut jucatori implicati in meci (daca am avut) ori ca selectionata din tara unde antrenez echipa de club a avut meci... Deci, poate nu am fost destul de explicit, doresc sa imi apara pe prima pagina dupa ce proceed-ul e gata direct meciurile care urmeaza sa se dispute in ziua respectiva, cum se intampla in campionat cu echipa care o antrenezi, inainte sa dai meciul, iti apare singura toata etapa care se disputa la acea ora... Understand? Please help me! :upset:

Si 2, cand doresc sa vad doar line-up-rile unui meci care e gata (ori statisticile), nu o pot face ca la FM-urile anterioare? Fara sa mai astept sa se incarce si match report-ul ?

:thankyou:

Nu inteleg ce vrei sa zici cu World Cup. Legat de intrebarea secunda, nu se poate din pacate...chiar si cand dai click dreapta pe meci-> players ratings, tot iti genereaza raportul meciului...

Link to comment
Share on other sites

La fm-urile mai vechi, chiar daca erai doar managerul unei echipe de club, atunci cand se disputa world cup sau europenele ti se aratau meciurile care se jucau in fiecare zi ca si cum ti se aratau meciurile de etapa (la echipa ta de club). De cateva fm-uri incoace nu se mai intampla treaba asta iar intrebarea era daca exista vreo setare prin care sa faci posibil din nou lucrul asta. Eu nu stiu raspunsul dar poate il stie altcineva deoarece si pe mine ma intereseaza :)

Link to comment
Share on other sites

Nu are acelasi efect, dar pentru World Cup e perfecta solutia asta. Tot ce trebuie sa faceti e sa alegeti competitia, pagina care vrei sa fie afisata (Fixtures and Results in cazul asta), la ce interval de timp vreti sa fie afisata pagina (pentru World Cup alegeti Every Day, sunt meciuri cam in fiecare zi), la Scope setati During Competitions, iar la Stop Game setati Morning apoi dati Add Screen. Apoi repetati inca o data toti pasii, insa la Stop Game setati Evening. Deci in timpul Campionatului Mondial, in fiecare zi o sa vi se afiseze pagina cu meciurile, o data dimineata si o data seara, deci inainte si dupa ce se joaca meciurile, nu mai retin ora, parca 9 respectiv 23...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Sau la game options - details te duci si bifezi tot pentru competitia pe care vrei sa o urmaresti si primesti stiri cacalau. Sigur, nu mai e ecranul ala cu ce meciuri se joaca si rezultatele obtinute, dar ai rezumate, inclusiv al zilei, cu goluri etc.

Link to comment
Share on other sites

Question: A reusit cineva sa "prinda" ceva nationala ?! Am castigat de 2 ori Champions League si alte cupe, am fost dorit chiar de Barcelona, dar nu reusesc nicicum sa aplic la Echipe Nationale... (am dat de disperare deja "add new coach" dupa care -retire- sa ramana postul liber) si apare chiar stirea aia ca "rad de interesul meu pt nationala" :) Si am incercat la Anglia, Germania, Wales, USA si Romania... Nimic. E BUG? La celelalte FM reuseam dupa un sezon bun deja...

Va rog frumos, help! :xmas: De craciun vreau la nationala :pray:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy