Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


First One...


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

La FM 2012,placerea de a juca disparea dupa ceva vreme,nu stiu exact motivul insa asta se intampla,din aceasta cauza am lasat balta cateva salvari.Parca la FM 2013 placerea de a duce cat de departe un story a revenit.

De obicei incep cu echipe de mana a doua din liga a doua sau a treia,dar de data asta nefiind inca familiarizat cu jocul am decis sa aleg o echipa bunicica de prima liga franceza.Mi-am propus dupa cateva sezoane,dupa ce mai invat jocul cum trebuie sa iau echipe mai slabute,atat din Franta cat si alte campionate.

Desi am vrut sa aleg la inceput Bastia,m-am decis asupra celor de la Toulouse,o echipa fara vreo performanta remarcabila,a castigat doar o data Cupa Frantei in 1957.In ultimii ani IRL,Toulouse a devenit o echipa destul de importanta in Franta,sau cel putin incomoda pentru echipele mari din prima liga,mai ales pe teren propriu.

toulousefcteamplayers.png

Uploaded with ImageShack.us

toulousefcreportteamdep.png

Uploaded with ImageShack.us

Echipa este bunicica in mare,din pacate nu am un atacant de careu pe care sa ma bazez,dar nici bani sa cumpar altul nu am,asa ca o sa raman cu lotul actual.Ca tactica am schimbat sistemul intr-un 4-5-1,cu doi wingeri rapizi,in unele meciuri unul dintre ei fiind folosit IF.Ca puncte fixe in echipa,am trei jucatori care nu pot sa lipseasca din primul 11. Ali Ahamada (GK)-portarul meu titular clar, Abdennour (DC)-foarte puternic,tanar,Moussa Sissoko(MC)-care la mijlocul terenului poate ac operi mai multe posturi.In jurul acestor 3 voi incerca sa creez o echipa care sa se poata bata cu PSG la titlu.

dadarv.png

Uploaded with ImageShack.us

Aici si pariul meu,un jucator care cred ca o sa isi faca loc in primul 11 in maxim doua sezoane.

amicalyc.png

Uploaded with ImageShack.us

In meciurile amicale ne-am descurcat mai mult decat bine,singura infrangere a venit un ultimul meci,dar nu a mai contat atat de mult.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa 1: Primul meci a fost unul destul de greu in deplasare impotriva celor de la Montpellier(campiona de sezonul trecut si o echipa ce joaca in Champions League.Primul-11:Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,M'bengue-Capoue,Didot,Cissoko-Tabanou,Djalo-Yedder.Nu am jucat mare lucru,am fost dominati steril,chiar daca gazdele au jucat cu un om in minus din minutul 70,nu am reusit sa marcam si meciul s-a terminat 0-0.

montpellierhscvtoulouse.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-2-a: Din nou un meci destul de greu,ne-a vizitat echipa lui Banel(=)))))) ),St-Ettien.O echipa mult asemanatoare noua cu multi jucatori tineri si cu un stil de joc asemanator.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,M'bengue-Capoue,Didot,Cissoko-Tabanou,Braaten-Riviere.Din pacate etapa trecuta Yedder s-a accidentat grav si nu o sa il mai putem folosi cateva luni,in timp ce Braaten i-a luat locul lui Djalo,care a facut un joc foarte slab in prima etapa.Cu toate astea schimbarile au fost bune,Braaten a dat doua pase de gol iar Riviere am marcat golul doi.Celelalte goluri au fost marcate de Didot si Capoue.3-0 si parca echipa incepe sa miste.

toulousefcvassaintetien.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-3-a: Deplasare care ar fi trebuit sa fie cat de cat mai usoara pe terenul celor de la Nancy.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,M'bengue-Capoue,Didot,Cissoko-Tabanou,Djalo-Rivier.Singura schimbare in primul 11 a fost introducerea din nou a lui Djalo in locul lui Braaten care s-a accidentat usor etapa trecuta.A fost un meci echilibrat,in care totusi ratarile mai mari au fost a noastre,chiar daca Nancy au presat mai mult.Singura reusita a fost a lui Tabanou cu un sut de la 30 de metrii.

asnancylorrainevtoulous.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-4-a: Primul meci cu adevarat mai usor impotriva unei nou-promovate,Reims.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,Aurier-Capoue,Siriex,Cissoko-Tabanou,Djalo-Riviere.Nu le-am dat nici o sansa celor de la Reims si am castigat mai clar decat o arat scorul.Abdennour a inscris cu capul(in sfarsit,in majoritatea meciurilor castiga mai toate duelurile la cap),al doilea gol fiind inscris de Reggatin,care a intrat pe parcurs in locul lui Tabanou.Dupa 4 etape am ajuns pe primul locul si suntem singura echipa fara gol primit pana acum.

toulousefcvstadedereims.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-5-a: Prima mare problema din acest sezon si ea se numeste PSG.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,Aurier-Capoue,Didot,Cissoko-Tabanou,Djalo-Riviere.

Cea mai mare problema zic eu ca a fost absenta lui M'bengue,Aurier i-a luat din nou locul in defensiva si sa vazut.Oricum si asa am pierdut nemeritat,am avut multe ocazii din pacate lipsa unui golgeter adevarat se vede.PSG nu a aratat mare lucru,au deschis scorul dupa o faza fixa prin Lugano,iar al doilea gol a fost inscris de Zlatan dintr-un penalty dubas obtinut tot de el.

parissaintgermainvtoulo.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-6-a: Meciul cu PSG trebuia uitat cat mai repede,mai ales ca inca nu ne batem cu ei pentru titlu.Ne-au vizitat Rennais,echipa care dupa cote si alea alea trebuia sa ne bata destul de clar sau cel putin sa nu piarda cu noi :)).Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,M'bengue-Siriex,Didot,Cissoko-Rodrigues(19 ani,debutant),Djalo-Riviere.

A fost un meci foarte disputat si dupa doar 7 minute scorul era 1-1.Djalo a deschis scorul repede in minutul 2,Pitroipa egaland in minutul 7.Akpro intrat in locul lui Didot a facut 2-1,Braaten-intrat in locul lui Djalo a inchis tabela la 3-2 in minutele de final.

toulousefcvstaderennais.png

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Cea mai mare problema in acest moment este accidentarea lui Didot,care o sa lipseasca cel putin 1 luna din pacate...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In primul meci din Cupa Ligii,i-am intalnit pe cei de la Lorient,pe teren propriu.Pentru acest meci am decis sa odihnesti cativa titulari,primul 11 aratand astfel:Ahamada,Ninkov,Firmini,Abdennour,Aurier,Akpro,Capoue,Sissoko,Aguemon,Reggatin,Braaten.

Aguemon este probabil cea mai mare surpriza din primul 11,el fiind un jucator de la echipa a doua care poate juca AML sau AMR un jucator care poate ajuta echipa,a prins deja si 5 selectii la echipa de tineret a Frantei.

toulousefcvfclorientove.png

Uploaded with ImageShack.us

Un meci pe care l-am dominat clar si meritam sa castigam la un scor mai mare,dar este bine si asa,mai ales ca debutantul Aguemon a deschis scorul,Braaten a inchis tabela la 2-0.

Etapa a-7-a: Dupa meciul din cupa cu Lorient,ne-am deplasat la Troyes,si asteptam ca titularii care nu au jucat in cupa sa faca un meci bun.Primii 11 au fost:Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,M'bengue,Sissoko,Capoue,Siriex,Djalo,Tabanou si Riviere.Am inceput meciul foarte bine si am atacat inca de la inceputul partidei,primul gol venind firesc in minutul 24 dupa o bomba a lui Tabanou de la marginea careului.Troyes a insistat si a egalat in minutul 39,egal care a rezistat doar un minut,deoarece dupa o cursa foarte buna pe partea dreapta a lui Braaten,Riviere a inscris simplu din 5 metrii.Pe final,Djalo i-a luat locul lui Braaten si a marcat pentru 3-1.

estactroyesvtoulousefco.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-8-a:In aceasta etapa ne-au vizitat cei de la Valenciennes,surpriza campionatului pana acuma,ocupand un nesperat loc 3.Nu am facut nici o schimbare fata de ultima partida:Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,M'bengue,Sissoko,Capoue,Siriex,Djalo,Tabanou si Riviere.Oaspetii nu au stat mult pe ganduri si ne-au luat tare inca de la inceput,si conducatorul lor numarul unu Kadir,prinde un sut sub bara la care Ahamada nu are ce sa faca si suntem condusi cu 0-1.Problema numarul 1 din acest meci a fost ca Riviere a primit rosu dupa o jumate de ora si asta ne-a ingropat.Chiar daca am dominat in mare jocul si am egalat dupa 4 minute de la eliminare prin Braaten,jucatorul in minus s-a vazut pana la final,acelasi Kadir aducand victoria oaspetiilor.

toulousefcvvalenciennes.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-9-a:Ne-am deplasat la Evian,echipa destul de incomoda mai ales pe teren propriu.Din nou mare problema au fost accidentarile,cele mai importante fiind ale lui M'Bengue si Sissoko.Ca si in meciul cu Valencienes,lipsa unui pasator de la mijloc terenului se observa clar,din pacate nu am pe cine sa pun acolo si in meciul trecut am jucat cu Siriex,Sissoko si Capoue toti jucatori mai mult de rupere decat de pasa.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier,Akpro,Capoue,Siriex,Djalo,Tabanou si Djeric(un jucator de 20 de ani sarb,de 1.87 m un atacant puternic de careu dar cam atat).

Nu prea is multe de spus despre acest meci,in care nu prea am contat,doar prin recordul de 4 galbene primite in prima repriza.

eviantgfcvtoulousefcove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-10-a:Dupa doua infrangeri la rand,totusi destul de neasteptate,ne-au vizitat cei de la Brest,o echipa de partea a doua clasamentului si aflata intr-o situatie foarte grea aflandu-se pe penultimu loc.Dupa acele infrangeri era momentul sa ne revenim mai ales ca a revenit Didot in primul 11.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,Yago,Sissoko,Capoue,Didot,Djalo,Tabanou si Braaten.Din primul minut s-a simtit faptul ca Didot este pe teren,jocul nostru fiind vizibil mai bun.Am atacat de la inceput si in minutul 31 meciul era deja rezolvat.Yago cu capul dupa un corner,Didot cu un sut de la distanta si Braaten dupa o actiune personala au facut 3-0.Djalo a inchis meciul la 4-0 inca din minutul 55.

toulousefcvstadebrestoi.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cupa Ligii: Chiar daca in primul meci nu am pus mare pret pe aceasta cupa,si am trimis mai multe rezerver contra lui Lorient,al doilea tur ne-a trimis o echipa mult mai grea,Lille.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier,Sissoko,Capoue,Didot,Braaten,Regattin-Yedder.Chiar daca am trimis in mare parte echipa de baza in teren exceptie facand Aurier(debutant sezonul acesta),Regattin si Yedder(si-a revenit dupa ce nu a mai jucat din prima etapa),Lille a facut ce a vrut cu noi mai ales Mendes de Graca,un RW care a arat partea dreapta unde oricum aveam probleme dupa ce M'Bengue nu poate juca,si pe parcurs s-a accidentat si Aurier.

loscvtoulousefcoverview.png

Uploaded with ImageShack.us

Mersi Razwyx,sa fie si mai bine :))

Etapa a-11-a:Meciul cu Lille din cupa a fost un dus rece care vine chiar inainte de cel mai important meci pentru suporterii nostrii si anume meciul cu rivala noastra Bordeaux.Primul 11 era deja conturat in mare,singura intrebare era cine o sa joace varf.M-am decis asupra lui Riviere,mai ales ca l-am cam smucit un pic dupa acel cartonas rosu.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier,Sissoko,Capoue,Didot,Braaten,Tabanou-Riviere.Spre fericirea mea am dominat mai mult decat clar acest meci,ne-am dominat rivala la toate capitolele si golul lui Riviere a venit logic.

girondinsbordeauxvtoulo.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-12-a:Dupa victoria din derby-ul local cu Bordeaux,moralul echipei este la maxim,etapa aceasta primind vizita echipei lui Mutu.Un Mutu care nu prea face fata in Franta din cate se pare atat IRL cat si in FM,a prins doar 3 meciuri pana acuma fara a inscrie vreun gol.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,M'bengue,Sissoko,Capoue,Didot,Braaten,Tabanou-Riviere. Corsicanii nu au avut nici o sansa pe terenul nostru,unde i-am bagat practic in poarta cu totul, Sissoko si Aurier(un voleu superb),au adus victoria care ne duce pe primul loc in acest moment la egalitate de puncte cu PSG .

toulousefcvacajaccioove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-13-a:Numarul 13 ne-a purtat noroc de aceasta data mai ales ca meciul nostru cu Nice,a venit la o zi dupa meciul celor de la PSG.Vestea buna a venit de la Paris,unde Pitroipa(jucatorul celor de la Rennes) a inscris singurul gol al meciului si le-a administrat celor de la PSG prim infrangere din campionat.Ahamada,Ninkov,Zebina,Abdennour,M'bengue,Sissoko,Capoue,Didot,Braaten,Tabanou-Riviere.Dupa doua victorii consecutive si vestea buna de la Paris,nu ne permiteam un pas gresit la Nice,asa ca am invins printr-un gol rapid a lui Capoue din minutul 10,dupa care nu am mai riscat si ne-am multumit cu 1-0.

ogcnicevtoulousefcoverv.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-14-a: Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue,Didot,Sissoko,Capoue,Tabanou,Braaten,Riviere.Sincer a fost un meci din care eu nu prea am inteles nimic,Lorient,echipa pe care in cupa am batut-o cu rezervele ne-a dat cu terenu in cap,nu am miscat nimic,absolut nimic si am pierdut evident.Cred ca nu am avut nici o ocazie clara de gol...

fclorientvtoulousefcove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-15-a: Dupa infrangerea de etapa trecuta din care nu am inteles nimic,le-am bagat un pic p..a in gura la cativa jucatori :)) si asta s-a vazut in meciul cu Bastia in care nu ne permiteam pasi gresiti.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue,Didot,Sissoko,Capoue,Tabanou,Braaten,Riviere.Am dominat jocul si Riviere ,a insc ris chiar inainte de pauza.Didot a marit avantajul in minut ul 61,apoi Djalo intrat in locul lui Braaten a marcat de doua ori pe final. Cea mai mare problema este accidentarea lui Capoue...

toulousefcvscbastiaover.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-16-a:Victoria din meciul cu Bastia a venit exact la timp,pentru ca urmeaza sa jucam cu Lille,Marseille si Lyon.Prima dintre ele este Lille,care ne-a cam dat cu terenul in cap in cupa.De data asta insa nu am mai avut problema cu fundasul stanga si am reusit sa il bag pe M'Bengue acolo.Stiam din meciul de cupa ca Mendes da Graca este pericolul principal,asa ca l-am pus si pe Tabanou sa se retraga mai mult ca de obicei.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue,Didot,Sissoko,Capoue,Tabanou,Braaten,Riviere.Am inceput foarte bine meciul si am dominat,prima problema a aparut in minutul 30 cand Riviere se accidenteaza si intra Yede r in locul lui.Nu am bagat pe moment de seama c at de important era pentru ca Sissoko si Tabanou au facut repede 2-0.Nu mi-am imaginat ce se va intampla in a doua repriza... M'Bengue il scapa din marca pe da Graca si aceste reduce din diferenta.Nu trece nici un sfert de ora si acelasi M'Bengue il trage in care pe Graca si Debuchy egaleaza din penalty.M a multumeam deja cu un punct,pana cand Balmont preia mingea dribleaza tot si pe Ahamada si aduce victoria lui Lille in minutul 93...

loscvtoulousefcoverview.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-17-a:Norocul nostru la cum jucam ca nici OM nu prea era in forma asa ca am am decis sa punem atacu pe ei de la inceput,Riviere si Sissoko nu au putut juca in acest meci.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Zebina,M'Bengue-Capoue,Didot,Akpro-Tabanou,Braaten si Yedder. A fost un meci echilibrat nici una dintre echipa nu a avut ocazii foarte mari,un meci chiar anost,pana in minutul 58 cand idiotul de M'Bengue face din nou penalty si Ayew deschide scorul.Norocul nostru a fost ca am egalat dupa doar 5 minute prin Yedder,iar tabela nu s-a mai schimbat pana la final.

toulousefcvomoverviewov.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-18-a:Dupa meciul mai putin reusit contra lui OM,i-am primit pe cei de la Lyon,o echipa nu foarte un forma.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Didot,Capoue-Djalo,Tabanou si Ben Yedder.Nu am stat foarte mult la discutii in acest meci o victorie rapida,sa ne creasca moralul era tot ce trebuia. Abdennour in minutul 4 si Yedder sapte minute mai tarziu am decis meciul.

toulousefcvolympiquelyo.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-19-a:Cea mai mare problema in lotul meu este numarul mic de jucatori care pot face fata la nivelul Ligue 1,si asta se vede prin inconstanta echipei,care s-a vazut din nou in meciul cu modesta Sochaux.Primul 11:Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Didot,Capoue-Tabanou,Djalo-Braaten.A fost un meci mai mult decat plictisitor si la cum am jucat nu am meritat mare lucru din acest meci...Problema mare este ca PSG si Lille,au loturi mult mai numeroase cu jucatori valorosi pe langa a nostrii.

toulousefcvfcsochauxmon.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-20-a:Am trecut de mijlocul campionatul si inca stam pe locul 2 la 4 puncte de PSG,deci a fost destul de bun turul.Primul meci din retur a fost contra lui St.Ettien pe care in tur i-am zdrobit cu 3-0.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Riviere. Am dominat meciul destul de clar zic eu insa o greseala in aparare la un out banal si am pierdut doua puncte. Riviere a inscris impotriva fostei echipe,Zouma a egalat pentru verzi.

assaintetiennevtoulouse.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-21-a:Era clar ca nu mai avem voie sa pierdem puncte prosteste daca vrem macar un loc de Europa League,dar parca nu mai mergea nimic,asa ca m-am gandit sa schimb tactica mai ales ca Riviere(pe care il folosesc varf) este cam singur prin atac si nu inscrie prea mult.Am eliminat din tactica mea DM-ul si am bagat un AMC care sa joace in spatele lui Riviere sa il ajute mai mult.Primul meci in care am folosit aceasta tactica a fost cu Nancy.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Riviere.Si parca ne-am miscat mai bine cu aceasta schimbare mai ales Riviere ,care a inscris repede de doua ori in prima repriza,Sissoko facand 3-0 pana la pauza.Golul lui Zenke nu a facut mare valva,Taba nou a refacut diferenta de 3 goluri in minutul 70,dar ultimul cuvant l-au avut oaseptii in minutul 71.4-2 !!!

toulousefcvasnancylorra.png

Uploaded with ImageShack.us

Cupa Frantei:Oricum lotul era mic si ne bazam mai mult pe campionat,dar cu toate astea cand am vazut adversarul din cupa,am vrut sa ii elimin,Lyon(echipa pe care am batut-o acum cateva etape cu 2-0).Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Riviere. Un meci extrem de ciudat pe care zic eu ca nu am meritat sa il pierdem dar scorul arata altceva...Dupa ce am condus de doua ori cu 1-0 si 2-1,am primit 5 goluri din faze fixe :O....

toulousefcvolympiquelyo.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-22-a:Dupa corectia pe care ne-au aplicat-o Lyon in cupa,trebuia sa ne revenim repede si meciul cu Reims parea unul in care echipa noastra putea sa faca spectacol cu multe goluri.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier-Sissoko,Capoue,Didot-Braaten,Tabanou-Riviere. Toata lumea era de acord cu spectacolul nostru mai putin echipa gazda,care ne-a piscat un gol chiar inainte de pauza,si am fost norocosi ca am marcat prin Braaten la ultima faza a meciului...

stadedereimsvtoulousefc.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-23-a:Doua meciuri care trebuie uitate cat mai repede mai ales ca in etapa asta am dat de PSG,liderul campionatului si clar cea mai puternica echipa...Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Riviere.Am stiut ca nu avem nici o sansa daca atacam,asa ca am jucat cat mai simplu si pe contraatac,unde m-am gandit ca ii putem surprinde prin jucatorii nostrii rapizi mai ales ca fundasii lor centrali erau Alex si Lugano.Mai nou in echipa lui PSG pe langa Zlatan , Pastore , Wiel , Lavezzi mai apar si Sandro si Fellaini la mijloc...Le-am lasat lor posesia cum am zis si la prima faza periculoasa a noastra Tabanou il deschide perfect pe Riviere intre Alex si Lugano si face 1-0.Psg nu a arata mare lucru si tot noi am i nchis tabela p e final prin Braaten la o faza identica.

toulousefcvparissaintge.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-24-a:Dupa victoria cu PSG,prin care am si trecut peste ei in campionat,motivatia era maxima in lotul nostru chiar daca jucam in deplasare la o echipa mai mult decat incomoda mai ales pe teren propriu,Rennais.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Didot,Capue-Tabanou,Braaten si Riviere,deci tot ce era mai bun am pus pe teren,cu toate astea am facut cel mai slab meci al sezonului si am pierdut mai clar decat o arata tebela.

staderennaisfcvtoulouse.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-25-a:Normal ca PSG si pierde prosteste ca si noi si trece din nou peste noi in campionat,dar speram macar sa raman la aceasi distanta de ei dupa meciul de acasa cu Troyes in care nu aveam voie sa nu luam toate punctele.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Riviere. Normal ca am jucat din nou ca p..a si am facut un egal execrabil,singurul nostru gol marcat cu capul de Abdennour.

toulousefcvestactroyeso.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-26-a:Este evident ca victoria cu PSG ne-a facut mai mult rau decat bine,de la acel meci nu am mai jucat absolut nimic,si ne astepta deplasare la Valenciennes,care ocupa locul 4.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Yedder.Despre acest meci chiar nu mai am nimic de zis...

valenciennesfcvtoulouse.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-27-a:Doar o victorie in ultimele 6 etape,ne-au dus deja pe locul 4,dupa Lille si Valenciennes,asa ca am luat fiecare jucator in partea,niciunul nu mai era sigur de un loc in primul 11,daca nu isi reveneau repede.Primul meci dupa discutia cu ei a fost contra lui Evian.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Yedder.Am vazut totusi o schimbare in jocul lor mai ales in repriza a doua si reusim in sfarsit sa castigam cu golurile lui Yedder,Capoue si Djalo.

toulousefcveviantgfcove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-28-a:Meci capital mai ales ca era inaintea derby-ului cu Bordeaux,deci aveam mare nevoi de victorie in deplasarea de la Brest.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue,Didot-Djalo,Tabanou-Yedder. Brest nu a pus mari probleme asa ca ne-am asigurat victoria inca din prima repriza prin Sissoko si Yedder.

stadebrestois29vtoulous.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

toulousefcveviantgfcove.png

Uploaded with ImageShack.us

stadebrestois29vtoulous.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-29-a: Doua victorii care ne-au ridicat moralul pentru derby-ul cu Bordeaux care trebuia neaparat sa il castigam,nu doar ca este derby dar si ca sa ramanem pe podium.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Didot,Capoue-Rodrigues,Djalo-Riviere.Ca si in tur ne-am dominat rivalii la toate capitolele si am deschis repede scorul prin Riviere ,chiar daca Diabate a egalat repede,eliminarea lui Rincon ne-a ajutat si pana la urma am invins prin golul lui Ague mon(jucator promovat in prima echipa de mine sezonul aceta :>)

toulousefcvgirondinsbor.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-30-a:Am legat 3 victorii si din nou ne-am instalat pe locul doi dupa PSG,si sirul trebuia sa continuie si in meciul cu modesta Ajaccio.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,M'bengue-Sissoko,Didot,Capoue-Tabanou,Braaten-Yedder.Normal ca jucatorii si-au luat-o iar in cap si o jucat ca draq...meci mai mult decat modest...

acajacciovtoulousefcove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-31-a:In meciul din etapa 31,a a revenit in primul 11,Riviere,asa ca ma asteptam sa punem presiune asupra celor de la Nice,care desi este o echipa fara obiective foarte mari,au cativa jucatori foarte buni mai ales golgeterul lor

Dario Cvitanich,care a mai trecut pe la Ajax si a venit la Nice de la Boca.Ahamda-Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier-Sissoko,Rodrigues,Djalo,Braaten si Riviere.Am inceput bine meciul si ni l-am facut si mai usor sau asa credeam in minutul 10 cand Rivere inscrie un super gol dupa o actiune persoanala.Cvitanich a egalat chiar inainte de pauza,dar Abdennour si-a pus capul la contributie si ne-a adus o victorie importanta.

toulousefcvogcniceoverv.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-32-a:Am considerat ca infrangerea cu Nice a fost doar o greseala dar ce sa facem trecem peste,si trebuia neaparat sa invingem pe Lyon care ne-au umilit in cupa.Ahamada-Ninkov,Zebina,Abdennour,Aurier-Sissoko,Capoue-Tabanou,Yedder,Braaten si Riviere.Normal ca in meciurile importante pentru noi cand trebuie sa ne apropiem de lider,o gafam grav si dupa accidentarea lui Zebina a fost mai rau,3-1,si am marcat numa dintr-un autogol...

olympiquelyonnaisvtoulo.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-33-a:Una rea nu vine niciodata singura evident,asa ca etapa asta am intalnit pe Lorient.Ahamada-Akpro,Zebina,Abdennour,Aurier,Sissoko,Capoue,Braaten,Tabanou,Yedder si Riviere.Orice le-am zis orice am facut am jucat tot ca draq evident :)) si ne-a intrecut de data asta si Lille,cadem pe locul 3.

toulousefcvfclorientove.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-34-a:Cu tot cu aceasta etapa sunt 5 meciuri pana la final si chiar daca sunt doar 6 puncte intre noi si PSG,ei au un program usor in aceste 5 meciuri in timp ce noi avem cu Lille,OM,Sochaux.Bastia si Montpelier.Prima dintre cele 5 este Bastia,o echipa care se zbate in partea a doua a clasamentului.Ahamada-Ninkov,Abdennour,Aurier,Yego-Tabanou,Sissoko,Capoe,Braaten,Yedder si Riviere.In sfarsit un meci care s-a desfasurat asa cum am vrut si i-am zdrobit pe Bastia inca din primele 60 de minute de joc,in repriza a doua am lasat-o mai moale un pic...

scbastiavtoulousefcover.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-35-a:Lille ne-a scos din Cupa Ligii si ne-au invins incredibil si in campionat cu 3-2 dupa ce am condus cu 0-2,dar asta este era momentul sa ii invingem si pe ei.Ahamada-Ninkov,Yego,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue-Tabanou,Yedder,Braaten si Riviere.A fost un meci in care Yedder ,care desi nu a inscris a facut un meci extraordinar,in rolul de Trequartista in care se descurca din ce in ce mai bine.Lille a deschis scor ul repede dupa o eroare a lui Ahamada prin Kalou ,insa Tabanou inain te de pauza si Riviere ne-au adus o victorie vitala pentru un loc de Champions League.

toulousefcvloscoverview.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-36-a:Ultimul nostru derby din acest sezon un meci foarte important pentru locul 2.Primii 11 au fost: Ahamada,Ninkov,Yego,Abdennour,M'Bengue-Sissoko,Capoue-Tabanou,Yedder,Braaten si Riviere.A fost un meci de care pe care si am deschis scorul prin Braaten ,dar Ayew a egalat inainte de pauza dintr-un penalty inventat de arbitru. R emy le-a adus pe gazde in avantaj in sa Riviere si Tabanou au intors din nou,Amalfitano ne-a dat lovitura d e final din nou la o iesire gresita a lui Ahamada.

omvtoulousefcoverviewov.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-37-a: Doar doua puncte ne mai trebuiau ca sa ne asiguram locul trei care merge in Champions League,obiectiv realizabil in ultimele doua etapa cu Sochaux si Montpelier.Jucatorii au bagat repede la cap si am trimis pe teren cel mai bun 11 cu exceptia lui Zebina care lipseste de ceva timp...Ahamada,Ninkov,Yego,Abdennour,M'Bengue,Sissoko,Capoue,Tabanou,Braaten,Yedder si Riviere.Am inscris repede in minutul 4 prin Riviere,si chiar daca am fost egalati repede,am castigat clar 4-1 acest meci si ne-am asigurat din cate stiu eu prima prezenta a lui Toulouse in Champions League.

fcsochauxmontbvtoulouse.png

Uploaded with ImageShack.us

Etapa a-38-a:Deja fara obiectiv,am jucat pe teren propriu impotriva celor de la Montpellier,singura motivatie a noastra erau fanii.Ahamada,Ninkov,Abdennour,Akpro,M'Bengue,Sissoko,Didot,Reggatin,Yedder,Braaten si Riviere,nu prea le-au dat motive de bucurie celor din tribune dar totul a fost uitat prin sarbatorirea calificarii in Champions League si un nesperat loc 3 pentru primul sezon in care am dispus in cea mai mare parte doar de 11 jucatori care puteau face fata cu brio in Ligue 1,in comparatie cu alte echipe gen PSG,Lille sau Lyon.

toulousefcvmontpellierh.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Mersi Razvyx,cam greu in campionat cu PSG astia,dar cine stie :) cat in Champions League din cate stiu am doua tururi asa ca sper sa intru in grupe desi ii cam greu...

Echipa sezonului:

timisalexandrumihai.png

Uploaded with ImageShack.us

Tabanou:

Frumos,din primul sezon :))dadadae.png

banijo.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cu toate astea am primit doar 10 milioane pentru transferuri si mai rau,nu prea vor sa vina cine stie ce nume la echipa noastra.Majoritatea care ar fi interesati cer salarii foarte mari peste 50k/saptamanal asa ca nu imi permit asa jucatori,iar cei din Franta care ar fi cat de cat,nu prea te poti apropia de ei,slab sa iei ceva sub 10 milioane de euro,si majoritatea sunt transferati de PSG sau Monaco(mai nou).

toulousefctransfershist.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Primul transfer a fost pe postul de portar,si i-am adus o rezerva lui Ahamada,pentru ca Blondel nu prea facea fata nici macar din pozitia de rezerva:Marin Kirilov-Bulgaria-17 ani-GK:marinkirilovoverviewatt.png

Uploaded with ImageShack.us

Dupa cum ati vazut in ultima perioada am jucat cu AMC in campionat asa ca am adus si un AMC natural deoarece nu aveam unu in echipa fix:Milan Macek-Cehia-18 ani-AMC:milanmacekoverviewattri.png

Uploaded with ImageShack.us

Pe aceasi pozitie,dar poate juca si la mijloc un romanas de la Dinamo:Silvian Ionita-Romania-16 ani-MC/AMC

silvianionioverviewattr.png

Uploaded with ImageShack.us

O mare problema in campionatul trecut am avut-o la mijlocul terenului unde Sissoko,Capoue si Didot erau puncte fixe si daca lipsea unul din ei totul se ducea de rapa,in plus nu aveam nici cu cine sa ii schimb Siriex nu prea mai face fata,asa ca am luat un jucator care poate juca mai pe toate posturile de la mijlocul terenului.

Steven Defour:stevendefouroverviewatt.png

Uploaded with ImageShack.us

Deasemnea pe partea dreapta am avut mari probleme,Djalo nu prea facea fata iar la Braaten varsta isi spune cuvantul deja,asa ca am profitat de faptul ca Tello nu a acceptat contractul propus de Barca,si l-am luat liber de contract:

cristiantellooverviewat.png

Uploaded with ImageShack.us

Ultimul transfer a fost tot al unui jucator trecut pe la Barca,dar l-am adus de la Benfica si poate juca atat AML cat si AMR,un transfer foarte bun deoarece suntem o echipa care foloseste foarte bine contraatacul.

Nolito:nolitooverviewattribute.png

Uploaded with ImageShack.us

Astea au fost transferurile din acest start de campionat,bugetul nu ne-a permis mai mult desi am mai vrut un fundas stanga si un fundas central.La inceput am cautat si un atacant dar sumele cerute erau mult prea mari pentru noi,deci nu am transferat nimic,mai ales pentru ca a revenit Umut Bulut de la Galatasary si care este un jucator acceptabil pentru Ligue 1.

umutbulutoverviewattrib.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Sezonul 2013-2014: Spre deosebire de sezonul trecut,jucam pe 4 fronturi in loc de 3:Campionat,Cupa,Cupa Ligii si Champions sau Europa League.In meciurile amicale ne-am descurat din nou bine,fara a pierde niciun meci,cele mai importate amicale fiind cu Newcastle(2-2) si Arsenal (1-1).

In Champions League a trebuit sa jucam doua tururi pentru a intra in grupele ligii,primul adversar fiind Trabzonspor,o echipa destul din incomoda,care ii are in lot printre altii pe Zokora sau dos Santos.

Meciul tur s-a disputat in Turcia si cei 11 au fost : Ahamada,Ninkov,Abdennour,Yago,M'Bengue,Didot,Sissoko,Tabanou,Tello,Capoue si Riviere.Am vrut sa marcam repede si asta am facut dupa un sut de la distanta a lui Tabanou.Am dominat in mare meciul si chiar mi s-a parut nedrept cand am fost egalati in minutul 70,dar dupa doar cateva minute Nolito intrat in locul lui Tabanou,impinge mingea in poarta dupa o pasa primita de la Tello. trabzonsporvtoulousefco.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Romania Research Team

Final de sezon 2013-2014:

ligue1overviewstages.png

Uploaded with ImageShack.us

Am mers umar la umar cu PSG pana pe final,unde valoare si lotul mai numeros al lor si-a spus cuvantul....

Coupe de la Ligue:

coupedelaligueoverviews.png

Uploaded with ImageShack.us

French Cup:

frenchcupoverviewstages.png

Uploaded with ImageShack.us

Am iesit cam repede din cupe,dar nu a fost o problema prea mare,cea mai mare performanta din acest sezon a fost un Europa League:

eurocupoverviewstages.png

Uploaded with ImageShack.us

Sezonul 2014-2015:

ligue1overviewstages2.png

Uploaded with ImageShack.us

Am cam zdrobit toate echiple,nici PSG nu prea ne-a facut fata in acest sezon si diferenta cu care am castigat campionatul putea fi mult mai mare da ii bine si asa...

French Cupa: Am iesit cam repede si aici,da macar ne-a eliminat o echipa cat de cat :

frenchcupoverviewstages.png

Uploaded with ImageShack.us

Champions League:Ne-am descurcat bine pentru primul sezon de UCL,unde ne-au eliminat pana la urma Chelsea,care la mine in joc a castigat de 4 ori la rand UCL :) :

europeanchampionscupoveg.png

Uploaded with ImageShack.us

Coupe de la Ligue: Greu dar am castigat si al doilea trofeu al sezonului :

coupedelaligueoverviews.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cateva stiri interesante din sezonul 2014-2015:

stiri.png

Uploaded with ImageShack.us

Transferuri:

toulousefctransfershist.png

Uploaded with ImageShack.us

Sezonul actual 2015-2016:

Transferuri:

Imi mentin politica de transferuri din sezoanele anterioare de a aduce cativa jucatori buni si experimentati imprumut,pentru ca nu avem buget extraordinar sa luam jucatori importanti+cativa tineri de perspectiva,de data asta multi si pentru echipa U19 care nu prea imi place cum se descurca:

toulousefctransfershist.png

Uploaded with ImageShack.us

Multi dintre tinerii ce i-am luat acuma 1-2 sezoane au inceput sa se miste bine de aceea o sa fac o lista cu cei mai importanti jucatori pe care ne bazam in acest sezon:

silvianionioverviewattr.th.png

nicolsrenledesmaovervie.th.png

milanmacekoverviewattri.th.png

marinkirilovoverviewatt.th.png

marinkirilovoverviewatt.th.png

lashaarakhamiaoverviewa.th.png

Am si cativa jucatori care sper sa explodeze in acest sezon si sa isi merite banii:

maiqueljulianooverviewa.th.png

johnlenonoverviewattrib.th.png

hernnarzuraoverviewattr.th.png

gustavosacconeoverviewa.th.png

cosmincatanoverviewattr.th.png

clinbunguoverviewattrib.th.png

silvianionioverviewattr.th.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Mersi Claudius,cat despre joc sincer,mi se pare cel mai bun de departe din seria FM,chiar cel mai interactiv desi la inceput m-am obisnuit cam greu cu meniul ingramadit,dar sincer mi se pare cel mai real,de exemplu nu mai ajungi la nationale dupa 1 an,jucatorii nu fac figuri prostesti sau mai bine zi de neinteles la contracte sau transferuri,gameplay mult mult mai bun si altele...

Cat despre un story cu "U" Cluj,chiar asa mi-am pus in minte dupa cateva sezoane sa merg la "U" Cluj,dar in continuare acestui joc nu sa incep unul nou.Defapt nu chiar un story doar sa prezint unii jucatori de mine,sau la cerere din partea altor useri si performantele din fiecare sezon :),am incercat sa fac o echipa tanara,inca nu am reusit pe deplin,am un amestec de tineri cu jucatori cu experienta,si treaba merge destul de bine,pe langa asta am si 4 romani in lot care is convins ca in maxim 2 sezoane vor fi toti la echipa nationala mare a Romaniei.Ca un plus la cei 4 romani din lot am adus un plus :))) ii drept mai mult de imagine sa zic asa,pentru ca in rest ii varza :)))

Noul Assistent Manager de la U19:

adrianmutuoverviewprofi.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy