Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Jucatori Buni Si Ieftini Pentru Liga 1


Bogonici

Question

Am inceput acest topic fiindca consider ca fiecare dintre noi a reusit sa faca vreun tranfer interesant in Liga 1 si ma intereseaza si parerile altora.Chiar daca FM 13 nu este chiar jocul cu cei mai ieftini jucatori,eu cred ca inca putem gasi jucatori de calitate(si ieftini) si aici.

Puteti include si jucatori liberi de contract in aceasta lista.Tinand cont de cotele si bugetele din Liga 1 ma astept ca si majoritatea jucatorilor propusi de voi sa fie liberi de contract.

Prin jucatori buni si ieftini ma refer la jucatori care costa sub 1 milion$,si au un pretentiile salariale sub 8k.

Spuneti si la ce echipa ati adus repectivul jucator,pe ce post joaca, si cat v-a costat(sau la cat il evalueaza scouterul)si daca stiti puteti adauga si salariul jucatorului respectiv aici:

Lista mea(toti jucatorii au fost adusi la Pandurii,sau vor sa vina la echipa mea):Bruno Octavio(Dm T:liber de contract S:3k)Spas Delev(ST WR WL AM MR ML T:Free,S:2.7k)Gnanou(CB T:free S;1.4k)Boudjemaa(MC AM DM scouterul il evalueaza la 300k)Markovic Zarko(CB 600K)Mustapha Sama(CB arata bine,insa e cam batran.S;1.5k)Moussa Coulibaly(CB Al Ahly Tripoli-T:50k S:3k)Ezequias(LB T:free S;3k)Bikana(CB jucator bun si liber de contract;e un tanar de perspectiva)Robson(atacant T:free S:1.6K)Mezga(350k WR)Ovidiu Petre(T:free S:800k)

T-suma de tranfer

S-Salariul

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Am intampinat aceeasi problema. L-am vrut extrem de mult pe Cornelius, i-am facut 15 mii de complimente, la un moment dat dadea semne ca ar fi interesat oarecum de un eventual transfer, dar nimic. Ma intelegeam cu clubul, dar cu el nu puteam nici sa intru la negocieri. :( Era exact atacantul de care aveam nevoie. L-am adus pe Fatai in cele din urma sa-i faca concurenta lui Rusescu si poate si lui Nikolici. In al doilea sezon am ajuns in sferturi LC, dupa ce am trecut surprinzator de Bayern ( 0-0 la mine si un nesperat 3-2 pt mine la ei), dar apoi Atl Madrid mi-a dat tactica peste cap cu un sec 3-0 pentru ei, desi acasa am condus cu 1-0 si am avut nenumarate ocazii de a face 2 sau chiar 3-0 desi, in cele din urma falcao a facut ca scorul final sa arate 1-2 pt ei. :( . Am inceput al 3-lea sezon, iar echipa mea arata cam asa : Tatarusanu - Rapa Chiriches Leca Latovlevici - Bourceanu Pintilii - Stanciu Iancu Tanase - Rusescu.

PS: Leca DC de la Concordia Chiajna este un jucator pe care il recomand desi am platit 900 k pe el. Joaca foarte bine si creste extraordinar.

Link to comment
Share on other sites

Sunt ofticat ca sunt foarte multi jucatori buni, tineri care i-am studiat in primele doua saptamani si din cati sunt multi nu vor sa vina, pentru altii nu am bani ..dar am reusit doua transferuri bune:

http://postimg.org/image/5ryqxeoip/

http://postimg.org/image/h8px8btfp/

cel mai mult sunt ofticat ca nu vrea Cornelius sa vina dupa ce echipa lui accepta destul de repede o oferta...

Link to comment
Share on other sites

2 jucatori decenti pt LIga 1,amandoi intra in ultimele 6 luni de contract in pauza de iarna din primu sezon.

-un brazilian fundas dreapta luat de la Ludogorets:

Choco_Overview_Profile.jpg

-atacant german de la Stuttgart 2.

BEny.jpg

Link to comment
Share on other sites

bondo153, ambii sunt pe bune. Eu sunt cu Dinamo in sez 5, si in sfarsit am trecut de grupe in Liga. Pe Gabi Iancu l-am luat de la Steaua cu 4 mil in sez 4 si pe Nicusor Stanciu in al doilea cu 5 mil (rate pe 36 luni, Dinamo era varza cu bugetul.) Ambii sunt key players in echipa si si-au scos clar banii. Alti jucatori parte din echipa cu care am ajuns in sf Champ League - Jonathan, AMC adus de la Valencia cu 3.5 mil si 800 000 salariu (s.3), Serhiy Politylo MC, AMRLC de la Cernomoret (s.3) si Gaman.

Trebuie sa stiti ca fara buget de transferuri in primul sezon, in 4 2 3 1 pustii lui Dinamo au castigat fara infrangere titlul. Nica, Matei, Alexe, Stanescu si Tucudean sunt buni pentru orice echipa de EC din Europa.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, contest ideile pe care le afirmi, si nu te contest pe tine. Spune-mi te rog cu ce am gresit, daca am spus vreun neadevar. In al doilea rand, aia 5-15 useri care comenteaza aparent la misto orice, constituie sursa "celorlalti" de diverse informatii si/sau rezolvari la diverse situatii/probleme. Cred ca se poate verifica cu usurinta asta.

Referitor la Branescu, devine orice, numai cel mai bun portar din joc nu. Nu stiu exact PA-ul lui dar in mod sigur nu e in range-ul 185-200, si sunt vreo cativa portari care se incadreaza in range-ul de mai sus. Ca poate fi un titular de drept la o echipa puternica, asta e alta poveste. L-am avut la FM11 si FM12 in cate un save si afirm cu incredere ca nu era in top10 portari din joc, ce sa mai zic de cel mai bun din joc. Asta ca sa te lamuresc de ce afirm acest lucru. La afirmatii de genul asta, doresc argumente...

Si as dori daca se poate sa-mi dai exemplu de post atat de agresiv/deplasat incat sa merit ban. Si chiar poti sa dai si report pentru a se lua masurile de rigoare...

Nu ai inteles bine , eu vorbeam de banarea unui grup care exista pe toate formurile !

Nu ti-am zis ca esti inclus , dar este irelevant altu care nu face nimic sa-l conteaste pe unul care face.

Am spus in randurile de mai sus ca sursa este luata de pe ProSport si am sa revin diseara cu niste printuri !

De obiecei asta fac romanii , ei nu fac nimic dar tipa la altu ca nu a facut-o bine , incearca , nu e greu !

Link to comment
Share on other sites

Nu te-a obligat nimeni sa citesti aceasta informatie , daca ai tu de spus ceva , fa-o te rog.

Nu imi contesta mie post-urile pentru ca eu nu dau 1 ban pe ce spui tu , ca pe orice forum , sunteti un grup de 5 - 15 userii care comentati fiecare post , eu ti-as da ban.

Daca te ajuta cu ceva ce am scris eu ma bucur , daca nu te ajuta nu ma intereseaza.

In primul rand, contest ideile pe care le afirmi, si nu te contest pe tine. Spune-mi te rog cu ce am gresit, daca am spus vreun neadevar. In al doilea rand, aia 5-15 useri care comenteaza aparent la misto orice, constituie sursa "celorlalti" de diverse informatii si/sau rezolvari la diverse situatii/probleme. Cred ca se poate verifica cu usurinta asta.

Referitor la Branescu, devine orice, numai cel mai bun portar din joc nu. Nu stiu exact PA-ul lui dar in mod sigur nu e in range-ul 185-200, si sunt vreo cativa portari care se incadreaza in range-ul de mai sus. Ca poate fi un titular de drept la o echipa puternica, asta e alta poveste. L-am avut la FM11 si FM12 in cate un save si afirm cu incredere ca nu era in top10 portari din joc, ce sa mai zic de cel mai bun din joc. Asta ca sa te lamuresc de ce afirm acest lucru. La afirmatii de genul asta, doresc argumente...

Si as dori daca se poate sa-mi dai exemplu de post atat de agresiv/deplasat incat sa merit ban. Si chiar poti sa dai si report pentru a se lua masurile de rigoare...

Link to comment
Share on other sites

Da si ProSport e cea mai sigura sursa de informatie...

Si asta cu cel mai bun portar din joc e foarte tare. De unde stii ca-i cel mai bun portar din joc? Sau ca ajunge sigur cel mai bun? Daca da de o accidentare la 20 de ani de 14 luni si nu-si mai revine dupa aia? Acelasi lucru poate pati si Messi...

Nu te-a obligat nimeni sa citesti aceasta informatie , daca ai tu de spus ceva , fa-o te rog.

Nu imi contesta mie post-urile pentru ca eu nu dau 1 ban pe ce spui tu , ca pe orice forum , sunteti un grup de 5 - 15 userii care comentati fiecare post , eu ti-as da ban.

Daca te ajuta cu ceva ce am scris eu ma bucur , daca nu te ajuta nu ma intereseaza.

Wow... Ireal! Sunt de-a dreptul socat ca... stai, mai exista oameni care citesc Prosport?

:nuke: :nuke: :nuke: :nuke:

Ce crezi , chiar exista !

Pentru ca nu suport GSP si Sport.RO care scrie doar de Gigi Becali sau ce fac patronii in ziua de zi cu zi , fara nici o legatura de fotbal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy