Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Cariere Fm 13


dasca

Question

De regula FM inseamna pentru mine Ascoli, Salamanca, 1860 Munchen, Derby County, Vitesse, Minerul Uricani si o cariera unemployed. De data asta, ca si la FM 12, inceputul va fi in Spania la Salamanca. To be continued...

Voi?

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 669
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Eu imi propun sa joc cu Juve (doh), Rangers (inca ma gandesc daca sa ii tin vesnic in Liga a III-a - ca doar simpatizez Celtic de niscaiva ani) sau Celtic si sa rup achievementsurile in doua, FC Sydney ( ^_^ ) si niste unemployed prin lumea a 3-a a fotbalului.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput un sezon cu Steaua. Joc cu 4 fundasi, 2 mijlocasi centrali, 2 attacking midfield-eri ca si extreme(pe care i-am pus de curand inside forward, respectiv Tanase si Chipciu) si doi atacanti. Pe Rusescu il joc DLF(a) si are 13 goluri si 5 assisturi in 20 de meciuri, iar in toate competitiile are 19 goluri in 35 de meciuri.

O surpriza placuta pentru mine este Ze Luis luat in loan cu clauza de cumparare de 1,5 mil. Are 22 de goluri in 30 de meciuri in toate competitiile.

Inca o chestie haioasa. Mi-am facut de cap si am luat un jucator de 41 de ani :oldman: . Il cheama Jari Litmanen, are 13 meciuri jucate, 2 goluri si 2 assisturi. Isi face treaba :))

ps: uitasem sa spun ca am iesit pe primul loc din grupele Europa League dupa 2 victorii cu Trabzonspor, o infrangere cu Inter la ei acasa, o victorie istorica cu Inter la mine acasa (4-1) si victorie si egal cu Mura05. Am mers mai departe cu Levante pe care i-am batut la mine acasa cu 3-0 si de la care am luat-o cu 3-1 la ei acasa. Urmeaza sa joc cu FC Porto...

Link to comment
Share on other sites

My bad Mihai! Criticam aiurea researchul ca vedeam in Romania pe Astra luand campionatul si pe U Cluj pe ultimul loc cu punctaj de kko.

Se pare ca nu e de la researchul vostru. Si in alte campionate vad Chelsea picand in B dupa 1 an sau pe Stoke pe 2 se bate la titlu. Asa ceva .....

Sigur e de la bugul ala idiot cu apararea inaintata. Sunt cu Man Utd. Cred ca ii vand pe Rio si Vidic si bag niste pusti de 15 ani. Mai prosti ca Rio si Vidic nu au cum sa fie. Oare cand o veni un patch sa repare, ca mi s-a facut sila de joc deja cu fazele astea.

Bat cu 7-5 pe City si ma bate 4-3 Swansea. Bat cu 9-7 pe Chelsea si ma bate 6-3 Norwich. Las-o-n ...

Link to comment
Share on other sites

My bad Mihai! Criticam aiurea researchul ca vedeam in Romania pe Astra luand campionatul si pe U Cluj pe ultimul loc cu punctaj de kko.

Se pare ca nu e de la researchul vostru. Si in alte campionate vad Chelsea picand in B dupa 1 an sau pe Stoke pe 2 se bate la titlu. Asa ceva .....

Sigur e de la bugul ala idiot cu apararea inaintata. Sunt cu Man Utd. Cred ca ii vand pe Rio si Vidic si bag niste pusti de 15 ani. Mai prosti ca Rio si Vidic nu au cum sa fie. Oare cand o veni un patch sa repare, ca mi s-a facut sila de joc deja cu fazele astea.

Bat cu 7-5 pe City si ma bate 4-3 Swansea. Bat cu 9-7 pe Chelsea si ma bate 6-3 Norwich. Las-o-n ...

Adevarat. Joc cu PSG, iar cu thiago silva si sakho pe spate iau gol meci de meci, uneori intr-un mod mai mult decat stupid.

Link to comment
Share on other sites

Pt. cei care joaca cu Steaua:

Voi in ce sistem il jucati pe Rusescu? In 4-2-3-1 ca AF nu joaca nimic. Ca Poacher nu are viteza.

Daca il pun AMC ca IF iar nu misca nimic.

Sau joaca bine doar in sistem cu 2 atacanti (4-4-2)?

eu l'am jucat in sistem 4-1-1-3-1 ca Poacher si mi'a dat 40 de goluri in primul sezon in toate competitiile . Dar a fost cam aiurea. Pana in noiembrie imi daduse deja vreo 25 de goluri. Apoi in urmatoarele luni de mi'a mai dat 5 abia si juca f slab...avand iar o explozie de forma in ultimile etape cand mi'a mai dat vreo 10 :D

Danalache, ca a zis cineva mai sus, l'a luat Rapidul si a dat si el vreo 25 de goluri in toate competitiile. E facut bine.

L'am jucat ca singur varf pe Rusescu, dar acum nush ce sa fac. Ca l'am adus si pe Fierro ( imprumut cu optiune de cumparare ) si pe Tucudean :D ca a retrogradat Dinamo

Link to comment
Share on other sites

Pt. cei care joaca cu Steaua:

Voi in ce sistem il jucati pe Rusescu? In 4-2-3-1 ca AF nu joaca nimic. Ca Poacher nu are viteza.

Daca il pun AMC ca IF iar nu misca nimic.

Sau joaca bine doar in sistem cu 2 atacanti (4-4-2)?

am jucat tur cu formatia 4-2-3-1 si juca foarte bine rusescu ca advanced forward , apoi am schimbat formatia(4-4-2) in iarna ca l-am adus pe danalache sa vad cum joaca , pe danalache l-am jucat poacher si dadea 2-3 goluri pe meci si pe rusescu incercam sa joc cu el AF , DLF si tot nu da randament cand joaca singur ca atacant

Link to comment
Share on other sites

weird fact: ii ofer lui mexes prelungire (avea 7 mil salariu) si ii ofer 4 refuza categoric el vroia 8. il pun pe lista de transferuri il dau cu 2 mil si il ia borussia cu un salariu de 2.2 mil ... la salariu asta il tineam si eu daca nu era hapsan...

Link to comment
Share on other sites

S-a facut atata caz cu Rusescu, ca vezi doamne e supraevaluat si bla bla. Am incheiat primul sezon cu Salamanca si Rusescu a incheiat sezonul cu 17 goluri in Liga 1(a fost al patrulea golgeter). Deci eu zic ca-i facut numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy