Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


  • 0

Screenshoturi Fm 13 Beta


roma4ever

Question

  • Answers 190
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nu esti coane cu mine. De ce de ani buni, mereu vedem echipe de kko cum termina pe 1 si echipe tari cum retrogradeaza din Liga 1? In Anglia sau in Italia de ce nu e asa? Nu am timp de experimente, dar e posibil ca daca mai dau un new game sa vad pe Turnu Severin campioana. Tocmai asta facea diferenta fata de Fifa Manager. Numai acolo vedeai asemenea aberatii. Tin cu Steaua, dar totusi Rusescu e prea Zeu. Cred ca daca l-as lua la Man Utd, l-ar da la o parte pe Rooney, nu? Si exemplele pot continua.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

De ce de ani buni ne chinuim aceiasi oameni sa facem o treaba buna si de fiecare data cand sunt locuri libere la research, nimeni nu se ofera sau cei care se ofera sunt de slaba factura si nu fac fata. De ce in alte tari sunt cateva zeci de researcheri la echipe, de ce SI Games nu a dat drumul la beta mai din timp ca sa putem corecta eventualele erori, de ce am avut editoare proaste care au dat zeci de erori. Sa mai continui?

Si imi cer scuze daca te-am ofensat cand ti-am spus coane. Am spus-o pe un ton amical.

Asta ca sa nu mai spun ca am pierdut un om foarte important care ne ajuta cu analize foarte utile si aici ma refer la AddyG, iar alti doi oameni cheie au fost stramtorati cu timpul.

E usor sa vorbesti de pe margine, cand nu esti in miezul actiunii si al problemelor.

Link to comment
Share on other sites

Astra si in realitate e pe locul 3 si are un lot destul de bun. U Cluj in putin timp se va desfiinta. E normal sa retrogradeze o echipa care a ramas fara jucatori, migrand toti cu Walter catre Petrolul. Ador salvarile cand Dinamo retrogradeaza. :)

Relax... e doar un joc. Pe mine ma surprinde locul 4 ocupat de Dinamo dar nu o zic cu rautate ca in momentul de fata are lot de locurile 7-8. :D

Link to comment
Share on other sites

am luat si eu fm azi si vad ca pe steam ma baga in beta

cred ca maine se updateaza la vers finala

ce se intampla cu research-ul in Ro? Ca vad ca Astra ia titlul sau U Cluj termina pe ultimul loc. E cam aiurea.

Draga domn' director.

Daca acum 5 ani, jucai FM, si te trezeai cu Unirea Urziceni campioana, sau cu Otelul, ce mai ziceai ?

Nu e vina researcherilor ca avem un campionat care nu poate fi simulat intr-o oarecare logica, avand in vedere berbecii care sunt implicati in el.

Link to comment
Share on other sites

am luat si eu fm azi si vad ca pe steam ma baga in beta

cred ca maine se updateaza la vers finala

ce se intampla cu research-ul in Ro? Ca vad ca Astra ia titlul sau U Cluj termina pe ultimul loc. E cam aiurea.

Important Information for those who only received a beta code - Full Game Activation

Hi everyone,

Just a quick announcement for those of you currently playing the pre-order beta, we're hoping doing this now will avoid any more confusion.

As you're probably aware by now, Football Manager 2013 is due to go LIVE at 00:01am Friday 2nd November on Steam.
Those of you who pre-ordered through Steam will find your game automatically updates
(as long as it's not open!) at this time.

For those of you playing the beta via a beta code received from your retailer,
if stated within the original email and you paid for your pre-order, this too will update automatically.

For those of you who recieved beta codes (say from reserving at Game stores for example) and don't have the proper code, to update to the full version of FM, you will need to enter your full game activation code into Steam (this will be a different code to the beta code you received previously). For those of you that have ordered a box copy you will find this on the back of your manual. Those who ordered digitally, this will have been made clear via the email.

Once you've entered this code into Steam, your Football Manager 2013 Beta version will update to the full version and download the remaining files needed to do so (meaning you will NOT have to download the game again from scratch).

Hope this makes things clear for everyone.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Draga domn' director.

Daca acum 5 ani, jucai FM, si te trezeai cu Unirea Urziceni campioana, sau cu Otelul, ce mai ziceai ?

Nu e vina researcherilor ca avem un campionat care nu poate fi simulat intr-o oarecare logica, avand in vedere berbecii care sunt implicati in el.

Like

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca era un an in care Otelul iesea mereu pe locul 1 si imediat dupa sau la un sezon dupa, IRL Otelul a luat titlul. Se prea poate sa fie de la lotul bun. Tocmai de aia apreciam fm-ul, pentru ca el prevedea din timp niste loturi sau niste jucatori buni.

Stiu de la CM cand il luam toti pe Robben sau pe Ronaldinho cand aveau 19 ani si ne minunam cum sa fie asa de buni si uite ca in timp s-a dovedit ca research-ul a fost corect. Nu ma plang de valoarea individuala ci de ciudateniile clasamentului dupa 1 an. Poate ca asta e un build mai vechi ce joc eu si ca la releasul de maine sa vedem pe Astra ~pe 3 si pe U Cluj ~pe 13. Nu zic ca e ca la fifa manager cand retrograda Chelsea, dar e posibil oare ca la fm13 sa nu se ia in calcul telefoanele lui nea Jean sau folcloristele lui Pinalti sau vanzarea de puncte a lui Dinamo cand se vede sus in clasament?

Link to comment
Share on other sites

Coane, atunci cand FM va permite cumpararea unui meci (tin minte ca era un manager acum vreo 10 ani care permitea asta o data sau de 2 ori pe sezon... nu mai tin minte exact numele jocului insa puteai sa si pariezi pe meciurile din campionatul unde jucai sa-ti rotunjesti veniturile) atunci regulile lui Pinalti si Tata Jean se vor adeveri. Apropo, ai pierdut in meci direct cu Astra sau ai batut cu 4-3 printre jaloane? :D

La FM08 Otelul avea super jucatori. Pe Astra o sa-i vezi departe in cupa anul asta si in campionat pe un loc fruntas daca nu intervin valizele.

Link to comment
Share on other sites

@emi201281

Astra e anul asta la al 3-lea antrenor, in conditiile in care primul a fost dom' Stelica, care a pierdut vreo 4 puncte gratis cu Viitorul si Turnu Severin + acel meci cel putin ciudat cu Steaua in care s-a intors scorul de 3 ori. Iar in afara de infrangerea cu Steaua au mai pierdut decat cu Ceahlaul (min. '94) si cu Otelul (min. '95).

Iar la U Cluj nu inteleg ce nu iti convine, sunt vai de mama lor in momentul de fata, e normal sa fie in plutonul codas si sa retrogradeze odata la 2-3 cariere jucate.

Macar daca te luai si tu de faptul ca Gaz Metan e prea sus si Pandurii prea jos ..

Link to comment
Share on other sites

A jucat cineva cel putin 3 sezoane sa posteze niste ss cu evolutia lui Stanciu, Maxim, Chiriches, Chipciu, Bumba, Stoian, Lung Jr, Buzbuchi, G. Iancu, A. Lazar, B. Nikolov, Putanu, Chitosca, R. Stanescu, Alexe, Nica, Tucudean. Daca ati mai observat alti jucatori cu potential sunteti liberi sa ii puneti aici, chiar daca nu sunt enumarati :).

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy