Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Vointa Sibiu


Ionut91

Recommended Posts

Am decis sa fac un nou story cu Vointa,stiu ca storyul cu CFR sau Vaslui nu au fost reusite dar nu prea aveau farmec asa ca vreau sa incerc si cu Sibiul.

Rezumatele vor fi foarte simple din cauza lipsei timpului(ocupat cu serviciul) dar voi incerca sa explic pe larg ce se intampla cu echipa.

Am jucat deja jumate de sezon si deocamdata nu mergem deloc bine,dar sper sa scapam de retrogradare.

Voi reveni cu screenshoturi.

Link to comment
Share on other sites

Din cauza lipsei banilor nu am putut sa aduc decat 1 jucator liber de contract la inceputul sezonului si anume Sorin Paraschiv,un mijlocas foarte bun cu experienta.

47715429.jpg

Dupa ce in primele 2 etape luasem bataie de la Chiajna si Dinamo,in etapa a 3 am intalnit Steaua pe care am invins-o cu 2-1.Dupa acest meci am inceput sa cred ca ne putem salva de la retrogradare insa am avut un program foarte greu.

Imediat dupa meciul cu Steaua jucatori mei au prins curaj insa Gaz Metan ne-a adus cu picioarele pe pamant administrandune un 5-2 pe teren propriu.

Toate rezultatele turului

fixture.gif

Si clasamentul la jumatatea sezonului

tablele.jpg

si lotul meu

squaddp.jpg

Nu cred ca voi aduce nici un jucator in pauza de iarna din cauza situatiei financiare,dar speram la salvarea de la retrogradare.

Link to comment
Share on other sites

Pauza de iarna

In pauza de iarna am incercat sa rezolv problema bugetului de salari prin eliminarea unor jucatori care si asa nu aveau nici o sansa sa joace.

Din pacate nu am luat nici un ban pe ei asa ca toti au plecat gratis.La capitolul veniri nu am avut bani nici sa imprumut jucatori.

Am reusit sa aduc decat 3 jucatori si anume:

Gabriel Iancu-Viitorul Constanta,imprumut pana la sfarsitul sezonului viitor;

Nicolas Medina-liber de contract,fost jucator la Osasuna si U.Catolica,un atacant tanar si in care am mare incredere;

Steliano Filip-venit si el liber de contract,mai mult pentru postul de rezerva insa vom vedea ce va fi pe viitor.

Din sezonul viitor ni se vor alatura si Daniel Birau,Andrei Vastag,Alin Roman,Alin Dobrosavlevic si Narcis Laurentiu dupa ce le va expira contractul cu LPS Banatul.

Am dat drumul la 6 jucatori,asa ca M.Burlacu,F.Majer,D.Buican,E.Beza si A.Tanc vor trebui sa isi caute alta echipa.

De asemenea ne-a parasit si Alexandru Martinescu,transferat la CSM Ramnicu-Valcea gratis.

Ne asteapta un retur foarte greu,sper doar sa nu retrogradam.

Rezultatele inregistrate pana in etapa 30

Ca sa ajung cu story-ul la zi iata si rezultatele pana in etapa 30.

77458687.jpg

Si clasamentul:

71892242.jpg

Steaua are un sezon dezastruos si nu cred ca va scapa de retrogradare.

Link to comment
Share on other sites

Etapa 31

In etapa 31 dadeam piept cu ocupanta locului 11 Sportul Stud.echipa care in tur ne-au invins cu scorul de 2-1(Curelea,Ferfelea-I.Matei).

Primeam asadar vizita studentilor care veneau dupa 3 meciuri foarte bune in campionat,victorii cu Petrolul si Otelul,ambele cu scorul de 1-0 si un egal de 2-2 cu Vasluiul.

Gigi Multescu aseza in teren urmatorul 11:

Niculescu-Farmache,Patriche,Ratiu,Maxim-Balan,Lungu,Irimia,Varga-Curelea,Ibrahim

Noi ne prezentam in formula:

Miron-Maghici,Forika,Bar,Nicola-Dalbea,Paraschiv,Matei-Coman,Medina,Popa

Meciul a inceput cu noi in atac.Stiam ca in cazul unei victorii vom fi ca si salvati de la retrogradare.In minutul 36,Nicolas Medina inscrie dupa o pasa geniala a lui Coman.

Intram la pauza in avantaj.

In min.50 acelasi Medina reuseste dubla dupa o lovitura libera executata de Dalbea.

Meciul se termina cu victoria Vointei si urcam pe locul 13 in clasament,in timp ce Sportul ramane pe locul 11.

Link to comment
Share on other sites

Etapa 32

Jucam in deplasare cu U Cluj,ocupanta locului 6,echipa care anul acesta tragea pentru cupele europene.

In tur scorul a fost 3-1(L.Szukala 14',G.Machado 56',78'/I.Popa 12').In ultimele 3 etape clujenii castigasera cu Petrolul(3-1),Vaslui(1-0) si Otelul(3-1).

Primeam vizita unei echipe foarte incomode cu jucatori foarte buni.

I.Andone,antrenorul clujenilor,trimitea in teren urmatorul 11:

M.Popa-B.Ungurusan,S.Pele,L.Szukala,C.Grecu-A.Pacurar,G.Bostina-L.Marinescu,A.Cristea,F.Maraschi-Tony

Sibiul intra in teren cu:

B.Miron-C.Maghici,N.Grigore,S.Bar,E.Nicola-R.Dalbea,S.Paraschiv,C.Bunea-I.Coman,N.Medina,I.Matei

La pauza scorul era 1-0 pentru noi prin reusita lui I.Coman in min.32'.Clujenii au revenit prin dubla lui G.Machado din minutele 46' si 59'.C.Niculescu duce scorul la 3-1 in min.62 ca apoi N.Medina sa stabileasca scorul final in min.74.

Scor final:

Universitatea Cluj-Vointa Sibiu 3-2

(G.Machado 46',59',C.Niculescu 62'/I.Coman 32',N.Medina 74')

MoM:G.Machado

Spectatori:3107

In urma acestui rezultat U.Cluj urca pe 5 iar noi ramanem pe locul 13.

Link to comment
Share on other sites

Etapa 33

In etapa 33 faceam deplasarea la echipa care in tur ne-a umilit cu un scor incredibil de 9-0.FCM Tg.Mures avea un sezon bunicel ocupand locul 11 cu 31 meciuri jucate.

Noi eram deja salvati de la retrogradare,insa Steaua a retrogradat:))..

O.Sabau incepea meciul cu:

Balauru-E.Nicu,Iencsi,Bunoza,Goge-Vagner,Dan,Ilyes,Astafei-Bus,Ruiz

Sibiul incepe cu

B.Miron-C.Maghici,N.Grigore,S.Bar,E.Nicola-R.Dalbea,S.Paraschiv,C.Bunea-I.Coman,N.Medina,I.Matei

La pauza scorul era 2-1 pentru gazde dupa reusitele lui F.Dan pen.20' si Astafei 30' respectiv I.Matei 9'.

Scorul final a fost de 3-1 dupa ce Astafei a reusit dubla in min.59.

Scor final

FCM Targu-Mures - Vointa Sibiu 3-1

(F.Dan pen.20',Astafei 30',59'/I.Matei 9')

MoM:V.Astafei

Spectatori:6212

Link to comment
Share on other sites

Etapa 34

Vointa Sibiu intalnea FC Brasov pe teren propriu,in tur scorul fiind de 2-0(N.Viveiros 18',M.Platini 92+2')in favoarea brasovenilor.

Ambele echipe erau scapate de retrogradare,Brasovul locul 8 si Sibiul locul 14 la 4 puncte distanta de ultimul loc retrogradabil.

Vointa Sibiu

Miron-Grigore,Forika,Bar,Maghici-Dalbea-Matei,Bunea-Popa,Filip-Medina

FC Brasov

Godinho-Machado,Sousa,Munteanu,Ionescu-Viveiros,Cristescu,Stanga,Toloza-Dedu,Platini

HT: 0-0

FT: 1-1(C.Munteanu og.58'/M.Platini 90+3')

Scor final

Vointa Sibiu-FC Brasov 1-1

(C.Munteanu og.58'/M.Platini 90+3')

MoM:R.Forika

Spectatori:1430

Link to comment
Share on other sites

Clasamentul final al Ligi 1 sezonul 2011/2012

46989311.jpg

Finala Cupei Romaniei:

SC Vaslui-U Cluj 2-2(4-2 dupa pen.)

(Adailton 42',Temwanjera pen.64'/Szukala 32',Marinescu 60')

Finala Europa League:

Manchester City-AS Roma 2-1

(Danny pen.9',E.Dzeko 74'/D.Osvaldo 24')

Finala Champions League:

Barcelona-Real Madrid 0-2

(C.Ronaldo 21',M.Ozil 49')

Si lotul meu

91910561.jpg

Echipele retrogradate:CS Mioveni,Steaua Buc.,Petrolul,Chiajna.

Echipele promovate :CSMS Iasi,FC Timisoara,Sageata Navodari,Gloria Bistrita.

Link to comment
Share on other sites

Transferuri Out

Pe langa Zavoi care era transferat din sezonul trecut la Valcea,au mai plecat si urmatorii jucatori:

Casian Maghici - Belenenses 60.000$

Iulian Popa - Otelul Galati 825.000$ (31 meciuri jucate sezonul trecut,7goluri 5assists)

Ioan Coman - Belenenses 210.000$ (25meciuri 4goluri 6asts)

Remus Danalache - Belenenses 100.000$

Sergiu Bar - Al-Sadd 240.000$ (28meciuri 0goluri 1asts)

Transferuri In:

Alexandru Maxim - liber de contract (nu am mari sperante de la el,l-am cumparat mai mult din cauza ca tot aud de el la tv ca e bun:P)

Adrian Scarlatache - liber de contract (aveam nevoie de un fundas polivalent si care sa nu imi dea emotii,va fi titular incontestabil)

Alexandru Vlad - Pandurii Tg.Jiu 50.000$ (duceam lipsa de fundasi stanga de calitate,iar Vlad pare un jucator cu mult potential,il voi vinde la Barcelona pe 20m in 2ani)

Novak Martinovic - Steaua Bucuresti 55.000$ (adus in locul lui S.Bar plecat pe banii arabilor,sper sa joace cat mai bine)

Tibi Balan - liber de contract (nu aveam o extrema de calitate)

Santiago Villafane - Independiente Rivadavia 55.000$ (probabil pe el ma voi baza cel mai mult pentru postul de fundas dreapta daca Martinovic si Scarlatache vor juca in centrul aparari,un jucator tanar cu ceva potential)

Dragos Firtulescu - Alki 40.000$ (va fi rezerva lui T.Balan insa pe viitor sper sa ma bazez pe el)

Florian Buleica - Kavala 35.000$ (el joaca pe postul de fundas dreapta da il voi folosi cel mai probabil pe postul de AMR)

Valeriu Lupu - Steaua Bucuresti 55.000$ (va fi rezerva)

Ze Adriano - FC Snagov 140.000$ (va fi probabil titular in centru defensivei)

Adrian Markus - Liberty Salonta 625.000$ (aveam nevoie de un atacant care sa ii faca concurenta lui Medina,in plus va fi in viitor liderul echipei)

77442130.jpg

Si lotul pe care ma voi baza sezonul acesta:

86287623.jpg

Steliano Filip

filipw.jpg

Nicolas Medina

medinag.jpg

Link to comment
Share on other sites

Etapa 1

In prima etapa intalneam Vasluiul,o echipa cu pretentii la titlu.Sezonul trecut ne-au invins greu pe teren propriu cu 2-1,si am remizat la noi acasa 1-1.

Speram sa scoatem 1punct din meciul asta.

Viorel Hizo a trimis in teren urmatorul 11:

Zappinno-Ilic,Gladstone,Constantin,Montaroup-Borysiuk,Costin-Sanmartean,Wesley,Manga-F.Costea

Vointa Sibiu:

Miron-Villafane,Scarlatache,Martinovic,Vlad-Dalbea-Paraschiv,Bunea-Balan,Firtulescu-Markus

Meciul a inceput cu Vasluiul in atac si in min.3 Wesley rateaza deschiderea scorului dupa o centrare a lui Manga.Sibiul a raspuns in min.5 prin T.Balan care ia la tinta bara de la marginea careului mare.Miron reuseste sa apere din situatie 1-1 cu Manga in min.10 ca in min.21 sa ni se refuze un penalty la duelul dintre M.Constantin si S.Paraschiv.

Min.29 Markus nu reuseste sa inscrie in poarta lui Zappino dupa ce scapase singur cu acesta.Aceiasi sansa a fost irosita din nou de Markus in min.42.

Scorul a fost 0-0 la pauza insa Sibiul a fost echipa mai periculoasa.

In min.48 a venit si golul pentru Vaslui care inscrie prin F.Costea dupa o centrare a lui Sanmartean.

Firtulescu este faultate de Ilic in careu si se da penalty pentru Sibiu,insa acelasi Firtulescu rateaza lovitura de la 11m.

4minute mai tarziu Vasluiul isi dubleaza avantajul prin golul lui Wesley venit din centrarea lui Temwanjera si stabileste scorul final.

FC Vaslui-Vointa Sibiu 2-0

(Costea 48',Wesley 75')

Si daca aia de la Tv se arunca in put, te arunci si tu ?

Normal ca nu:))..dar a venit liber de contract:P

Link to comment
Share on other sites

Etapa 2

Vointa Sibiu - FCM Tg.Mures,deci infruntam echipa care sezonul trecut ne-a umilit cu 9-0 chiar la noi acasa.Aveam o revansa de luat insa stiam ce meci greu ne asteapta.

Vointa Sibiu:

Miron-Scarlatache,Ze Adriano,Forika,Vlad-Dalbea-Roman,Paraschiv-Balan,Firtulescu-Medina

FCM Tg.Mures:

Albut-Nicu,Ghionea,Bunoza,Goge-Iorga,Dan,Paduretu,Lebese-Dina,Balsas

Meciul a inceput bine pentru nou si dupa cateva ocazii Balan inscrie in min.14 dupa o pasa geniala a lui Paraschiv.

In min.20 Ghionea vede al doilea galben in 20min si este eliminat.

Cu toate ca am avut un om in plus nu am mai reusit sa marcam pana la pauza,meciul fiind destul de echilibrat cu ocazii de ambele parti.

In min 57 Dalbea inscrie un gol foarte frumos de la mare distanta si dubleaza astfel avantajul Vointei.

Muresenii au dominat sfarsitul de meci si au incercat sa inscrie golul de onoare,insa pe rand Dina,Bunoza,Bumba si F.Dan nu au reusit sa inscrie in poarta aparata de Miron care a fost intr-o forma foarte buna.

Vointa Sibiu - FCM Tg.Mures 2-0

(T.Balan 14',Dalbea 57')

Link to comment
Share on other sites

Etapa 3

Gaz Metan Medias-Vointa Sibiu

Mediesenii primeau vizita sibienilor in etapa a3a.Ne astepta un meci greu cu o echipa incomoda insa aveam nevoie de puncte din meciul asta.

Gazul incepea in formula:

Plesca-Vagner,Lazar,Khubutia,Ionescu-Muntean,Breeveld,Todea,Sylvestr-Gheorghe-Bratu

Vointa Sibiu:

Miron-Scarlatache,Ze Adriano,Villafane,Vlad-Dalbea-Paraschiv,Bunea-Balan,Firtulescu-Markus

Meciul incepe cu Gazul in atac,iar in min.5 Todea trimite peste poarta o minge venita din centrarea lui V.Gheorghe.

Min.12 vine cu ratarea lui T.Balan care dupa ce il dribleaza pe Vagner trimite pe langa poarta.Pana la pauza Sibiul a mai ratat 2 ocazii prin Markus si Paraschiv.

La pauza scorul era 0-0 si totul mergea bine pentru noi.

Repriza secunda incepe cu Bunea si Markus irosind inca 2 ocazii mari,iar in min.72 Cisternas inscrie din pasa lui F.Bratu.

In min.84 Villafane inscrie in propria poarta ca in min.88 F.Bratu sa stabileasca scorul final 3-0.

Gaz Metan Medias - Vointa Sibiu 3-0

(Cisternas 72',Villafane og 84',F.Bratu 88')

MoM:F.Bratu

Spectatori:5.900

Link to comment
Share on other sites

Etapa 4

Vointa Sibiu-Universitatea Cluj

Clujenii veneau cu gandul victoriei la Sibiu dupa ce sezonul trecut se bateau pentru o cupa europeana.

Vointa Sibiu:

Miron-Scarlatache,Ze Adriano,Villafane,Vlad-Dalbea-Paraschiv,Bunea-Balan,Firtulescu-Markus

U Cluj:

Popa-Fuenzalida,Abrudan,Szukala,Grecu-Pacurar,Rodriguez-Cristea,Marinescu,Maraschi-Machado

Clujul a dominat clar prima repriza insa noi am fost cei care au intrat la pauza cu avantaj dupa golul lui Markus din min.43.

Insa imediat dupa pauza clujenii restabilesc egalitatea prin golul lui Marinescu din min.46.Tot clujenii au dominat repriza secunda insa scorul a ramas neschimbat pana la sfarsit.

Vointa Sibiu - Universitatea Cluj 1-1

(Markus 43'/Marinescu 46')

MoM:O.Abrudan

Spectatori:1.526

Link to comment
Share on other sites

Etapa 5

Sportul Studentesc - Vointa Sibiu

Pe stadionul din Regie,Sportul intalnea Vointa Sibiu intr-un meci intre 2 echipe favorite la retrogradare.

Sportul Stud.:

Niculescu-Beta,Patriche,Lung,Maxim-Lazar,Ghinga,Rios,Chetan-Ferfelea,Ibrahim

Vointa Sibiu:

Miron-Scarlatache,Ze Adriano,Villafane,Vlad-Paraschiv,Bunea-Balan,Firtulescu-Medina,Markus

Meciul a inceput cum nu se poate mai prost pentru noi dupa ce Ibrahim a inscris in min.7,insa pana la pauza am reusit sa revenim prin reusita lui Markus.

Ibrahim mai inscrie odata in min.45 si duce scorul la 2-1 in favoarea studentilor care intra cu avantaj la pauza.

Dupa reluarea partidei am cautat sa restabilim egalitatea pe tabela de marcaj si golul a venit in min.70,autor fiind acelasi Markus.

Ambele echipe au cautat golul victoriei insa tabela a ramas neschimbata pana la sfarsit.

Sportul Studentesc - Vointa Sibiu 2-2

(Ibrahim 7'45'/Markus 43'70)

MoM:A.Ibrahim

Spectatori:3.563

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy