Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Liga I - Stadioane De Joc, De Antrenament Si Pentru Juniori


Recommended Posts

  • MentholBoy

Model de postare:

Nume echipa

Stadion principal

Stadion pe care joaca (daca joaca cu chirie în altă parte)

Stadion antrenament

Stadion juniori

Exemplu:

CS Turnu Severin

- principal: Municipal, Turnu Severin

- antrenament: Municipal şi Termo, Turnu Severin

- juniori: Termo, Turnu Severin

Totodata, daca aveti ceva probleme de semnalat privind stadioanele din Liga I, aici e locul pentru asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Pandurii Tg. Jiu

Stadion principal: Stadionul Municipal Tudor Vladimirescu

Stadion de antrenament: Baza sportiva a Stadionului Municipal Tudor Vladimirescu

Stadion juniori: Baza sportiva a Stadionului Municipal Tudor Vladimirescu

Link to comment
Share on other sites

Steaua

Stadion principal: Stadionul Steaua/National Arena

Stadion cupe europene: National Arena

Stadion de antrenament: Baza sportiva Ghencea (cred ca asta ramane deocamdata desi anul trecut s-au antrenat si la Mogosoaia si Buftea)

Stadion juniori: care juniori ?

Dinamo

Stadion Principal: National Arena (din cate stiu nu o sa mai joace pe Stadionul Dinamo decat atunci cand nu se poate juca pe Arena Nationala, ex. Concert Lady Gaga)

Stadion cupe europene: National Arena

Stadion Dinamo II: Stadionul Florea Dumitrache

Stadion de antrenament: Complexul Sportiv Saftica

Stadion juniori: Complexul Sportiv Saftica

Rapid

Stadion Principal: Stadionul Valentin Stanescu (19.100 de locuri all seater si nu 10.000 asa cum era anul trecut)

Stadion cupe europene: au anuntat tot National Arena daca intra in grupe dar nu se mai pune problema acum

Stadion Rapid II: Stadionul Inter Gaz

Stadion de antrenament: Baza de pregatire Pro Rapid

Stadion juniori: UFC Chitila

Link to comment
Share on other sites

Pentru stadion europene nu am scris deoarece utistul a specificat:"Hm... si cu cupele europene ce facem?", asteptam raspunsul lui Mihai ... la juniori [unde am si eu un verisor care joaca] fac la Pro Rapid majoritatea ca o face vreo grupa la UFC Chitila e altceva dar majoritatea fac la Pro Rapid.La Rapid II nu am scris pentru ca e specificat in ultimul FM corect, la stadionul Inter Gaz.

Link to comment
Share on other sites

Pentru stadion europene nu am scris deoarece utistul a specificat:"Hm... si cu cupele europene ce facem?", asteptam raspunsul lui Mihai ... la juniori [unde am si eu un verisor care joaca] fac la Pro Rapid majoritatea ca o face vreo grupa la UFC Chitila e altceva dar majoritatea fac la Pro Rapid.La Rapid II nu am scris pentru ca e specificat in ultimul FM corect, la stadionul Inter Gaz.

Nu am zis unde se antreneaza grupele de juniori ('95; '98; etc.), ci stadionul pe care joaca Juniorii A sau B, adica UFC Chitila.

http://www.frfotbal....ipa.php?id=1275

Aici scrie ca juniorii lui Dinamo joaca pe Florea Dumitrache, dar in noul proiect cred ca ii vor muta definitiv la Complexul Saftica. Si Steaua juca pe Stadionul Vointa, am uitat sa precizez pentru ca nu am mai auzit nimic de juniorii Stelei.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

CSMS IASI

Stadion principal campionat: "Emil Alexandrescu", Iasi

Stadion de antrenament: Baza sportiva "Emil Alexandrescu", iasi

Stadion juniori: Baza sportiva "Emil Alexandrescu", Iasi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Capacitati:

National Arena - 55600; in FM 12 - 55200

Cluj Arena - 30020; in FM 12 - 30596

Valentin Stănescu - 19100; in FM 12 - 10000

Tudor Vladimirescu (de schimbat si numele din Municipal) - 9200; in FM 12 - 15000

Municipal din Vaslui - 9240; in FM 12 - 15000

Steaua - 28365; in FM 12 - 27000

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Capacitati:

National Arena - 55600; in FM 12 - 55200

Cluj Arena - 30020; in FM 12 - 30596

Valentin Stănescu - 19100; in FM 12 - 10000

Tudor Vladimirescu (de schimbat si numele din Municipal) - 9200; in FM 12 - 15000

Municipal din Vaslui - 9240; in FM 12 - 15000

Steaua - 28365; in FM 12 - 27000

Done

Valentin Stănescu are o peluza inchisa

Link to comment
Share on other sites

FCM BACAU :

Stadion principal campionat: Municipal,Bacau

Stadion de antrenament: Municipal,Bacau

Stadion de juniori:Muncipala,Bacau

Capacitate stadion Municipal Bacau -17500 de locuri+nocturna

Sport Club Municipal Bacau

Stadion principal campionat:Letea,Bacau

Stadion de antrenament: Baza Sportiva Letea Bacau

Stadion de juniori:Baza Sportiva Letea,Bacau

Capacitate stadion Letea Bacau- 2000 de locuri,iar din 2013 va avea si nocturna+sistem de irigatie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Generaţia de Aur

Apare inca de la inceput, dar cred ca apare doar de la Information, nu cred ca poate sa joace acolo devreme ce stadionul e desfintat. E posibil sa fie o setare facuta doar de cei de la SI si la care HR sa nu aiba acces. E doar o parere. :)

Link to comment
Share on other sites

Asa e, apare doar la info. nu joaca pe el. In orice caz nu e normal nici faptul ca ma plimba prin tara, pentru ca numai pe NA o sa se joace banuiesc, cat timp au jucat si cu Andorra nu cred ca o sa joace vreun meci altundeva, poate amicale eventual. Oricum Lia Manoliu ar trebui sters definitiv din joc, ca daca e extinct o mai ia razna jocu cateodata. Eu tin minte ca jucam FM 12 si dupa vreo 10 ani s-a jucat o finala de cupa europeana pe Lia Manoliu..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy