Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Capitanii Ligii I


Recommended Posts

@ Claudio:

Eu spun situatia de acum. Canu este capitanul oficial. Era si inainte de accidentare, si chiar cu Wesley inca in club.

E foarte posibil sa nu ramana. Insa nu cred ca va fi desemnat Sanmartean capitan. Milanov e a 3 optiune pt postul de capitan.

Link to comment
Share on other sites

Dinamo:

Capitan - Catalin Munteanu; Vicecapitan - Ionel Danciulescu

Pandurii:

Capitan - Ousmane Viera; Vicecapitan - nu am gasit nimic oficial dar in opinia mea Dan Nistor (o sa vedem in viitor cand nu v-a juca Viera)

CFR Cluj:

Capitan - Ricardo Cadu; Vicecapitan - Vasile Maftei (l-a inlocuit pe Gabi Muresan in aceasta vara)

Vaslui:

Capitan - Ousmane N'Doye e capitanul oficial din cate stiu eu pentru sezonul 2011-2012; Vicecapitan - ca si la Pandurii nu se stie cu certitudine

Otelul:

Capitan - Sergiu Costin; Vicecapitan - Gabriel Giurgiu

Link to comment
Share on other sites

@ Claudio:

Eu spun situatia de acum. Canu este capitanul oficial. Era si inainte de accidentare, si chiar cu Wesley inca in club.

E foarte posibil sa nu ramana. Insa nu cred ca va fi desemnat Sanmartean capitan. Milanov e a 3 optiune pt postul de capitan.

Nu stiu exact de unde ai tu datele astea. Milanov nu stie sa lege inca 3 propozitii in romana si tu il vezi capitan? Sanmartean a mai fost, nu i se potriveste perfect dar este o solutie.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact de unde ai tu datele astea. Milanov nu stie sa lege inca 3 propozitii in romana si tu il vezi capitan? Sanmartean a mai fost, nu i se potriveste perfect dar este o solutie.

Milanov a fost capitan cu Sparta Praga (in retur).

Asta cu legatu vorbelor in romana, intr-un vestiar care nu vorbeste romana nu stiu daca e corect. A, ca reprezentativ, prin evolutii, si prin nationalitate e Sanmartean, asta e altceva. Dar nu intotdeauna a fi reprezentativ= a fi capitan. SI nu intotdeauna solutiile cele mai evidente sunt si cele mai alese/corecte.

@ Alec,

La Vaslui capitanul clubului e Gabriel Canu. El a fost accidentat, acum e in proces de a se recupera definitiv. Exista posibilitatea ca el sa nu joace si sa plece. De asta Ousmane Ndoye a fost ales capitan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Generaţia de Aur

Capitani.png

Asta ar fi statistica capitanilor dupa primele 5 etape.

Astra: Gaman - capitan / ? - vicecapitan

Ceahlaul: Vitelaru - capitan / Cazan - vicecapitan

CFR Cluj: Cadu - capitan / G. Muresan - vicecapitan

Chiajna: Ghionea - capitan / Paraschiv - vicecapitan

CS Severin: Balau - capitan / Mitic - vicecapitan

CSMS Iasi: R. Tincu - capitan / Onofras - vicecapitan

Dinamo: C. Munteanu - capitan / Danciulescu - vicecapitan

FC Brasov: L. Munteanu - capitan / Buga - vicecapitan

FC Vaslui: N.Doye - capitan / Cânu - vicecapitan

Gaz Metan: Cr. Todea - capitan / ? - vicecapitan

Gloria: V. Năstase - capitan / Cafasso - vicecapitan

Otelul: Sg. Costin - capitan / Giurgiu - vicecapitan

Pandurii: Viera - capitan / ? - vicecapitan

Petrolul: Mustivar - capitan / ? - vicecapitan

Rapid: Pancu - capitan / Bozovici - vicecapitan

Steaua: Bourceanu - capitan / Tanase - vicecapitan

U Cluj: Szilagyi - capitan / V. Gheorghe - vicecapitan

Viitorul: Dică - capitan / Larie - vicecapitan

Sugestii, pareri, opinii?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cu Pancu la Rapid accidentat, face sens, dar cu Danciulescu nu prea sunt de acord cu rationamentul asta: X-ulescu e capitan sigur la echipa Y, dar in tur o sa joace 2 meciuri, iar din retur nu se stie daca o sa mai fie la echipa. O sa modific in postul initial. Mai sunt alte greseli/pareri?

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

E ciudata faza cu capitanul, mai ales daca nu joaca. Uite azi de exemplu, la conferinta de presa sustinuta de Dario Bonetti, Catalin Munteanu a fost prezent si el in calitate de capitan al echipei. Deci Danciulescu este probabil vice-capitan.

Link to comment
Share on other sites

C. Munteanu e capitan chiar daca Danciulescu ar juca titular cu siguranta. Danciu nu a vrut niciodata sa i-a in primire banderola, cu atat mai mult in situatia dificila pe care o are acum cu Bonetti.

La Astra pune-ti cum vreti, dar Mihalache e de 5 ani la Astra si el era capitan daca tin bine minte sezoanele trecute cand juca titular. Eu unul asa as pune: 1. Mihalache, 2. Gaman. La Pandurii chiar nu sunt sigur si nu are rost sa ma pronunt cu Nistor doar dintr-o presupunere.

Nu sunt sigur dar parca Sanmartean a avut banderola cu Steaua.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy