Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


O Fosta Legenda..... Va Deveni O Legenda


Razwyx

Recommended Posts

Dupa doua saptamani petrecute in Barcelona, ne intoarcem acasa. Ce-i drept, a fost o vacanta

cu bune si cu rele, avand in vedere ca ma intorceam in carje, dar ma intalnisem iar cu mi

amigo Leo!

Imediat ce ajungem in Bucuresti, luam masina de la nasu', si ne intoarcem la Brasov.

In trei ore ajungem la apartamentul meu si ne bagam direct la somn.

Dimineata urmatoare ma duc direct la club ca sa ii revad pe Daniel si pe jucatori.

-Ce mai zici Daniele.

-Ce faci bai mister? Ce face picioru'?

-Uite, alearga prin curte ce sa faca.

-Si ce face, aduna mure?

-Da, aduna m**e sa ti-o dea tie.

-Hai ma ca glumeam.

-Si eu. Uite, tot in ghips e, nu vezi?

-Si cat mai trebuie sa stai cu el?

-Cateva zile, pana o sa imi scoata firele.

-Aha. Uite Razwy, noi tre sa schimbam tactica, pentru ca nu mai avem destui atacanti. Mai

avem decat pe Curelea si Lysenko. Dar mai avem si pe Nikolic la echipa

a doua, da' parca te-ai certat cu el.

-Da. Pai daia l-am trimis la echipa a doua, avea fite. Dar hai ca poate-l mai aduc la prima

echipa. Si totusi, ar trebui sa lucram la o tactica, nu am incredere in el iar Lysenko nu face

fata unui meci intreg...

-Auzi, da' n-ar fi mai bine sa mai cumparam un atacant? Ca doar nu putem sa stam cu trei

atacanti in tot lotul, chiar daca schimbam tactica.

-Aha. Si, ai pe cineva in vedere?

-Pai chiar am. Pe Pavel Beganskiy de la Otelul. Am primit prin fax ca il dau la doar 18.000 de

euro!

-Foarte bine. Trimite un fax inapoi ca il luam!

-Ok. Sa sti ca deja am semnat cu Markovic, Kinkladze, Tanase, Ginghina, Dica, Panin, Luca si

Chiriches. Am fost foarte activi inter-sezonul acesta!

-Stiu, mai luam decat pe Bega...

Nici nu apuc sa termin fraza si ma intrerupe soneria telefonului. Era Mirel.

-Razwy, sper ca nu te deranjez, da' am o super veste!

-Zi!

-Pai, il sti pe Marian Purica de la FCM Campina?

-Da. Ce-i cu el?

-Pai, e in ultimele 6 luni de contract. Vrei sa-l luam?

-Da, ne-ar trebui un jucator de banda dreapta.

-Foarte bine, am sa negociez cu el si vorbesc cu Daniel despre contract.

-Bine, pa.

-STAI! Nu inchide!

-De ce?

-Pai mai am un jucator despre care sa-ti spun.

-De cine?

-Raul Rusescu de la Urziceni, care e imprumut la CS Otopeni?

-Da, pai tocmai el ne-a dat gol in meciu' cu ei.

-Pai, si el e in ultimele 6 luni de contract si vrea sa plece la o echipa unde sa joace titular.

-Pai, perfect, da-i ca vrea! Nu-l putem rata!

-Bine, atat am vrut sa-ti spun. Bafta!

-Mersi, la fel si tie!

-Daniele, dam lovitura pe piata transferurilor anu' viitor!

-De ce?

-Pai, sa fi neaparat cu ochii pe telefon pentru ca Mirel negociaza cu Purica si cu Rusescu, iar tu

sa zici "da" la oricat ar cere jucatorii. Ok?

-Bine!

-Hai la baieti ca ne asteapta pe terenu' de antrenament!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

In sfarsit, incepuse returul. Insa pentru noi incepea cu trei zile inainte, pe 27 Februarie 2008.

Jucam in Cupa Romaniei, cu Inter Gaz. Miza era mare, semi-finala Cupei.

Returul ne gasise cu noua noi jucatori: Markovic, Kinkladze, Tanase, Ginghina, Dica, Panin,

Luca, Chiriches si Beganskiy. Plus ca ne intelesesem cu Rusescu si Purica pentru sezonul viitor.

-Boss, ia zi, incepem de azi cu tactica aia noua? (ma intreaba Daniel)

-Pai, da, acum ori niciodata!

-Ok!

-Hai sa alegem primu' 11!

-Hai!

Formatie 4-1-4-1(att): GK: Luca; DR: Panin; DC: Oros; DC: Poverlovici; DL: Bacinovic;

DM: Markovic; MR: Kinkladze; ML: Ginghina; ACMR: Chipciu; ACML: Tanase; ST: Curelea.

Incepe meciul!

In debutul meciului avem doua sanse foarte mari ale lui Curelea care suteaza milimetric pe

langa poarta.

Prima repriza o controlasem in totalitate nelasand rivalilor nostrii niciun sut.

Repriza a doua incepuse la fel de furtunos reusind "performanta" sa ratam singuri cu portarul

prin Kinkladze.

Insa in minutul 65, dupa un corner executat perfect de acelasi Kinkladze, uriasul de 2 metri 01

inscrie cu capul.

Dupa 15 minute, in minutul 80, dupa o cursa a lui Ginghina pe banda dreapta centraza iar

Curelea reia perfact cu capul direct in plasa portii!

Pana la finalul meciului nu s-a mai intamplat nimic important iar meciul se termina 2-0.

-Daniele, ma bucur ca am castigat. Da' totusi, mi-e frica de cine o sa dam in semi-finala.

-Pai, ar trebui sa ne fie frica rau de tot pentru ca in semi-finala putem da de "U" Cluj, Pandurii,

iar ce-a mai grea... Steaua!

-Mda... Ce-a mai usoara ar fi "U"... Da' totusi, chiar daca vom fi eliminati, eu n-o sa ma supar pe

jucatori! Baietii mei au dat tot ce-au putut!

-Auzi, maine mergem amandoi la tragerea la sorti?

-Du-te doar tu ca n-are cine sa antreneze jucatorii daca plecam amandoi si nici nu ma gandesc

sa aman antrenamentu' de maine.

-Ok, hai ca ma duc acasa ca e 10.

-Bine. Pa!

-Pa!

Link to comment
Share on other sites

Azi aveam primul meci in campionat de dupa pauza competitionala. Mai exact, cu Delta Tulcea

care n-o ducea chiar asa de bine, erau doar pe 5.

La ora meciului primul 11 era: 4-1-4-1(att): GK:(88)Luca;(14)DR: Panin; DC:(22)Oros;

DC:(2)Poverlovici; DL:(12)Bacinovic; DM:(6)Markovic; MR:(20)Constantinescu;(18)ML:Ginghina;

ACMR:(7)Chipciu; ACML:(21)Tanase; ST:(9)Curelea©.

Gazdele incep mai bine avand primele suturi pe poarta in minutul 7.

In minutul 16, dupa un joc de pase, Chipciu centreaza pentru lovitura de cap a lui Curelea care

inscrie al 30-lea gol pentru Brasov.

Insa conducerea nu tine foarte mult timp. In minutul 24 Predescu reuseste egalarea dupa o

greseala a apararii noastre.

Restul reprizei a fost foarte furtunoasa, la propriu dupa ce o ploaie puternica incepe.

Insa furtuna nu ne-a oprit sa marcam. Fix cand se aratasera minutele de prelungire, Chipciu

inscrie cu capul dupa un assist al lui Curelea.

Dar nici de data asta n-am reusit sa tinem de rezultat, iar imediat dupa un minut, Apostu

inscrie dupa o faza frumoasa a Deltei.

In repriza a doua nu s-a mai intamplat nimic notabil pana in minutul 73 cand Curelea plonjaza

si inscrie cu capul dupa un assist al lui Ginghina.

Pana la finalul meciului nu s-a mai intamplat nimic iar noi am castigat in stil italienesc. Pe

contra-atacuri!

La fel de bunicele au fost si urmatoarele 7 meciuri:

FC Brasov - Prefab 3-0 (Curelea x3)

Petrolul - FC Brasov 0-1 (Curelea)

FC Brasov - Forex Bv. 3-2 (Ginghina; Curelea x2)

FC Brasov - FCM Bacau 1-1 (Curelea(din nou) )

FC Brasov - Progresul 1-1 (Beganskiy)

FCM Campina - FC Brasov 1-0

Ultimele trei meciuri nu fusesera chiar asa de bune, iar in meciul urmator, cu Chiajna, trebuia

sa-l castigam neaparat pentru a ne asigura de primul loc, pentru ca CS Otopeni ne sufla in

ceafa, se apropiasera la 3 puncte de noi.

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa spun dar, nu mai pot continua story-ul pentru ca mi s-a oprit curentul chiar cand salvam. Iar dupa aceea mi-a dat crash. O sa incep un topic nou in curand!

P.S: Imi puteti da idei de echipe de liga secunda din FM 08?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy